Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karizmatius Gyülekezetek? Ti...

Karizmatius Gyülekezetek? Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Ti hogy látjátok a hazai karizmatikus egyházak/felekezetek miben tévelyegnek? Mi az a teológia, amit helytelenül hirdetnek?

2015. jún. 7. 21:00
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/168 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig abszolút torz megközelítést alkalmaz a karizmatikus kereszténységgel kapcsolatban. Tulajdonképpen az Újszövetség nem is ismer karizma nélküli kereszténységet, maga Jézus is olyan tevékenységeket helyez kilátásba, amelyek természetfeletti erő nélkül megoldhatatlanok. Az 1Korinthus 13 is arra az időszakra helyezi a Szent Szellem ajándékai működésének a megszűnését, amikor eljön a teljesség. Hogy mi ez a teljesség, az sem szabadon választott, hanem azt mondja a Biblia, hogy a Krisztus teljességének a koráig lesznek apostolok, próféták, evangélisták, pásztorok és tanítók. De ha a prófétálás véget ért, akkor hogyan lehet igaz, hogy a Krisztus teljességének a koráig lesznek próféták? Milyen próféta az, aki nem prófétál? Vagy micsoda elfuserált értelmezés szerint érkezett már el Krisztus teljességének a kora?
2015. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/168 anonim ***** válasza:
56%

Asperrimus!


Akárhogyan is szeretnéd ráerőltetni a korintuszi verseket a mai korra, nem fog sikerülni! Mint mondtam, azt a folyamatot, ami az elsőszázadi keresztények idejében lezajlott, Pál a férfiúvá válás ábrázolásával szemlélteti. A keresztény gyülekezet gyerekkorához tartoztak a szellem csodálatos adományai, melyek a kellő időben – a gyülekezet férfikorba lépő megerősödésekor - megszűntek. A gyülekezet csodatételei Isten áldásának bizonyítékaiként szolgáltak, a csodák voltak a bizonyítékai annak, hogy a farizeusi szellemű zsidókkal ellentétben a keresztényeken Isten szelleme munkálkodik.


”akkor hogyan menekülünk meg mi, ha nem törődünk ilyen nagy iüdvösséggel, amelyet az ÚR hirdetett először. Azok pedig, akik hallották, megerősítették ezt számunkra. Isten pedig velük együtt tett bizonyságot jelekkel és csodákkal, sokféle erővel és a Szentlélek ajándékaival, amelyeket akarata szerint osztott szét.” (Zsidók 2:3-4)


De mikor ez a cél betöltetett, már nem volt szükség újra és újra bizonyítani ugyanazt (már zsidókhoz írt levél szerzője is, mint múlt időről beszél a csodatevésekről). Isten csak "ízelítőt" adott az eljövendő világ erőiből, ami nem tart kétezer éven át napjainkig. (Zsidók 6:5)


Ha úgy értelmeznénk, ahogyan te próbálod magyarázni, akkor az a keresztény gyülekezet hanyatlása lenne, nem férfiúvá válása, hiszen az apostolok halála után az egyház folyamatos hanyatlása tapasztalható.

A karizmatikusok pedig eleve azt hangoztatják, hogy itt a szellem újra kitöltéséről van szó, (de nem mellesleg ugyanezt megtalálhatjuk bizonyos természetgyógyászati könyvekben is, ahol szellemi lényeknek az emberi fajjal való kommunikációfelvételéről olvashatunk, mégpedig kísértetiesen azonos időben, mint ahogy a karizmatikus mozgalom elindult. Pl. a reiki mesterek ugyanilyen erő által teszik csodatételeiket, mint a karizmatikus (báránybőrbe bújt) pásztorok).


Egyébként meg egy rakás érvemet hagytad figyelmen kívül, ez így csak mazsolázgatás, nem érdemi reagálás! Például azt, hogy miért nincs egység a karizmatikus felekezetek között? Hiszen legalább egy tucat van belőlük csak Magyarországon. A karizmatikus mozgalom szektákból való állása pont azt mutatja, hogy mögöttük nem a szent szellem munkálkodik. Ennyiféle – egymással nem egyesülő – felekezet nem lehet azonos azzal, amely mércét Pál apostol meghatározott a Krisztus (egy)testére vonatkozóan. Ha Isten szellemét bírnák, akkor egyetlen egy karizmatikus egyház lenne, mert a szent szellem egységre vezet és nem zűrzavarra!


