Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karizmatius Gyülekezetek? Ti...

Karizmatius Gyülekezetek? Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Ti hogy látjátok a hazai karizmatikus egyházak/felekezetek miben tévelyegnek? Mi az a teológia, amit helytelenül hirdetnek?

2015. jún. 7. 21:00
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/168 anonim ***** válasza:
34%

"MI köze van az üdvösségedhez annak, hogy te mit hiszel feltámadásról, földönkivüleikről, Utolsó időkről?"


Annak igenis van köze, hogy ne fogadjunk el hamis tanításokat, amik nem egyeznek a krisztusival!


,,De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, amit néktek hirdettünk, legyen átok. Amint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, amit elfogadtatok, átok legyen." (Galácia 1:8-9)


Az elsőszázadi keresztények nagyon is ragaszkodtak a tiszta tanításhoz.


"Így van ez nálunk is Jézus Krisztus áldozata, vére EEELLLÉÉÉÉGG. Nem kell dolgozni hát nem érted?"


Ezt Jézussal vitasd meg:


"Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát" (Mt 7: 21).


Jak. 2,17.

„Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, meghalt önmagában.”


"tE TÉNYLEG DOLGOZNI AKARSZ Isten szeretetéért? MInek?? Lator dolgozott, apostolok dolgoztak?"


Manipulatív a megfogalmazás. "Te tényleg szolgálni szeretnéd Istent a szeretetéért? Minek??" Így már korrektebb egy fokkal, de még így sem jó a kérdés, mivel Isten eleve szeret minket, ezér is adta értünk egyszülött fiát váltságul, de pontosan a szeretetét viszonozzuk azzal, ha szolgáljuk Őt és az akarata szerint élünk. Hogy mi Isten akarata? Ez a Bibliában olvasható.


A latornak már nem volt lehetősége Istent szolgálnia, de megbánta bűneit, Jézus pedig látta a szívállapotát. De hogy az apostolok nem szolgálták Istent... „szakadatlanul folytatták a tanítást és a jó hír hirdetését a Krisztusról" (Cselekedetek 5:41, 42 ).


"Te vádolod Asperrimust? Jujjj."


Nem Asperrimust vádolom, hanem a karizmatikus felekezetek tanításait állítottam a Biblia mérlegére. Ez miért is baj? Arra vagyunk buzdítva, hogy vizsgáljunk meg mindent, amelyik tanítás nem egyezik meg a krisztusival, az hamis, s ha azt nem kritizálod, tolerálod a hamisat, de az elsőszázadi keresztények vajon tolerálták? Isten vajon tolerálja?!


"Tud meg hogy az élő Isten pedig úgy is el tud hívni embereket, hogy azt sem tudják kezdetben hogy mi az hogy Biblia....egyszerűen Isten Szelleme megérinti őket és elkezdi Őket vezetni? Hogy hogyan? Azzal a Szent Szellemmel,aki megígértetett nekünk, hogy eljön és elvezet minden igazságra."


„Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket. . . tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek” ( Máté 28:19, 20 ).


A szent szellem az elsőszázadi keresztényeket segítette, tehát így magát a tanítványképző folyamatot. Ma is ugyanígy van ez.


"mert a szentírási példák világosan mutatják, hogy a csodák célja nem a hívők betegségeinek gyógyítása volt, az elsőszázadi keresztények csak ízelítőt kaptak az eljövendő világ erőiből


Akkor mi a célja? Nem értelek"


Akkor a 43. hozzászólást olvasd el figyelmesen!


"Egyszerűen az a célja, hogy az embert áldásba vigye, hogy ne csak az új világban legyen minden rendben, hanem már itt is elkezdje a benne hivőkben a helyreállítást."


Igei alap? Az lemaradt...


"Azok a népek, kik az életükben nem kaptak Bibliát a kezükbe és esélyük sincs azt olvasni Ők hogyan ismerik meg Istent. Azook a népek, ahol esélyük sincs elmenni egy Istentiszteletre Ők akkor hogyan tisztelik Istent? Gondolkozz el ezen. Mi lehet a kulcs? Kérdezed meg Istent...."


