Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek őskeresztény...

Szerintetek őskeresztény vagyok és bolond?

Figyelt kérdés

Vallok mindent ami a bibliában levan írva. Szószerint::


-A Föld 5776 éves, Noé tényleg túlélte az özönvízet.

-A Vörös-tenger tényleg teljesen ketté vált és tényleg száraz lábbal keltek át a zsidók.

-Illés és Énókh test tényleg nem látott halált.

-Jézus tényleg holtakat támasztott fel és nagy csodákat tett.

-Mikor Jézus meghalt akkor tényleg SOK ószövetségi szentnek a teste feltámadt és megjelentek a híveknek.

-Jézus tényleg feltámadott 3. napra.

-Az evolúció hazugság.

-Isten 6 nap alatt teremtett.

-És tényleg el fog jönni az Úr és megítél élőket és holtakat. Lesz egy nap amikor mindenki feltámad, aki Istennel járt az örök életre, aki nem járt Istennel pedig az örök halálra.

Na? Milyen ember vagyok?


2016. okt. 30. 14:47
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/176 anonim ***** válasza:
100%

"De nem érted meg Gabriel hogy Isten nem teremthetett több milliárd év alatt, mert úgy szinte az ember is tudna teremteni géntechnológiával."

Miért ne teremthetett volna? Már megint korlátozni próbálod, hogy mit tehet és mit nem? Vissza a sátánista gondolkodásmódhoz és Isten lealacsonyításához...?


"A másik hogy a fajokból-fajokba való átmenet nincs megmagyarázva."

A másik kérdésed alatt pont ilyen átmenetre hoztam egy példát. Nem is tudtál vele mit kezdeni, csak gyorsan elterelted a témát. De mivel azt már olvastad, gyakorlatilag ez most pluszban még egy hazugság is volt részedről. Nem valami jó keresztényi viselkedés ám.


"Illetve nem logikus mert így Jézus csak egy nagyon fejlett állat lenne és nem Isten képmása."

Jézus a megtestesült Isten. Miért ne lenne Isten képmása bármikor is?


"És nem lenne halál a földön, vagy ha lenne nem lenne bűneset, de akkor nem lenne halál."

Mivel a Föld nem korlátlan, semmilyen energiaforrás terén, halál nélkül gyakorlatilag nem maradhat fent élet, de ezt is magyaráztam már nem egyszer neked (még ha nem is pont e kérdés alatt, de ugyanúgy neked szólt). Na meg a Bibliában is volt halál, ha egy növényt lelegelnek (a gyümölcsök kivételével), az is meghal. A tested folyamatosan megújuló sejtjei is elhalnak. Az egyetlen ami az ember előtt nem létezhetett, az nem a halál, hanem a halál fogalma.

2016. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/176 anonim ***** válasza:
0%
Jó, látom nem olvasod a Bibliát (ha olvasod is, nem figyelsz). Ugyanis a Biblia ezt írja: "Tudjuk, hogy Istentől vagyunk, és az egész világ a gonoszságban vesztegel..." (1János 5:19) "Most történik e világ megítélése most vettetik ki e világ istene" (János evangéluma 12:31) Jézus ezt mondja a továbbiakban: "Már nem sokat beszélek veletek, mert jön e világ fejedelme, noha felettem semmi hatalma sincs." (János evangéliuma 14:30) majd folytatja: "Itélet tekintetében pedig, hogy e világ fejedelme megítéltetett" (János evangéliuma 16:11) majd Pál írja a 2Korintusi levélben: "akikben e világ istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangéliumának világosságát, aki Isten képe." (2Korintus 4:4). A Sátán e világ istene. Egy Isten van, de Ő oda adta a Sátánnak a földet, szóval nem Isten e világ Istene, hanem a Sátán. Kérdezek még, Tökéletes a mi mostani világunk? :) 2, a Világ igenis mond, még szerinted is, csak abban nem értünk egyet hogy mit. Illetve a célt illetőleg nem értünk egyet. A Világ célja, hogy hülye legyél, és hazudik neked a világ. Számomra, azt láttatja a világunk illetve azt mondja, hogy: Csunya vagy (plasztikásztasd magad), Büdös vagy (új parfűm), Te vagy a magad istene (megtehetsz bármit: lophatsz egy cukorkát gyerekként max. kapsz egy ejnye-bejnyét, csalhatsz ha ügyes vagy és nem láthatsz semmit, Akár a feleségednek is hazudhatsz, különböző legális, mindenki számára elérhető weboldalak paráználkodhatsz kedvedre és megcsalhatod a felségedet/férjedet/barátodat/barátnődet). Bele fogok lépni a lelki világodba, Rosszat akar neked a Világ. Igyál kólát, (csak kicsivel van kevesebb cukor benne vagy méreg anyag mint egy gyárban), egyél édesítőszert (csak aszpartám van benne semmi más), Dolgozz üvegszálas vatta feldolgozóban (csak ha nem viselsz maszkot szét pattannak az ereid az üvegszáltól), Isten nem létezik, a Tudomány megcáfolta a létét (az evolúció tudomány és mindent alátámaszt azzal, hogy egy mesébe bele raktuk a millió évet). Dióhéjban ennyi. Gondold át ezt mégegyszer. :)
2016. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/176 anonim ***** válasza:
100%

