Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy melyik az igaz vallás?

Figyelt kérdés

Kereszténység? Hinduizmus, Buddhizmus, az Iszlám, a zsidó?

És miért az amelyik?



2013. jún. 2. 16:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/136 eric_one ***** válasza:
33%

Kedves Kérdező!

Végigolvastam, és arra kérlek hogy konkrétabban fogalmazd meg a kérdésedet, mert egyrészt nagyon tág, és hatalmas témakört érint. Másrészt ne fussunk itt feleslegesen sorokat. A válaszaid végigolvasása utána, a kérdésedet elolvasva azt kell kijelentenem, hogy újra gondold át és fogalmazd meg mit is akartál kérdésként feltenni. De az is lehet hogy csak nekem nem egyértelmű... Ez esetben akkor miattam tedd meg, köszönöm!

2013. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/136 A kérdező kommentje:

A 41-esnek írnám.

Olvasva a sok vallásról azt láttam, hogy mindegyik más irányba megy, és nem is biztos, hogy mind ugyanabban az istenben hisz. Vannak olyan vallások, amelyek az erőszakos térítőitől már molesztálásnak tűnnek. Vannak olyanok, amelyekben ha meg szakadok sem látok olyan dolgot, amit esetleg egy létező Isten megkövetelne bárkitől is.

A vallások nem írnak arról, hogy egymást üldözniük kellene. Még is megteszik, elég csak vissza olvasni a válaszok között. Ha el is fogadom azt, hogy van a világon öt nagy vallás, akkor milyen létjogosultságuk van a többieknek, akik sok esetben elég károsak tudnak lenni akár a saját hívőikre is. Ez a sok közül kell választani. A gyermek nem választ, hanem bele nevelik azt a vallást, amelyik kultúrkörben születik. Akkor ha van teremtő, ő tesz e különbséget vallás és vallás között?

Számára van egy igaz vallás? Vagy esetleg én mint hitetlen, de tisztességesen élő valaki milyen megítélésben részesülök a szemében?

Lehet, hogy kissé nehéz megfogalmazni a kérdést, mert számodra is elég tág volt, de nem tudom másként megfogalmazni a kételyeimet.

2013. jún. 2. 19:48
 43/136 anonim ***** válasza:
14%

Ajánlanék egy összehasonlító esszét.

Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások. Albert Schweitzer, a gondolkodó c. könyvben található (Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya, 1989).

Jézus Krisztus tanítása olyan magas erkölcsi színvonalat képvisel, hogy hihető, hogy Istentől származik. Ráadásul sok rendkívüli csodát is tett megerősítésül. A tanítványai - egyszerű halászok - is csodákat tettek, pl. halott feltámasztása (ld. Apostolok cselekedetei).

2013. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/136 anonim ***** válasza:
9%
(De a csodák csak megerősítések.) Ami döntő, az a tanítás. Összevetem a tapasztalataimat a világról (a világban sok igazságtalanság van) és a kereszténység tanításait és a kettő klappol.
2013. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/136 A kérdező kommentje:
Az egészben az a baj, hogy nem hiszem ezeket a csodákat. Ha hinném, nem kérdeztem volna. Akkor egyértelmű lenne.
2013. jún. 2. 20:32
 46/136 anonim ***** válasza:
8%

Pedig sok tanúja volt és az újszövetségi iratok szerzői Jézus kortársai voltak (apostolok ill. azok tanítványai), s azok mindegyike az 1. században íródott.


Isten erkölcsös és jó, a világ azért rossz és igazságtalan mert Sátán fellázadt ellene és az embert is elcsábította. De Isten nem fordult el végleg teremtményétől, az Embertől, elküldte Fiát, hogy aki hisz benne és megfogadja tanításait, örök élete lesz.

2013. jún. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/136 anonim ***** válasza:
22%
Olvasd el a János evangéliumát kezdetnek.
2013. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/136 anonim ***** válasza:
11%

"Az egészben az a baj, hogy nem hiszem ezeket a csodákat."


De azért hiszel egy istenségben.. nagy ### vagy te kölök :D

2013. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/136 anonim ***** válasza:
50%

Van még egy megerősítő tényező. Az Újszöv.-ben vannak próféciák, mind az evangéliumokban mind az apostoli levelekben. A világ afelé halad, hogy ezek beteljesüljenek. További info:

[link]

2013. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/136 eric_one ***** válasza:
69%

Köszönöm, már utat mutat a válaszadásban... Bibliai világnézetem van, ebből a szemszögből tudok választ adni.


Egy hasonló kérdésben adott első válaszomat kérlek olvasd el, és onnan folytatnám...

Itt a kérdés http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Ha elolvastad a fentieket akkor látható hogy sokféle vallás van, de a zsidó-keresztény kinyilatkoztatás ettől teljes mértékben eltérő. A sátán minden bizonnyal elmondhatja magáról hogy nagy vallásalapító. Munkálkodásának a lényege hogy az embert az élete során cél-tévesztet irányba vigye. Az ember függő-lénynek lett teremtve, nem önállónak, és hiába hogy elszakadtunk a természetfelettitől, még mindig bennünk van az igény illetve valamilyen hiány. A mostani kultúra persze ezt el tudja altatni, ez látható.


Egyébként a vallás szónak van egy olyan tágabb jelentése is ami miatt én nem használom, a Szentírás is hitről beszél. Pál Rómabeliekhez írt levele 10,17 azt mondja "Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által."


A hit tehát az evangélium, vagyis a jó hír üzenetének meghallásából származik. Az üzenetet pedig akkor hallják meg az emberek, ha valaki beszél nekik Krisztusról. A hit szó maga az eredeti nyelvezet szerint jelent bizalmat, hűséget, alapra való építkezést vagy rátámaszkodni valamire ami megtart. Ezeket jelenti. A hit nem egy ideológia, nem egy érzés, és nem is egy gondolat, még csak nem is az agyban jön létre hanem a "szívben" A hit jelentőségéről a Szentírás pedig így tudósít:


"Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy ő létezik "


"A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében"


"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."


Ez a három idézet pedig válasz az utolsó kérdésedre, miszerint hit nélkül jó cselekedetekkel járulhatsz-e Isten elé. Ez egy humanista világnézetre vall, ami nyilván nem érti meg hogy ha valaki a másik emberrel jó, akkor Isten szemében miért rossz? A helyzet az hogy Isten szemében minden ember eredendően rossz, és méltó a halálra bűneinek jutalmaként. De szereti a bűnös embert akit teremtett, és elküldte a Fiát aki megváltotta minden ember bűneit tulajdon vére által. A Fiú által így az embernek tulajdonított igazsága van, de az Atya mégis úgy bánik az emberrel mintha soha nem követett volna el semmi bűnt. Mert a megbocsájtásnak az ára ki lett fizetve és ez így lett igazságos. Isten pedig szerető Isten, de igazságos bíró is. Egyik tulajdonságát sem lehet a másik rovására túlhangsúlyozni.


A vallásra vissza térve egy mondat erejéig annyit, hogy a vallás a hit intézményesített változata. Sok hamis vallás van, és nem igaz hogy sok út visz fel a hegyre..... mert ahogy fentebb olvashattad "Én vagyok az út" Jézus ezt mondta...

2013. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!