Közölte velünk a Szavában:


„A királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég." (Máté 24:14)


Pontosan erre való a prédikáló és tanítványképző munka, hogy minden ember megismerhesse az igazságot.

2015. jún. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/168 m dzsuzeppe ***** válasza:
53%
van aki teljesen azonosul a gyülekezetével, amit a gyülekezete tanít, csak az lehet igaz!
2015. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/168 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nem tudom, mióta kíséred figyelemmel az oldalt, de kis ízelítőt kaphattál demagógiából. Nekem van élő kapcsolatom Istennel, de nem olyan mélységű, amilyet szeretnék. Ennek ellenére számos alkalommal tölt be a Szent Szellem. De nem hiszek abban, hogy tartósan közösségben lehet Istennel lenni úgy, ha az Isten Beszédét nem építjük a szívünkbe, hiszen a kijelentés alapanyaga is az Ige, ahogy szellemmé és életté válik. De előbb-utóbb minden felismert bibliai igazság teológiává válik, ami önmagában nem baj, ha az Istennel való személyes kapcsolatot egészíti ki, nem pedig azt helyettesíti.


Amit István ír, nem teljesen korrekt, hiszen számtalan bibliai érvet hoztam már fel én is, például az 1Korinthus 13-ban írtakkal kapcsolatban, csak azokról jobban szeret megfeledkezni. Én azonban nem szándékozom újra és újra elmondani. Akinek nincs füle, úgysem hallja, aki pedig kíváncsi, az úgyis megkérdezi.

2015. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/168 anonim ***** válasza:
100%
Igei alap? Itt van egy. "A kegyesség mindenre hasznos, meglévén benne a jelenvaló és a jövő életnek ígérete." (1Tim 4,8) Benne a van a jövő élet ígérete, ez igaz, de a jelenvaló élet ígérete is.
2015. jún. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/168 anonim ***** válasza:
100%

Karizmatikusként a karizmatikus teológiával nincs gondom, viszont mellette párhuzamosan lehetne még több olyan tanítás ami gyakorlati bölcsességet ad és be tudnám építeni az életembe. Sokszor tanulok más emberek bizonyságaiból, élettapasztalataiból, és a jó dolgokat megtartom.

Látom volt pár szó a mennyei erőről. Egyetértek a kérdező gondolataival. Az erő csak az engedelmes, szent emberek mellett tesz bizonyságot.

2015. jún. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/168 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném, hogy valahogy úgy kell ehhez hozzáállni, hogy Isten Fián kívül nem volt még olyan ember a Földön, aki pulpitus mögül csak tévedhetetlen színtiszta igaz beszédeket mondott volna ki.
2015. jún. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/168 m dzsuzeppe ***** válasza:
56%
Hittanon azt tanultuk hogy Jázus teljesen ember, és teljesen Isten. Mint ember talán tévedhetett: pl. az apostoloknak azt mondta hogy: szedjük a lábunk mert mindjárt jön a vihar,és aztán mégis szépre fordult z idő. VAgy úgy is tévedett hogy bízott az emberekben és azok mégse tudtak megváltozni. Pl. Júdás, vagy a gazdag ifjú. Lehet hogy nem beszélt jól latinul. Ezt csak találgatom, lehet hogy még ilyenekben sem tévedett....
2015. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/168 Girgoy ***** válasza:

István35! Én egyetértek Veled és iszom szavaid. :) Te végre jól összeszedted, megfelelő színvonalon válaszoltál a feltett kérdésre! Ne aggódj, az értelmes olvasónak lejön ebből az ábra. Te értelmesen érvelsz, Krisztus és az Apostolok valódi szavait idézve a Bibliából. Bátran és nem csűrvecsavarva. És látszik, hogy ismered a témát is.


