Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek őskeresztény...

Szerintetek őskeresztény vagyok és bolond?

Figyelt kérdés

Vallok mindent ami a bibliában levan írva. Szószerint::


-A Föld 5776 éves, Noé tényleg túlélte az özönvízet.

-A Vörös-tenger tényleg teljesen ketté vált és tényleg száraz lábbal keltek át a zsidók.

-Illés és Énókh test tényleg nem látott halált.

-Jézus tényleg holtakat támasztott fel és nagy csodákat tett.

-Mikor Jézus meghalt akkor tényleg SOK ószövetségi szentnek a teste feltámadt és megjelentek a híveknek.

-Jézus tényleg feltámadott 3. napra.

-Az evolúció hazugság.

-Isten 6 nap alatt teremtett.

-És tényleg el fog jönni az Úr és megítél élőket és holtakat. Lesz egy nap amikor mindenki feltámad, aki Istennel járt az örök életre, aki nem járt Istennel pedig az örök halálra.

Na? Milyen ember vagyok?


2016. okt. 30. 14:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/176 anonim ***** válasza:
85%

Őskeresztény biztos hogy nem vagy, mert ők nem értelmezték szó szerint a Bibliát.


De bolond attól még lehetsz, a buta kérdésfeltevésed legalábbis erre utal. ;)

2016. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/176 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
16%

en miben NEM hiszek oda irom ezt hogy NEM -A Föld 5776 éves - NEM, Noé tényleg túlélte az özönvízet.

-A Vörös-tenger tényleg teljesen ketté vált és tényleg száraz lábbal keltek át a zsidók.

-Illés és Énókh test tényleg nem látott halált.

-Jézus tényleg holtakat támasztott fel és nagy csodákat tett.

-Mikor Jézus meghalt akkor tényleg SOK ószövetségi szentnek a teste feltámadt és megjelentek a híveknek.

-Jézus tényleg feltámadott 3. napra.

-Az evolúció hazugság. NEM (csak eppen senki nem tudja mi az csak hiszi)

-Isten 6 nap alatt teremtett.

-És tényleg el fog jönni az Úr és megítél élőket és holtakat. Lesz egy nap amikor mindenki feltámad, aki Istennel járt az örök életre, aki nem járt Istennel pedig az örök halálra.

Na? Milyen ember vagyok?

enyibol en meg nem tudom, de Isten tudja

2016. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/176 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
31%

a tobbi pontod is elege felszines...

ennel sokkal tobbol all hinni, keresztenynek lenni, vallasosnak lenni


Krisztusban kell biznod ha keresztens vagy es az oaltala tanitott utat kovetni

2016. okt. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/176 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
31%

azthittem tobbre fogok nemet mondani azert masoltam ki


evoluciot most felejtsuk el azert mert nem hiszel benne nem lehet hibaztatni


igy csak a 5776 eves a fold maradt

bibliaban tenyleg vegig lehet vezetni ezt? vagyis folytonosan megvan minden adat hozza?


es a csuszasok az idoszamitasban?


emiatt hogy bolond lennel azt nem mondom, de egy osszegzett szamadatban (mindeg aktualis evhez szamitva) nincs ertelme "hinni"

kulon kulon kell a szamadatokat megertened a szovegkornyezetben meghozza


azzal hogy 5776 evesnek tartod a Foldet, nem kerultel kozelebb Istenhez, se a jo utjahoz

de ha fontosnak tartod akkor szamon tarhatod, csak ne mastol vegye el a helyet a felyedben es: megbolondulj tole, ha meg most nem is vagy az, de enyi alapjan szinten nem tudhatom csak Isten

2016. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/176 anonim ***** válasza:
65%

sok ilyen ember van - keresztényeknek hívják őket, nem bolondok, csak a keresztényellenesek szemében, az meg nem számít:D

Kiegészítés kell hozzá, lényegi: a keresztény hiszi, hogy Jézus,a Krisztus, a megtestesült Logosz, az Atyaisten Szava, Neve.

A jó keresztény, aki nem csak nominálisan az, ő meg követi Krisztust. Ehhez nagyon jó segítség, alapmű:

Krisztus követése, Kempis Tamás

[link]

2016. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/176 A kérdező kommentje:
Az őskeresztényt úgy értem hogy szószerint elhiszem a teremtéstörténetet....stb. (Mivel régen az ősi keresztények is szószerint elhitték)
2016. okt. 30. 15:18
 7/176 A kérdező kommentje:
"Az őskeresztények a kereszténységnek a legkorábbi szakaszában élő és tevékenykedő keresztények megnevezése. A 2. század elejétől kezdve a legtöbb teológus már az ókeresztény egyházról beszél, egészen a 4. századig befejezőileg."- Wikipédia. De ez mára is igaz lenne nem, ha valaki ilyen világképpel rendelekezik mint én. Nemde?
2016. okt. 30. 15:25
 8/176 anonim ***** válasza:
94%
Hát, a másik kérdésed alatt már elég jól bebizonyítottad, hogy nem sok közöd van a valódi kereszténységhez, és a Bibliát se szó szerint veszed, hanem csak kiforgatod a szavait a saját értelmezésed végett, így maximum bolond lehetsz, őskeresztény biztos nem...
2016. okt. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/176 anonim ***** válasza:
81%

Fundamentalista, csőlátású vagy barátom, aki addig se foglalkozik más érveivel, amíg elolvassa. De ezt már megmondtuk neked.

És egyre inkább gyanús, hogy nárcisztikus is vagy.

Tee, te homo creationaesis.

2016. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/176 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
49%

oskeresztenyek is az evangelimukra tamaszkodtak fokent


vagy nem?


en nem ismerek az ujszovetsegben olyan reszt ami a teremtestortennetel foglalkozna, legfeljebb megemlitheti, de ez arra is utalhat hogy teljesen elfogadtak, csak szoszerint e vagy egy bizonyos eredeti ertelmezes szerint

es hogy minek tulajdonitottak elsosorban jelentoseget

az eveknek hogy ponosan tudjak mikor teremtett Isten vagy pedig a torteneteket

2016. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!