Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek őskeresztény...

Szerintetek őskeresztény vagyok és bolond?

Figyelt kérdés

Vallok mindent ami a bibliában levan írva. Szószerint::


-A Föld 5776 éves, Noé tényleg túlélte az özönvízet.

-A Vörös-tenger tényleg teljesen ketté vált és tényleg száraz lábbal keltek át a zsidók.

-Illés és Énókh test tényleg nem látott halált.

-Jézus tényleg holtakat támasztott fel és nagy csodákat tett.

-Mikor Jézus meghalt akkor tényleg SOK ószövetségi szentnek a teste feltámadt és megjelentek a híveknek.

-Jézus tényleg feltámadott 3. napra.

-Az evolúció hazugság.

-Isten 6 nap alatt teremtett.

-És tényleg el fog jönni az Úr és megítél élőket és holtakat. Lesz egy nap amikor mindenki feltámad, aki Istennel járt az örök életre, aki nem járt Istennel pedig az örök halálra.

Na? Milyen ember vagyok?


2016. okt. 30. 14:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/176 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia egyértelműen máshogy interpretálja a Kígyó személyét:


"És vetteték a nagy sárkány, ama régi kígyó, aki neveztetik ördögnek és a Sátánnak, ki mind az egész föld kerekségét elhiteti, vetteték a földre, és az ő angyalai is ő vele levettetének" (Jel 12,9)

2016. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/176 szp72 ***** válasza:
75%

@ A Biblia egyértelműen máshogy interpretálja a Kígyó személyét


Akkor még egyszer. Az őstörténetben egyértelműen egy állatról van szó. Oda van írva csak el kell olvasni. (Ter 3,1; 3,14)


Természetesen a kígyó valójában a Sátánt jelenti, mivel képletes szövegről van szó. A kígyó a Sátánt jelképezi, de a kígyó nem Sátán, hanem egy állat.

2016. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/176 A kérdező kommentje:
Lehet hogy a kígyót szállta meg a Sátán szelleme. Bár ezen már én is elgondolkodtam. Az biztos hogy a dinoszauruszokat nem Isten teremtette hanem a Sátán. (Hiszen ama ..SÁRKÁNY. A sárkány az gyakorlatilag egy dinoszaurusz. Nemde?)
2016. okt. 31. 14:38
 34/176 anonim ***** válasza:
88%

A kígyó hüllő, a dinoszauruszok közé pedig mai állatok közül a madarak tartoznak.

A sárkány egyik sem hanem mitológiai lény.

2016. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/176 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
#33 pontosan mikoris eltek a dinok a biblia szerint? hany ezer evvel ezelott?
2016. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/176 anonim ***** válasza:
100%
Maga a Biblia értelmezi a Bibliát. Minden más esetben is így van. Ebben az esetben a Biblia legelejét a legvége teszi teljesen egyértelművé, de szerintem a white fülűek már a Jelenések könyve előtt is tudták, hogy ki a Kígyó. Én egyébként a magam részéről kétlem, hogy a kígyóknak lett volna lábuk az eset előtt, nem is a kígyó nem lett megátkozva, hanem az a személy, akit a Biblia Kígyónak nevez. Nemcsak a kígyó lábatlan. Vannak lábatlan gyíkok, amelyek egyértelműen gyíkok, nem pedig gyíknak kinéző kígyók. Van lábatlan gekkó is, ami egyértelműen gekkó, azoknak a legtöbb jellegzetességeivel, kivéve a tapadólemezekkel ellátott ujjakat.
2016. okt. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/176 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező egyáltalán nem vagy bolod, így vélekedik egy IGAZ keresztény. :) A Biblia egy Isten ihlette könyv, amiben Isten szavai vannak. Az pedig SZÓSZERINT ÉRTENDŐ! :) És most Gábriel.Tailor-hoz fordulnék a szavaimmal... Nem régiben úgy vettem rajtad észre, hogy tényleg Biblikusan beszélsz, jó válaszaid is voltak az egyik kérdésem alatt. Írtam neked, hogy mivel Biblikusak a válaszaid, át adom neked a válaszok adását, gondoltam magamban, hogy végre van egy IGAZ keresztény is aki ír a sok Jehova tanúinak, aki még szeret is írni, és látszik is rajta. Hogy most, hogy látom ezt? Hát sajnálom, hogy akkor oda adtam neked a válaszadás lehetőségét. Ostoba válaszokat látok tőled ITT! Egyáltalán nem keresztényi dolgokat mondasz, mért lenne több milliárd éves a Föld? A Biblia alapján kérlek ezt bizonyítsd be. Persze, léteznek olyan bibliai FORDÍTÁSOK, amikben NEM ELSŐ nap van, hanem EGY nap. Ha megnézzük az eredetit szinte valóban ostobaságnak tűnik az, hogy Istennek szüksége lett volna 600 csilliárd évre. Komolyan? Mért lenne rá szüksége? Egy MINDENHATÓ lényről beszélünk! Egy olyan valakiről, aki képes volt emberi alakban megszületni, és itt élni velünk (vagyis emberek közt) és tanított minket. Kérdezlek kedves Gábriel, ha erre képes volt, egy számomra felfoghatatlan dologra, akkor 60 csilliárd billiárd évre, MINEK lett volna szükség? Istennek, komolyan? Ostoba feltételezés. Sok helyen a Biblia maga mondja ki, hogy mit kell szó szerint venni és mit NEM. Akár szövegkörnyezet utal rá, akár maga az Írás írja, hogy "példázat", "például", "olyan, mint ha..." a teremtés könyvében ilyen NINCS! :) És most pedig a hosszú elemzésem, hogy tulajdonképp, mennyire is értelmes az, hogy egy IGAZ keresztényt próbáltok le ostobázni, azért mert SZÓSZERINT veszi az Írást.

