Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek őskeresztény...

Szerintetek őskeresztény vagyok és bolond?

Figyelt kérdés

Vallok mindent ami a bibliában levan írva. Szószerint::


-A Föld 5776 éves, Noé tényleg túlélte az özönvízet.

-A Vörös-tenger tényleg teljesen ketté vált és tényleg száraz lábbal keltek át a zsidók.

-Illés és Énókh test tényleg nem látott halált.

-Jézus tényleg holtakat támasztott fel és nagy csodákat tett.

-Mikor Jézus meghalt akkor tényleg SOK ószövetségi szentnek a teste feltámadt és megjelentek a híveknek.

-Jézus tényleg feltámadott 3. napra.

-Az evolúció hazugság.

-Isten 6 nap alatt teremtett.

-És tényleg el fog jönni az Úr és megítél élőket és holtakat. Lesz egy nap amikor mindenki feltámad, aki Istennel járt az örök életre, aki nem járt Istennel pedig az örök halálra.

Na? Milyen ember vagyok?


2016. okt. 30. 14:47
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/176 A kérdező kommentje:
Megvan írva hogy az utolsó időkben még a legderekabbak is elesnek. Tehát a Sátán tudományos tényeket fog előterjeszteni hogy Isten nem létezik, vagy hogy nem az az Isten létezik ami a bibliában fel van tüntetve. És még csodákat is fog tenni mellé, persze tudományosan megmagyarázva. (Pl.: ha egy űrlény megjelenne a földön és elmagyarázná hogy ők hozták létre az emberiséget evolúcióval[és ezt bizonyítaná] (és azt állítaná hogy Ő az Isten) akkor sok ember [még keresztények is] hinnének neki.)
2016. nov. 1. 19:05
 62/176 anonim ***** válasza:
91%

"Pontosabban az evolúció nem ismeri el Jézus Krisztus feltámadását."

Hihetetlen, hogy a privátjaid és a másik kérdés válaszaként kapott számtalanszor ismételt "az evolúció az élőlények változásait és alkalmazkodási folyamatait összefoglaló elmélet" után még azóta sem sikerült felfogni, hogy semmi alapja annak, amit írtál...


"Látom nehéz a kérdésem kedves Gábriel, kinek íródott a Biblia? :) 2, mért akarnék butítani? Vagy ami mégjobb kérdés, mért lenne butítás, hogy szószerint veszem a Bibliát, vagyis azon részét ami szószerint értendő? :)"

Bocsi, csak nem láttam. De mi lenne ebben nehéz? Az embernek, nyilván. Na és? Ez nem azt jelenti, hogy csak mert te ember vagy, rögtön igazad is van, ha azt akarod mögéképzelni, hogy a napok azok az emberi 24 órás napokra vonatkoznak.

Persze azt sem jelenti, amit én gondolok, hogy ezek millió évekre vonatkoznak emberi mércével mérve, ezt egyszerűen nem definiálja a Biblia. Ezért kell összeegyeztetni a teremtett világgal a Biblia leírását, és egyből világossá válik, hogy mivel ami csak létezik, minden milliónyi évek változásaira vezethető vissza, nyilvánvalóan csak az az értelmezés lehet az igaz, ami nem emberi napokban képzeli a teremtést.

2016. nov. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/176 anonim ***** válasza:
11%
Csak azért írtam, mert azt írtad, hogy a nap csak kizárólag az embernek 24 óra, nos, mivel az embernek íródott és állításod szerint IS, kizárólag az emberek szempontjából 24 óra egy nap akkor gondoltam egyszerűbb ezt is felfogni, hogy ha embereknek íródott, akkor az pedig 24 órás nap. :)
2016. nov. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/176 A kérdező kommentje:
"Csak azért írtam, mert azt írtad, hogy a nap csak kizárólag az embernek 24 óra, nos, mivel az embernek íródott és állításod szerint IS, kizárólag az emberek szempontjából 24 óra egy nap akkor gondoltam egyszerűbb ezt is felfogni, hogy ha embereknek íródott, akkor az pedig 24 órás nap. :)"- De igaza van!
2016. nov. 1. 19:20
 65/176 anonim ***** válasza:
11%

"Ezért kell összeegyeztetni a teremtett világgal a Biblia leírását, és egyből világossá válik, hogy mivel ami csak létezik, minden milliónyi évek változásaira vezethető vissza, nyilvánvalóan csak az az értelmezés lehet az igaz, ami nem emberi napokban képzeli a teremtést."


aham értem, de a Biblia az emberknek íródott akkor mégsem emberi napoknak kell értelmezni azt, amit Isten az embereknek "NAPOKNAK" írt? Valóban egyből világossá válik, hogy egy nap 24 óra. :)

2016. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/176 anonim ***** válasza:
100%

"Csak azért írtam, mert azt írtad, hogy a nap csak kizárólag az embernek 24 óra, nos, mivel az embernek íródott és állításod szerint IS, kizárólag az emberek szempontjából 24 óra egy nap akkor gondoltam egyszerűbb ezt is felfogni, hogy ha embereknek íródott, akkor az pedig 24 órás nap."

Attól, hogy ember írta le, attól még nem ember volt, aki mondta, hanem Isten. Egy olyan lény, akire semmilyen téren nem vonatkozik a Föld forgása által megszabott időintervallum.

Ha én felvenném a kapcsolatot valami idegen fajjal, akik bolygója egész más sebességgel mozog, de el akarnék nekik mesélni valami eseménysort, simán használnám ugyanezt a leíró formát, mint ami a genesist jellemzi. Hogy első nap ez volt, második nap az, stb. De nyilvánvalóan ostobaság lenne az illető foldönkívüliek részéről azt bizonygatni, hogy akkor én most az ő bolygójuk forgási sebességéhez mértem a tetteimet...

