Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek őskeresztény...

Szerintetek őskeresztény vagyok és bolond?

Figyelt kérdés

Vallok mindent ami a bibliában levan írva. Szószerint::


-A Föld 5776 éves, Noé tényleg túlélte az özönvízet.

-A Vörös-tenger tényleg teljesen ketté vált és tényleg száraz lábbal keltek át a zsidók.

-Illés és Énókh test tényleg nem látott halált.

-Jézus tényleg holtakat támasztott fel és nagy csodákat tett.

-Mikor Jézus meghalt akkor tényleg SOK ószövetségi szentnek a teste feltámadt és megjelentek a híveknek.

-Jézus tényleg feltámadott 3. napra.

-Az evolúció hazugság.

-Isten 6 nap alatt teremtett.

-És tényleg el fog jönni az Úr és megítél élőket és holtakat. Lesz egy nap amikor mindenki feltámad, aki Istennel járt az örök életre, aki nem járt Istennel pedig az örök halálra.

Na? Milyen ember vagyok?


2016. okt. 30. 14:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/176 anonim ***** válasza:
0%
Akkor megpróbálom Gábriel mégegyszer elmondani, a Bibliát Isten ihlette, a Biblia 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. napot ír, nem 1,2,3,4,5,6,7 napot. Persze megteremtette volna egy pillanat alatt. A valóság az amit leír a Biblia! Nem az amit MI emberek gondolunk. :) Ez a mi ostobaságunk, hogy elméleteket gyártunk, a Biblia nem elmélet, hanem TÉNY. :) Az evolúció úgy működik, hogy kitalálok egy történetet és hozzá csatolom azt hogy milliárd év, ez már egy tudomány. Szerintem, meg Isten 6 nap alatt teremtette a Földet mert a Biblia ezt írja. 6 nap az 6 NAP, nem millió év. :)
2016. nov. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/176 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de épp ezt (is) próbáltam magyarázni előző kommentemben, hogy milyen nap? Mert sehol nem jelenti ki hogy emberi nap, pláne hogy az első napok nem is lehetnek emberi napok, mivel nem létezett még amihez ezt viszonyítsák. Szóval milyen nap? Isteni nap? Az, ami Neki egy nap, neked, nekem miért ne lehetne akár milliárd év is?

Én is azt vallom hogy az a valóság amit leír a Biblia, de minekutána sehol sem fejti ki, hogy Isten számára mennyi idő egy nap, értelmetlen ráhúzni azt a jelentést, amit az ember a saját bolygója mozgásának okán adott neki. Pláne hogy mint utaltam rá, még csak az emberi nap sem egy állandó szám, az is változik.

[link]

Az pedig már pláne nem Biblikus, hogy gyakorlatilag olyan értékkel próbáljuk magyarázni a Szentírás szavait, ami sosem volt állandó, hanem ugyanúgy egy változó dolog, mint minden más is a világunkban.

Azaz, hat nap az oké. De 6x24 óra az csak egy belemagyarázás, semmi több, ami ráadásul ellentétben is áll a teremtett világ képével.

