Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek őskeresztény...

Szerintetek őskeresztény vagyok és bolond?

Figyelt kérdés

Vallok mindent ami a bibliában levan írva. Szószerint::


-A Föld 5776 éves, Noé tényleg túlélte az özönvízet.

-A Vörös-tenger tényleg teljesen ketté vált és tényleg száraz lábbal keltek át a zsidók.

-Illés és Énókh test tényleg nem látott halált.

-Jézus tényleg holtakat támasztott fel és nagy csodákat tett.

-Mikor Jézus meghalt akkor tényleg SOK ószövetségi szentnek a teste feltámadt és megjelentek a híveknek.

-Jézus tényleg feltámadott 3. napra.

-Az evolúció hazugság.

-Isten 6 nap alatt teremtett.

-És tényleg el fog jönni az Úr és megítél élőket és holtakat. Lesz egy nap amikor mindenki feltámad, aki Istennel járt az örök életre, aki nem járt Istennel pedig az örök halálra.

Na? Milyen ember vagyok?


2016. okt. 30. 14:47
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/176 anonim ***** válasza:
100%

Nem is azért eretnek a kérdező, mert abban akar hinni hogy a teremtési napok 24 órásak. Próbáld értelmezni a válaszom! Azért eretnek, mert ezt úgy próbálja még terjeszteni is, hogy a félreérteezésből fakadó értelmetlenségek kimagyarázása végett már nem csak belemagyaráz dolgokat a Szentírásba, de meg is hamisítja azt, amikor a Sátánt teremtőnek állítja be.

És már rajtad is ezt látom, hogy nem is érdekel téged a valóság, csak hogy bármi hülyeség árán is, de bele tudd igazítani a Biblia szavát azon rögeszmédhez, ami ellen amúgy minden szól, amit csak Isten teremtett...

2016. nov. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/176 anonim ***** válasza:
11%

"Nem is azért eretnek a kérdező, mert abban akar hinni hogy a teremtési napok 24 órásak. Próbáld értelmezni a válaszom! Azért eretnek, mert ezt úgy próbálja még terjeszteni is, hogy a félreérteezésből fakadó értelmetlenségek kimagyarázása végett már nem csak belemagyaráz dolgokat a Szentírásba, de meg is hamisítja azt, amikor a Sátánt teremtőnek állítja be.

És már rajtad is ezt látom, hogy nem is érdekel téged a valóság, csak hogy bármi hülyeség árán is, de bele tudd igazítani a Biblia szavát azon rögeszmédhez, ami ellen amúgy minden szól, amit csak Isten teremtett..."


Gábriel, kérlek TE értelmezd az én válaszomat. Írtam, hogy a kérdező sem szent! De ember ő is, és valósznűnek tartja azt, hogy téved veled ellentétben. Látom, mostmár én is eretnek vagyok azért, mert terjesztem azt, hogy nem milliárd éves a föld, és tagadom a drága evolúció vallását. Isten teremtett egy földet, 6 nap alatt ez bizony szószerint értendő. De rendben, ha ezt nem kell szószerint venni a Bibliában akkor azt sem kell, hogy Jézus itt volt és hirdette az Igét. Olvashatom így a Bibliát? Meglátásod szerint, természtesen. Olvashatom úgy a Bibliát ahogy ÉN szeretném. A Világ nem bizonyítja ugyanis, hogy Jézus feltámadt harmad napra. Sőt a Világ ölte meg Krisztust. :) Olvashatom úgy a Bibliát, hogy a Világot helyezem előtérbe? Meglátásod szerint, Igen. Hiszen, a Világ bizonyítja, hogy millió éves a Föld. Való igaz a Világ tényleg ezt mondja, de a kérdéseimre a Választ most sem kaptam meg, szóval még egyszer felteszem őket: Ki e Világ istene? Mit mond Istenről a Világ? Mit mond az emberről a Világ? A Világ szeret téged, vagy megakar ölni? Ez a Világ hazudik és e Világ szerint Isten létezik? Ha e Világ szereti az embert, mért ölte meg Istent és mért nem fogadta el, mikor emberként köztünk volt? Kezdem azt látni rajtad Gábriel, hogy te az a langy meleg keresztény vagy, egy kicsit hiszek a Világnak, de közben Istennek is szeretnék hinni. Csak, ahogyan Isten is mondta, NEM szolgálhatsz két úrnak. Vagy ez vagy az inkább, de ne langy meleg. :) Az írás azt mondja, hogy NE ragaszkodj a Világhoz, te pedig azt mondod, hogy a Világ igenis bizonyítja a Bibliát, ami valamiért teljesen mást ír. E Világ fejedelme, azt akarja, hogy elkárhozz, akkor szerinted, mit bizonyít a Világ? Egy Ország kormányzója vagy, és azt mondod, hogy nem gyílkolsz és nem hazudsz a népednek, de ugyanakkor vaskézzel irányítasz, hatalmas adókat szedsz és aki ellenállna akarotodnak azt szépen kivégzed vagy börtönbe zárod. Mit bizonyítasz, azt hogy a NÉP az első, vagy azt, hogy te vagy az első és a nép csak romlandó tárgy, ami azért van, hogy neked jó legyen? :)