Vagy mi a helyzet a halott feltámasztással? Tudod az Ószövetség tanúsága szerint is úgy sültek fel Sátán szolgái, hogy nem tudtak élőt létrehozni, mert erre csak Isten szelleme képes. Ugyanígy a halott feltámasztásra is csak a szent szellem képes, az elsőszázadi keresztényeknél pedig együtt működött az evangélium hirdetés a halott feltámasztással.


És hogy lehet, hogy ti alapvetően másra használjátok a (állításotok szerint) szent szellem ajándékát, mint az elsőszázadi keresztények? Merthogy náluk nem a hitben lévők gyógyítása volt a cél, hanem a bizonyságtevés.


Az Újszövetségben található gyógyulási csodák között egyetlen esetben sincs hívőkről szóló feljegyzés. Jézus első századi tanítványai maguk is szenvedtek bizonyos betegségekben, melyekből nem gyógyultak meg csoda útján. Maga Jézus is azt mondja: beteg voltam. (vö. Máté 25:36) Pál apostol testi betegséggel bajlódott, és a Galata 4:13-ban így ír: „Hiszen tudjátok, hogy először beteg testtel hirdettem nektek az evangéliumot, és ti kiálltátok a próbatételt, amelyet testi állapotom jelentett számotokra. Nem vetettetek meg, nem utasítottatok el, hanem úgy fogadtatok, mint Isten angyalát, mint Krisztus Jézust.”


Itt görög szövegben az asteneia szó szerepel, ami erőtlenséget/ betegséget jelent (vö. Apcsel 28:9). Epafróditus szinte a halálhoz közeli beteg volt, nem valami bűne miatt, de Pál mégsem gyógyította meg csoda által. (Filippi 2:25-30) Timótheusnak egy kevés bort ajánlott a gyomorbántalmaira, és nála (és Trófimusnál) sem alkalmazott csodagyógyítást. (1Tim 5:23; 2Tim 4:20) Gájusnak testi felgyógyulást kíván János, de itt sincs csodagyógyítás (3 János 2)


Korunk hitgyógyítói vajon miért nem ebben a szellemben tekintik a hívők betegségeit? Az a szellem, amely az I. században nem a hívők gyógyítására adta a gyógyítás ajándékát – most mégis ebből a célból adná? Vagy nem is ugyanarról a szellemről van szó? Bizony hogy nem! Ez a szellem épp ellentétes az esőszázadi keresztényeket betöltő szellemmel, s pont az elhitetés végett tesz olyan nagy hangsúlyt a testi gyógyulásra, hogy minnél több embert magához vonzon. Merthogy gyógyulni vágyó emberből van a legtöbb manapság... S mint már írtam, a karizmatikusok meg olyan messzire mentek már a saját nézeteik szerinti elvárásaikban, hogy szerintük nekik a testi gyógyulás alanyi jogon jár.


A karizmatikusok szinte kikotyvasztják a saját elvárásaikat a Bibliából. Már nem is bízzák Isten akaratára a gyógyulást, ha Ő esetleg akarja, mert – mi az hogy ha ??? Isten nem 'ha' akar, hanem biztosan akar!!! Gyakorlatilag Istennek diktálják (!) a gyógyítás ritmusát.


Talán Krisztus nem úgy kérte: „Atyám, ha akarod, távoztasd el tőlem e pohárt; mindazonáltal ne az én akaratom, hanem a tiéd legyen!” (Lukács 22:42, Károli; vö. Máté 6:10) És a leprás nem úgy szólt Krisztushoz, hogy ha akarod, megtisztíthatsz engem?! (Máté 8:2) Hát akkor hogy merészel bárki is Istennek diktálni? „ Holott ezt kellene mondanotok: ha az Úr akarja és élünk, ím ezt, vagy amazt fogjuk cselekedni.” (Jakab 4:15)


És mit akar , hogy mit cselekedjünk? Talán a hittestvérünk gyógyítását várja el tőlünk? Nem, hanem a betegsége esetén a meglátogatását, a többi pedig az Isten dolga! (Máté 25:36,40)

2015. jún. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/168 anonim ***** válasza:
70%

Jézus a Máté 24. fejezetében arról figyelmeztetett, hogy az ő eljövetele előtt nagy jeleket és csodákat tévő hamis Krisztusok és próféták jelennek meg:


,,Mert hamis krisztusok és hamis próféták állnak majd elő, jeleket és csodákat tesznek, hogy megtévesszék - ha lehet - a választottakat is. Íme, előre megmondtam nektek! Ha tehát azt mondják nektek: Íme, a pusztában van, ne menjetek ki! Íme, a belső szobákban, ne higgyétek!"


