Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet megkérdőjelezni az...

Hogy lehet megkérdőjelezni az evolúciót?

Figyelt kérdés
Hogy létezhetnek még ilyen emberek? Mire alapozzák a hitüket és hogy nem lehet elhinni az evolúciót mikor szemmel látható bizonyítékai vannak?

2016. máj. 2. 20:33
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/275 Cerevisiae ***** válasza:
64%

Ja!!!


Hogy te nem sértegetsz, hanem a csiravonal mutációkról kérdezel?!


Bocsika, félreértettelek..


Én mára el... majd holnap, vagy addig más.

2016. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/275 Cerevisiae ***** válasza:
71%

Kedves Inkviziciós detektív!


„Kedves Cervisiaie!

Krisztus beszedei ellentetben allnak az evolucioval.”


Erre még utoljára ma. Köszönöm, hogy tisztelettel szólsz hozzám.


Lehet, hogy igazad van, de Gabriel. Tailor és Dante is értelmes emberke, és az érveik korántsem tűnnek elvetendőnek. Sajnos, ebben a kérdésben nem tarthatom magam kompetensnek, bár a Bibliát olvastam, de bevallom, csak egyszer régen (ill. többször itt-ott beleolvastam utána).


Jó estét.

2016. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/275 anonim ***** válasza:
31%

visszatérve : Miért nem tökéletes a DNS repair?


A DNS-javítás a sejtekben állandóan zajló folyamat. Mivel megvédi a genomot a károsodástól és a veszélyes mutációktól, ezért elengedhetetlen a túléléshez. Az élő sejtekben a „normális” (természetes) folyamatok és külső környezeti tényezők egyaránt okozhatnak DNS-károsodást, aminek következtében naponta mintegy több százezer egyedi molekuláris lézió alakul ki egy-egy sejtben. (A lézió egy anatómiai struktúra vagy fiziológiai funkció sérülése vagy hibás működése.)


Ezek a léziók roncsolják a DNS molekula szerkezetét, ezáltal nagyon súlyos elváltozást okozhatnak a génekben a kódolt információk olvasásában. A DNS-javításnak tehát állandóan működnie kell, hogy a DNS szerkezetében keletkező károkat gyorsan rendbe lehessen hozni.


Ahogy azonban a sejtek öregszenek, a DNS-javítás sebessége és hatékonysága csökken egészen addig, amíg végül már nem tud lépést tartani a DNS folyamatos károsodásával. Ezután a sejt sorsa három irányban mehet tovább:


– visszafordíthatatlan nyugvó állapotba kerül, melyet öregedésnek nevezünk,


– a sejt elpusztul, vagy


– rák alakul ki, azaz karcinogenezis megy végbe.


A szervezet legtöbb sejtje először megöregszik, majd amikor a DNS már javíthatatlanul károsodott, bekövetkezik a sejthalál. Ebben az esetben a sejthalál (apoptózis) kívánatos, mert megelőzi a sejt karcinogénné válását, ami veszélyes lenne az egész élőlényre nézve.

A mutáció lehet olyannyira súlyos és annyira ártalmas az egyedre nézve, hogy a mutációt kijavító mechanizmusok csak részleges javítási eredményt hoznak. Ez nem a DNS repair hibája, hanem a nagymértékű mutációé: a részleges javítás is káros eredményt okozhat, pl. túlérzékenységet, szellemi vagy testi visszamaradottságot, korai öregedést, leukémiát, vérszegénységet és sok egyebet.


Sok olyan esetről hallunk, hogy vetélés, meg halva születés; legtöbbször nem is érzékelhető a magzat pusztulása még az anya számára sem a megtermékenyülést követő korai halál miatt – ezek zöme kóros, kijavíthatatlan mutációk eredménye. Ez lenne az evolúció útja? Aligha!

2016. máj. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/275 anonim ***** válasza:
100%
....azért alakultak ki a ragadozók, mert elfogyott a szervetlen kaja. Ezt miből következtetted ki? Vagy ez nem biztos?
2016. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/275 Inkviziciós detektív ***** válasza:
79%

Szep almokat!

Isten aldjon! xd

2016. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/275 Ozmium42 ***** válasza:
69%

"Ez lenne az evolúció útja? Aligha!"


Amit leírtál, az zömében egybecseng egy korábbi hozzászólással, ami a szomatikus és csíravonalbeli mutációkat választja külön. Keresd vissza, ha nem olvastad.


Egyébként mechanizmusát tekintve igen, ez az evolúció útja, bár mutációk nem csak a repair hibája útján keletkezhetnek. Megtermékenyítésnél az apai és anya genom fele-fele részben kombinálódik, ez is mutáció, hiszen a gyerek csak félig az apja apja, és csak félig anyja. Ezen kívül a megtermékenyítés pillanatában a rekombináció miatt kis mértékben egyedi mutációk is létrejönnek, amik sem az anyában, sem az apában nem voltak jelen. Ez van mindenkinél. És az az eredménye, amit látunk. Nem mindenki abortál, vagy születik rákosan, torzan. Vannak akik jobb képességűek lesznek, mint a szülei. Innentől már nem csak az evolúciót, hanem triviális tényeket tagadtok.