2016. nov. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/176 anonim ***** válasza:
0%
Ami még feltünt, hogy azt hiszed régen is így működött az élet, mint ma. Nos, nem! Régen több volt az oxigén (valószínüleg a külső vízburok miatt, amire 1Mózes 1:6-7 versig is utal), több volt a növényzet, több idő is volt, mivel a napok egyre rövidűlnek, ahogy ezt a Biblia is alátámasztja a Máté evangéliuma 24:21-22-ben. Isten megrövidíti a napokat, hogy a nagy nyomúrság idején itt lévő embereknek KÖNNYEBB legyen. Régen, Ádám születésének idejében más volt a Világ, teljesen más. Nem volt se erőszak, sem rossz nap, se más hanem Istennel járt-kelt Ádám és Isten tanította őt személyesen. Hosszú napok voltak, és sokkal tovább is éltek Isten teremtményei. A Nap viszont ugyanúgy 24 órás volt nem 12 se nem 48. Régen a percek tovább tartottak, mint ma! Én emlékszem még, hogy gyerekkoromban jó sokat játszhattam, és sokat nézhettem mesét mert nem volt gyorsan este. Ezt veszi észre az Apám és az Anyám is. Sokkal higgattabban, sokkal nyugodtabban tudtak dolgozni és mindenre volt idejük. Ma pedig rohannak. Rohanunk mind, semmire nincs időnk, semmire nincs energiánk és csak a rohanás van mindenhova, ha nem teszed, lekésel mindent vagy elkésel a munkából. Régen Ádám idejében szebb volt a környezet is. Nagyobbak voltak a hüllők, és nagyobb volt minden. a Hüllők mivel sokáig éltek megnőttek hatalmasra. Ahogyan a Biblia írja, a "Behemót"-ról a lába olyan volt mint a fának a kérge a nyaka pedig óriási volt és erős. Valószinüleg itt a Brahiószaurusról beszélt az Írás. (DE EZ MELLÉKES SZÁL VOLT!) A lényeg: Isten teremtett Földje KEZDETBEN, más volt mint ma! A Földön lassan teltek az évek és a napok is, a Föld körül is volt egy víz réteg ami a késöbbiekben leesett és a földben is rengeteg víz volt ami kitőrt a vízözönkór. Szóval, kedves Gábriel, nem amit mondasz ostobaság, a Biblia szempontjából meg pláne. DE! NEM ÜDVÖSSÉG KÉRDÉSE.
2016. nov. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/176 anonim ***** válasza:
0%
Valóban nem egy állandó dolog, mai számításban valószínüleg kb. az akkori napok 2-3 napnak felelnének meg, mivel a napok megrövidűlnek. :) De azok attól még napok voltak, és semmiképp nem évek, amiről te és a többi öreg földben hívő ember beszéltek. Nem akarok tudományosan ebbe bele menni mert, felesleges lenne, hisz: A, nem biztos hogy megértenéd. B, nem ez a LÉNYEG. :)
2016. nov. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/176 anonim ***** válasza:
93%

Nem is tartom ezt lényeges kérdésnek én sem az üdvösség szempontjából, de ha már egyszer belementünk a vitába, pláne ostobaságnak nevezed a levezetésem, csak mert nem sikerült értelmezned hogy a nap szócska kizárólag az ember szempontjából 24 óra, és egy embertől is csak akkor, ha ezen a bolygón van, akkor már csak részletezem kicsit :D


A válaszodban még mindig ahhoz próbálod viszonyítani az egészet, hogy a nap egy egzakt fogalom lenne, de nem, még mindig nem az. Itt emberek között persze általánosan elfogadott a 24 óra (pedig ugye ez sem pontos így), de csak azért, mert itt élünk mindannyian, ezen a bolygón. Azaz ha egy ember szavából indulunk ki, akkor automatikusan is ezt a közmegegyezés szerinti 24 órát vesszük alapnak a nap, mint időhatározó szó alatt.

De például ha egy földönkívüli jönne ide, számára a nap semmiképp sem 24 óraként lenne értelmezhető, mert nem a Földről jött, azaz az ő szempontjából nyilvánvalóan nem lesz meghatározó, hogy a mi bolygónk milyen gyorsan forog.

Isten szempontjából pedig, aki nemhogy nem a Földön élő valaki, hanem egy téren és időn kívül álló entitás, pláne semmi értelme ráfogni, hogy egy általa leírt napnak bármi köze lenne a mi 24 órás időintervallumunkhoz. Bármennyire is szeretnél ebből kiindulni, sehol semmilyen formában nem került definiálásra a Bibliában az, hogy ami Isten számára egy nap volt a teremtés során, az mennyi idő lehet a Föld bolygó napjaiban vagy éveiben számolva. Ragozhatjuk ezt bárhogy, de a 6x24 óra mindig is csak egy képzelgés marad, amit sem a Bibliában, sem a valóságban semmi nem támaszt alá.