De vajon miért ezt az ismertetőt adta? Talán mert ez lesz a feltűnő?! Ugyanis, ha a karizmák (jelek) ma is érvényesek, akkor ezek nem lehetnek feltűnő jelei a hamis prófétáknak, vagyis akkor természetes, hogy nagy jeleket és csodákat tesznek egyesek. Viszont ha mégis feltűnő jeleknek számítanak a mai időkben megnyilvánuló karizmatikus (reklámszerű: a gyógyítást kihangsúlyozó hirdetések és összejövetelek propagandái) látványosságok, akkor ezek csakis tisztátalan forrásból származhatnak.


Jézus értelemszerűen nem azért adta a csodatevéseket a hamis keresztények Ismertetőjegyének, mert az igaz keresztényeket is ugyanez kell, hogy jellemezze, hanem mert ez csak a hamis keresztényekre lesz jellemző, hiszen akkor nem lenne a jel feltűnő. Ugyanígy nem azért mondta, hogy ,,Íme, előre megmondtam nektek! Ha tehát azt mondják nektek: Íme, a pusztában van, ne menjetek ki! Íme, a belső szobákban, ne higgyétek!" Mert Ő maga is ezeken a helyeken fog megjelenni, hanem mert ez az antikrisztus ismertetőjegye.


Szerintem elég logikus ez az érvem is.

2015. jún. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/168 A kérdező kommentje:

Kedves Istvan35,


Asperrimustól kérdezted, hogy nem gondolja e, h neked lehet iagazad? Ezt Ő is kérdezhette volna tőled valahogy így: Istvan35 nem gondolod, h esetleg nekem van igazam?

Egyikötők se gondolja a másikról így a kérdés feltevése is felesleges.

Amúgy, akir megérint az Úr,a kir ti démonnak hívtok, az nem gondolhatja azt, amit bizonygatsz, mert átélte Isten csodáit...nem, nem nem a remegésre, meg vihogásra kell gondolni.....úgy is benne lehetsz Szent Szellem jelenlétében, hgy nincsenek ilyen szélsőséges tünetek...és milyen jó is az :)

"A gyülekezet csodatételei Isten áldásának bizonyítékaiként szolgáltak, a csodák voltak a bizonyítékai annak, hogy a farizeusi szellemű zsidókkal ellentétben a keresztényeken Isten szelleme munkálkodik"


És ma is így van az, csak azt a szót, hogy farizess helyettesítsd be azokkal a magukat Isten szolgáinak nevezett egyedekkel, akik csípőból elutasítják Isten karizmáit, mert az Ő Istenük nem tud csodát tenni, ellenben a Biblia Istenével, mert csak tanulnak, csak tanulnak de az Igazság ismeretére el nem jutnak.

"A betű megól, Szellem az, ami elevenít.


A Biblia nem Isten, hanem Isten Szava. Nem Isten, hanem egy eszköz az Isten keresésére és megismerésére, nem pedig az Isten teljessége vagyis olyan dolgokat is tud cselekedni az Úr és olyan módokon, ahogyan le sincs írva az Igéjében. Az írott Ige az egy szelet Istenből.

HA a betűt követted Isten Szelleménekk kijelentése nélkül,akkor téves következtetésekre jutsz.

Ószövetésgben tiltva volt a Szent kenyerek megevése, hallálal lakoztt az, aki megette. Dávid odament és felzabálta, mert éhes volt.

Ha a betűt követed, oda mentél volna és te lettél volna az első ,aki megkövezni hisz meg volt írva, hgy ezt kell tenni..és jól tetted volna? A legjobban.

De akkor mi történt? Az, hogy az Isteni kegyelem nagyobb volt, mint az Írott Ige, ahogy a törvénynél is nagyobb a kegyelem vagyis Istent nem tudod csak az írott Igén keresztül megismerni, hisz farizeusok is betéve tudták az Ígéket, de mit értek el vele? Teljesen tévúton voltak.

Kérdem én mi van előbb, vagy az Igében mi van előbb?

