Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek őskeresztény...

Szerintetek őskeresztény vagyok és bolond?

Figyelt kérdés

Vallok mindent ami a bibliában levan írva. Szószerint::


-A Föld 5776 éves, Noé tényleg túlélte az özönvízet.

-A Vörös-tenger tényleg teljesen ketté vált és tényleg száraz lábbal keltek át a zsidók.

-Illés és Énókh test tényleg nem látott halált.

-Jézus tényleg holtakat támasztott fel és nagy csodákat tett.

-Mikor Jézus meghalt akkor tényleg SOK ószövetségi szentnek a teste feltámadt és megjelentek a híveknek.

-Jézus tényleg feltámadott 3. napra.

-Az evolúció hazugság.

-Isten 6 nap alatt teremtett.

-És tényleg el fog jönni az Úr és megítél élőket és holtakat. Lesz egy nap amikor mindenki feltámad, aki Istennel járt az örök életre, aki nem járt Istennel pedig az örök halálra.

Na? Milyen ember vagyok?


2016. okt. 30. 14:47
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/176 A kérdező kommentje:
De tojhatna az ember tojást, lehetne evolúciós fejlődés is. Mivel az a menő ha valaki okostojás. Ezért lehetne hogy a nők tojást tojnának (akkorát mint a gyermek feje) és ebből fejlődne ki egy embrió és az tovább fejlődne tápszerrel. És ez így előnyösebb, mivel lehet tárolni a tojást, Vagy ikra is lehetne. És az is lehetne hogy nem kéne anyatej sem, van tejpor is. Ha evolúció van akkor egy idő múlva ez lesz (a kínaiak megcsinálják). Bizony átalakul a test. Már amúgy is van molyember amerikában. XDDDD:)
2016. nov. 1. 19:39
 72/176 anonim ***** válasza:
11%
Figyelj, ezt beláthatod, hogy amit itt most leművelünk az kezd nevetségessé vállni. Érted TE egyáltalán, amit ÉN írok, és azt, amit TE leírsz? Mindketten azt mondjuk, hogy Isten ihlette a Bibliát, és mindketten azt írjuk, hogy az EMBERNEK íródott a Biblia. Szerinted, tegyük fel, Elnök vagy, és a Németeknek írok valamit azt magyarúl fogom közölni velük azt, hogy megcsináltam egy hidat 10 év alatt, vagy a saját anyanyelvükön Németül írom le, hogy értsék. Isten ugyan ez csak nagyban. Elmondott az embernek valamit, amit Ő megcsinált az Ő nyelvükön és mi megértettük. Az, hogy a németek közt van francia arról az elnök nem tehet, a németek akik tudnak franciául azok elmondják a némethonban élő franciáknak is. ÉRTED? :) Mi olyan rohadtul nehéz ebben, NEVETSÉGES! :D
2016. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/176 A kérdező kommentje:
"Figyelj, ezt beláthatod, hogy amit itt most leművelünk az kezd nevetségessé vállni. Érted TE egyáltalán, amit ÉN írok, és azt, amit TE leírsz? Mindketten azt mondjuk, hogy Isten ihlette a Bibliát, és mindketten azt írjuk, hogy az EMBERNEK íródott a Biblia. Szerinted, tegyük fel, Elnök vagy, és a Németeknek írok valamit azt magyarúl fogom közölni velük azt, hogy megcsináltam egy hidat 10 év alatt, vagy a saját anyanyelvükön Németül írom le, hogy értsék. Isten ugyan ez csak nagyban. Elmondott az embernek valamit, amit Ő megcsinált az Ő nyelvükön és mi megértettük. Az, hogy a németek közt van francia arról az elnök nem tehet, a németek akik tudnak franciául azok elmondják a némethonban élő franciáknak is. ÉRTED? :) Mi olyan rohadtul nehéz ebben, NEVETSÉGES! :D"- Igaza van.
2016. nov. 1. 19:47
 74/176 anonim ***** válasza:
100%

Én értem. És te érted, hogy a világban, amiről azt valljuk hogy Isten teremtette, MINDEN ami csak létezik, arra utal hogy a világunk millió és milliárd éves távlatokban mérhető?

