Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy melyik az igaz vallás?

Figyelt kérdés

Kereszténység? Hinduizmus, Buddhizmus, az Iszlám, a zsidó?

És miért az amelyik?



2013. jún. 2. 16:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/136 A kérdező kommentje:

29-es válaszoló.

Ha olvastad volna a kommentjeimet, akkor tudnád, hogy igen is hiszek Isten létezésében. Meghatározni nem tudom, de hiszek egy mindenhatóban, és ha azt Istennek nevezik, akkor abban. És a kérdésem nem isten létezését vonta kétségbe, hanem a vallás a témája. Ez bennem azért merült fel mert most jutottam el a bibliák és az öt világvallás olvasásának a végére. Ellentétben veled, senkit nem minősítettem, senkit nem sértegettem. És szerintem egy hívő embernek nem is lenne szabad.

Azt, meg, hogy mikor fejeződik be a válaszok adása, majd eldöntik a válaszolók.

2013. jún. 2. 17:59
 32/136 anonim ***** válasza:
4%

"igen is hiszek Isten létezésében"


Kedves kérdező, most még egy komment tőlem aztán megyek (meg kell sétáltatnom a kutyusom).


Sok vallás van igaz. Jogos a kérdés, hogy melyik igaz. Ha látnál egy videót amiben azt mondják, hogy tudjuk a választ, akkor milyen szavak döntenék el, hogy melyiket fogadod el? Mi felelne meg az ízlésednek? Ha már ezen vacilálunk akkor gond van.


Én belinkeltem a videókat amikben tudományos érvelésekkel támasztják alá a Bibliát. Ha ezzel bajod van, akkor először is gondold át magadban, hogy mi olyat hallhattál benne, ami neked nem tetszett. Szerintem ha a tudományos részek löknének fel a székeddel együtt, akkor számodra az olyan vallás lehet leginkább elfogadható, ahol nem az számít, hogy mit lehet igazolni. -De akkor minek tetted fel a kérdésed?


Én azt mondom, hogy tekergess beléjük vagy inkább nézd őket végig és aztán vond le a következtetéseket. Ha nem tetszik, akkor boldog lehetsz, mert a listádról kihúzhattad a kereszténységet ha pedig tetszik, akkor megint csak boldog lehetsz mert a lelked haza fog térni.

2013. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/136 anonim ***** válasza:
65%

Ezt senki sem fogja megmondani neked. Azért hisznek ennyi mindenben az emberek, mert senki sem tudja minden kétséget kizáróan bizonyítani az igazát. Még ha be is bizonyítja itt valaki, hogy az evolúció marhaság, akkor is, honnan tudja, hogy nem egy másik Isten teremtett, hanem az amelyikben ő hisz?

Én a buddhizmust szeretem legjobban, mert nem küldi más vallások követőit pokolra, hanem elfogadja őket. Én úgy hiszem, hogy ha van Isten, akkor bármelyikkel mennybe lehet jutni, amennyiben az illető arra törekszik, hogy jó ember legyen.


-Következő! Nézzük csak, 524656731-es, Ali Teheránból ha nem tévedek, hithű, szunnita muzulmán.

-Igen.

-Napi 5-ször imádkoztál, adakoztál, jó ember voltál, még a feleségedet is tisztelted, tartottad a ramadant, mekkai zarándoklat is volt, szóval igazán igyekeztél. Látom még azt is megbántad, amikor valami rosszat tettél, DE lenne itt egy kis gond.

-???

-Tudod, nem vagy megkeresztelve.

-Hogy mi?

-Tudod, keresztény szokás... Kis korukban vízbe mártjuk a csecsemőket, de mindegy is, már nem számít. Sajnálom, de hát tudod, hogy megy ez, nem tehetek érted semmit. Kérlek ne is tartsd fel a sort tovább, itt írd alá kérlek, sok dolgom van még. A pokol balra a második ajtó, Lucifer már vár, majd ott eligazítanak a továbbiakról.


Nem volt célom ezzel senkit megbántani...


A felháborodott keresztényeknek pedig üzenném, hogy ezzel a viselkedéssel nem épp a saját vallásotok helyességéről győzitek meg a kérdezőt. A kérdése valóban naív, de miért gorombítjátok így le? Nektek nem KEDVESEN segíteni kéne őt a szerintetek helyes út megtalálásában, ahelyett, hogy selejtesnek nevezitek?


Az iszlámról: Nekem vannak nagyon rendes iszlám barátaim, akik tanultak és nem koncolnak fel senkit, az ilyen cselekedeteket természetesen nem tartják követendőnek. Túl nagy az araboknál a tanulatlan, totál analfabéta réteg, a Korán pedig metaforákban beszél, nagyon nehéz szöveg, a többség nem is érti, ezért könnyen be tudnak adni nekik olyan marhaságokat, hogy legyél öngyilkos merénylő. Lehet, hogy megleplek vele, de a Koránban nincs ám leírva, hogy koncold fel szüleid, mert akkor nyitott lészen előtted a mennyek országa, de ha szeretnél extrákat, pl 72 szűz lányt, akkor robbants még be egy bankot is, mert minél többen halnak meg annál jobb.

2013. jún. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/136 anonim ***** válasza:
31%

UI:


Nincs olyan vallás a kereszténységen kívül, ahol valamelyik isten a saját fiának az életével áldozott volna, az emberiségért, hogy megmeneküljön. Egyedül a mi istenünk tett valamit is le az asztalra azért, hogy mi szabadok lehessünk és hogy a mennybe kerülhessünk.