1.: Isten 6 nap alatt teremtette meg a földet. Sokan a „rés elmélettel” cáfolják ezt, hogy Isten teremtett Földje nem is 6 nap volt hanem naponként pihent 1-10 millió évet. A Biblia már azzal cáfolja ezt, hogy leírja, hogy pontosan mikor is pihent meg az ÚR. Isten a 6. napon pihent meg, nem a teremtés projektnek kinevezett 6. napján, hanem a FÖLD történelem 6. napján! Nem értem mi olyan nehéz ebben. Az evolúció egy olyan ember agyszüleménye, aki nem hiszem, hogy ténylegesen tudta volna, hogy mit is beszél. Semmi, de semmi értelme. Isten cáfolja ezt, elkéne felejteni az evolúciót, ha Istennek hisztek. A Biblia alapjában cáfolja az „Öreg Föld” elméletet. Isten 6 (AZAZ HAT) nap alatt teremtett MINDENT a Földet és a Földön kívül minden mást is! Az öreg föld elmélet pedig azt mondja, hogy 1 nap az nem egy nap volt hanem 300.000 nap volt, ez OSTOBASÁG! Eddig a sok ateista azt mondta, hogy ellentmondásos a Biblia, hát így igazuk is van! Így valóban az lenne! Egyszer azt írja, hogy 6 nap alatt, másodjára pedig 6 csilliárd év alatt. Ez nem ellent mondás? DE! Nem értem, hogy ezt, hogy tudjátok egyáltalán !!!keresztény!!! létetekre elhinni vagy érdeklődés mutatni ez iránt. EZ IRÁNT? Hát…Szomorú… :\

2.: Ha (tegyük fel) úgy lenne ahogyan ti mondjátok, akkor gondolkozzatok, mégis a Biblia (az eredeti szószedetről beszélve persze) mért nem emeli ki, ha azt kiemeli, hogy Isten 6 nap alat teremtette a földet és arra is gondot visel, hogy: ELSŐ, MÁSODIK, HARMADIK, NEGYEDIK, ÖTÖDIK és HATODIK napot ír, és hogy a végén a HETEDIK napon megpihent? Mért fordít erre külön figyelmet, hogy nem EGY, KETTŐ, HÁROM, NÉGY, ÖT és HAT napot ír? Mért első mértnem egy nap? Ugyanis az eredeti szószedet ELSŐ napot ír! Gondolkozzatok. Az ÚR ihlette a Bibliát (2Timóteus 3:16), ezzel azt hiszem mindenki egyet ért, aki itt megvan említve, igaz? Ha az ÚR ihlette, akkor nyilván IGAZ is. Mivel Isten IGAZ, és NEM hazudik (4Mózes 23:19)!

