Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretne-e valaki bármilyen...

Szeretne-e valaki bármilyen kérdést feltenni egy Jehova Tanújának?

Figyelt kérdés
nekem?
2009. nov. 27. 17:39
 111/150 A kérdező kommentje:
"továbbá, a kérdések felöli bolond és tudatlan vitákat utasítsd el, tudva, hogy harcokat idéznek elő" 2 timóteusz 2:23
2009. dec. 2. 13:47
 112/150 anonim ***** válasza:
84%
akkor miért provokáltok állandóan vitákat, itt is?
2009. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/150 anonim ***** válasza:
68%

Tehát akkor kitérsz a válasz elől. Túl kellemetlenek voltak ahhoz, hogy korrekt választ adj. Szánalom a köbön! :D

És tudod, nem a viselkedésed a szánalmas igazán (jó, az is), hanem az, hogy ezzel nem nekem, hanem önmagadnak hazudsz. Legbelül te is tudod, hogy nem tudnál elfogadható válaszokat adni a kérdésekre, mert olyan dolgot feszegetnek, amelyek alapjaiban renegtetik meg a Biblia írásait, legfőképpen pedig a hitedet. Ezért inkább kitérsz, és magadnak hazudsz. Nem mered felvállalni az igazságot, mert fájna elveszíteni az eddig stabilnak vélt világnézetedet. Apró hazugságokkal, félremagyarázásokkal próbálod az egyre-másra keletkező repedéseket foltozgatni, hogy az a hited, mely nélkül - a saját gyengeséged miatt - csak egy ázott veréb lennél, megmaradjon.

Repedezik a fal, és már látszik, hogy össze fog dőlni a hited épülete. Csak rajtad áll, hogy alatta maradsz-e a törmeléknek. :)


"Aki másoknak hazudik, ravasz ember; akit megtévesztenek, ostoba... aki önmagának hazudik, szánandó báb csupán."

2009. dec. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/150 anonim ***** válasza:
34%
Miért rengetnék meg a Bibliát olyan kérdések, amire az ember nem tudja a választ? Ez úgy hülyeség, ahogy van.
2009. dec. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/150 anonim ***** válasza:
76%

A probléma csak az, hogy ezekre a kérdésekre az ember tudja a választ. Mert egyszerű és bizonyított.

Maximum csak nem fogadja el, mert ellenkezik a hitével és a vallása dogmáival.

Ha a kérdező csak egyszerűen nem tudta volna a választ, akkor azt írta volna. De ő nem ezt írta, mert tudja ő is a választ, csak inkább kitért a válaszadás elől, mert kellemetlen lett volna neki.

2009. dec. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/150 anonim ***** válasza:
54%
na és ezek miért is rengetik meg alapjaiban a Bibliát?
2009. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/150 anonim ***** válasza:
81%
Az eredeti bibliaszövegek nincsenek meg. Amely bibliából Önök idézgetnek, az nem egyezik meg a katolikusok által hírdetett , eredetinek mondottal. Mi alapján szerkesztették össze az önök bibliáját? Hol található az Önök eredeti példánya? Különös tekintettel azokra a párbeszédekre amelyeket előszeretettel idéznek olyan bibliai alakoktól akikről azelőtt soha nem hallottam.
2009. dec. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/150 anonim ***** válasza:
80%

Volt egy jehovista osztálytársnőm. Jól menő vállalkozó volt az apja, a lány mégis használt, lestrapált ruhákat hordott. Amikor kaptam egy divatos nadrágot, valósággal lekönyrögte rólam hogy felpróbálhassa. Én addig nem nagyon törődtem ezzel a kis verébbel, de akkor megkérdeztem tőle: miért nem vesznek neked rendes cuccokat? Azt válaszolta hogy csak a legszükségesebbre vesznek ki pénzt, a többi mind az egyháznak megy. Nem ünnepelnek semmit, mert náluk minden nap egyforma. Nem járhatott velünk sehova, mert az ünneplés nem megengedett, a többi szórakozás a monotóniába , és a pénztárcába sem fért bele.

A sóvárgó szemét soha nem fogom elfelejteni, amikor bármelyikünk holmijára nézett.

Mindamellett húsevő volt, ami nem tudom hogy egyeztethető össze a füvet evő oroszlánnal?

2009. dec. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/150 anonim ***** válasza:
100%
a fűevő oroszlán speciel nem jehovás találmány
2009. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/150 A kérdező kommentje:
kedves 17.37 valójában pont így gondoltam én is, ahogy te leírtad, hogy te már tudod, hogy ezekre a kérdésekre a biblia nem adhat választ, mert nincs Isten. éppen ezért nem kezdtem bele a válaszok leírásába, hiszen mintahogy azt te leírtad, téged ez nem érdekelt volna, mivel az ellenkezőjéről vagy meggyőződve. éppen ezért, hogyha a kérdéseidre pontos válaszokat adtam volna, az sem győzött volna meg téged, további, a legkülönbözöbb témákat érintő kérdéseket tettél volna fel. (a legkeményebb "kérdés", amit volt szerencsém hallani, így szólt: na, ha van Isten, és az mindenható, tud-e akkora követ teremteni, amit nem tud felemelni? na, ezt mondja meg! azért a fűlzsír téma is dobogós.)
2009. dec. 3. 10:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!