Előbb tanulnak és úgy ismerték meg Istent vagy Isten megérintette őket és ezáltal hitték az Ígét a Szent Zsllem kijelentései által?

Az Istennel való közösség a térdeiden dől el mikor megalázod magad és sírsz Isten előtt a bűneid miatt és felemeled a kezed a szíveddel együtt az ég felé és azt mondod: Uram itt vagyok használj engem...

Ha ebben az állapotban nem Isten Szelleme érint meg,hanem démonok, akkor Istent soha nem lehet megismerni, mert nincs ennél nagyobb erejű megtérés és Isten szórakozik velünk.

2015. jún. 12. 20:59
 85/168 A kérdező kommentje:

mert Ő mondja: "Magasságban és szentésgben lakom, de a megtört szívűvel is együtt vagyok "

vagyis nem ismeret és tudás által van az Istennel való közösség, hanem szív által az Ő Szellemén keresztül AZ Íge fontos nagyon is.....a tudás miatt? Nem, hanem a rhémák miatt a kielentések miatt, amiket Isten ad neked mikor keresed Őt. Vagyis nem kell nagy teológusnak lenned, hogy egyrészt megérintsen Isten másrészt megismerd Őt.

A legnehezebb dolga Istennek mindig a vallással és a vallásos emberekkel volt....mert vallják Krisztust de nem élik, mert rendszerben gondolkodnak és nem az isteni életben, mert embereket követnek és nem az élő Istent, mert formaságokat dolgozank ki Jézus pedig azért jött, hogy a formaságokat, liturgiákat lerombolja.

A karizmatikusokkal is van baj, felsorolni sem lehet, h mennyi. Az összes felekezetnél és vallással nagy baj van, de Isten az utolsó időkben kihozza az Övéit minden babiloni rendszer alól és egységes népé formálja őket....és legyen így

2015. jún. 12. 21:07
 86/168 A kérdező kommentje:

Karizmatikusokról általában.


Isten sok gyülekezetet támasztott, maik kezdetben szép munkáat végeztek az Ő Szelleme által. Jómagam is bementem egy ilyen gyülekezetbe és belépve egyből térdre rogytam és sírtam, mert megérintett Isten kegyelme. Egyből soroltam a bűneimet, jól lehet Isten Ígéjét még nem is ismertem. Akkor hogyan tudtam, h mi az, ami bűn és mi az, ami nem? A kulcs Isten Szelleme, aki megelevenítette szellememben bűneimet. Szóval ezek kezdetben jó úton indultak el. Emberek reménységet kaptak, gyógyultak vagyis "köztünk volt az Úr ". Csak egy dolgot felejtettek el az emberek, hogy teljes ssívükből és lelkükből és minden erejükből megtérejenek az élő Istnehez. Továbbra i rengetegen benne maradtak bűneikben, elmentek hallellujázni, de otthon meg jöttek a kőkemény dolgok. Vezetők óriási pénzeket nyúltak persze " isten akaratából", bejöttek babiloni , szabadkőműves tanok és sajnos a sok éretlen hivő ezeket magáévá tette. Isten hosszútúrő volt. Lett volna ideje a tömegnek megtérni ehelyett táncikálás, bukfencelés, politizálás lett az Istentiszteleteken. érzékelhető módon Isten zslleme eltávozott a gyülekezetkeről, vagyis ott maradtak és babiloni vallásban, amiben vannak rész igazságok, de megfertözödöt az egész.

Isten sok gyülekezetet támasztott, mert mindegy hogy hogy hivják az adott gyülekezetett, Isten Szellem fellelhető volt mindenütt de mára ez megváltozott. A tömegek nyomorban vannak, kifosztva.....Isten a bűnnel és a megtéretlen tömeggel nem vállal közösséget, valahogy így voltak a karizmatikusok" Isten megérintett hallelujjah , köztünk az Úr....csinálhatunk mindent oszt elesünk nem baj, mert köztünk az Úr..

a Karizmák kiszorultak, emberek életében nagyítóval kell keresni az isten vezetését. Tömegek vannak a nyomorban, mert hamis teológiákat nyeltek és nyeltek.

De Isten nem mondott le a tömegekről, rólatok sem. Erkölcsösebbek vagytok, mint karizmatikusok sőt véleményem szerint még ha nincs is közösségetek Istennek, félitek Őt.

