Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretne-e valaki bármilyen...

Szeretne-e valaki bármilyen kérdést feltenni egy Jehova Tanújának?

Figyelt kérdés
nekem?
2009. nov. 27. 17:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/150 anonim ***** válasza:
81%
A Karácsonyi ünneppel kapcsolatban: belegondolsz, milyen nyomorultul érezheti magát a gyereked, amikor a suliban minden gyermek az ünnepi élményeit meséli? Neki meg még egy karácsonyfája sem volt?? Megszakad a szívem,ha belegondolok. A gyerekedet is rákényszeríted valamire, amit nem szabad akaratából választott.... szörnyű!!
2009. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/150 A kérdező kommentje:
kedves 9.29 a nevükben is elnézést kérek. az említett EPO nevő injekciókúra teljes, tudományos neve ERYTHROPOIETIN. ez gyakorlatilag a vesék által előálított azonos nevű hormon szintetikus (recombinat) változata. Amenyiben vérre lenne szükség, először vastartalmú készítményeket juttatnak izomba, vagy vénába, ami által 3*,4* gyorsabban jönnek létre a vörösvértestek. ha ez kevés, akkor jön az epo inyekciósorozat, ami akár anémiás betegeknek is adható. ez, idézem:" segíti a tartalék vörösvértest nagyon gyors termelését". amennyiben valóban szeretnéd a mütétedhez vér nélküli ellátásban járatos orvosok, sebészek véleményét, vagy segítségét kikérni, a legnagyobb készséggel tudunk segítségedre lenni. A tanúknál létezik egy ún. orvosi összekötő bizottság, ami minden olyan személynek segít, aki nem akar vért elfogadni, de a legjobb alternatív ellátásban akar részesülni. nemrég például egy idős testvérnőnél hajtottak végre egy vér nélküli nyitott szívműtétet. a segítségem abban áll, hogy van privát e-mailra lehetőséged, ha elküldöd neved, címed, elérhetőséged, esetleg a konkrét esetlaírást, és sürgősségi fokot, felvesszük a kapcsolatot a bizottsággal, ők pedig majd veled.
2009. nov. 28. 11:34
 33/150 A kérdező kommentje:
kedves 10.45 Jehova tanúi gyermekei már egész kicsi koruktól kezdve meg tudják érvelni azt, hogy miért nem vesznek részt pl mikulás, vagy karácsonyi ünnepségen. valójában, ha belegondolsz, ilyen alkalmakkor sok szülő, aki egyébként igazmondásra neveli gyermekét, elkezd hazukságokat mondani a gyermekének, pl hogy van mikulás, rpül a szán, a jézuska hozza, ha rossz leszel , nem hoz... stb. azzal a témával igen sok pszichológus, vagy tanulmány vagy film foglalkozik, hogy min megy át a gyermek, amikor megtudja, hogy az általa példaképnek tartott szülő ezekkel kapcsolatban folyamatosan hazudott neki. ezt a csalódást, és a szülő-gyermek kapcsolatban létfontosságú bizalmat, és következetességet a tanúk ugy kezelik, hogy soha nem hazudnak a gyermekeiknek. (vagy nem bíztatjék arra, hogy hazudjon. pl mond azt nekik, hogy nem vagyunk itthon) ezek a gyermekek azonkívűl kivonják magukat a manapság sajnos elanyagiasodottá vált érzelemkimutatási hullámokbol is. biztos érted, mire gondolok, pl én jobban szeretem a gyermekemet, mert nem 12" laptopot, hanem 15,4"-et vettem neki, stb. azonkívűl a gyerekek kaphatnak ajándékot bármikor. érdekes, amit tényleg tapasztalunk, hogy nagyon kiegyensújozottan, és korukhoz képest rendkívűl komolyan viselkednek a tanú gyermekek ebben a kérdésben. Jézus egyszer megdorgálta tanítványait, akik nam akarták odaengedni hozzá a gyermekeket, azt mondta, hogy aki nem lesz olyan, mint egy kisgyermek, nem örökölheti isten királyságát.
2009. nov. 28. 11:49
 34/150 anonim ***** válasza:
70%

A Jézuskáról, Mikulásról szóló mesék nem hazugságok. Ennyi erővel bármelyik Andersen vagy Grimm mesére azt mondhatod, hogy hazugság. Ezek fontosak egy egészséges gyermek lelki fejlődéséhez, a fantáziavilág gazdagodásához.

Ne haragudj, de úgy érzem, minden kérdésre van valami "betanult" szövegetek. Mindenre csak egy válasz létezik a ti világotokban, ami nem a ti agyatokban fejlődött, hanem olvastátok valahol, és elhittétek (vagy féltetek nem elhinni).

Amit ti Jézusról meg a növényevő oroszlánokról mondtok, sokkal nagyobb hazugság, mint a Télapó.

2009. nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/150 anonim ***** válasza:
100%
egy Tanú teszi fel itt a "kérdéseket", vagy ez valami munkacsoport nálatok?
2009. nov. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/150 A kérdező kommentje:
kedves 13.04 az általad idézett írók könyvére rá van írva, hogy mese, tehát nem valóság. amikor viszont a mikulásról és a jézuskárol beszél valaki a gyermekének, mindig elfelejti megemlíteni, hogy ez egy mese. az általad említett oroszlános álítás fellelési helye a bibliában (többek között) ézsaiás 11:7 ez azért fontos kijelentés, mert Isten olyan világot ígért, ahol " nem ölnek, és nem pusztítanak sehol szent hegyemen, mert telve lesz a föld Jehova ismeretével, miként a vizek beborítják a tengert" folytatja a 9-es. a megígért paradicsomi földön az állatok sem ölik meg egymást, ahogy noé bárkájában sem tették ezt. valójában a legnagyobb szárazföldi állat is képes pusztán növényevőként fenntartani a hatalmas testét. a húsból származó többletenergia a nagymacskák esetén a vadászat fokozott megterheléséhez kell. biztos te is láttál már oroszlánt, vagy medvét (de cicát biztosan) füvet enni. igaz, ezt most gyógyszerként fogyasztja, de ma sem lehetetlenség ez az álítás. Isten álítása.
2009. nov. 28. 13:29
 37/150 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam vegig mindent.

Milyen bibliaszovegekre alapozzatok hogy nem kaphattok vert?

2009. nov. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/150 anonim ***** válasza:
100%
ez baromság inkább haljon meg valaki hogy vért kapjon?
2009. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/150 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam jehovás gyereket meghalni Németországban, orvoscsoport és minden ellenére. A szülei és más "tanuk" pedig csak álltak és egy dologgal voltak elfoglalva, hogy tiltakozzanak. A kórház ügyvédje elrohant bírói papírért, hogy elvegyék a szülőktől a gyereket, de a papír késett egy fél órát. Én legszívesebben odamentem volna és lerugom a szülők fejét. A gyerek ott halt meg.

És volt az általános iskolában jehovás osztálytársam, hát ő nem értette, hogy miért nem vehet részt semmi ünneplésben. Ült a sarokban és szenvedett. Amikor a tanárnő ki akarta küldeni, hátha úgy jobb neki, akkor azt mondta, hogy inkább marad, mert akkor legalább látja.

Ennyit erről.

2009. nov. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/150 anonim ***** válasza:
83%

Üdv, Dr House vagyok

maguk hülyék!!

2009. nov. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!