3.: LEGFONTOSABB dolog! EZ…NEM…ÜDVÖSSÉG…KÉRDÉSE… Fogjátok már ezt fel, kedves Gábriel és társai, Jézus Krisztus (ISTEN) kereszthalála a lényeg! Az, hogy ti ezen mennyire össze tudtok kapni, holott ez szőrszálhasogatás, könyörgőm! Isten meghalt értetek, EZT fogadjátok el és örök életetek van a MENNYBEN! Ennyi.

2016. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/176 anonim ***** válasza:
0%

"Isten a 6. napon pihent meg, nem a teremtés projektnek kinevezett 6. napján, hanem a FÖLD történelem 6. napján!"


Bocsánat ezt elírtam 7. napon pihent meg! 6. napon teremtette az embert! TEHÁT: 7.napon pihent meg a FÖLD történelem 7. napján!!!!

2016. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/176 anonim ***** válasza:
32%

"Lehet hogy a kígyót szállta meg a Sátán szelleme. Bár ezen már én is elgondolkodtam. Az biztos hogy a dinoszauruszokat nem Isten teremtette hanem a Sátán. (Hiszen ama ..SÁRKÁNY. A sárkány az gyakorlatilag egy dinoszaurusz. Nemde?)"


Ebben azért van hiba. Tehát te azt mondod, hogy a Sátán is képes teremteni? Tehát, Isten és egy angyal egy rangon van? Mert szerintem Isten tud teremteni, de az angyalok nem! :)

2016. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/176 anonim ***** válasza:
92%

"Ha megnézzük az eredetit szinte valóban ostobaságnak tűnik az, hogy Istennek szüksége lett volna 600 csilliárd évre. Komolyan? Mért lenne rá szüksége? Egy MINDENHATÓ lényről beszélünk!"

Természetesen nem volt rá szükség. Ahogyan a mindenható alapján ugyanúgy elképzelhető az is, hogy egy pillanat alatt megalkot bármit, és 6 napra sincs szükség.

Nem az a lényeg hogy hányféleképp és mennyi idő alatt tehette volna meg, ha úgy akarja, hanem hogy a valóságban hogyan is zajlott ez az egész. Ezt pedig, azaz hogy hogyan kell érteni a teremtést, csak akkor ismerjük meg, ha a teremtett világot, ezt itt, amelyben élünk, ezt vizsgáljuk, hogyan működik.

A világunknak pedig minden egyes eleme kapcsán millió vagy milliárd éves távlatokról beszélhetünk, minden a hosszú fejlődés nyomait mutatja, innentől tehát elég egyértelmű, ha elfogadjuk hogy a világunkat Isten teremtette, akkor ez emberi mércével mérve igen hosszú idő alatt zajlott.


A 6 napos teremtés esetében pedig ahhoz ragaszkodni, hogy az márpedig azt jelenti, hogy 144 óra alatt történt az egész, azért értelmetlen, mert sem az óra, sem a nap, sem az év nem egzakt fogalmak. Kizárólag a bolygónk Naphoz viszonyított mozgásához képest értelmezhetőek (és ráadásul folyamatosan változnak is).

Egy érdekesség, a Vénuszon például tovább tart egy nap, mint egy év. Mert a nap nem 24 órát jelent, az csak egy határozatlan időintervallum, ami leírja hogy adott bolygó milyen gyorsan fordul meg egyszer a tengelye körül.

Minekutána pedig az első napokban nem is létezett a Nap, amihez képest az emberi nap, mint 24 óra fogalma egyáltalán értelmezhető, elég nyilvánvaló, hogy nem emberi napokról van szó. Mivel pont hogy nincs meghatározva, mihez képest mért napokról ír a Biblia (sőt, a teremtés kezdetén ugye nem is létezik semmi, amihez képest egzakt értéket rendelhetnénk a fogalomhoz), gyakorlatilag lehetetlen a Biblia alapján megmondani, hogy mennyi idő alatt zajlott az egész.

Ez ismét csak úgy válaszolható meg, ha megvizsgáljuk hogy amit Isten teremtett, mennyi idős is, és így máris kiderül hogy bizony a világunk kora milliárd éves távlatokban mérhető, azaz a fenti fejtegetésünk visszaigazolást nyert, miszerint a teremtésben a napok nem 24 órás időszakokat jelölnek. Minden valószínűség szerint az volt az egész szerepe, hogy egyfajta sorrendiséget adjon az egész teremtésnek, nem az, hogy időbeli korlátok közé szorítsa azt.

2016. nov. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!