Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek? Vérátömlesz...

Mi a véleményetek? Vérátömlesztés nélkül operálnak az SE transzplantációs klinikáján

Figyelt kérdés

Már külső vér adása nélkül is végeznek májtranszplantációt a Semmelweis Egyetem (SE) Transzplantációs és Sebészeti Klinikáján, az új módszer alkalmazásával a beteg szervezete sokkal kisebb igénybevételnek van kitéve és a gyógyulása is gyorsabb.


Véleményetek?



2015. júl. 2. 11:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 A kérdező kommentje:

az emberek minden 'vallásban' hibát keresnek és találnak is.

miért is?

erre jó válasz a keresztelő János iejében történtek

Jánost démonosnak tartották, mert nem volt nagy étkű,

Jézust meg nagyétkünek részegesnek mondták, és bűnösök barátjának

az embereknek semmi se jó, nem lehet a kedvükre tenni.


de azt az egyet elfelejtik, hogy nekünk kell alkalmazkodnunk a teremtőhőz nem neki hozzánk.

hibát pedig mindenben találhatnánk....

2015. júl. 2. 12:47
 12/73 anonim ***** válasza:
Neked most mégis mi bajod van?
2015. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
80%

"egy halál esetet akarsz hibának feltüntetni?

Nem, nem hiba, hanem gyilkosság és szándékos emberölés. De tudjuk, hogy a sátán embergyilkos volt kezdettől fogva és jól lehet látni tetteikből, hogy kik a követői.


s többit akik vérnélkül mütöttek voltak? miért nem haltak meg.akkor tömeges halálozások lennének.

Mert nem kellett nekik vér, ez ennyire egyszerű. Én sem kaptam még soha, mert nem volt rá szükségem, mégis élek. Akkor én most csoda vagyok?


s nem most kezdődött ez, ennél fogva az orvos tudomány csak Magyarországon van lemaradva.

Ez nem igaz, mivel van biztosítótok, ahová becsengettek nem kis pénzt (jehovista tulajdon az is), hogy megkapjatok egy magasabb szinvonalú ellátást. Látod, én nem fizetem azt a biztosítót, mégsem kaptam még soha vért. Isten velem van. Veled nincs?


s nem döngetjük a mellünket, mert nem mi találtuk ki, hanem a Teremtő tiltja, nem véletlen. Mi csak átdjuk az üzenetet amit nem figyelnek kellően az emberek

Nem adtok át semmit, csak egy hazugságot próbáltok elhitetni, egy sátáni tanítást és még az olyan cikket sem érted, aminek nincs ehhez a tanításhoz köze.


de ebből is jól látszik, hogy bármit amit a Teremtő közöl és ha bizonyosodik is, emberek még mindig támadást indítanak ellene.

szomorú

Istenkáromló hazug vagy. Leírttok, hogy a szervezet nem ihletett, tehát amiket tanít, az nem Istentől van, most mégis Isten nyakába varrsz minden hazugságot????? Nem szégyelled magad???

2015. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:

Semmi baja nincs csak most el van szállva magától, hogy "NA UGYE,HOGY MI MEGMONDTUK"...de mit mondtatok meg mert ere nagyon kíváncsi vagyok!? És ha már Istent emlgeted akkor mutasd meg a Bbliából, hogy mit mondtatok ti meg..

Vérre ugyan úgy szükség lesz ezután is föleg a balesetek soraiban.

2015. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
81%

Mi a helyzer az alábbi cikkel, tudja valaki?


Ez a cikk 15 éve frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.


A Jehova Tanúi elnevezésű szekta vezetői feloldották korábbi tilalmukat, miszerint a szekta tagjainak tilos elfogadniuk vérátömlesztést. Korábban ugyanis kizárták soraikból a vérátömlesztést elfogadó tagokat, ezért sokan inkább meghaltak, mintsem elfogadták volna az életmentő beavatkozást. Azonban döntésük nem jelent drasztikus változást tanukban: a beavatkozások átesettnek vezekelnie kell bűnéért.

A Jehova Tanúi nevű szekta vezetői New Yorkban tartották titkos gyűlésüket. Döntésüket a volt tagok és a nem szektatagok tiltakozásának hatására hozták meg. A tilalmat így feloldották, de továbbra is kitartanak amellett, hogy a vérátömlesztés rossz dolog. Továbbra is kerülendőnek tartják a beavatkozást, de már nem zárnak ki egy tagot sem amiatt, mert átesett vérátömlesztésen.