Utolsó időkben kihozza az Ő népt Babilonból és egységes néppé kovácsolja őket

2015. jún. 12. 21:26
 87/168 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kedves kérdező, de én nem hiszek abban az erkölcsben, ami mögött nem Isten Szelleme áll, nem szeretet, nem kegyelem, hanem kegyetlen és üres vallásosság. Ez nem istenfélelem. Általánosságban nem tartom korrektnek, amikor azzal manipulálják a keresztényeket, hogy bezzeg a római katolikusok milyen sokat morzsolgatják a rózsafüzért, milyen sok Üdvözlégy Máriát, elmormolnak, meg Miatyánkot, bezzeg a jehovisták milyen sokat izzadnak, rámásznak az emberekre, és házról házra járnak, bezzeg a muzulmánok naponta ötször elimádkozzák az imáikat, és mindezt Szent Szellem nélkül. Az igazi az lenne, ha a keresztények is ugyanilyen buzgók lennének a hitben Szent Szellem által. Arról a tényről megfeledkeznek, hogy a Biblia tanítása szerint ők sem szabadságból teszik mindezeket, hanem démonok kényszerítik őket. A Szent Szellem senkit nem kényszerít semmire, mindenkinek önként kell alávetnie magát, és Isten sok esetben évtizedekig vár arra, hogy az ember ezt megtegye. De Ő soha nem példálózna azzal, hogy bezzeg a vallásos emberek milyen nagy elánnal és erkölcsiséggel, istenfélelemmel teszik, amit tesznek. Isten tudja, hogy ki az Övé és ki nem. Idegen tűzzel nem lehet Istenhez közeledni. Aki ezt tette, meghalt.


A Biblia szerint azok Isten fiai, akiket a Szent Szellem vezet. Az a minimum, hogy az emberben benne legyen a Szent Szellem, következő lépés a vezetés, ami nem is annyira könnyű. Sokkal könnyebb démonok által leigázódni, és azoknak behódolni, mert azok megcsináltatják az emberrel, amit akarnak, míg a Szent Szellem halkan szól, szelíden ösztönöz, vagy ad egy finom lökést, de soha nem kényszerít. A karizmatikusokról sok mindent el lehet mondani, mivel a Szent Szellem tökéletlen edényekben van, Isten mégis ezeket a tökéletlen edényeket választotta, és nem a nagy erkölcsű, alakoskodó vallásos embereket. Pál apostol szerint Krisztus Jézusban sem a körülmetélkedés, sem a körülmetéletlenség nem használ semmit, hanem csak az új teremtmény (Gal 6,15), a szeretet által munkálkodó hit (Gal 5,6). Ez a szeretet(agapé) azonban nem az ember alapképessége, hanem a Szent Szellem által öntetett ki a mi szívünkbe (Rm 5,5), a hit pedig nem a mi hitünk, hanem Istené (Mk 11,22), ami Isten Beszédének kijelentése által adatik (Rm 10,17), de alapjáraton senki nem rendelkezik vele, és fel sem gerjeszthető.


Vagyis lehet, hogy a karizmatikusok ilyenek meg olyanok - persze azon az emeleten, ahol az általánosítást megfogalmazták, és azon a szemüvegen keresztül nézve, amit a kritikusok használtak -, de Isten holnap leveszi a szívükről a homályt, ők megtérnek Istenhez és megszabadulnak. De a kritikusoknak milyen reménységük van, ha erkölcsösen élnek, de elutasítják a Szent Szellemet? Semmilyen. Jézus Krisztus a Szent Szellem által van jelen a világon, a Szent Szellem pedig az Egyház által cselekszik. Az első dolog, amire a Szent Szellem tereli az embereket az az, hogy menjenek egy felkent, élő gyülekezetbe, sőt Istennek minden esetben konkrét elképzelése van arról is, hogy melyikbe. Van, aki már ezt elrontja. A tíz szűzről való példázat nem feltétlenül egyénekről szól, hanem akár konkrét gyülekezetekről is, amelyek persze egyénekből épülnek föl. Az olaj a Szent Szellem szimbóluma a Bibliában, az olaj nélküli hívők és gyülekezetek pedig itt maradnak a Földön. Én egyébként nem gondolom, hogy itt csak a Szent Szellem vételéről lenne szó, hiszen a Szent Szellemet venni egy pillanat műve, itt mégis kiderül, hogy a későn eszmélőknek nem fog elegendő idő a rendelkezésére állni. Az ember alapjáraton nem tudja megőrizni a Szent Szellem kenetét, mert a kijelentés által tud igazából működni Jézus Krisztus vére, és Jézus vérére jön rá a kenet. János apostol szerint a Szellem , a víz és a vér egy, azaz együtt fordul elő, nem pedig külön-külön. A víz pedig az Isten Beszéde.


