Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretne-e valaki bármilyen...

Szeretne-e valaki bármilyen kérdést feltenni egy Jehova Tanújának?

Figyelt kérdés
nekem?
2009. nov. 27. 17:39
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/150 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Tanu!


Mindenkinek elfogadom a kereszteny meggyozodeset,legyen az reformatus,katolikus stb.

Elfogadom azt is hogy vannak Tanuk is.DE AZT NEM HOGY EGY OSTOBASAG MIATT HALNAK MEG EMBEREK.

(Pont ebedfozes kozben vagyok,keves az idom.)Nezd at David tortenetet amikor megettek a szent kenyereket(pedig nem lett volna szabad)de a pap odadta nekik mert nem volt mas,David es tarsai pedig ki voltak ehezve.Erre a tortenetre Jezus is utal.Es ez nem volt bun a pap reszerol.

Masik:Ha szombaton beleesik a szamarad a verembe nem huzod ki mert szombat van(ujsz.)

Ember legyen eszetek es ertsd osszefuggeseiben a bibliat.

Olyanok vagytok mint a farizeusok jobban ragaszkodtok a betuhoz mint Istenhez.

Ha a te gyereked,feleseged,ferjed,szulod,baratod meghal mert nem kap vert,egy eleten at bantani fog a lelkiisneret.

HOGY FELREISMERITEK ISTENT!!!

Nem tudok veletek mit kezdeni,csak az embereket ova intem nehogy csatlakozzanak hozzatok.

2009. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/150 anonim ***** válasza:
26%

Az újszövetségi levelekben világosan áll, hogy csak a zsidók közül betértekre való tekintettel tartották fenn ideiglenesen a vérevés tilalmát.

(Pál jelenése a tisztátalan állatokról)


De esetünkben nem evésről van szó, hanem orvosi felhasználásról, bármennyire is nem értitek meg.

"A szombat van az emberért, nem az ember a szombatért!"

2009. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/150 anonim ***** válasza:
75%

Meg valami eszembe jutott.

Ha a gyermekednek surgosen verre lenne szuksege,mert mondjuk raesett egy uvegre jatek kozben es elvagta a nyaki utoeret.Te pedig nem egyezel bele akko meghal a gyereked miattad,es megszeged Istennek "Ne olj" parancsat.

Tehat akkor hogy is van ez ?Nem eszel verT, nem illeted a vert,nem adsz magadnak masnak vert,de megszeged a ne olj parancsot.MIERT FELJEBB VALO A VER NEM ADASA EGY GYERMEK ELETENEL.

2009. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/150 A kérdező kommentje:
szerintem a világi bíróság sem ítélne el gyilkosságért, hiszen ez az esemény, mint írod, balaset miatt történt. senkiben, pláne Istenben nem merülhet fel az, hogy megöltem valakit. de ebben az esetben tegyük fel, telefonálok a mentőknek, hoznak magukkal vért. mit segít ez olyan valakin, akinek átvágták az ütőerét. 15 perc alatt biztos elvérzi. csak abban az esetben nem, ha mondjuk beledugom az ujjam a sebbe, és csillapítom, vagy elállítom a vérzést addig. amint megjön a mentő fiziológiás sóoldatot adatok a gyereknek vér helyett. (ha kell) az orvos pedig szakszerüen beköti a sebet, tehát elálítja a vérzést. mindezt a hitem miatt intézném így.
2009. nov. 30. 13:15
 85/150 A kérdező kommentje:
a (pál jelentése a tisztátalan állatokról) melyik bibliaversre gondolsz?
2009. nov. 30. 13:17
 86/150 anonim ***** válasza:
Péter
2009. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/150 anonim ***** válasza:
81%
nektek rögeszmétek ez a fiziológiás sóoldat?
2009. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/150 A kérdező kommentje:
a péter nem bibliavers. így nem tudok utánnanézni az állításodnak. nem rögeszménk, hanem lehetőség a vér helyett. a dávidos kérdés nagyon kemény. egyértelmű, hogy ott olyan dolog történt, aminek nem lett volna szabad megtörténnie. a válasz előtt fellepozom a bibliát, és utánnanézek, hogy miért említi valójában Jézus ezt a példát. kis türelmet.
2009. nov. 30. 13:29
 89/150 anonim ***** válasza:
75%
ez aztán bibliaismeret...
2009. nov. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/150 anonim ***** válasza:
86%

na kíváncsi vagyok, Dávidot hogyan magyarázzátok ki?

inkább az Érveljünk a Bibliából c. hazugsággyűjteményt lapozgasd, abban hátha van valami recept

2009. nov. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!