Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretne-e valaki bármilyen...

Szeretne-e valaki bármilyen kérdést feltenni egy Jehova Tanújának?

Figyelt kérdés
nekem?
2009. nov. 27. 17:39
 121/150 A kérdező kommentje:
az arcszörzet témán egyébként már én is gondolkodtam, hogy vajon kell-e borotválkozni majd a paradicsomi földön. de meglátjuk, ha ott leszünk. a tériszony szerintem nem csak egyes indiántörzsek tagjaiból hiányzik, sok ember a környezetemben sem fél a magasban. szerintem ez egyfajta védekező mechanizmus, hiszen az embernek semmi keresnivalója nincs olyan helyeken, ahol már fél. akiknek tehát nincs ilyen, azoknál valami rosszúl működik, vagy egyszerűen le tudják győzni ezt. egy újszülőtt egyszerűen képes kisétálni a 10.-ről, mert még tapasztalatlan. benne még nem alakult ki az egészséges félelem. idő és tapasztalat kell hozzá. egy ateistában ugyanígy még nem alakult ki az egészséges Istenfélelem. ehhez is idő, és ismeret kell. az biztos, Isten " nem kívánja, hogy bárki is elpusztuljon, hanem azt kívánja, hogy mindenki megbánásra jusson" akár fűlzsír, akár fehér por van a fülében.
2009. dec. 3. 10:54
 122/150 anonim ***** válasza:
100%
nekem leírhatnád a válaszokat, őszintén érdekel
2009. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/150 A kérdező kommentje:
valójában minden, az emberi test felépítésére vonatkozó kérdésre a jelenleg adható legjobb válasz ez: Isten tökéletesre alkotta meg az emberi testet, aminek áldásait jelenleg az ádámi bűn miatt nem érzékelhetjük. ezért rengeteg hasznos tulajdonsága, és képessége rejtve van előttünk. nyílván ha egy mai blue ray lejátszós laptopot 1984-ben odadtunk volna bill gatesnek, nem tudott volna vele mit kezdeni, értelmetlennek tartotta volna, hiszen pl neki négyzet alakú, és sokkal nagyobb adathordozója volt, a blue-ray meghajtó kilökődése után abba maximum a poharát helyezte volna el. nem mellékesen a vindows 7-et se értette volna meg. ugyanígy az erősen "lefojtott", tökéletlen agyunkkal (max 3-4 %-át használjuk csak) mi sem érthetünk meg olyan alapvető dolgokat, ami majd az újboli tökéletesség visszatérése után talán egyértelmű lesz. enyi telt töllem ebben a témában. ha többet vártál, elnézésed kérem. remélem a paradicsomi földön majd kivesézzük együtt a témát.
2009. dec. 3. 13:22
 124/150 anonim ***** válasza:
100%
23:48-as vagyok. Miért nincs válasz a kérdésemre?
2009. dec. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/150 anonim ***** válasza:
nem a kérdezőre gondoltam, aki megválaszolhatná ezeket a tériszonyos-fülzsíros dolgokat, hanem arra aki feltette
2009. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/150 A kérdező kommentje:
kedves 23.48 elnézést. megnéztem a választ. ha feltennél valamilyen konkrét kérdést, konkrét választ tudnék adni rá. az biztos, hogy a Jehova tanúi által használt bibliafordítás pontosan azot a 66 könyvet tartalmazza, mint minden más fordítás. anyi eltérés lehet, hogy míg pl a károliban zsidóknak írt levél van abbig az újvilág fordítás hébereknek írt levélként adja ezt vissza. természetesen igyekszek válaszolni a konkrét kérdésere. mégegyszer elnézést, és köszönöm, hogy figyelmeztetett.
2009. dec. 3. 16:42
 127/150 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező! Én vagyok, aki a fülzsíros kérdést tettem fel, meg a többit.

Nem írtam, hogy tudom, hogy nem adhat a Biblia választ a kérdésekre. Egyszerűen csak kíváncsi voltam a te véleményedre. Nyitott vagyok rá, ezért is kérdeztem. Logikusan meg lehet magyarázni nekem mindent. Ha megteszed, elfogadom. De amíg csak kitérsz a válaszadás alól, addig sokra nem megyek veled.

