Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek őskeresztény...

Szerintetek őskeresztény vagyok és bolond?

Figyelt kérdés

Vallok mindent ami a bibliában levan írva. Szószerint::


-A Föld 5776 éves, Noé tényleg túlélte az özönvízet.

-A Vörös-tenger tényleg teljesen ketté vált és tényleg száraz lábbal keltek át a zsidók.

-Illés és Énókh test tényleg nem látott halált.

-Jézus tényleg holtakat támasztott fel és nagy csodákat tett.

-Mikor Jézus meghalt akkor tényleg SOK ószövetségi szentnek a teste feltámadt és megjelentek a híveknek.

-Jézus tényleg feltámadott 3. napra.

-Az evolúció hazugság.

-Isten 6 nap alatt teremtett.

-És tényleg el fog jönni az Úr és megítél élőket és holtakat. Lesz egy nap amikor mindenki feltámad, aki Istennel járt az örök életre, aki nem járt Istennel pedig az örök halálra.

Na? Milyen ember vagyok?


2016. okt. 30. 14:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/176 anonim ***** válasza:
6%
Látom nem érted Gábriel... Megpróbálom jobban levezetni... A Biblia napokat írt, igaz? Nos, ha a Biblia napokat írt az akkor is és a mai embereket nézve, valószínüleg mind kettő kor embere megtudja érteni, hogy mi az a nap. A Mostani felfogású ember nem egy olyan felfogásu az akkori emberhez képest, mint egy majom az emberhez képest. Ha napról van szó, akkor valószínüleg mindkettő kór embere megértette, hogy pontosan az mi is. Tehát, ha én elvből az gondolom hogy egy nap van leírva, akkor az akkori korban élő ember is egy napot olvasott. Mégegyszer csak a tisztán látás kedvéért. ÉN ember vagyok, Ádám ember volt, Én lehet nem értettem volna meg az ő nyelvét, de valószinűleg Isten mind kettőnk nyelvét ismerte volna, és mindkettőnknek ugyan azt mondta volna. A Bibliát egyszerű paraszt ember is megtudja érteni, ha bevan töltekezve Isten Szent Szellemével, Én be vagyok, Ádám is bevolt töltekezve ezzel. Isten azon a nyelven beszélne hozzám is mint amivel hozzá beszélt, amit a Szent szellem megértet velem. :) 2. honnan tudod, hogy év milliók felelősek a láthatólag MOSOTT Grandkanyon szikláiért. Én úgy érzem, hogy megfelelő mennyiségű annak megfelelő súllyal rendelkező VÍZ valóban kimoshatta jólehet pár hónap alatt. :) Nem értem ebben mi a nehéz, mikor láthatjuk szabad szemmel, hogy kőzeteket mos úgy ki a víz pár év alatt, mint ha csákánnyal esett volna neki valaki. :) Aztán, 3, ez kedves Gábriel, nem tévinformáció egyszerüen józan ész. Ha látom, hogy kivan mosva a Grandkannyon és utána nézve a dolgoknak látom/tapasztalom, hogy NEM lehetett több milliárd év. Mondom, ez egészen egyszerű, még ha te nem is akarod belátni, és saját magadnak akarsz hazudni, ezzel is (csúnyán mondva) ellent mondva a Bibliának. :) Kedves Kérdező, valóban Tény és Valós dolog az Özönvíz, szerintem, Gábriel is látja ezt, csak ő makacs módon ellent mond annak, amiben hisz. Vagy hinni akar. :)
2016. nov. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/176 anonim ***** válasza:
11%

"Nem is tartom ezt lényeges kérdésnek én sem az üdvösség szempontjából, de ha már egyszer belementünk a vitába, pláne ostobaságnak nevezed a levezetésem, csak mert nem sikerült értelmezned hogy a nap szócska kizárólag az ember szempontjából 24 óra, és egy embertől is csak akkor, ha ezen a bolygón van, akkor már csak részletezem kicsit :D "


Erre nem válaszoltam neked, elnézést. De erre rövid, tömör KÉRDÉSSEL válaszolnék, ha lehet. Kinek íródott a Biblia? :)

2016. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/176 anonim ***** válasza:
91%

"Aztán, 3, ez kedves Gábriel, nem tévinformáció egyszerüen józan ész. Ha látom, hogy kivan mosva a Grandkannyon és utána nézve a dolgoknak látom/tapasztalom, hogy NEM lehetett több milliárd év. Mondom, ez egészen egyszerű, még ha te nem is akarod belátni, és saját magadnak akarsz hazudni, ezzel is (csúnyán mondva) ellent mondva a Bibliának. :) Kedves Kérdező, valóban Tény és Valós dolog az Özönvíz, szerintem, Gábriel is látja ezt, csak ő makacs módon ellent mond annak, amiben hisz. Vagy hinni akar. :)"

Dehogynem, ezek egyszerűen tévinformációk. Nem csak hogy a Bibliába próbálod a saját értelmezésed beleerőltetni, de a valósággal kapcsolatban is teljesen téves elképzeléseid vannak.