Ez azonban sovány vigasz azok számára, akik amiatt vesztették el szerettüket, mert hite miatt vissza kellett utasítania az életmentő beavatkozást.


A döntés meghozatala előtt, a múlt héten nagy vihart kavart annak a brit szektatagnak az esete, aki az utolsó pillanatban megtagadta hitét, és inkább alávetette magát a vérátömlesztésnek - írta a BBC.


Kegy vagy jelentős változás?


A szekta szóvivője szerint nem történt jelentős változtatás a hitükben, csupán egy eljárásbeli módosítást eszközöltek. A vérátömlesztés megtagadását továbbra is bibliai parancsnak tekintik, ami hitük alapvető tétele marad. Azzal, hogy egy tagjuk vérátömlesztésen esik át - bár nem zárják ki az illetőt -, a szektatag tettével elszigeteli magát a többiektől, akik követik a parancsokat. A változás csupán annyi, hogy nem a szekta hozza meg a döntést - a tiltást -, hanem mindenki egyénileg hozhatja meg döntését. Utána azonban ugyanúgy ítélik meg tettét a többiek, mint korábban, csak köztük maradhat.


A későbbiekben lehetőséget biztosítanak arra is - mondta a BBC-nek a szekta szóvivője -, hogy a vérátömlesztésen átesettek megbánhassák "bűnüket", és vezekelhessenek.

Tehát voltaképpen csak annyi a különbség - írta a BBC, hogy a beavatkozáson átesettek előtt-utóbb maguktól távoznak, és nem kirúgják őket.


Jehova Tanúit, akik mintegy hat millióan vannak világszerte, korábban mindenhol ellenségesen fogadták a vérátömlesztés tiltása miatt. Úgy tűnik, a szekta a továbbiakban inkább a kevésbé ellentmondásos tételeire akarja a hangsúlyt helyezni.


(origo)


Nos living te otthonosabb vagy a témában, mi az igazság?-oszd meg velünk is.

2015. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
86%
Egy csodás, de hiába tepersz, ez nem a te félőrült szektád eredménye, hanem olyan emberek munkája, akiknek a világ nem egy több ezer éves mesekönyvből áll.
2015. júl. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
94%
Én orvos nem vagyok, ezért ha valami bajom van, kénytelen vagyok megbízni az orvos véleményében. LEHET, hogy az orvos téved, hiszen ő is ember, de kisebb az esélye annak, hogy ő téved, mint annak, hogy én, hiszen neki ez a szakterülete, nekem meg teljesen más. Ha ő azt mondja, hogy egy bármilyen beavatkozáshoz vérre van szükségem, más ember vérére, amit az a másik ember önként adott, akkor én azt elfogadom. Ha azért akar a "jó" Isten megbüntetni, mert hagytam, hogy egy jó ember(aki a vért adta) és egy okos ember(az orvos) megmentsen, akkor megkérdőjelezem azt, hogy ez az Isten jobb e az ördögnél és hogy az állítólagos mennyország jobb hely e, mint a pokol.
2015. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
34%

Utolsónak:


Azt az időszakot amit a Biblia felölel, 2.476.633 ember halt meg Isten által és 10 ember a gonosz által. Mondjuk erre még rátesz egy lapáttal, hogy a bibliában 463 ordas ellentmondás található, de na.... létezik és jó. :D

2015. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 A kérdező kommentje:

Tévedés kedves előttem szóló


azok, akiket Isten ítélete marasztalt el, jogos.

de itt nem erróől van szó.


a Gonosz miatt az egész emberiség meghal, előbb vagy utóbb, mert az örökké tartó életet elvesztettük Ádám miatt.

ennél fogva több milliárd embert öl meg a lázadás óta


nincs az Isten által tervezett örökké tartó élet jelenleg, Ő miatta.

s ne keverd a jogos itéletet ezzel.

2015. júl. 2. 16:26
 20/73 Ozmium42 ***** válasza:
87%

Hiába minden, Jehova öl, mert ha igaz tanú vagy, annak ellenére meghalhatsz, mert Jehova miatt elutasítod a beavatkozást, ami megmenthetné az életed, ezzel elősegítette az idő előtti halálod.


A példa egy májtranszplantációról szól. De vérszegénységben ez nem segít. Leukémiában ez nem segít. Baleseti vérveszteségben ez nem segít. Továbbra is a vértranszfúzió az egyetlen esélyed.

2015. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!