Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretne-e valaki bármilyen...

Szeretne-e valaki bármilyen kérdést feltenni egy Jehova Tanújának?

Figyelt kérdés
nekem?
2009. nov. 27. 17:39
 131/150 anonim válasza:
100%
Ha nem túl személyes érdekelne a nemed és korod és hogy szüleid mindketten Jehova tanúi, mert ismerek olyan tanút akinek csak az édesapja az.Érdekelne hogy a közösségetek ezt hogyan fogadja el, mert úgy tudom ez nálatok helytelennek számít.
2009. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/150 anonim ***** válasza:
97%

Igen. Jézust követed? Ha igen, miért viselkedsz úgy, ahogyan Ő soha? Ha nem, miért mondod magadat kereszténynek?

Miért vetsz meg mindenkit? Miért gondolog, hogy te vagy az igazság egyedüli birtokosa, és mindenki más hülye?

2009. dec. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/150 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok, férj, semmelyikünk családjában nincsen tanú, és ezt még senki nem "hánytorgatta" a szemünkre :-) szerintem tényleg távol áll a valóságtól, amit erről a "zárt közösségről gondoltok. kedves utolsó hozzászóló! az általad feltett kérdések egyikét sem álítottam, ezekre így nem tudok reagálni. ha pontosítanád, mire vagy kíváncsi, (pl konkrétan hogy viselkedem,stb) megpróbálok válaszolni.
2009. dec. 7. 04:49
 134/150 anonim válasza:
16%

Kedves Testvér!

Itt bármit írhatsz, a többség úgyis csak bántani fog minket Tanúkat.

Sok kitartást! :)

2009. dec. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/150 anonim ***** válasza:
23.36-os vagyok és nem kifejezetten, személy szerint rád gondoltam. Sajnos vannak olyan JT-k akik bizony...elég gázosak...de van olyan is aki tisztességes, rendes, normális....én is találkoztam ilyennel. Bocs, ha megbántottalak, nem neked személy szerint szólt, hanem annak az agresszív, "felsőbbrendű" stb. fajtának, úgy általában.
2009. dec. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/150 A kérdező kommentje:
köszönöm. az igazsághoz hozzátartozik, hogy van a kiközösített tanúknak egy csoportja, akik "igazhitű Jehova tanúi néven "futnak". azok a dolgok, amiket itt említettetek (pl erőszakosság, kéregetés, házak átíratása a "vallásuk"nevére, stb) rájuk jellemző. sajnos ezt a két, egymástól lényegesen eltérő csoportot az emberek összemossák, csak az marad meg, hogy tanúk voltak. Jehova tanúíra nem jellemző mindez.
2009. dec. 7. 08:55
 137/150 A kérdező kommentje:

kedves 07.49

máté 5:11

2009. dec. 7. 08:59
 138/150 anonim ***** válasza:
100%

"kedves utolsó hozzászóló! az általad feltett kérdések egyikét sem álítottam"


Az egyik kérdés az volt: "Jézust követed?"


:DD


Te mondád!

2009. dec. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/150 A kérdező kommentje:
valójában nem az számít, amit mond az ember, hiszen ha így lenne, csupa jószívű, kedves, alázatos ember élne a földön. valójában a tettek számítanak. mint az a lukács 18:10-14 ig olvasható a bibliában. nem biztos hogy az, aki felmagasztalja magát, elfogadható Isten előtt. valójában én csak törekszem Jézust követni, sajnos ez nem mindíg sikerűl. azt gondolom, hogy a hátralévő kevés idő alatt még mindanyiunknak (de nekem biztos) van még mit javítanunk az életünk ezen területén is. de örülök, hogy ezzel hozzájárulhattam az örömödhöz, és boldogságodhoz. már nem volt értelmetlen ez a nap.
2009. dec. 7. 12:24
 140/150 anonim ***** válasza:
0%

Pár évvel ezelott Komlón laktunk.

Jartak hozzánk Tanuk,nagyon kedvesek voltak,egyáltalán nem voltak eroszakosak.Bár a tanításukkal nem értettem egyet,mégis kedves termeszetük jó benyomást tett rám.

2009. dec. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!