Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretne-e valaki bármilyen...

Szeretne-e valaki bármilyen kérdést feltenni egy Jehova Tanújának?

Figyelt kérdés
nekem?
2009. nov. 27. 17:39
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/150 anonim ***** válasza:
40%

az utolsó mondat a válasz

Jézus nem azt mondta, "mi lesz, ha ...", hanem, hogy mi fog történni


jajj, nem is én vagyok a Tanú, akkor minek válaszolok... bocs

2009. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/150 anonim ***** válasza:
72%
Ha egy embernek volt több felesége, és mondjuk az első hamar meghalt, aztán újraházasodott a férfi, aztán valamiért megint újraházasodott stb. akkor mi lesz az új földön? Ki lesz a felesége? (Isten a többnejűséget elveti.) Mondjuk az is lehet, hogy az utolsó feleségével élve jutnak át az "új földre". Akkor Isten nem fogja szétválasztani az utoljára megkötött házasságot? Vagy igen, mondjuk azért, hogy az első, eredeti, feleségével lehessen a férfi? Hiszen "amit az Isten egybekötött, ember el ne válassza"! Nekem ez nem világos. Hogy lehet ebből igazságosan kijönni? Ha az első feleségével is szeretik egymást és az utolsóval is, a köztesekről nem is beszélve. Az is furcsán jönne ki, ha az utolsó, folyamatban lévő, működő házasságot valami más okért hirtelen fel kéne bontani, nem? Mondjuk azért, hogy az első feleségével újrakösse a házasságot. De az elsővel szintén furcsa lesz. Szóval, nekem ez az egész olyan bonyolult, furcsa. Segítesz eligazodni ebben a kérdében? Hiába kutatok... De ezt lehet, ráér később megtudni. Bár, kíváncsi vagyok!
2009. nov. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/150 anonim ***** válasza:
20%
erre már Jézus is felelt a Bibliában, az írástudók pont ezt kérdezték tőle
2009. nov. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/150 anonim ***** válasza:
30%
Én olvastam azt a választ, de nem tudom értelmezni. Olyanok lesznek, mint az angyalok, arra gondolsz? És ez mit jelent pontosan? Merthogy nem fognak szellemi testet kapni, csak 144 ezren, többi marad szépen fizikai testben a Földön. Férfiak és nők. Nem?
2009. nov. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/150 anonim ***** válasza:
13%

nem

ez a 144 ezer marhaság

nem A meg B kategóriás feltámadás lesz, mindenki ugyanúgy támad fel, és nem a Földre

a Biblia szerint

2009. nov. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/150 A kérdező kommentje:
kedves 22.50 érdekes kérdést tettél fel. valójában a témával kapcsolatban ezt írja a jános 13:27 hogy júdásba belement sátán, és jézus hozzá beszélt. a kédésed akkor is jogos, hisz sátán is ismerte az írásokat, tudja, hogy mi lesz vele, mégsem tett semmit az érdekében, hogy másként történjen. egyértelmű, hogy a Teremtője jobban ismerte, mint saját maga.
2009. nov. 29. 06:54
 57/150 A kérdező kommentje:
kedves 23.09 a házasság megszüntetésének Isten előtt 2 törvényes oka lehet: első a házasságtörés, amikor is a vétlen fél dönthet úgy, hogy elválik, de meg is bocsájthat. a másik: bármelyik fél halála. a házasság holtomiglan köttetik, az asszony addig van a férje törvénye alatt, amíg az meg nem hal. tehát az a volt feleség, aki már meghalt, már nem a felesége az élő férfinak, és a feltámadás után sem lesz az. ezt a témát külön részletezi a biblia. sőt ezt a kérdést, amit kérdezel, Jézusnak is feltették, csak ott 6 feleség már meghalt, és a hetediknét tartott a férfi.
2009. nov. 29. 07:01
 58/150 anonim ***** válasza:
83%
Milyen bibliát használnak a jehovisták? Honnan származik az Önök szentírása?
2009. nov. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/150 anonim ***** válasza:
68%
Én arra lennék kíváncsi, hogy szoktatok-e úgy bibliát olvasni, hogy elmélkedtek rajta, hogy megpróbáljátok megérteni, értelmezni, esetleg közben imádkoztok?
2009. nov. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/150 A kérdező kommentje:
kedves 8.44 Jehova tanúi a közelmultig a károli fordítást használták, manapság az újvilág fordítást. a külöbség a kettő között az, hogy az újvilág fordítás nyelvezete a mai kor szókincsén alapszik, pl nincs vala, vagy leend, vagy nyolcz, és a lényegesebb, hogy Isten nevét, a Jehova nevet, az eredeti fellelt írások alapján, az azokban található tetragrammon helyein mindíg Jehovaként adja vissza. Így ebben a bibliában a leggyakrabban előforduló szó Isten neve. mig pl a károliban csak 6 helyen található meg.
2009. nov. 29. 11:08
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!