Mindezekért azt javaslom, hogy ne adj helyet általánosításnak és kiábrándultságnak a karizmatikusokkal kapcsolatban, mert Isten keze továbbra is rajtuk van, és ha elrontották is sokan a Szent Szellem vezetését, ahogy te mondod céltévesztés miatt, Isten azért nem fog lemondani róluk, és azokhoz az emberekhez fordulni, akik elutasítják a Szellemét. Mindkét oldalnak megtérésre van szüksége, de a karizmatikusok nyitottabbak erre, mint a vallásos emberek, és az sem igaz, hogy a karizmatikusok általában kisodródtak a pályáról. Ilyenek is vannak, de olyanok is, akik sokkal szorosabban járnak Istennel, mint amit a vallásos emberek el tudnának képzelni.

2015. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/168 A kérdező kommentje:
Isten nem mondott le sem a karizmaiuksokról sem a Jehova Tanúiról, ezért is reménység van bennem, hogy mindkét rendszerből kihozza az Ővéit idővel. és egységes néppé kovácsolja Őket. Nem kiábrándultságból írtam, amit írtam. A karizmatikusok fogékonyabbak a Szent Szellemre, hisz Szent Szellem nélkül halott a kereszténység. Azt is tudom, hogy ilyenek és olyanok is vannak Isten népében, ki megért dolgokat, ki meg húsz év múlva is gyermek marad. Távol álljon, hogy megkérdőjelezzem akármelyikük üdvösségét. Csak úgy gondolom, hogy sokak sok mindent megengednek maguknak, amit lehet, hogy nem kellene..
2015. jún. 13. 10:03
 89/168 anonim ***** válasza:
56%

Szinte hihetetlen, ahogyan ignoráljátok azokat a bibliai érveket, amik nem illenek bele a koncepciótokba. Valaki vagy az igazságot keresi, vagy az igazságot szeretné hozzáigazítani a nézetéhez (tehát a kényelmesebbik utat választja). Aki őszinte Istenkereső mindent megvizsgál, és nem keresi ki magának az Írásokból azokat a részeket, melyek (látszólag) alátámasztják állításait. Kárdezőnk is pontosan ezt teszi azzal, hogy kiragadott egy részt az Ószövetségből, ami Isten könyörületességét bizonyítja, de azt nem, hogy a Szentírás alapvetőe tanításai figyelmen kívül hagyhatók volnának! Ha Isten akarata szerint akarunk élni és nem az Ördög akarata szerint, akkor nagyon is figyelembe kell vennünk annak minden részét.


"nem nem a remegésre, meg vihogásra kell gondolni.....úgy is benne lehetsz Szent Szellem jelenlétében, hgy nincsenek ilyen szélsőséges tünetek...és milyen jó is az"


Pontosabban a szélsőséges tünetek egyáltalán nem a szent szellem bizonyítékai, mi az igei alapja pl. a "szent nevetésnek"?


Persze tudom én, hogy pl. a sánta önfeledt ugrándozását örömében (Ján 4:14; Csel 3:8; 14:10) szeretik összefüggésbe hozni azzal, ahogyan őket a bennük lévő szellem rángatja és görcsölteti...


Csakhogy a sántát nem valamiféle külső erő rángatta, hanem örömében ugrált és teljesen spontán, hogy meggyógyult. De itt teljesen más van:


„A Szent Szellem jelenléte olyan erős volt, hogy odafordultunk a pásztorhoz, és ezt mondtuk neki: „Neked is szükséged van a szent nevetés kenetére”, majd rátettük a kezünket a fejére. Valószínűleg mi döbbentünk meg a legjobban azon, ami történt. A pásztor arckifejezése azonnal megváltozott. Szemei hatalmasra nyíltak, és két másodperc múlva az elképzelhető legerőteljesebb módon robbant ki legbensejéből a szent nevetés. Úgy nézett ránk, mintha maga sem tudná elhinni, ami vele történik. Olyan részeg volt a Szentlélek erejétől, hogy nem tudott megállni a saját lábán. Még egyszer finoman rátettük a kezünket, s ez végképp leküldte őt a padlóra.” ( (Charles és Frances Hunter: A szent nevetés, kiadó: Hit Gyülekezete, 1995., 72. old)


Nos, aki végképp szeretne padlóra kerülni, az ne hagyja ki a karizmatikusoknak ezt a fajta 'kenet osztogatását' (vö. 2Thess 2:9). De aki a szent szellem által akarja vezettetni magát, az kerülje a részegséget, de különösen az efféle szellem általi részegséget, mert az Isten szelleme ilyen önkívületi állapotot senkiben nem munkál!