2016. nov. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/176 anonim ***** válasza:
88%

Nem mondtam hogy eretnek vagy,csak hogy a gondolkodásod, ahogy a tényeket is tagadod, csak hogy bele se kelljen gondolni hogy tévedhetsz, erősen arra hajaz.

Vagy az is, amikor most hazudni próbálsz, hogy két urat szolgálok... Egyetlen Uram és Istenem van. A tudomány épp arra jó, hogy tökéletesen leírja, hogyan működik az Őáltala teremtett világ. Visszakövetkeztethető belőle, hogyan kell érteni a Biblia azon fogalmait, amelyeket az nem definiál, például hogy hogyan képzeljük el a teremtést, mint folyamatot.

Mivel a teremtés viszont egyedül Isten privilégiuma, nyilvánvaló hogy ahogyan a természet, az univerzum működik, az azért úgy működik,mert Isten ilyenre alkotta. Azaz a hegységképződés vagy az evolúció tagadása Isten munkájának tagadása.

Nem langymelegség ez, hanem az alap, amiből szerintem minden kereszténynek kikéne indulnia, hogy Isten szava ès Isten teremtése nem hazudtolhatja meg egymást, csak egységben értelmezhetőek.

2016. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/176 A kérdező kommentje:
Gábriel az evolúcióval való teremtést valja, (pedig az nem teremtés, ugye. [én egyébként szent vagyok]) Az evolúcióval való teremtés lehetetlen bibliai környezetben, hiszen Jézus is azért támadhatott fel (azért nem maradhatott a halálban, ahogy a biblia írja) mert NEM KÖVETETT EL BŰNT, tehát a bűn miatt van a halál, halál állapota. Így a természetes kiválasztódás valótlan a bibliai környezetben, hiszen ahhoz szükségszerű hogy a faj halandó legyen. De Ádám és Éva bűnesete előtt nem volt halál. Csak utánna, így Ádám és Éva nem jöhetett létre természetes kiválasztódással. Tehát evolúcióval sem. Mivel ahhoz már alapvetően halandónak kellett hogy legyenek, de mint tudjuk a biblia nem ezt írja. (PL (csak egy a sok közül).:A BŰN ZSOLDJA A HALÁL)
2016. nov. 2. 11:56
 95/176 A kérdező kommentje:

[link]


Az evolúció szerint a homoszexualitás nem bűn. Erre mit mondasz Gábriel?

2016. nov. 2. 12:06
 96/176 anonim ***** válasza:
11%

"Nem mondtam hogy eretnek vagy,csak hogy a gondolkodásod, ahogy a tényeket is tagadod, csak hogy bele se kelljen gondolni hogy tévedhetsz, erősen arra hajaz.

Vagy az is, amikor most hazudni próbálsz, hogy két urat szolgálok... Egyetlen Uram és Istenem van. A tudomány épp arra jó, hogy tökéletesen leírja, hogyan működik az Őáltala teremtett világ. Visszakövetkeztethető belőle, hogyan kell érteni a Biblia azon fogalmait, amelyeket az nem definiál, például hogy hogyan képzeljük el a teremtést, mint folyamatot.

Mivel a teremtés viszont egyedül Isten privilégiuma, nyilvánvaló hogy ahogyan a természet, az univerzum működik, az azért úgy működik,mert Isten ilyenre alkotta. Azaz a hegységképződés vagy az evolúció tagadása Isten munkájának tagadása.

