Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karizmatius Gyülekezetek? Ti...

Karizmatius Gyülekezetek? Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Ti hogy látjátok a hazai karizmatikus egyházak/felekezetek miben tévelyegnek? Mi az a teológia, amit helytelenül hirdetnek?

2015. jún. 7. 21:00
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/168 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem írtam, külső szemlélője voltam ennek a "vallásháborúnak".

Jómagam a Jehova Tanúival szimpatizáltam eddig. Még arra is gondoltam, hogy elmegyek közéjük. Most meg nem is tudom, hogy mit gondoljak róluk. Válaszaik nagyon egysíkúak és arrogánsak. Igaza van a kérdezőnek valóban úgy tűnik, hogy noha nem mondják magukról, hogy tévedhetetlenek, de érzékeltetik a kivülállókkal, hogy csakis nekik lehet igazuk. A kérdezőben az tetszett, hogy a karizmatikusokról is őszinte véleményt írt. Isten szeretetéről beszél, amit átélt. Istvan35 vádolja Őt arroganciával. Hát nem is tudom, nekem pont fordítva tűnt a dolog. Jehova Tanúinak olvasgattam honlapjukat de eléggé olyan szagú, hogy aki nem tartozik hozzájuk, az mind sötétsében van de karzmatikusokról sem vagyok túl nagy véleménnyel.

De örülök, hogy rátaláltam erre a beszélgetésre. Nem mondanám ezek után, hogy elmegyek a Királyság terembe. De az is lehet, hogy csak pont ilyen vádaskodó Tanúkat fogtam ki a többség nem ilyen....nem tudom most összezavarodtam.

A kérdezőtől kérdezném, hogy írhatnék neki privátban valamit?

Köszönöm a beszélgetéseteket. Sok minden átjött belőle

2015. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/168 anonim ***** válasza:
100%
En is hasonlokepp latom. Jehova Tanui kicsit alulmaradtak. De sztem a tobbseg nem ennyire arrogans es bekepzelt
2015. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/168 A kérdező kommentje:
Persze, h írhatsz. Örömmel fogadom. Köszönöm a szavaidat. Ha egy embert kiragadok a démonok világából, akkor már megérte ez a "vallásháború". De ha nem fogadod el,amit majd mondok, akkor sem közösítelek ki:-)))
2015. jún. 13. 21:18
 104/168 anonim ***** válasza:
56%

Kicsit vizsgáljuk meg jobban ezeket a verseket:


Máté 24:4

,,Jézus pedig így válaszolt nekik: „Vigyázzatok, hogy senki ne vezessen félre titeket; mert sokan jönnek majd az én nevemben, és ezt mondják: »Én vagyok a Krisztus«, és sokakat félrevezetnek."


A 23-24-es versben pedig egyértelműen közli Jézus, hogy a félrevezetés eszközei a CSODÁK lesznek, s a csodatevések között megemlíti a démonűzést is, ez sem lehet véletlen.


A Máté 7:23-ban pedig ezen embereket ítéli el Jézus, akik így mentegetőznek:


""Uram! Uram! Nem a te nevedben prófétáltunk- é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?"


Látható, hogy ezek az emberek el vannak hiteve, hiszen azt hiszik, Jézus nevébe (elismerésével) tették ezeket. Tehát az a kérdés, hogy hol van olyan emberek sokasága, akikre ez a prófécia elviekben vonatkozhat?


A végkövetkeztetést mindenki vonja le maga, nekem nem kérsés, hogy kikre vonatkozik, főleg, hogy a következtetésemet számos más bibliai érv támasztja alá. És ugye mindent egészében kell nézni, nem kiragadva egy-egy részt a saját igazunkat beleerőszakolva abba, mert akkor a teljes írás más részeivel kerülhetünk könnyen ellentétbe.


99. hozzászóló írta:


"Igen, a kereső emberek is látják ezeket az írásokat. Látják a sárdobálást amit Asperrimussal műveltek, egymás démonizálását. Hogy kin van Isten szelleme hogy kin nincs."


Természetesen az Őszinte keresők láthatják, hogy én a kérdésre válaszoltam, állításaimat pedig igyekeztem a Bibliából alátámasztani. Asperrimus pedig igyekezett az érveimet cáfolna (nem túl nagy sikerrel). Hogy ezzel mi a problémád, azt egy kicsit részletesebben is kifejthetted volna, mert így elég semmitmondó kritika ez tőled.


"a tévedhetetlenség hangoztatását"


Hol hangoztattam a tévedhetetlenségemet?


Kérdező!


"ÉS MOST KÉRLEK CSAK EGYSZER AZ ÉLETBEN NE IDÉGEKKEL VAGDALKOZZ NE BESZÉLJ MELLÉ NE KÖDÖSÍTS. NE CSAVARD

ISTEN SZAVÁT."


De ezek a húzások eddig éppen hogy rád voltak jellemzőek, kérdező. Milyen jó is a saját sarunkat a másikra kenni, igaz?


"A kérdésre válaszolj."


Egyetlen kérdést sem tettél fel.


# 101


" Igaza van a kérdezőnek valóban úgy tűnik, hogy noha nem mondják

magukról, hogy tévedhetetlenek, de érzékeltetik a kivülállókkal, hogy csakis nekik lehet igazuk."