A Szentírás arra felhívja fel a figyelmet, hogy legyünk éberek és józanok (1Thessalonika 5:6), s nem pedig olyanok, akik nevetőgörcsöt kapva vonaglanak a földön!


"A gyülekezet csodatételei Isten áldásának bizonyítékaiként szolgáltak, a csodák voltak a bizonyítékai annak, hogy a farizeusi szellemű zsidókkal ellentétben a keresztényeken Isten szelleme munkálkodik"


És ma is így van az, csak azt a szót, hogy farizess helyettesítsd be azokkal a magukat Isten szolgáinak nevezett egyedekkel, akik csípőból elutasítják Isten karizmáit, mert az Ő Istenük nem tud csodát tenni, ellenben a Biblia Istenével"


Az ördög is tud csodát tenni, Jézus figyelmeztetése szerint pontosan a nagy jeleket és csodákat tévő hamis Krisztusoktól kell óvakodnunk. Ha a csodák még ma is az igaz keresztények bizonyságtételéül szolgálnak, akkor azok nem lehetnek feltűnő jelei a nagy jeleket és csodákat tévő hamis Krisztusoknak, akik sokakat megvezetnek. Ez a prófécia bizony a karizmatikusokon teljesedik be, akik nem cselekszik tevékenyen Isten akaratát. Ezt számos más tény is bizonyítja (lásd korábbi válaszaimat), s bizony akik Őszinte kutatók, azoknak ez olyan világos, mint a nap, nektek azért nem az, mert elfogultak vagytok és Isten szavát kényelmesebbnek találjátok a saját álláspontotokhoz igazítani, mint megváltozni.


"A betű megól, Szellem az, ami elevenít."


Természetesen ez sem azt jelenti, mint aminek bizonyítására használod, de akiknek az ilyen versekre van szükségük, azok kikeresik maguknak, és kiragadják azt, a teljes írást meg figyelmen kívül hagyják.


"Az írott Ige az egy szelet Istenből. HA a betűt követted Isten Szelleménekk kijelentése nélkül,akkor téves következtetésekre jutsz."


Az Írott Ige Isten szava, ami hasznos mindenre. Kérdező, te azt állítod, hogy magadról, hogy a szent szellem vezet? Akkor miért kerülsz rendre ellentétbe vele? Mármint Jézus kijelentéseivel, mert az ószövetségi törvénygyüjtemény evidens, hogy ránk nem vonatkozik.


"vagyis nem ismeret és tudás által van az Istennel való közösség, hanem szív által az Ő Szellemén keresztül AZ Íge fontos nagyon is.....a tudás miatt? Nem, hanem a rhémák miatt a kielentések miatt, amiket Isten ad neked mikor keresed Őt."


De nem kell találgatnod kérdező, hogy az Ige mire fontos, hiszen a Szentírás világosan megadja rá a választ: "a teljes írás hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre;

hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített."

2015. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/168 anonim ***** válasza:
56%

"A karizmatikusokkal is van baj, felsorolni sem lehet, h mennyi. Az összes felekezetnél és vallással nagy baj van"


De ugye nálad nincs baj? Hol marad az önkritika?


"de Isten az utolsó időkben kihozza az Övéit minden babiloni rendszer alól és egységes népé formálja őket....és legyen így"


Az igazság ezzel ellentétben az, hogy akik ragaszkodnak a hazugságaikhoz, azok ítélet alá esnek. Az igazság ott van a Szavában, de akiknek az nem elég igazság és szeretné azt felhígítani saját filozófálgatásaikkal, azok ezt meg is teszik.


Még annyit, hogy légyszíves olvasd el a Jelenések könyve első fejezeteit és próbáld felfogni az ott írtakat (itt Jézus feddi meg az elsőszázadi keresztény gyülekezeteket).

2015. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!