Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy melyik az igaz vallás?

Figyelt kérdés

Kereszténység? Hinduizmus, Buddhizmus, az Iszlám, a zsidó?

És miért az amelyik?



2013. jún. 2. 16:41
 91/136 anonim ***** válasza:
54%

honnet tudod hogy "azt mondta"??ott voltal??nem!!jaaaaa mert valaki lazalmaban hallott olyasmit es most itt...,?!

marhasag az egesz!!

az egyetlen igaz ISTEN csak es kizarolag a Teremto Atya I.-sten!!pont!!

2013. jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/136 anonim ***** válasza:

az I.-so torveny-(a 10 bol)- igy szol!!!!

ANI ANOKHI!!!="en vagyok az ur az atyaid istene!elotted nincs mas mint az ur!!"-

2013. jún. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/136 anonim ***** válasza:
85%

Jézus nem a Teremtő, hanem Isten Fia. Főpap, aki esedezik az Atyánál azokért akik, hisznek benne. Ld. Zsidókhoz írt levél 2,3,4,5…


Példát kellene venned Saul-Pálról:

Fil. 3,1-3,9

3,1 Továbbá atyámfiai, örüljetek az Úrban. Ugyanazokat írni néktek én nem restellem, tinéktek pedig bátorságos.

3,2 Őrizkedjetek az ebektől, őrizkedjetek a gonosz munkásoktól, őrizkedjetek a megmetélkedéstől:

3,3 Mert mi vagyunk a körülmetélkedés, a kik lélekben szolgálunk az Istennek, és a Krisztus Jézusban dicsekedünk, és nem a testben bizakodunk:

3,4 Jóllehet énnékem van bizakodásom test szerint is. Ha bárki más mer testben bizakodni, én sokkal inkább;

3,5 Körülmetéltettem nyolczadnapon, Izráel nemzetségéből, Benjámin törzséből való vagyok, zsidókból való zsidó, törvény tekintetében farizeus,

3,6 Buzgóság tekintetében az egyházat üldöző, a törvénybeli igazság tekintetében feddhetetlen voltam.

3,7 De a melyek nékem egykor nyereségek valának, azokat a Krisztusért kárnak ítéltem.

3,8 Sőt annakfelette most is kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

3,9 És találtassam Ő benne, mint a kinek nincsen saját igazságom a törvényből, hanem van igazságom a Krisztusban való hit által, Istentől való igazságom a hit alapján:

2013. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/136 anonim ***** válasza:
91%

Ha Kis Piroska azt állítaná magáról, hogy „ő az Út, az Igazság és az Élet, senki se megy az Atyához csak őáltala”, akkor ezt nem hinném el neki a következő okokból:

- nem mutatott fel egy olyan magas szintű erkölcsi tanítást, aminek nincs párja, s melyről hihető, hogy Istentől, a legmagasabb szellemtől származik

- nem tett csodát, nem támadott fel, nem támasztott fel embereket, nem gyógyított meg születésétől fogva vakot, stb.

- eljövetelével nem teljesített be semmilyen próféciát.

2013. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/136 anonim ***** válasza:

Az Újszövetség könyvei, Jézus személyes tanítványaitól származnak, il. azok közvetlen tanítványaitól. Az őskeresztény egyház ezeket az iratokat egészen a kezdetektől használta és megőrizte. Tehát az ÚSz könyveit nem önkényesen válogatták össze a 4. században, hanem azokat sorolták közé, amelyet a korai egyház az évszázadok folyamán használt, s ez a korai egyházvezetők írásaiból is bizonyítható.

Hogyan lett könyvvé az Újszövetség?

Dia: [link]

Hanganyag: [link]

2013. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/136 anonim ***** válasza:

Bocs, ez a dia tartozik a hanganyaghoz:

[link]

2013. jún. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/136 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés!: Keresztényektől kérdezem.

Akkor aki nem a keresztény vallás gyakorlója, az nem az igaz vallásban hisz?

Ha ezt egy muzulmántól kérdeznénk, akkor ő mit mondana a kereszténységről? És az amiben Ő hisz miért nem igaz, ha a korán leírta? Szerinte az az igaz, sőt a hindu, a buddhista, a hindu vallás szerintetek nem igazat ír?

Most ne próbáljon senki mellébeszélni. Kerek perec mondja el, hogy azok a vallások igazak e, vagy sem.

2013. jún. 12. 16:36
 98/136 anonim ***** válasza:
Már utaltam rá 79-es hszban, hogy "elég rossz fényt vetne Istenre, hogy egyiknek ezt tanítja, másiknak azt." Tehát az Atyához egyedül Jézus az Út. Ha valaki soha életében nem találkozott Jézus tanításával és erre nem is volt meg a lehetősége, cselekedetei alapján ítéli meg Isten. Pl. ha valaki egy fanatikus vallásban hisz, s úgy gondolja, hogy megölhet más embereket a vallása miatt, azt elítéli Isten. "Isten szeretet, és aki a szeretetben marad, istenben marad". Ján 1 levele
2013. jún. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/136 anonim ***** válasza:
"Az Isten szeretet, és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és Isten is őbenne." (Isten nagy I-vel)
2013. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/136 szpeti1991 ***** válasza:

Aki nem keresztény, az határozottan nem az igaz vallást követi. Ez elég egyértelmű. Nem megfelelő Istenkép, megváltás hiánya, stb.

Sőt, számomra az is egyértelmű, hogy a magukat kereszténynek valló, de a Szentháromságot tagadó (én ezt határozottan NEM tartom keresztény hitnek...) emberek is messze állnak az igaz vallástól.

2013. jún. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!