A te értelmezésednek alapot csak az ad, hogy akár úgy is lehetne érteni ahogy te szeretnéd elképzelni, míg az én értelmezésemet a világunk minden egyes eleme tökéletesen alátámasztja.

2016. nov. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/176 A kérdező kommentje:
Te értelmezésed Gábriel a tudományos és a bibliai álláspont között helyezhető el. Az enyém konzervatív álláspont. Csak a bibliába helyezhető bele. (PL.: Sámuelt tényleg megidézte a boszorkány.)
2016. nov. 1. 19:54
 76/176 anonim ***** válasza:
100%
Aha, miután a másik kérdésed alatt pl teremtőnek képzelted a Sátánt? Nem konzervatív ez, inkább eretnek vagy sátánista...
2016. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/176 anonim ***** válasza:
0%

"Én értem. És te érted, hogy a világban, amiről azt valljuk hogy Isten teremtette, MINDEN ami csak létezik, arra utal hogy a világunk millió és milliárd éves távlatokban mérhető?

A te értelmezésednek alapot csak az ad, hogy akár úgy is lehetne érteni ahogy te szeretnéd elképzelni, míg az én értelmezésemet a világunk minden egyes eleme tökéletesen alátámasztja."


Rendben, Ki e Világ istene? Akart a Világ neked bármikor jót, vagy mondott neked bármikor igazat, akár csak egy gyógyszerrel kapcsolatban, 100%-os a Biztonság? Mégjobb kérdés, a Világ mit mond Istenről neked, hogy létezik, hogy szeret téged? Beszéltél erről, egy átlag emberrel? Valóban Isten e világ istene? :)

2016. nov. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/176 A kérdező kommentje:
"Aha, miután a másik kérdésed alatt pl teremtőnek képzelted a Sátánt? Nem konzervatív ez, inkább eretnek vagy sátánista..."- Nem képzeltem, de mivel az ember is tud géntechnológiával sokmindet megtenni így a Sátán mégtöbbet tehet ha a géntechnológiát egy kis mágiával kombinálja, meg besegítenek neki a haverjai(a bukott angyalok). Ez logikus. (Illetve ha "x" mennyiségű energiád van, akkor "x" anyagot teremthetsz, ez is felmerült bennem.) .) De a biblia leírja hogy Sámuelt megidézi a boszorkány, tehát ha Isten emberét meglehet idézni a seolból akkor van a gonosznak is hatalma, csak Istennek nagyobb. (De ez az evolúció szerint lehetetlen)
2016. nov. 1. 20:14
 79/176 anonim ***** válasza:
100%

"Rendben, Ki e Világ istene?"

Egyetlen Isten van.


"Akart a Világ neked bármikor jót, vagy mondott neked bármikor igazat, akár csak egy gyógyszerrel kapcsolatban, 100%-os a Biztonság?"

A világ, amely alátámasztja hogy a teremtés milliárd évek alatt zajlott, nem az hogy az emberek mit mondanak. Hanem maga a világ, azok hosszú idő alatt működő folyamatai. Ennélfogva nyilvánvalóan nincsen tudata, nem akar nekem se jót, se rosszat.


"Mégjobb kérdés, a Világ mit mond Istenről neked, hogy létezik, hogy szeret téged?"

Ööö... a világ semmit nem mond semmiről.


"Beszéltél erről, egy átlag emberrel? Valóban Isten e világ istene?"

Beszéltem, nem is eggyel. Meglátásom szerint azt a legtöbb értelmes ember gond nélkül el tudná fogadni, hogy létezik Isten, csak az zavarja meg őket, amikor egyesek olyan sületlenségeket magyaráznak bele a Bibliába, mint te a 24 órázásoddal, és ezt terjesztik.

2016. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/176 A kérdező kommentje:
De nem érted meg Gabriel hogy Isten nem teremthetett több milliárd év alatt, mert úgy szinte az ember is tudna teremteni géntechnológiával. A másik hogy a fajokból-fajokba való átmenet nincs megmagyarázva. Illetve nem logikus mert így Jézus csak egy nagyon fejlett állat lenne és nem Isten képmása. És nem lenne halál a földön, vagy ha lenne nem lenne bűneset, de akkor nem lenne halál.
2016. nov. 1. 20:31
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!