2016. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/176 anonim ***** válasza:
0%
De akkor mond meg mi nem támasztja alá? És a legfontosabb kérdés, mi támasztja alá a ti elméleteteket? Amúgy meg, nem sikerült valóban értelmeznem, de nem azt amit leírtál, hanem a gondolat menetet. Istenben Hiszel a Bibliát is olvasod, akkor hogy tudtál elgondolkodni ezen a marhaságon? :D Komolyan, ez nevetséges. A Biblia 6 napot ír, NAP, érted? Az nap bárhogyan is nézzük az 24 órás NAP, nehéz lehet veled ha a nap fogalmát sem tudod TE értelmezni. :D
2016. nov. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/176 anonim ***** válasza:
100%

"És a legfontosabb kérdés, mi támasztja alá a ti elméleteteket?"

A valóság, maga a teremtett világ, annak millió éves folyamatai, mint például a hegység- vagy cseppkőképződés, szigetek keletkezése, stb.

Nyilvánvalóan nem mondhat ellent egymásnak Isten szava a teremtett világról és a világ maga, csak egységben lehet őket értelmezni.


"Az nap bárhogyan is nézzük az 24 órás NAP, nehéz lehet veled ha a nap fogalmát sem tudod TE értelmezni."

Mondd, őszintén, mit nem értesz azon, hogy a nap 24 órás jelentését csak az adja, hogy a bolygónk ennyi idő alatt fordul körbe a tengelye körül? Csak itt és csak nekünk jelent egy nap 24 órát.

Ha bárki olyan beszél napról, aki nem földi élőlény, hanem például Isten, akkor egyszerűen nincs miért abból kiindulni, hogy milyen gyorsan forog a Föld.

2016. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/176 anonim ***** válasza:
6%

"A valóság, maga a teremtett világ, annak millió éves folyamatai, mint például a hegység- vagy cseppkőképződés, szigetek keletkezése, stb.

Nyilvánvalóan nem mondhat ellent egymásnak Isten szava a teremtett világról és a világ maga, csak egységben lehet őket értelmezni."



Nos, mint mondtam tudományosan én ebbe nem megyek bele, a lényeg az, hogy a cseppkövek pár év alatt kialakúlnak. Nem régiben voltam egy kb 45 éves pincében ahol megjelent egy (nem túl nagy) kb 10 cm-es cseppkő, szóval ezt megint nem hiszem el, saját meglátásom miatt. aztán a hegyek sem úgy keletkeztek, hisz a Biblia ezt is alá támasztja és ahogy te mondod az ember szeme is. Az özönvíz mosta földet nézd egy percig. Volt az özönvíz, hatalmas súllyal nyomta a földet és nagyon gyorsan mosta is azt. Nos, ha jól bele gondolunk az tömérdek víz szerintem pár nap/hónap alatt simán kimoshatta a Grandkanyot pl. Nem kellett szerintem oda sem pár milliárd év max nekem, ha én állnék neki. :) Ebben sem értek veled egyet és tán soha nem is fogok. :)



"Mondd, őszintén, mit nem értesz azon, hogy a nap 24 órás jelentését csak az adja, hogy a bolygónk ennyi idő alatt fordul körbe a tengelye körül? Csak itt és csak nekünk jelent egy nap 24 órát.

Ha bárki olyan beszél napról, aki nem földi élőlény, hanem például Isten, akkor egyszerűen nincs miért abból kiindulni, hogy milyen gyorsan forog a Föld."