2016. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/275 anonim ***** válasza:
12%

T. Gabriel.Tailor!


""Minden hosszú ideje, nemesített, vagy tenyésztett növény vagy állatfajta tökéletes bizonyíték. Több ezer éves intenzív nemesítése van több állatfajnak és növényfajnak, az eredmény ismert."

Éppen ez az, hogy az eredmény ismert, a kutyák, lovak, különféle növények folyamatosan változtak a tenyésztésnek és nemesítésnek köszönhetően, soha nem ért el egy határt egyik sem ahol megállt volna a változás!"


Már leírtam, de úgy látszik rosszul figyeltél!!! Azt írtam nyilvánvaló, hogy nem dermed változatlanságba a nemükön belül szaporodni képes állat és növénycsoportok nemesítése, bármeddig is folytatódik, de az eredmény jól látszik, hiszen SEMMIFÉLE ÓHAJTÁSUK SINCS ezen fajoknak, másokká válni, mint amik eredetileg is voltak!! Megvan a természetes korlát ezen nagyobb élőlénycsoportokban erre. Ez pedig a bibliai teremtési beszámolót erősíti, nem a fejlődéselmélet HÍVEIT. :-)


Ezt minden állattenyésztő vagy növénynemesítő tudja.

2016. máj. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/275 anonim ***** válasza:
80%

„Az a mutáció is, ami nem pusztítja el, vagy nem teszi beteggé a szervezetet, legtöbbször információveszteséggel jár, mert egy vagy több gén működésképtelen lesz.”


Nem jó szó az információveszteség erre a jelenségre. Sokkal inkább megfelelő az információváltozás. Pl. a fül formája, hogy kinek mekkora lesz a cimpa rajta, az öröklött dolog. Van akinek kicsit nagyobb vagy kisebb, húsosabb vagy vékonyabb, hosszúkásabb vagy kerekebb lesz a fülcimpája, attól függően, hogy mit örökölt és milyen esetleges mutáció(k) jelentek meg az illető génállományában. Ha ez információveszteség lenne, tehát elveszne a fülcimpa alakját kialakító génrészlet a genomból, akkor maga a fülcimpa egyáltalán nem kezdene nőni.


Néha azonban valóban előfordul információveszteség is, ez pedig valóban halálos is lehet a magzatra vagy a megszületendő gyermekre nézve, attól függően, hogy a genom melyik részén és milyen jellegű veszteség lép fel a megtermékenyítéskor. Természetesen ha mondjuk a kislábujj kialakulásáért felelős génrészlet vész el, az persze messze nem olyan problémás, mintha mondjuk a szívizom kialakulásáért felelős információrészlet veszne el.

2016. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/275 Cerevisiae ***** válasza:
66%

#113: „Ezeket – a csírapályákon bekövetkező génváltozásokat – nevezzük a fentebb már említett kromoszóma mutációknak, melyek az orvostudomány és a génkutatás szerint is nagyon sokféle hatással járnak és sosem kedvezőek… Az evolúció által áthatott mai modern biológia is vallja, hogy a csírapályán történő mutáció sosem kedvező.”


Kezdjük azzal, hogy máris igazold, hogy ilyen állítás létezik a tudományban. Imádtok minden alátámasztás nélkül dobálózni tézisekkel, de légyszi’, tedd meg a kedvemért, hogy ezt a lehetetlenséget alátámasztó állítást autentikus tudományos oldalról is mutasd be.


Jóember! Ha lenne ilyen magabiztos állítása a tudománynak, akkor hogy a fenébe vallhatná azt, hogy működik az evolúció? Kész rőhej! Nem gondolod, hogy itt valami nem stimmel az állításoddal?


[link]

Erről az oldalról szúrsz be szövegeket? Ki a fittyfene ez a Szedemák??? Telehordja égbekiáltó blődségekkel az oldalát. Nemde az evolúcióról, a biológiáról inkább szakértői oldalakról kellene tájékozódnod? Ha a házmester osztja az észt a könyvelésről, a TV szerelésről, akkor ha kellően istenhívő, mindent elhiszel neki???


Ennek a Szedemáknak lila lövete sincs arról, hogy mi az a csiravonal mutáció. Az egyszerűen azt jelenti, hogy öröklődő mutációk, és amit akár egy szimpla pontmutáció is okozhat.


[link]

Ez egy medve-, macska-, mindenféleszerű kutya, ami ebből lett!

