Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek őskeresztény...

Szerintetek őskeresztény vagyok és bolond?

Figyelt kérdés

Vallok mindent ami a bibliában levan írva. Szószerint::


-A Föld 5776 éves, Noé tényleg túlélte az özönvízet.

-A Vörös-tenger tényleg teljesen ketté vált és tényleg száraz lábbal keltek át a zsidók.

-Illés és Énókh test tényleg nem látott halált.

-Jézus tényleg holtakat támasztott fel és nagy csodákat tett.

-Mikor Jézus meghalt akkor tényleg SOK ószövetségi szentnek a teste feltámadt és megjelentek a híveknek.

-Jézus tényleg feltámadott 3. napra.

-Az evolúció hazugság.

-Isten 6 nap alatt teremtett.

-És tényleg el fog jönni az Úr és megítél élőket és holtakat. Lesz egy nap amikor mindenki feltámad, aki Istennel járt az örök életre, aki nem járt Istennel pedig az örök halálra.

Na? Milyen ember vagyok?


2016. okt. 30. 14:47
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/176 anonim ***** válasza:
100%
Már feleltem, külön külön mondegyikre, annak ellenére hogy mindegyik kérdés ebben a kontextusban értelmetlen. Abból sem esett le, hogy miről beszélek?
2016. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/176 anonim ***** válasza:
0%
Belegondolnék ha tévednék, sőt megis hallgatlak, úgy érzem ezen eléggé látszik, hogy figyelembe veszem azt amit írsz, és el is gondolkodom rajta, hisz értelmezem és válaszolok rá. :) De gondolj bele, te ebbe ugyan így belegondolsz (úgy érzem) én személyeskedtem volna bármikor is? Írtam/következtethettél az írásaimból olyanra, hogy azt írtam volna, hogy eretnek lennél? Mért csinálsz ebből üdvösség kérdést és ekkora nagy ügyet? :)
2016. nov. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/176 anonim ***** válasza:
0%

"Már feleltem, külön külön mondegyikre, annak ellenére hogy mindegyik kérdés ebben a kontextusban értelmetlen. Abból sem esett le, hogy miről beszélek?"


Óh, igen valóban feleltél, ezzel: "Egyetlen Uram és Istenem van" de ez nem mindegyik kérdésem felelete. :) És én nem ezt kérdeztem. értelmezd kérlek: Ki e Világ istene? Mit mond Istenről a Világ? Mit mond az emberről a Világ? A Világ szeret téged, vagy megakar ölni? Ez a Világ hazudik és e Világ szerint Isten létezik? Ha e Világ szereti az embert, mért ölte meg Istent és mért nem fogadta el, mikor emberként köztünk volt? :)

2016. nov. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/176 anonim ***** válasza:
100%

"Belegondolnék ha tévednék, sőt megis hallgatlak, úgy érzem ezen eléggé látszik, hogy figyelembe veszem azt amit írsz, és el is gondolkodom rajta, hisz értelmezem és válaszolok rá. :) De gondolj bele, te ebbe ugyan így belegondolsz (úgy érzem) én személyeskedtem volna bármikor is? Írtam/következtethettél az írásaimból olyanra, hogy azt írtam volna, hogy eretnek lennél? Mért csinálsz ebből üdvösség kérdést és ekkora nagy ügyet? :)"

Mégegyszer mondom, abszolút nem tekintem üdvösségi kérdésnek hogy te mindenáron 24 órás napokban akarsz gondolkozni. Ebben csak az zavar, ha nyíltan terjesztesz ostobaságokat, ezzel lejáratva a hitünket. Márpedig elég sokmindent sikerült már neked is írnod, ami alapjáraton marhaság, mondjuk hogy az evolúció vallás...

De nem, ez még mindig nem üdvösségi kérdés, egyszerűen csak zavar, hogy számtalan jó eszű keresztény testvéremmel együtt tudatlan idiótává degradálnak, csak mert néhányan képtelen elszakadni olyan alaptalan rögeszméktől, minthogy Isteni nap az ugyanaz mint az emberi nap.

Ellenben ami szerintem már nagyon is üdvösségi kérdés, ha ezek a rögeszmék már annyira elharapóznak egy emberben, hogy már képtelen többé bármiféle józan gondolkodásra, és hogy a saját igazát, amit már régen a Biblia fölé emelt, továbbra is védhesse, már Istent is gyalázza... a kérdező speciel egy másik kérdés alatt már ott tart, hogy Jézus megtestesülése szerinte azért volt, hogy kipróbálja, ő be tudja-e tartani a saját parancsolatait, és bizony ha bármi bűnt elkövetett volna véletlenül, akkor szegény Urunk azóta is halott lenne és Sátán lenne a győztes Isten. Roppant keresztényi.