És erre mi a karizmatikusok reakciója (főképp a Kérdezőjé)? Semmiféle valódi érv azon kívül, hogy elvetik a Bibliát, elvetik az igaz Krisztus szavait! Ott van leírva szó szerint, hogy a Kérdezőben olyan rombolást végzett már a Sátán, hogy nem érdekli a Biblia, nem érdekli a valódi Isten szava, az Egyház tanítása! Pontosan itt lehet tetten érni a gyümölcsöt! Mert a Sátán akár képes meg is gyógyítani valakit, ha az az ára annak, hogy bevisz egy mégnagyobb rosszat, amitől az ember elkárhozik, mert elszakad a valódi Pásztor nyájától és egy antikrisztust követ! Egyértelmű sajnos...


És most lehet engem is 0%-ra értékelni, vállalom a szolidaritást Istvánnal! Köszönöm!

2015. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/168 A kérdező kommentje:

Girgoy ,


Kívánom neked Isten békességét..mint magamnak is

2015. jún. 10. 15:48
 60/168 anonim ***** válasza:
100%

Asperrimus, ha csak demagógia, amit írtam, akkor ezt könnyen bizonyíthattad volna is, ugyanis az egy érvelési hiba. Féligazságokkal, manipulatív megfogalmazásokkal az érzelmekre hatva, ezek a demegógia főbb eszközei. Hogy ilyen lenne az érvelésem? Bizonyítsd be!


Ez például demegógia tőled:


"Jézus azt mondta, hogy a Szent Szellem az, Aki megfeddi vagy meggyőzi a világos a bűnről, az igazságról és az ítéletről. Azt is mondta a tanítványainak, hogy ne járjatok házról házra. Oda menjetek, ahol befogadnak, és maradjatok annál a háznál."


Meg azt is mondta, hogy ,,Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig." (Máté 28:19-20)


Lukács 10:7

,,Maradjatok tehát abban a házban, azt egyétek és igyátok, amit adnak, mert méltó a munkás a bérére. Ne járkáljatok egyik házból a másikba."


Ebben a versben szó sincs arról, hogy a házról-házra végzett prédikálást általános értelemben tiltotta volna meg Jézus. Itt a megszállásukról beszél, mivel akkor sem az árokparton szerettek aludni a tanítványok. Jézus arra hívja fel a figyelmet, hogy elégedjünk meg azzal, amit adnak, fogadjuk el az ilyen vendégszeretet, és ne járkáljunk másokhoz abból a célból, mert a kényes ízlésünket esetleg nem elégítették ki valamivel. Tehát arra tanít, hogy szerények legyünk, ne sértsünk meg egy kedves házigazdát azzal, hogy "jobb kiszolgálást" keresünk.


Egyetlen verset sem érdemes kiragadva értelmeznünk, mert akkor ellentétbe keveredünk más Igerészekkel:


"És mindennap a templomban és házanként nem szűnnek vala meg tanítani és hirdetni Jézust, a Krisztust." (Ap.Csel. 5,42)


A teljes írás szelleme is világossá teszi, hogy rosszul értelmezted Jézus szavait.


"Amit István ír, nem teljesen korrekt, hiszen számtalan bibliai érvet hoztam már fel én is, például az 1Korinthus 13-ban írtakkal kapcsolatban, csak azokról jobban szeret megfeledkezni."


Akkor ezek szerint nagyon rossz lehet a memóriám, mert én ebből tényleg semmire sem emlékszem... Persze ha dobsz egy linket, ami igazol téged, akkor hiszek neked, de kétlem, hogy érdemben cáfolni tudtad volna az érveimet.


"Igei alap? Itt van egy. "A kegyesség mindenre hasznos, meglévén benne a jelenvaló és a jövő életnek ígérete." (1Tim 4,8) Benne a van a jövő élet ígérete, ez igaz, de a jelenvaló élet ígérete is."


És mennyiben támasztja ez a vers alá a tanításotokat? A teljes vers mellesleg így hangzik:


„a test gyakorlásának kevés haszna van; de a kegyesség mindenre hasznos, meglévén benne a jelenvaló és a jövő életnek ígérete.”


Senki sem mondta, hogy ha Istennek tetsző életet élünk és a szellemi dolgokra koncentrálunk, annak ne lennének már a jelenlegi életünkben is álldásai.

2015. jún. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!