Még mindig nem értem, mi a probléma a válaszaimmal, hiszen én csak a kérdésre vàlaszoltam. Sőt, gyakorlatilag én voltam az egyetlen, akik korrekt, kimerítő bibliai választ adott rá. Ti csak folyamatosan mellébeszéltek és éngem minősítgettek, pedig ismétlem, a kérdés az volt, hogy: "Ti hogy látjátok a hazai karizmatikus egyházak/felekezetek miben tévelyegnek? Mi az a teológia, amit helytelenül hirdetnek?"


Viszont most én is kérdeznék tőled valamit. Jézus és az elsőszázadi keresztények mennyire voltak kizárólagosak az igazságban? (bibliai példák vannak arra, hogy mennyire). Ha pedig Ők egyféle igazságot fogadtak el/tanítottak, akkor miért beszélsz erről úgy, mintha valami negatív, antikrisztusi tulajdonoság lenne?


" Istvan35 vádolja Őt arroganciával."


Hol? Idéznéd kérlek ezt a részt a válaszomból?

2015. jún. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/168 A kérdező kommentje:
Ezen már túl vagyunk Istvan35...nem kell tovább magyarázni a bízonyítványt. Megérte dikurálni, mert egy olvasó legalább látta a dolgokat és mögétek látott
2015. jún. 13. 21:52
 106/168 A kérdező kommentje:

De azért még egyszer megpróbálkozom a kérdéssel, talán kapok egy IGENT vagy egy NEMET..de szerintem reménytelen a dolog.

"Ha valaki nem tartozik közétek, Jehova Tanúi közé, akkor nem lehet kersztény ember, illetve, ha mégis kereszténynek mondja magát, akkor démoni lelekekkel van kapcsolata?"

IGEN vagy NEM

2015. jún. 13. 21:58
 107/168 anonim ***** válasza:

Kedves István, feleslegesnek tartom hogy jobban, igazán terjedelmesen kifejtsem véleményemet ezzel kapcsolatban. Még pedig ezért:


"Még mindig nem értem, mi a probléma a válaszaimmal, hiszen én csak a kérdésre vàlaszoltam."


Nem érted, és tovább folytatnád a sárdobálást, a burkolt arroganciát.(nem szükséges azt nyíltan kimondani,# 101-es válasza) Bár egyáltalán nem pártolom Asperrimust de neki is volt nem egy ellenérve. És ebből lett egy jóformán véget nem érő vita.

A Bibliát jól ismered kedves István és a magadévá tett teológiai nézet szemszögéből tudsz is érveket felhozni, igen.

Ahogy más is kellő felkészültséggel, sőt akár egy hamis állítást is meg lehet magyarázni ha valaki nagyon ért hozzá ennyi.

Részemről ennyi, én nem szándékozom veled oldalakat teli irkálni. Csak azért is meglenne mindenre az utolsó szavad.

Inkább foglalkozz a kérdezővel.

2015. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/168 anonim ***** válasza:
Részemről nem volt igazi vita, mert hiányzott a vitapartner. Kicsit frusztráló lenne, ha ugyan átadnám magam az ilyesminek, mert az elmúlt mintegy másfél évben már olyan puhára lett főzve a borsó, hogy alig van benne ép darab, ami ne főtt volna szét, de noha teljes erőből csapkodtam a falnak, mégsem maradt ott semennyi. Ezért aztán István fel van nálam mentve, mert a JW.Org által megmondatott dolgokon túl nem képes gondolni. Egyébként nem mindegyik jehovista ennyire keményszívű.
2015. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/168 anonim ***** válasza:

Olvasgattam en is ezen a weblapon JT-s valaszokat,meg hogy mik vannak kozottuk erre mindig egy Ige jut az eszembe /kik mindenkor tanulnak de az igazságra el nem jutnak/

Azt gondolják,hogy a tanulás által ismerik meg Istent.... sajnálom oket,mert szomjazzak Istent de a tudás alapján akarják megismerni nem pedig a Szent Szellem kijelentese alapján. Az ilyen dogmatikus embereknek a legnehezebb a megteres... onmagukat jagutgatjak,regi oemberuket toldozzak,foldozzak,mert nincsen bennuk az uj ember,akit a Szent Szellem adva hivobe

2015. jún. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/168 anonim ***** válasza:
56%

Κérdező, a kérdésedre megkaptad a választ itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__6..


Asperrimus!


"Részemről nem volt igazi vita, mert hiányzott a vitapartner."


Egyetértek, nagyon gyengén muzsikáltál, egy-két kiragadott versel próbáltál szembemenni a teljes írás tanításával, ez nem volt érdemi vita.


"Egyébként nem mindegyik jehovista ennyire keményszívű."


Én nem vagyok keményszívű, de a hamistól igyekszem távolt tartani magam és másokat is ugyanerre inteni, ezzel én csak az elsőszázadi keresztényeket követem, mint már bizonyítottam.


Utolsó!


"Azt gondolják,hogy a tanulás által ismerik meg Istent.... sajnálom oket,mert szomjazzak Istent de a tudás alapján akarják megismerni nem pedig a Szent Szellem kijelentese alapján."


Mi a Biblia alapján akarjuk megismerni Istent, mivel ez a könyv Isten ihletése alatt íródott és pontosan az a célja, amire használjuk. Cáfold meg, ha tudod!

2015. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!