Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karizmatius Gyülekezetek? Ti...

Karizmatius Gyülekezetek? Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Ti hogy látjátok a hazai karizmatikus egyházak/felekezetek miben tévelyegnek? Mi az a teológia, amit helytelenül hirdetnek?

2015. jún. 7. 21:00
 111/168 A kérdező kommentje:

Ezen már túl vagyunk István35. Én annak örülök, hogy az emberke, aki írt nekem privátba tudtam neki segíteni. Érdemi, gyakorlati módon.

Már ez megérte, hogy nem lett megkötözve démoni lelkekkel hanem megismeri a valós Istent és Jézus Krisztuson keresztül valódi, élő közössége lesz az élő Biblisi Istennel és áldást, gyógyulást, kijelentést nyer Istentől.

2015. jún. 14. 14:12
 112/168 A kérdező kommentje:

No még csak annyit a teljesség kedvéért, hogy én itt be lettem állítva olyannak, akit nem érdekel a Biblia, Isten írott Igéje.

Nem igaz. Nagyon is fontos tanulmányozi, olvasni, megérteni. Csak nem mindegy hogy az ember Isten Szellem által teszi ezt és Ő maga az olvasása alatt kijelentést nyer Istentől, vagyis nem lelkébe, értelmébe, agyába, gondolataiba helyezi Isten a kijelentést, hanem az ember újjászületett szellemébe. Mert kommunikálni Istennel csak az ember szellemi tud.

És megint más, ha az ember az értelmével próbálja megérteni, mert akkor jut hamis magyarázatokra, ahogy láthattuk is itt némely hozzászólásban.

2015. jún. 14. 14:18
 113/168 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnám, hogy okvetlenül igaza van annak, akit a többség elutasít. Ugyanakkor nem tesz senkit sem túlságosan hitelessé, ha az emberek egyötöde sem tudja respektálni. A minimum az, hogy nem tud másokat megszólítani, s mint ilyen, többet használna az evangélium ügyének, ha csendben maradna, mert legalább kárt nem okozna a buzgalmával.


Gondoltam, ez is hozzátartozik a dologhoz, ha már a muzsikálást említetted. Amikor egy muzsik áll, nem biztos, hogy muzsikál. Nem kell hozzá abszolút hallás, hogy ezt az emberek felismerjék. Hiába eszik Farkas Testvér krétát, egy valamire való Bárányka csak a mesében téveszti össze az Anyukája hangjával.

2015. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/168 A kérdező kommentje:

Te Asperrimus azt látom, h olvasott ember vagy velem ellentétben, ezért egy mukkot sem értettem legutolsó kommentedből, de lehet nem csak én vagyok így ezzel.

Fordítsd le az egyszerű emberek szintjére .-)

2015. jún. 14. 19:03
 115/168 anonim ***** válasza:
56%

Majd én segítek értelmezni Asperrimus válaszát:


"Én nem gondolnám, hogy okvetlenül igaza van annak, akit a többség elutasít. Ugyanakkor nem tesz senkit sem túlságosan hitelessé, ha az emberek egyötöde sem tudja respektálni."


Ez kérem szépen Asperrimus egy újjabb demagóg megnyilvánulása volt. Nevetségesek az ilyen érvek, vajon Noé idejében hányan utasították el az igaz Isten szolgáit? Márpedig Jézus az utolsó napokat éppenhogy Noé napjaihoz hasonlította! Jézus egy igaz Útról beszélt, amit kevesen fognak megtalálni, az emberiség nagyrésze a széles úton, vagyis a pusztulás felé halad, akkor vajon miért is kéne a Biblia igazságának népszerűnek, a többség által elfogadottnak lennie?! Az érved bizony a visszájára sült el..


"többet használna az evangélium ügyének, ha csendben maradna, mert legalább kárt nem okozna a buzgalmával."


De ez csak a te szemszögedből tűnik kárnak. Azzal, hogy lelepleztem a karizmatikus felekezetek e témával kapcsolatos hazugságait, nem hiszem hogy túl nagy kárt okoztam volna, épp ellenkezőleg!

2015. jún. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/168 anonim ***** válasza:
István35 voltam.
2015. jún. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/168 A kérdező kommentje:

Köszönöm Istvan35 ,


Nem erre voltam kiváncsi, h h csavarod megint a dolgokat.

2015. jún. 14. 21:03
 118/168 A kérdező kommentje:

De most komolyan IStvan35 te ezt értetted Asperrimus szavaiból. Meg mit lepleztél te le? SOkan nem így gondolják. Az az emberek, aki írt nekem, egy vallásos szekta áldozata volt, akik szintén azzal jöttek, h azért gyűlüli őket a világ, mert jó úton járnak. Az a szekta, ahol szerencsétlen volt szintén azt hirdette, h Ők az igazság letéteményesei, és csak Ők járnak helyes utón, szintén azt mondták, h aki velük nincs, az Isten ellen van. Erre szegény most egy kis ízelitőt kapott belőletek. MOndjuk én hálát adok, hogy veled találkozott össze és képet kapott rólatok.

Nem akart már egy másik szektába belemenni, közétek. Tudod, hogy mennyi ilyen van a világon, akik mind azt hirdetik, mint ti ugyanolyan beszűkült tudattal? ( bocsánat )

Szegény már nem akart belemenni egy másik ilyen szektába, köszöni szépen elég volt.

Mit lepleztél te le? Maximum magad előtt.

Amisok, mormonok, baptirsták mind kissebbségben vannak és nem azért gyűlöli őket a világ, mert Jézust követik, haenm látják, hogy mit műveltek a tagokkal, látják az emberi hülyeségeiteket.

De egyszerűen érzem, h még mindig nem érted.

Szóval én örülök, h ez az emberke nem ment közétek. Sőt még azt sem mondtam, h az én gyülimbe jöjjön ( enm vagyok hites ), hanem csak annyit, gyere imádkozzunk és kérjük Jézus nevében a Szent Szellem kijelentését az Atyától, h hogyan folyatssa szegény.

Nagyon meggyötörték abban a szektában és mivel véletlenek nincsenek olvasta a párbeszédünket és sikerült elásni magadat előtte. Nem nem Jézusról beszélek, hanem rólad, nem nem Isten egyházáról beszélek, hanem Jehova Tanúiról

2015. jún. 14. 21:12
 119/168 A kérdező kommentje:
Tudod mikor elkezdtem járni a gyülimbe én is évekig ilyeneket mondogattam, mint te. Mi vagyunk az egyedüli, meg azért gyűlölnek minket, mert köztünk az Úr. Én is mindenhol védtem a gyülit. A negatív hangra a gyüli ellen azt mondtam, hogy sátán indította fel őket. Sjanáltam az embereket, azokat, akik nem ide jártak ahova én...ezt hívják gyermekbetegségnek......de idővel felnöttem, te mikor nősz fel?
2015. jún. 14. 21:26
 120/168 A kérdező kommentje:
Istvan35 ,amúgy te mióta vagy Jehova Tanúja tag?
2015. jún. 14. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!