Persze a Bibliából bizonyíthatatlan hogy Isten így értette, de az is, hogy 24 órákat értett alatta. Akármennyire is szeretnéd, a Bibliában ez egyszerűen nincs benne.

Ezért mondom hogy egyetlen módon válaszolható meg a kérdés, annak a valaminek a vizsgálatával, amire a leírás vonatkozik. Ez ugye a világunk, amivel kapcsolatban már elég részletes ismereteink vannak, nem pár ezer, hanem több milliárd évre visszamenőleg!

Egyszerűen ez az igazság, 24 órás napokban gondolkodva ellentmondásba kerül Isten szava és Isten teremtett világa, az pedig kizárt hogy Biblikus gondolatmenet legyen. Ennyi.

2016. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/176 A kérdező kommentje:
De a tudomány szerint az ember tojást is tojhatna. Miért nincsen olyan szőrzete mint a majomnak, mert ha a tűz miatt, akkor minek rakott volna a majom tűzet, ha nem a majom rakott tűzet, akkor minek vedlette le a szőrt a homo akármi. Ez nem logikus. Csak az információt máshogyan értelmezik az evolúcionisták. Darwinnak valami beugrott (amiről nem volt meggyőződve, mivel még nem ismerhette a DNS-t, tehát csak hihetett ebben a badarságban) és a saját véleményét leírta.
2016. nov. 1. 19:27
 68/176 anonim ***** válasza:
11%

"Attól, hogy ember írta le, attól még nem ember volt, aki mondta, hanem Isten. Egy olyan lény, akire semmilyen téren nem vonatkozik a Föld forgása által megszabott időintervallum.

Ha én felvenném a kapcsolatot valami idegen fajjal, akik bolygója egész más sebességgel mozog, de el akarnék nekik mesélni valami eseménysort, simán használnám ugyanezt a leíró formát, mint ami a genesist jellemzi. Hogy első nap ez volt, második nap az, stb. De nyilvánvalóan ostobaság lenne az illető foldönkívüliek részéről azt bizonygatni, hogy akkor én most az ő bolygójuk forgási sebességéhez mértem a tetteimet...

Persze a Bibliából bizonyíthatatlan hogy Isten így értette, de az is, hogy 24 órákat értett alatta. Akármennyire is szeretnéd, a Bibliában ez egyszerűen nincs benne.

Ezért mondom hogy egyetlen módon válaszolható meg a kérdés, annak a valaminek a vizsgálatával, amire a leírás vonatkozik. Ez ugye a világunk, amivel kapcsolatban már elég részletes ismereteink vannak, nem pár ezer, hanem több milliárd évre visszamenőleg!

Egyszerűen ez az igazság, 24 órás napokban gondolkodva ellentmondásba kerül Isten szava és Isten teremtett világa, az pedig kizárt hogy Biblikus gondolatmenet legyen. Ennyi."


Értelmezzük picit ezt, rendben? Tehát, te azt mondod elősszőr, hogy EmberekNEK íródott a Biblia (saját meglátásod szerint is, hisz aztmondtad te is, hogy az emberNEK íródott a Biblia) Most viszont azt írod hogy ember írta a Bibliát. Nos, mivel Isten ihlette, ez valóban így van az embernek íródott több ember álltal. :) De egy számomra idegen lényt NEM én teremtek és annak a világát sem ÉN teremtettem, nem én találtam ki az ők idejét. Nos, Isten engem teremtett és az én világomat is Ő teremtette, és Ő is találta ki az én időmet. Szóval, Nincs semmi ellentmondás abban, hogy hogy napot írt le nekem egy ember, aki Isten elhívására leírta NEKEM, egy embernek, a Bibliát. Mivel ember írta le nekem a Bibliát Isten ihletésére, és Isten (lehetséges, hogy ez történt) szavai után írta szószerint azt amit Isten mondott, különben nem megfelelő a Biblia sem! :)

2016. nov. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/176 anonim ***** válasza:
100%

"De a tudomány szerint az ember tojást is tojhatna."

Ez már megint hülyeség. Emlős - többek között - éppen azért emlős, mert már nem tojással szaporodik.


"Miért nincsen olyan szőrzete mint a majomnak, mert ha a tűz miatt, akkor minek rakott volna a majom tűzet, ha nem a majom rakott tűzet, akkor minek vedlette le a szőrt a homo akármi."

Esetleg mond az a szó neked valamit hogy éghajaltváltozás?


"Darwinnak valami beugrott (amiről nem volt meggyőződve, mivel még nem ismerhette a DNS-t, tehát csak hihetett ebben a badarságban) és a saját véleményét leírta."

Igen, a véleményt, amit azóta könyvtárnyi anyag támasztott alá, és bár sokan próbálkoztak vele, soha senki egyetlen cáfolatot sem tudott ellene felmutatni...

2016. nov. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/176 anonim ***** válasza:
79%

"Szóval, Nincs semmi ellentmondás abban, hogy hogy napot írt le nekem egy ember, aki Isten elhívására leírta NEKEM, egy embernek, a Bibliát."

Abban teljesen igazad van, hogy ebben sem lenne ellentmondás, csak a bizonyítékok mutatják hogy nem ez a valóság, hanem a millió éves távlatok.

Hiába csűrcsavarod ezt vagy játszadozol a szavakkal, a tények attól még tények maradnak.

2016. nov. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!