És amit nálad látok, hogy ugyanazokat a hibákat követed el, mint a kérdező. Vagyis rögeszmésen bedumálod magadnak, hogy minden amit csak Isten teremtett, a világunk, az gonosz és hazudik és az ellenség, miközben nem is a Bibliából indulsz ki közben, hanem előzetes ideológiákat próbálsz beleerőltetni a Szentírás olyan helyeire, amik egyszerűen sehogyan sincsenek definiálva. Se úgy ahogy te képzeled, se máshogy. Mint mondtam, értelmezni csak akkor lehet, ha amgát azt a dolgot vizsgálod meg, amiről a Biblia ír, de mivel az meg mindig mást mutat, mint ami belefér az előregyártott ideológiádba, az rögtön kamu...

Tehát vissza a Bibliához, és nem érdekel hogy az adott fogalom még mindig nincsen definiálva, az márpedig azt jelenti, amit te gondolsz. Mert igaz hogy minden bizonyíték ellene szól, de te a saját elképzelésed mégis mindenek fölé emeled.


"Óh, igen valóban feleltél, ezzel: "Egyetlen Uram és Istenem van" de ez nem mindegyik kérdésem felelete. :)"

Nem, 79. komment. Úgy gondoltam, abból már egyértelműnek kéne lennie, hogy mit értettem a világ szó alatt. Nem volt az. Később ki is emeltem külön, hogy nem ugyanazt értjük alatta. Az meg valahogy nem érdekelt, csakazértis, már megint a saját elképzelésed erőlteted.

2016. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/176 anonim ***** válasza:
0%
Ahhhaaa, szóval az a tényleges válasz a 6 kérdésemre, hogy 3-ra vagy 4-re felelsz úgy, hogy át sem gondolod igazán a válaszokat. Ugyan is, ha figyelmesen olvasnád, ahogy le is írtam ezt neked, akkor tudnád, hogy ki e világ istene. és hogy kiről kérdezlek téged. :) Viszont, a Világ, mint ahogy ezt is leírtam már, hazudik mindenben! Hiszen a hazugság atyja a világunk kormányzója. :) Övé a földön minden és nem Istené. Ha övé a Földön minden, akkor valószínüleg téged is akar, és átver azzal, hogy az evolúció igaz. Ha kárhozatra nem is jutsz, légy hülye! :) Az evolúció vallás, hisz miben hiszel, abban, hogy a föld több millió éves, nemde? Az evolúció ezt mondja, ezt te elhiszed, tehát ezt "hitet" hiszed el, akkor bizony vallás. :)
2016. nov. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/176 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ez már megint hülyeség. Az evolúció semmit nem mond a Földről... Azért elég aljas dolog újfent, hogy engem hülyézel, miközben olyan témában okoskodsz, amiről azt sem tudod, miről szól.

Nem igazán keresztényi viselkedés.

Mellesleg pedig hacsak nem te is elkezdesz olyasmiket vallani, hogy Sátán képes felülírni Isten minden egyes alkotását, azaz nagyobb Istennél, akkor szó sincs hazugságról. Nem Sátán mondja hogy a fosszíliáink, hegységeink, stb hány millió évesek, hanem a világunk működése, ami Istentől származik, az igazolja ezeket vissza. Gyakorlatilag ha tagadod ezeket a folyamatokat, azzal Isten alkotását tagadod meg, ezen nincs mit szépíteni.

2016. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/176 anonim ***** válasza:
0%
A Sátán nem nagyobb mint Isten. A teremtett lény nem lehet nagyobb az alkotójánál. Az evolúció de beszél a Földről. méghozzá azt, hogy millió éves. :)
2016. nov. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/176 anonim ***** válasza:
88%

Na, ebből indulok ki én is, hogy a Sátán nem lehet nagyobb Istennél, nem tudja megmásítani azt, amit Ő teremtett. Legfeljebb annyiban, hogy cselszövéssel eltérít embereket Istentől.

De azt nem teheti meg hogy átírja az egész univerzumunk működését, hogy minden millió éves folyamatoknak tűnjön. Csak istentől származhat mindez, akkor is ha ilyen lassan zajlik.


"Az evolúció de beszél a Földről. méghozzá azt, hogy millió éves."

Az evolúció az élővilág változásait és alkalmazkodásainak folyamatait leíró elmélet. Ennyi. Ha más árnyalatú hajszínnel születsz mint a szüleid, az is evolúció.

Semmit nem mond se a földről, se az életről, se annak létrejöttéről, se Istenről, stb.

2016. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/176 A kérdező kommentje:
Gábriel te nem jó úton vagy. A láthatókra figyelsz és nem a láthatatlanokra.
2016. nov. 2. 17:34
 110/176 anonim ***** válasza:
100%

"Gábriel te nem jó úton vagy. A láthatókra figyelsz és nem a láthatatlanokra."

Ez sem igaz, mindkettőre figyelek, mert épp azt vallom hogy Isten szava és Isten teremtése csak együtt, egységben értelmezve mutatják meg a teljes igazságot.


Ha van egy használati utasításod, és előtted van a gép amit az bemutat, de a leírás alapján képtelen vagy összerakni a gépet, akkor nem a gépben és nem is a leírásban van a hiba, hanem te értelmeztél félre valamit. Már persze ha abból indulunk ki hogy a leírás minden szava igaz, a gép pedig tényleg az útmutató alapján készült, de ez Isten esetében nem is kérdés.

2016. nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!