[link]


Szerinted nincs tele egy halom mutációval annak a kutyának a genomja a szürkefarkaséhoz képest? Komolyan azt képzeled, hogy ennek a kutyának az örökítő anyaga nem más, mint a szürke farkasé??? Ennek a Szedemák komának nincs ki a négy kereke, az ziher! :D


Olvass már erről a Szedemákról egy kicsit egy biológustól. Halálra röhögi magát azon a sok ostobaságon, amit összehord:


[link]

2016. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/275 Cerevisiae ***** válasza:
71%

# 126: „Mesélj egy kicsit a csírapályákon történő mutációkról is !”


Nem konkrétan erre vagy te kíváncsi (mert ez hulla könnyedén megtörténik – szemmel láthatóan, követhetően és tagadhatatlanul), hanem te a kromoszóma mutációk azon fajtájáról szeretnél információt, ahol kromoszómaszám változás történik, ill. a kromoszómákon belüli nagyobb léptékű duplikációkról és deléciókról kívánsz tájékozódni.


Erről itt beszélgettünk nem túl sokat, úgy hogy gyorsan át tudod futni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


Bocsáss meg, de neked halvány löveted sincs arról, hogy mi az a mutáció, persze ha az információkat dilettáns és hazudozó kreacos oldalakról szeded, akkor nem is csoda.


A kreacionizmus direkt fals módon ábrázolja a mutáció fogalmát, és rendre azt állítja, hogy az evolúció tudománya azt képzeli, hogy az egész véletlenségből alakul.


MINDANNYIAN MÁSOK VAGYUNK!!! (ez a fő lényeg!), vagyis mindegyikünk genomja eltér a másiktól, tehát eleve egyfajta mutánsok vagyunk a többi emberhez képest. Rövidebb, hosszabb kar, szélesebb, keskenyebb talp, zsírosabb, víztaszítóbb, erre arra érzékenyebb testrészeink, rövidebb, hosszabb haj…stbstb. Mit számít emellett tehát a DNS hibajavítás evótagadó érve? Gondolkodj már! Hogy lehetett volna kitenyészteni azt a furcsa kutyát, aminek a képét az előbb szúrtam be, ha a DNS hibajavítás kivéd minden változást???


Simán ki lehetne tenyészteni fára mászó kutyát is, ha egy kutyafalkából mindig kiválasztom azokat a példányokat, akik kissé a többieknél jobban képesek erre, és ezeket szaporítom, és újra és újra! Az elérhető energiaforrást számukra állandóan lassan egyre magasabbra teszem a fára. Így végül ki tudok nevelni egy olyan kutyafajt, aminek már totál macskaszerű lenne a lába, meg egyéb részei is.


A végén megnézem, hogy a genomja mennyiben tér el az eredeti kutya genomtól. EZEK MINDEGYIKÉT MUTÁCIÓNAK FOGJUK NEVEZNI! Az nem csak egy ritka dolog, vagy betegséget jelölő óriási elváltozás, hanem felgyülemlett „végeredmény” is egyúttal.


Roppant furcsa ott tamáskodni a "véletlen" építőképességével szemben, ahol az adaptív immunrendszer konkrétan, ha nem a véletlenszerűség működtetését használná, akkor egy nagy nullát se érne. Az antitestgyártás folyamatában teljesen direkt módon kombinatorikus elemek is részt vesznek, vagyis ez azon az elven alapul, hogy bármelyik változat véletlenül lehet hasznos a támadással szemben. Az immunrendszer tudja, hogy a véletlen nagy variációt teremt, és a variációból kell legyen olyan, ami hasznos lesz az ellenlépésre. De az immunrendszer még ezzel sem lesz elégedett, mert az összeállt antitestek két további genetikai változáson, még hipermutáción is átesnek (direkt sok véletlenszerű mutáció, hogy a variálódás számát még nagyobbá tegye), hogy az antigén-kötő hely affinitását növelje.


De az a baj, hogy a "véletlen" nemcsak kiváló védekezést tud biztosítani, de támadni is jól lehet vele.


Pl. a Haemophylus influenzae baktérium bizonyos DNS régiója szintén magas mutációs rátával rendelkezik. Ezt azért teszi, hogy a gazda immunrendszerét kijátszhassa, ugyanis pont ezzel a véletlenkereső módszerrel keresi a hatékony támadási lehetőségeket, vagyis ezzel gyárt véletlenszerűen hatékony fegyvert, amit aztán alkalomszerűen megjegyez.


Az így kialakult „véletlennel” (mutációkkal) történő rendszerek modellezése ember által elképesztően bonyolult mintát hozna ki, mérnöki munkára emlékeztetve. A szemünk ellőtt bizonyítja az immunrendszer lokális evolúciója, hogy milyen hihetetlenül kreatív a „véletlen”. És tessék megérteni, hogy nem véletlen a szelekció! A variáció a véletlenszerű, de a szelektálás az adott környezet tulajdonságainak útmutatója alapján történik, tehát NAGYON IS NEM VÉLETLENSZERŰ, hanem „irányított”, vagyis az építkezés is „irányított” ezáltal.

2016. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!