Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretne-e valaki bármilyen...

Szeretne-e valaki bármilyen kérdést feltenni egy Jehova Tanújának?

Figyelt kérdés
nekem?
2009. nov. 27. 17:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/150 A kérdező kommentje:
kedves 18.00 (harmadik)valójában azokat a személyeket keressük, akik örölnek annak, hogy személyesen megkeressük őket. az ilyen személyek megtalálásához igen sok emberel kel beszélnünk. ohatatlan, hogy néha olyan pillanatban zavarunk másokat, ami ingerültséget vált ki az adott személyből. természetesen a szép és a csúnya kérésre is abbahadjuk a beszélgetést, és nem zavarunk tovább. törekszünk arra, hogy "ha kidobnak az ajtón, ne másszunk be az ablakon". ez kinek jobban, kinek rosszabbúl sikerül.
2009. nov. 27. 20:35
 22/150 anonim ***** válasza:
100%
Milyen hit az, amit állandóan toldozni-foltozni kell, pedig még alig 100 éves?
2009. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/150 A kérdező kommentje:
kedves 20.46 úgy gondolom, egyetértesz, hogy jobb alázatosan belátni egy hibát, és változtatást tenni, mint makacsúl ragaszkodni egy egyre jobban nyílvánvaló tévedéshez. a biblia az igazság megismerését egy napszakhoz hasonlítja, egyszerűen úgy fogalmaz, hogy a nap járása miatt egyre világosabb lesz délig. ezt úgy értelmezzük, (mivel a szövegkörnyezetből ez derül ki) hogy a részleges ismeretünk a vég közeledtével egyre jobban bővűl, köszönhetően a Jézus által megígért segítőnek, és a hű és bölcs szolgának, aki szétosztja a (szellemi) eledelt a megfelelő időben.
2009. nov. 27. 20:59
 24/150 anonim ***** válasza:
79%
20:24-es válaszodra: a nő szült, az nem megy vér nélkül! Nyilatkozott előtte, hogy nem kaphat vért és a férje ott állt mellette, hogy ezt őrizze! Ő és a baba is ott maradtak... Ennyit az élet szentségéről!
2009. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/150 A kérdező kommentje:
kedves 21.08 én úgy tudom, a szüléshez nem szükséges az, hogy közben az anya vért kapjon. ezt abbol is gondolom, hogy a vérátömlesztés, akárcsak az evolúció tana, nem régi találmány, és hát az előtt is születtek gyermekek. sajnos gyakran hallok ilyen történeteket. meg kell kérdezzelek, egy ismerősöddel történt ez a konkrét eset, vagy hallottad valakitől? vajon biztos azért halt meg, mert nem kapott vért? sajnos sok olyan esetet látni-hallani a médiákban, hogy nem tanú szülők gyermekei is meghalnak, pedig ott biztos, hogy kapnak vért, hogyha szükséges. azt hiszem, a tények pontos ismerete nélkűl nem írhatok erre a válaszra konkrétumot. az viszont tény, hogy sok olyan beteg van, aki a vérátömlesztés miatt , vagy ennek ellenére hal meg.
2009. nov. 27. 21:21
 26/150 anonim ***** válasza:
100%

Persze, más gyerekek is meghalnak, de mi "nem tanú" szülők legalább mindent megteszünk, hogy életben maradjanak. Akár a saját életünket is adjuk értük.

Az első kommentedre reagálnék még, mert ezt nekem írtad (1. vagyok): nem ég a háza senkinek. Nekem konkrétan olyan szövegeket mondtak a "kollegáid", hogy azokat ép eszű ember nem is akarja elhinni (az oroszlánok majd füvet esznek és hasonlók).

Én soha nem kopogtatok be hozzátok, hogy rátok erőltessem amiben én HISZEK, mert ezt úgy nevezik az európai kultúrában, hogy tolakodás. Adjunk meg a tiszteletet egymásnak! Csak akkor válaszoljatok, és annak, aki kérdez benneteket!

2009. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/150 anonim válasza:
71%
Miért nem ünneplitek a karácsonyt? Miért nem ajándékoztok, miért nem állitotok fát????
2009. nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/150 anonim ***** válasza:
91%

Ez már a pofátlanság csúcsa itt!! Nem elég, h már lassan minden második kérdésnél valamelyikőtök megpróbálja manipulálni akár a kérdezőt, akár másokat, most már konkrétan, nyíltan terjesztitek itt a bocs, de marhaságaitokat.

Egyébként

1.

ez nem is az oldal célja, másrészt olyan kérdést teszel föl, amire csak kérdéssel lehet válaszolni stb. ez nem egy fórum, és nem is cset.

2.

Mindez ütközik az oldal szabályzatával.

3.

Ez nem térítés, vagy ilyesmi, amit műveltek, hanem tudatos manipuláció, komolyan ahhoz képest, ahogy egyes Jeh. Tan. tagok itt nyomulnak és erőszakkal próbálják másokra erőszakolni saját nézeteiket,igazi agymosás lehet olyanok számára, akik labilisak, túl fiatalok, vagy könnyen befolyásolhatóak.

4.

Aki kíváncsi rátok, sztem megtalál benneteket bárhol, neten, utcán, telefonon, ez nem nehéz, csak úgy tűnik önszántukból kevesen mennek bele.

2009. nov. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/150 A kérdező kommentje:
kedves 23.32 Jézus azt mondta, hogy a halálárol kell megemlékeznünk. a születése egyébként sem decemberre tehető. erről a témáról elég sok értekezés olvasható ezeken az oldalakon is. egyértelmű, hogy ez az ünnep pogány szokásokon, egyipptomi napimádaton alapszik, erre fogták rá, hogy Jézus születésnapja. amiről nem beszél a biblia, főleg nem úgy hogy ünnepeljük meg, igyunk jó sokat, és ajándékozzuk meg egymást. viszont azt mondja, hogy az ajándékozást bármikor megteheted, a lényeg az, hogy ez ne kényszerből tedd. sajnos ez a nap, és egyéb más napok, pl a születésnap, ami a sátánisták legfontosabb ünnepei, kényszerítenek az ajándékozásra, hisz ezeken a napokon ajándékot kell venni, szeretni kell egymást, fát kell álítani. összefoglalva: azért, mert meggyöződtönk arról, hogy Isten nem helyesli ezeket a szokásokat, és mi mindenben az ő akaratát keressük. régebben természetesen én is tartottam ilyen ünnepeket, itt az a lényeg, hogy én, vagy mi meggyőződtünk az ellenkezőjéről. ezért természetesen senkit nem ítélünk el azért mert megtartja ezeket az ünnepeket, hisz nekik meg az a meggyőződésük, hogy ezek szép ünnepek, és nem kényszerből teszik. mindanyian szabad akarattal rendelkezünk.
2009. nov. 28. 07:01
 30/150 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Örülök,hogy vannak csodás injekciók vérképzésre.

Talán segíthetnél nekem,így csontvelőátültetés elött,mert igaz nem vallási okok miatt,de örülnék,ha megúsznám pár injekcióval,és persze életbe is maradnék.

A saját csontvelő levétel az nem megy,pont a betegség miatt lesz szükség az átültetésre.Szóval?(járnak hozzám ki Jehova Tanui,elmondom ennél a kérdésnél mélyen hallgatnak.Pedig tényleg szeretnék választ kapni)

2009. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!