Ha nem csak vaknak tettetnéd magad és kötözködnél, hanem tényleg érdekel az igazság is, ez alatt a kérdés alatt elég részletesen fejtegettük a dolgokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Mert mégegyszer leszögezném, ha a hited arra épül, hogy megtagadsz nyilvánvaló tényeket, ha az általad képzelt Isten által teremtett világ teljesen más, mint az a valóság, amelyben ténylegesen élsz, akkor ott a te hitértelmezéseddel vannak gondok.

Felőlem hiheted azt hogy a 6 nap 6x24 óra, még ha nem is értem mi értelme ilyen szintre butítani Isten munkáját. De a te dolgod.

Viszont ha egy nyilvános fórumon mindenféle képtelenséget terjesztesz, azzal csak a saját hitedet, az én hitemet, millió embertársunk hitét gyalázod. Mert épp az olyan állítások nyomán születnek az "a hívők mind hülyék" jellegű sztereotípiák, amikor egy-két gondolkodni képtelen hívő ténylegesen olyan hülyeségeket terjeszt, minthogy egy évek alatt cseppkő keletkezik, vagy hogy a vízözön létrehozhat bármilyen kanyont is...

2016. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/176 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg hogy a világ mit gondol a keresztény emberről. (Hiszen Jézus is h*lye volt az akkori zsidó társadalom szerint, ezért is nevezi magát Dávid Isten bolondjának. Jézus is megmondta hogy az én nevemért a világ meg fog gyalázni. (ebbe benne van minden).)
2016. nov. 1. 18:36
 55/176 A kérdező kommentje:
Egyébként a hit általában a tények megtagadásán alapul. Hiszen ki hiszi azt hogy lehet a vizen járni, vagy holtakat feltámasztani? Erre nincsenek semmilyen bizonyítékok, sőt a világ fog ellene bizonytékokat találni. A tudomány szerint az is tény hogy Jézusnak volt felesége, és nem támadt fel a halálból. (Az utóbbi az 100%-os tudományos tény.)
2016. nov. 1. 18:38
 56/176 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a hit általában a tények megtagadásán alapul. Hiszen ki hiszi azt hogy lehet a vizen járni, vagy holtakat feltámasztani? Erre nincsenek semmilyen bizonyítékok, sőt a világ fog ellene bizonytékokat találni. A tudomány szerint az is tény hogy Jézusnak volt felesége, és nem támadt fel a halálból. (Az utóbbi az 100%-os tudományos tény.)"

Nem, ez az egész súlyos tévedés.

Jézus vízen járása éppen attól számít csodának, mert minden épeszű ember tudja, hogy nem lehet járni a vízen.

Ha te ezek után tagadnád azt a nyilvánvaló tényt, hogy a vízen nem lehet járni, majd megpróbálnád bizonyítani és megfulladnál, joggal nézne mindenki hülyének, és kapnál Darwin díjat is minden valószínűség szerint.

Mert ha lehetséges lenne a vízen járni, akkor az, hogy Jézus megtette, az csak egy teljesen átlagos cselekedet lenne. Mivel nem lehetséges, se te, sem én nem vagyunk képesek ilyesmire, éppen ez, a valóság elfogadása (nem megtagadása... az nem a keresztények, hanem az idióták szokása, hittől függetlenül) minősíti Jézus tettét csodának.

2016. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/176 anonim ***** válasza:
11%
Látom nehéz a kérdésem kedves Gábriel, kinek íródott a Biblia? :) 2, mért akarnék butítani? Vagy ami mégjobb kérdés, mért lenne butítás, hogy szószerint veszem a Bibliát, vagyis azon részét ami szószerint értendő? :)
2016. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/176 A kérdező kommentje:
De én tudok a vizen járni ha Isten velem van. De ezt a tudomány nem ismeri el. A tudomány szerint nem igazak azok a csodák a bibliában. És Jézus sem támadt fel a tudomány szerint.
2016. nov. 1. 18:52
 59/176 A kérdező kommentje:
Pontosabban az evolúció nem ismeri el Jézus Krisztus feltámadását. Hiszen egy élőlény sem képes feltámadni és örökké élni. Ez genetikailag lehetetlen, főleg egy állatnak. A tudomány szerint. Hiszen Jézus is egy állat volt. Ezt állítja a tudomány.
2016. nov. 1. 18:58
 60/176 A kérdező kommentje:
Egyébként mágiával is lehet a vizen járni. De ez nem jelent semmit. Mivel nem a láthatókra kell figyelni, hanem a láthatatlanokra. :)
2016. nov. 1. 19:00
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!