2013. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/136 anonim ***** válasza:
66%

Sajnálom hogy olyannal álltam le vitatkozni aki szerint az ősrobbanás és az evolúció ugyanaz. Tényleg káposztalé lehet a fejemben. A szénizotópos kormeghatározás lenne a következő érvem ha értelmes emberrel vitáznék és vezetne valahova. A videónak már a 20. percénél járok, az utóbbi tizenöt percben csak mesemondás volt , a sátán mérgezi a tudományt, ő találta ki az evolúciót meg ilyenek.


Mielőtt megnyomtam volna a válasz elküldése gombot tovább néztem, most már értem miért nem tudod az evolúció szó jelentését, a csávó sem tudja.

a következő öt percben megint belök egy pár okosságot:

- a tudósok sem tudják hogyan keletkeznek a csillagok

de igen tudják.

[link]

-senki nem látott még csillagot keletkezni

de igen folyamatosan keletkeznek.

[link]


és még mindig csak 22 percnél járok, én kitartó vagyok de ennyire tömény eszetlenséget nehéz bírni idegileg.

2013. jún. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/136 anonim ***** válasza:
14%

"33Nektek nem KEDVESEN segíteni kéne őt a szerintetek helyes út megtalálásában, ahelyett, hogy selejtesnek nevezitek?" -bocs,33, a kérdező selejtezett engem ki, csak visszavágtam

A kérdező megkapta a válszt 1-ben, tőlem is: ennek sajátélménynek KELL lenni A hit nem egy bon-bon, amit választok a polcról, mert az az igazi.

És igen, kedvesen kell.. csak már a sok provo miatt elfogyott a türelem, és ütünk-vágunk.

MA Magyarországon a legjobb buli a keresztényeket és azon belül is főként a katolikusokat szidni, alázni, gyepálni, provokálni. Vajon miért van ez? (csak segítésképp, a történelmileg hasonló sorsú Lengyelországban pl nincs ez, de SEHOL MÁSHOL)

2013. jún. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/136 anonim ***** válasza:
29%

25. perc


farkas, prérifarkas, kutya banán. anyám borogass :D

nagyon meggyőző hogy a neki nem tetsző dolgokat próbálja kigúnyolni hatalmas tudás állhat emögött a csávó mögött.


valahogy amikor önszorgalomból (és helytelenül) különbséget tesz az evolúciók között, akkor azon lovagol hogy "faj" vagy "fajta" és hozza a kutyaféléket meg a banánt.

de valahogy a kutya és a macskafélék közös őse, az ember és a majomfélék közös őse, sőt jobbat mondok a lovak és a bálnák közös őse (első cetek) kimaradnak.

2013. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/136 A kérdező kommentje:

Hét ez a sok link alatti magyarázatokat én is sületlenségnek vélem.

Igazából csak egy válasz az amit el tudok fogadni. Az, aki azt írta, hogy mindenkinek a saját vallása az igazi. Ez ugyan nem terel engem egyik vallás felé sem, de nem próbál meggyőzni számomra elfogadhatatlan dolgokkal.

Én rájöttem, hogy egy szkeptikus vagyok.

Mivel azt írtam, hogy hiszek a teremtőben. Lehet, hogy egy új egyszemélyes vallásom van. Egyébként minden más dologban csak a tudományos magyarázatokat tudom elfogadni.

Ha van Isten, akkor a világot úgy teremtette, hogy az működjön magától, és az ember is a működés része, függetlenül a vallásától. Ha számítana a vallás, akkor az a sok más vallású ember miként venne részt a működtetésében, ha csak egy vallás lenne az igaz. Ennyi válasz hatására még jobban nem értem a vallások létjogosultságát, azaz azt, hogy ennyiféle van.

De lehet, hogy ilyen bután fogok meghalni?

Azért én keresem tovább a választ. Időm van rá, legalább is remélem.

2013. jún. 2. 18:41
 39/136 A kérdező kommentje:

A 36-os válaszolónak írnám, hogy keressen egy olyan mondatot a kérdésemben, vagy a kommentekben, amelyben bármelyik vallást szidtam volna. Nem tettem ilyent. nem is az volt a szándékom, hogy bármelyiket is háttérbe soroltam volna. Nem tisztességes dolog engem belekeverni olyanba, hogy a Magyarországi keresztényeket én színám, vagy bármi véleményem is lenne bárkiről. Sajnos a sok válasz elvitte a kérdést egy másik irányba. Egy olyan irányba, ahol bármelyik vallást a másik elé kellene sorolni. ez nem volt a szándékom de azért elnézést kérek mindenkitől, aki ezt értette volna a kérdésemből. Mostanában fejeztem be a vallásokról szóló olvasmányokat, és mindegyik megmagyarázza, hogy az az igazi. Csak véleményekre voltam kíváncsi, hogy melyik vallás képviselője miként értelmezi ezt. Ennyi és semmi más. Sajnos itt is bebizonyosodott, hogy nem férnek meg egymás mellett a vallások, sőt a hitetlenek sem. Pedig szerintem egymás vallását tiszteletben tartva kellene egymás mellett békében élni. De ez a béke valahogy nem jött le a válaszokból.

Ez nem lehetne a vallások magyarázata.

2013. jún. 2. 18:55
 40/136 ettro ***** válasza:
23%

Kérdező veled teljesen egyet értek.


Hiába veszekszik mindenki a vallásokon, a különbözőségeken. Túl sok értelme nincs. Azt azért elmondhatom, hogy az én meglátásom szerint minden földi vallás egy azon gondolatból jött létre. Ugyan az a fő céljuk. Csak az útjuk más, az irány amely alapján ezt elérik vagy elérni vélik.


Bár úgy látom tényleg sokan inkább veszekedni szeretnek itt és nem vitatkozni. Az én korábbi teljesen semleges válaszomat is lehúzták. Úgy hogy nem csodálkozok semmin. :)

2013. jún. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!