A tériszony valóban hiányzik sok emberből. Viszont egyes embercsoportokban eleve a hajlam sincs benne rá. Ez utóbiaknál nemcsak hogy nincs tériszonyuk, hanem egyébként is alkalmatlanok arra, hogy valaha is legyen nekik. Lehet, hogy neked furcsa lesz, de tudod nekik kicsit más a térlátásuk, mint a többi embernek. Egyszerűen genetikailag képtelenek összeszedni a legkisebb tériszonyt is, ellentétben pl. az európai emberekkel.


Egyébként igazán dobogós az "egészséges Istenfélelem" dumád volt. Ekkora ökörséget ritkán hall az ember. :))

De azért ez sem volt kismiska:

"valójában minden, az emberi test felépítésére vonatkozó kérdésre a jelenleg adható legjobb válasz ez: Isten tökéletesre alkotta meg az emberi testet"

Ennek kapcsán tettel fel a kérdéseimet. Hátha tudsz rá a Biblia alapján elfogadható magyarázatot adni. De nem tudtál. ;)


Különben meg itt vannak a válaszok a kérdéseim többségére:


[link]


De szivesen hallgatom a te verziódat is. Hátha tudod, miért is volt szükséges Jehova számára, hogy mellbimbót csináljon Ádám mellkasára, és utána miért csinált nagyobbat (és működőt!) Évának. Vagy hogy miért csuklunk mondjuk, vagy miért van vakfolt a szemünk esetében (míg más élőlényeknek nincs), ha egyszer mi vagyunk a tökéletesek, ők meg csak állatok. Te biztos tudod a választ, nem? :)

2009. dec. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/150 anonim válasza:
19%
Szia! Én is Jehova Tanúja vagyok! :)
2009. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/150 anonim ***** válasza:
75%

az EPO nagyszerű dolog, de nem jelent sűrgősségi ellátást, ergo egy balesetnél, hirtelen nagy vérveszteségnél nincs az az EPO, ami segítene.

mellesleg felőlem azt csináltok, amit akartok, úgy éltek, ahogy akartok. csak ne házaljatok meg próbáljatok térítgetni, mert ettől a vallásotok visszataszító és szekta jellegű. pedig talán nem is az, nem tudom. saját magatok alakítjátok ki ezt a képet magatokról. ez az egész elkülönülő, szektás magatartás talán belül teljesen üres, csak kifelé mutatkozik misztikusnak és félelmetesnek. ha hozzám becsenget valaki és elkezd vallásos témáról kérdezgetni és kezembe nyom egy újságot, hogy jehova így meg úgy, akkor azon nyomban elköszönök és becsukom az ajtót. ha nem is félek tőlük, de ellenszenvesek, egyből úgy érzem, hogy az ájtatos valásos szöveg mögött már bele is mászott az életembe. nekem visszataszító. és nem csak én vagyok ezzel így. lehet, hogy sok jó dolog van a tanaitokban, de az emberek többsége soha nem lesz rá kíváncsi a "tálalás" miatt. ez a kérdés is pont ilyen. keresed az alkalmat, hogy terjeszthesd, amiben hiszel. önelégülten válaszolgatsz a kérdésekre. de ez is olyan visszataszító. adott itt a képet, mely szerint te most kiemelkedsz a titokzatos vallásból és megmutatod a kíváncsi hitetleneknek az igazságot.

de hogy a kérdésre is válaszoljak:nem, semmit se akarok kérdezni, mert egy hangyányit sem érdekel Jehova

2009. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/150 anonim ***** válasza:
79%

Kicsoda Jézus? Miért a világ pusztulását kell hirdetni, és miért nem az evangéliumot? Megtaláltátok-e már a 144 000-t?

Ki a Szentlélek? Szentháromság?

Ezekben a kérdésekben bizonyára nem egyezik a Jehova tanúi véleménye a keresztényekével, és az enyémmel.

2009. dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!