Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell értelmezni ezt?...

Hogy kell értelmezni ezt? Isten a gonosz? Sámuel I. könyve 16. rész 23. vers

Figyelt kérdés
23. És lőn, hogy a mikor Istennek lelke Saulon vala, vette Dávid a hárfát és kezével pengeté; Saul pedig megkönnyebbüle és jobban lőn, és a gonosz lélek eltávozék tőle.

2013. máj. 26. 17:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen,lehet itt Isten a gonosz,mint,ahogy más helyeken is a Bibliában.
2013. máj. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed az előtte levő verseket ezt írja:

(1Sámuel 16:14) 14 Saultól pedig eltávozott Jehova szelleme, és rossz szellem tartotta rettegésben, amelyet Jehova küldött.

Az a rossz szellem, amely megfosztotta Sault az elmebeli békéjétől, elméjének és szívének a helytelen indítéka volt — egy belső késztetés a rosszra. Amikor Jehova megvonta a szent szellemét Saultól, ő elveszítette annak védelmét, és a saját rossz szelleme kerítette hatalmába. Mivel Isten engedte meg, hogy ez a szellem felváltsa a szent szellemet, ezért utalnak a rossz szellemre úgy, mint „amelyet Jehova küldött”.


De mivel a Zenészt Jehova keze irányította, Saul egy pillanatra megkönnyebbült Jehova szellemétől,


Katy Weaver

2013. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hú köszi!

Eszerint lusta voltam csak annyit olvasni.


Szegény ószövetségben-hívők. :(

Eléggé szemétkedő istenük van. :(

2013. máj. 26. 20:59
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Ez az Isten akit Te gyalázol, a fiát engedte hogy meghaljon

hogy neked esélyed legyen az örök életre.


Jézus egyáltalán nem örül neki, hogy az apukáját gyalázod.

Egyebek mellett Saul ami büntetést kapott azt megérdemelte.

De majd ha itt lesz az ideje, más ként fogod látni az egészet, és megérted, hogy a Teremtő az Ó szövetségben mit miért tett.

Egyebek mellett az egész Bibliát a Te általad gyalázott Isten ihlette, illetve íratta le, így az új szövetség is tőle származik.


Katy Weaver

2013. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Te így hiszed. Te dolgod.


Számomra az ószövetségben említett "tetragrammaton" semmiféle kapcsolatban nem áll Jézussal.

Aki maga az élet és a szeretet.


Jézus egyáltalán nem örül neki, hogy azzal gyalázod, hogy apukájának mondod az ószövetség jéhávéhá démonját.

De majd ha itt lesz az ideje, másként fogod látni és megérted, hogy a teremtő (aki nem azonos a zsidó mitológiában szereplő, haragvó istenséggel.) mit miért tett.


Az újszövetség pedig csak egy propagandista fogásból van egy kötetben az ószövetséggel.

Ugyanaz az ármány áll mögötte, ami az ószövetség javát ihlette.

(Csak így adható el a gyanútlan érdeklődőnek a romlott rész.)

2013. máj. 26. 22:30
 6/18 anonim ***** válasza:

"Szegény ószövetségben-hívők. :(

Eléggé szemétkedő istenük van. :("

Jézus azt mondja, :"én és az Atya egy vagyunk"

"Eszerint lusta voltam csak annyit olvasni."

Egyáltalán olvasol, vagy csak kevés ismerettel teszel helyre embereket? Az ószövetség Istene ugyanaz mint az újszövetségé. Olvass sokat Bibliát!

2013. máj. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Te ezt hiszed. Te dolgod.

Az ószövetség istene nem ugyanaz mint az újszövetségé.

Csak aki ezidáig ilyet mondott, azt megölték. (Voltak jó sokan.)


Olvasson bibliát az aki bibliahívő.

Én Jézushívő vagyok. Semmi közöm az ószövetséghez.

2013. máj. 27. 10:39
 8/18 anonim ***** válasza:

El vagy tévedve. Valahol már írtam, hogy Jézus azt mondta,

hogy nem azért jöttem, hogy eltöröljem a törvényt, hanem, hogy betöltsem azt. És akkor mit olvasol?

2013. máj. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
El vagy tévedve. A kettő össze nem egyeztethető.
2013. máj. 27. 13:01
 10/18 anonim ***** válasza:

Elnézést,de kérdezővel egyet kell értsek,mert valóban ellentmondásos a helyzet.Hogy lehetne már Jézus apukája az Ószövetségi Isten???

Jézus világos képet adott arról,hogy milyen az ő atyája,és rávilágított,hogy az ószövetségiek miben tévednek.Megmondta,hogy mi az,amihez neki köze van,és mi az,amihez nincs.A törvény betöltése pedig csak részben igaz,egyes ószövetségi parancsokat egyenesen elutasított.

2013. máj. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!