Kérdeznék akkor én is valamit, van olyan dolog, amit Isten nem tud előre vagy hazudna? Már úgy értve, hogy van olyan dolog ami folyhat Isten tudtán kívül? Tehát, teszem azt, nekünk 24 óra, oké, de akkor mért ír mégis napokat? Tehát, gondolom, mivel a Biblia azt írja, hogy Isten mindenkihez személyesen szól, az akkori embernek is és a mai embernek is, ha napot ír a Biblia, akkor a mai embernek is NAP van a fejében tehát esetünkben 24 óra. Ha ez a nap akkoriban is nap volt akkor 24 óra akkoriban is egy nap volt. Na most, Mért vezetne félre Isten azzal, hogy napot ír holott Ő évekre gondol? Tehát, Isten gondolt valamire, de Ő napokat iratott le emberekkel, hogy jobban megértsék, tehát Isten átverte az emberiséget szerinted. :)

2016. nov. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/176 A kérdező kommentje:
Noé történetét a biblia történetként és nem példázatként írja le így az író és az olvasói is valósnak vélték. Tehát valójában megtörtént. Ez ilyen egyszerű.
2016. nov. 1. 16:58
 50/176 anonim ***** válasza:
100%

"Nos, mint mondtam tudományosan én ebbe nem megyek bele, a lényeg az, hogy a cseppkövek pár év alatt kialakúlnak. Nem régiben voltam egy kb 45 éves pincében ahol megjelent egy (nem túl nagy) kb 10 cm-es cseppkő, szóval ezt megint nem hiszem el, saját meglátásom miatt. aztán a hegyek sem úgy keletkeztek, hisz a Biblia ezt is alá támasztja és ahogy te mondod az ember szeme is. Az özönvíz mosta földet nézd egy percig. Volt az özönvíz, hatalmas súllyal nyomta a földet és nagyon gyorsan mosta is azt. Nos, ha jól bele gondolunk az tömérdek víz szerintem pár nap/hónap alatt simán kimoshatta a Grandkanyot pl. Nem kellett szerintem oda sem pár milliárd év max nekem, ha én állnék neki. :) Ebben sem értek veled egyet és tán soha nem is fogok. :)"

Ha nem akarsz belemenni, akkor miért állítasz olyasmiket például az özönvízről, amelyeket az semmiképp nem okozhatott?

Mondjuk ez alapján nyilvánvaló hogy azért nem szeretnél belemenni mert nem vagy kompetens a témában, hogyan is képződik egy hegy vagy kanyon, de akkor meg miért próbálsz félrevezetni másokat tudatlanságból eredő tévinformációkkal? Ez nem túl keresztényi viselkedés...



"Kérdeznék akkor én is valamit, van olyan dolog, amit Isten nem tud előre vagy hazudna? Már úgy értve, hogy van olyan dolog ami folyhat Isten tudtán kívül? Tehát, teszem azt, nekünk 24 óra, oké, de akkor mért ír mégis napokat? Tehát, gondolom, mivel a Biblia azt írja, hogy Isten mindenkihez személyesen szól, az akkori embernek is és a mai embernek is, ha napot ír a Biblia, akkor a mai embernek is NAP van a fejében tehát esetünkben 24 óra. Ha ez a nap akkoriban is nap volt akkor 24 óra akkoriban is egy nap volt. Na most, Mért vezetne félre Isten azzal, hogy napot ír holott Ő évekre gondol? Tehát, Isten gondolt valamire, de Ő napokat iratott le emberekkel, hogy jobban megértsék, tehát Isten átverte az emberiséget szerinted. :)"

Isten soha nem hazudott. Azzal hogy mindenáron 24 óraként akarod értelmezni a teremtési napokat, csak te vered át saját magad.

Épp feljebb vezettem le, hogy a nap egyáltalán nem egy egzakt definíció a 24 órára, azaz semmi átverés nincs itt, legfeljebb önmagad számára, ha egy meghatározatlan fogalmat bele akarsz passzírozni egy meghatározott értékbe, és ezáltal természetesen minden téren önellentmondáshoz jutsz, mert Isten szava és Isten világa többé nem lesz összeegyeztethető egymással. Már ha a te értelmezésedhez ragaszkodnánk.

2016. nov. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!