Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik ( ek) a legtanulságosab...

Melyik ( ek) a legtanulságosabb rész ( ek) az Újszövetségben?

Figyelt kérdés

2013. jún. 2. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Az összes, kezdve az Evangéliumokkal.


De az Irgalmas szamaritánus története elég jó. Most valamiért ez ugrott be így elsőnek.

2013. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kiragadni, de ez ajánlom

3. Fejezet Pál apostol első levele a korintusiakhoz

2013. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" 14. A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, az Isten teremtésének kezdete:

15. Tudom a te dolgaidat, hogy te sem hideg nem vagy, sem hév; vajha hideg volnál, vagy hév.

16. Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból.

17. Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:

18. Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss.

19. A kiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg.

20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

21. A ki győz, megadom annak, hogy az én királyiszékembe űljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyiszékében.

22. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek." Jel.3 14-22.

2013. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

jó lenne tudni milyen jellegű információ kéne erről - pl. milyen témában kell tanulságos rész? Vagy épp valamilyen példázatra, történetre, esetleg szemléltetésre gondoltál?

:)


Betty M.

2013. jún. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KZitus ***** válasza:

Szia!


Jézus híres beszéde: Máté 5-7 fejezetei


Jézus főpapi imája: János 17 fejezete.


Miért fogadjuk el Jézust: Cselejedetek 3:19-26

"Tanúsítsatok tehát megbánást, és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a bűneitek, hogy felüdülés időszakai jöjjenek Jehova személyétől, és hogy elküldje a nektek kinevezett Krisztust, Jézust, akit bizony az égnek kell befogadnia minden olyan dolog helyreállításának idejéig, amelyről az Isten a régi időkben élt szent prófétájának szája által beszélt. Mózes valójában megmondta: »Hozzám hasonló prófétát támaszt nektek Jehova Isten a testvéreitek közül. Hallgassatok rá mindannak megfelelően, amit mond nektek. Igen, minden lélek, amely nem hallgat arra a Prófétára, teljesen kiirtatik a nép közül.« Sőt az összes próféta is, Sámueltől kezdve, és az utána következők, ahányan csak szóltak, világosan hirdették ezeket a napokat. Ti vagytok a próféták fiai, és a szövetségéi, amelyet az Isten ősatyáitokkal kötött, így szólva Ábrahámnak: »És a te magodban megáldatik majd a föld minden családja.« Az Isten, miután színre léptette Szolgáját, először hozzátok küldte el őt, hogy megáldjon benneteket azáltal, hogy közületek mindenkit elfordít a maga gonosztetteitől.”


Péter apostol hiterősítő tanúsága: Cselekedetek 10:34-43

"Péter ekkor megnyitotta a száját, és ezt mondta: „Bizonyosan látom, hogy nem részrehajló az Isten, hanem minden nemzetben elfogadható előtte, aki féli őt, és igazságosságot cselekszik. Elküldte a szót Izrael fiainak, hogy hirdesse nekik a béke jó hírét Jézus Krisztus által:Ez mindenki másnak Ura. Tudjátok, miről beszéltek Galileától kezdve egész Júdeában a János által prédikált keresztség után: a Názáretből való Jézusról, hogy miként kente fel őt az Isten szent szellemmel és erővel, és ő átment a vidéken, jót cselekedve, és meggyógyítva mindazokat, akiket elnyomott az Ördög; mert vele volt az Isten. Mi pedig tanúi vagyunk mindannak, amit a zsidók vidékén is, és Jeruzsálemben is tett; de végeztek is vele, oszlopra akasztva őt. Ezt az Isten feltámasztotta a harmadik napon, és megadta neki, hogy nyilvánvalóvá legyen, nem az egész népnek, hanem az Isten által előre kinevezett tanúknak, nekünk, akik együtt ettünk és ittunk vele, miután feltámadt a halottak közül. Meg is parancsolta nekünk, hogy prédikáljuk a népnek, és tanúskodjunk alaposan arról, hogy ő az, akit az Isten az élők és a halottak bírájául rendelt. Mellette tanúskodik az összes próféta, hogy az ő neve által mindenki elnyeri a bűnök megbocsátását, aki hisz benne.”


De egyébként a "teljes Írás hasznos" mondja magáról a Biblia. 2Timóteusz 3:16,17 Tele van igazgyöngyökkel.


Üdvözlettel: Zita

2013. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedvencem a talentum tortenete.

"Mert úgy van ez, mint amikor egy idegenbe készülő ember hívatta szolgáit, és átadta nekik vagyonát. Az egyiknek adott öt talentumot, a másiknak kettőt, a harmadiknak egyet, kinek-kinek képességei szerint, és elment idegenbe. Az, aki az öt talentumot kapta, azonnal elindult, vállalkozásba fogott velük és nyert másik ötöt. Ugyanígy az is, aki a kettőt kapta, nyert másik kettőt. Aki pedig az egyet kapta, elment, gödröt ásott a földbe, és elrejtette ura pénzét. Hosszú idő múlva aztán megjött ezeknek a szolgáknak az ura, és számadást tartott velük. Eljött az, aki az öt talentumot kapta, odavitte a másik öt talentumot, és így szólt: Uram, öt talentumot adtál át nekem: nézd, másik öt talentumot nyertem. Ura így szólt hozzá: Jól van, jó és hű szolgám, a kevésen hű voltál, sokat bízok rád ezután, menj be urad ünnepi lakomájára! Odament az is, aki a két talentumot kapta, és ezt mondta: Uram, két talentumot adtál át nekem: nézd, másik két talentumot nyertem. Ura így szólt hozzá: Jól van, jó és hű szolgám, a kevésen hű voltál, sokat bízok rád ezután, menj be urad ünnepi lakomájára! Odament hozzá az is, aki az egy talentumot kapta, és ezt mondta: Uram, tudtam, hogy kérlelhetetlen ember vagy, aki ott is aratsz, ahol nem vetettél, és onnan is gyűjtesz, ahová nem szórtál. Félelmemben elmentem tehát, és elástam a talentumodat a földbe: nézd, itt van, ami a tied. Ura így válaszolt neki: Te, gonosz és rest szolga, tudtad, hogy ott is aratok, ahol nem vetettem, és ott is gyűjtök, ahova nem szórtam? Ezért el kellett volna vinned a pénzemet a pénzváltókhoz, és amikor megjöttem, kamattal kaptam volna vissza azt, ami az enyém. Vegyétek el tőle a talentumot, és adjátok annak, akinek tíz talentuma van! Mert mindenkinek, akinek van, adatik, és bővelkedni fog; attól pedig, akinek nincs, még az is elvetetik, amije van. A haszontalan szolgát pedig vessétek ki a külső sötétségre: ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás." (Mt. 25, 14-30)


Hanyan vagyunk akik sok talentumot kapunk istentol es elassuk oket nem hasznaljuk fel a kepessegeinket es a tehetsegunket es tudasunkat vagy roszra hasznaljuk oket.

Miert mert lustak onimadok kenyelmesek kapzsik vagyunk.

kedvenc tortenetem...

2013. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!