Nem langymelegség ez, hanem az alap, amiből szerintem minden kereszténynek kikéne indulnia, hogy Isten szava ès Isten teremtése nem hazudtolhatja meg egymást, csak egységben értelmezhetőek."


Látom, még mindig nem olvasod a Bibliát figyelmesen, hisz azt mondod, hogy a Világ tagadása Isten tagadása. A Biblia azt írja, NE ragaszkodjatok a Világhoz, E Világ fejedelme/istene a Sátán és csak rosszat akar, E Világ gonoszságban vesztegel. Ugyan akkor azt is látom, hogy a kérdéseim igen nehezek, úgyhogy felteszem mégegyszer: Ki e Világ istene? Mit mond Istenről a Világ? Mit mond az emberről a Világ? A Világ szeret téged, vagy megakar ölni? Ez a Világ hazudik és e Világ szerint Isten létezik? Ha e Világ szereti az embert, mért ölte meg Istent és mért nem fogadta el, mikor emberként köztünk volt? Bár lehet, inkább magam kéne felelnem erre az egyszerű kérdés sorozatra. Értelmezzük ezt a sort: "És már rajtad is ezt látom, hogy nem is érdekel téged a valóság, csak hogy bármi hülyeség árán is, de bele tudd igazítani a Biblia szavát azon rögeszmédhez, ami ellen amúgy minden szól, amit csak Isten teremtett..." Itt ha jól értem azt írod, hogy beletóldok önkényesen magam kitalált dolgokat a Bibliába. Ez előtti mondatodban ugyan ezt írtad picit máshogy megfogalmazva a Kérdezőnek. Sajnos, megint bele taposok a lelki világodba, de ez a langy melegség. Elfogadod azt amit NEM a Biblia ír, hanem amit a Világ mond a Bibliáról. :) Míg ezt nem tudod megérteni értelmetlen a tovább haladás. :)

2016. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/176 anonim ***** válasza:
0%
A Másik és legértelmetlenebb érdekesség, amit látok tőled. ÜDVÖSSÉG KÉRDÉST CSINÁLSZ EBBŐL, MÉRT? :)
2016. nov. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/176 anonim ***** válasza:
0%

"Nem mondtam hogy eretnek vagy,csak hogy a gondolkodásod, ahogy a tényeket is tagadod, csak hogy bele se kelljen gondolni hogy tévedhetsz, erősen arra hajaz. "


Tehát, mégis azt mondod, hogy eretnek vagyok, nemde? :)

2016. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/176 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen esetben sem a Világról beszéltem, hanem a világról. Vagy a világmindenségről, az univerzumról, Isten teremtéséről, a mindenségről, ahogy tetszik.

Látod, ugyanazt teszed a szavaimmal is, mint a Bibliával. Mindkettőt megpróbálod meghamisítani, más jelentést beleerőltetni mint amire a szerző utalt, csak hogy semmiképp bele ne gondolj hogy tévedhetsz. Ez konkrétan már aljas viselkedés, így tényleg nem sok értelme van folytatni...

2016. nov. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/176 anonim ***** válasza:
0%

"Egyetlen esetben sem a Világról beszéltem, hanem a világról. Vagy a világmindenségről, az univerzumról, Isten teremtéséről, a mindenségről, ahogy tetszik.

Látod, ugyanazt teszed a szavaimmal is, mint a Bibliával. Mindkettőt megpróbálod meghamisítani, más jelentést beleerőltetni mint amire a szerző utalt, csak hogy semmiképp bele ne gondolj hogy tévedhetsz. Ez konkrétan már aljas viselkedés, így tényleg nem sok értelme van folytatni.."


Aham, direkt csinálod? Őszintén. ;) Ugyanis eddig, végig erről beszéltünk, egyszer sem kötöttél belém, hogy te most másról beszélsz. Való igaz, írtad, hogy a mindenségről beszélsz, ez érthető hiszen eleinte a 6 napról beszélgettünk. Ugyanakkor én és ahogy láttam te is a mi földünkről kezdtünk el beszélgetni. Én úgy érzem a kérdésem egyértelmű volt, mért nem akarsz felelni rájuk? :)

2016. nov. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!