Balinhun, annyit sem sikerült megérteni az írásaimból, hogy a világ alatt nem az istentelen emberek tömegeit értettem, hanem az univerzumot, mindent ami csak létezik?

Ha szerinted a Naprendszerünk, mint a világ része tudatosan gonoszságból több milliárd évesnek tetteti magát, akkor nem csak ott vannak gondok hogy kiforgatod a Biblia szavait a saját ízlésed szerint, de súlyos bajok vannak ott fejben :D

2016. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/176 A kérdező kommentje:

Ha az evolúció az igaz akkor Jézus nem Isten képmása, hanem a majomé. Mert a majom nemzette.

(Mivel a biblia szerint Ádámot Isten a földből formálta és bele lehelte az élet Szellemét. Az evolúció szerint egy állatból fejlődött ki hosszú idő alatt. És persze mellette sokan már meghaltak, mire Ádám kifejlődött és a biblia szerint a bűn zsoldja a halál.)

2016. nov. 1. 21:18
 85/176 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem mindenki Isten fia, de Ádám a bűnbeesés előtt az volt. (És ha valaki Jézus követője lesz akkor is az lesz) Aki a bűnt cselekszi az az ördögből van. Ha az ősember bűnt cselekedett akkor az ördögből volt. (Egyébként, mivel ha bálványokat imádott, meg hamis isteneket... ááá. .. h*lyeség a kettő kép egybeheggesztése. A kettő üti egymást, te azzal sem vagy tisztában hogy mi a bűn. Gondolom. :()
2016. nov. 1. 21:22
 86/176 anonim ***** válasza:
8%

"Balinhun, annyit sem sikerült megérteni az írásaimból, hogy a világ alatt nem az istentelen emberek tömegeit értettem, hanem az univerzumot, mindent ami csak létezik?

Ha szerinted a Naprendszerünk, mint a világ része tudatosan gonoszságból több milliárd évesnek tetteti magát, akkor nem csak ott vannak gondok hogy kiforgatod a Biblia szavait a saját ízlésed szerint, de súlyos bajok vannak ott fejben :D"



Nem tetteti, hanem ilyen a Világ, még akkor is, ha te ezt nem látod be. :D Nem forgatok ki semmit, főleg a Bibliát nem, onnan tudom, azt amit tudok ma, és ha még többet tanúlmányozom többet mond az ÚR nekem a BIBLIA által. :) A lényeg kedves Gábriel, személyeskedés nélkül, Isten Teremtett egy Világot aminek a "LÉNYEGE" a Föld. A naprendszerünkben a nap van középpen és a föld a körül forog. DE! Ez nem azt jelenti, hogy a Nap a lényeg, nem-nem. A Világunkat, amit teremtett bármien nehéz is ezt belátnod, beteg és elpusztul. E világ istene vele kárhozik el elősszőr 1000 évre majd örökre. Isten teremtett egy világot, Nekünk embereknek. Isten aztmondta AKKOR, hogy ez jó, de az EMBERRE azt mondta mikor megteremtette, hogy NAGYON JÓ. Szerinted, ha ennyire kivételt tesz velünk emberekkel, akkor hazudna? vagy mást mondana mint amit gondol vagy feltudna fogni az ember? Szerintem nem, annyira szeret minket, hogy Meghalt értem és érted is, mindenkiért! Az, hogy mennyire mondod, hogy milliárd év az ami csak pár nap volt, az nem igazán tud meghatni, mert a Biblia NEM ezt írja. A Biblia lényegre törő és egy IGAZ keresztény embernek EGYSZERŰ. Aki kiforgatja az Írást, az te vagy, és nem én. :) Én azt mondom, ami benne áll, te pedig azt amit a világ állít és amit a világ mond neked az által amit mutat. :)

2016. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/176 anonim ***** válasza:
91%

Balinhun, akkor mivel magyarázod azt hogy a világban minden milliónyi éves távlatokra tekint vissza?

A kérdező megpróbálta magyarázni, ki is bukott mekkora eretnek, mert jobb híján azzal tudta elintézni az egészet, hogy mindent a Sátán teremtett, ami például ma márnem élő faj.

Na ilyen téren gondolok a Biblia szavainak kiforgatására. Mert ha ilyen rögeszmésen ragaszkodsz olyan dolgokhoz, amiket a Biblia sehol nem

2016. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/176 anonim ***** válasza:
91%

... sehol nem állít, mint például hogy ateremtési napok emberi napok lennének, akkor még ha most nem is vagy ilyen eretnek szinten,de csak egy lépésre állsz tőle.

Hiszen már most is belemagyarázol dolgokat a Bibliába,miközben minden ami csak létezik, egyértelműen mutatja hogy tévedsz...

2016. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/176 anonim ***** válasza:
8%

"Balinhun, akkor mivel magyarázod azt hogy a világban minden milliónyi éves távlatokra tekint vissza?

A kérdező megpróbálta magyarázni, ki is bukott mekkora eretnek, mert jobb híján azzal tudta elintézni az egészet, hogy mindent a Sátán teremtett, ami például ma márnem élő faj.Na ilyen téren gondolok a Biblia szavainak kiforgatására. Mert ha ilyen rögeszmésen ragaszkodsz olyan dolgokhoz, amiket a Biblia sehol nem"



Szeretném tisztázni, Sokszor mondtam már tudom, de elmondom újra. EZ NEM ÜDVÖSSÉG KÉRDÉSE. TE mégis azt csinálsz belőle. Eretneknek elhordod a kérdezőt, holott ő elfogadta Krisztust és a legnagyobb bűne az (amit ÉN tudok), hogy szószerint veszi a Bibliát. 2, Semmivel, mivel nincs érv arra, hogy ez igaz lenne. Nem ez áll a Bibliában és nem is ezt látom. :) Nekem egy megkövesedett Cowboy csizma benne a Cowboy lábával, vagy egy cseppkőbe szorúlt denevér elég válasz arra, hogy elég fiatal ez a Föld. (előre mondom, mielőtt még bármit mondanál cáfolatként, olvass utána és nézelődj-kutass picit!) Vannak a kérdezőnek is tévedései, mert EMBER, én nekem is van mert én is EMBER vagyok. ez nem meglepő de ő, veled ellentétben nyitott a válaszokra is és nem ragadt meg, egy igen bizonytalan lábakon álló mesénél. Utojára megyek bele abba, hogy EMBEREKNEK ÍRÓDOTT A BIBLIA, mert látom felesleges többszőr. De tegyük tisztába a dolgokat mielőtt elmegyek aludni. Amikre még nem tudtál válaszolni, azokat a kérdéseket felteszem újra, rendben? Ki e Világ istene? Mit mond Istenről a Világ? Mit mond az emberről a Világ? A Világ szeret téged, vagy megakar ölni? Ez a Világ hazudik és a e Világ szerint Isten létezik? Ha e Világ szereti az embert, mért ölte meg Istent és mért nem fogadta el, mikor emberként köztünk volt?:) Ennyi, és jó éjszakát. :)

2016. nov. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/176 A kérdező kommentje:
Még hogyha a napokat 1000 évnek vesszük is akkor is kevesebb 12 000 évnél. (De az evolúció akkor se stimmel.)
2016. nov. 2. 00:24
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!