Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy melyik az igaz vallás?

Figyelt kérdés

Kereszténység? Hinduizmus, Buddhizmus, az Iszlám, a zsidó?

És miért az amelyik?



2013. jún. 2. 16:41
 121/136 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy mindenki talál bizonyítékot a vallására.


Kent Hovindnak vannak "bizonyítékai" a 6000 éves Földre, a védikus kreacionistáknak meg a több trillió éves Földre vannak "bizonyítékaik" és a reinkarnációra.

2013. jún. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/136 A kérdező kommentje:

És ez a lét időszak között pedig mindenki másnak.

Ezért kérdeztem, amit kérdeztem.

2013. jún. 23. 09:16
 123/136 anonim ***** válasza:

100-nak:

Mutasd meg a bibliában hol irja Szentháromság.Es mégis én nem értelmezem jol a bibliát?

2016. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/136 anonim ***** válasza:

Az igaz vallás a Szentiráson alapszik.

Vigyázva arra,hogy pontos ismereten legyen az alap.Mert sok vallás szekta félre magyarázza ,azért,hogy a mostanig tanított teves dogmákat védelmezzék.Igy a pokoltüz,pulgatorium,tisztítótűz,Szentháromság amit a biblia nem is említ meg.Már mindjárt 2000 eve nem sikerült egymiliárd ember lerázza magárol ezt es ehez hasonló tevtanitásokat.Pld.SzentAntal nem bibliai személy akit kifaragnak leborulnak elébe kérik a segítségét,aki már 800 eve halott.

2016. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/136 anonim ***** válasza:

61-es:A Katolikus Egyház mitől igaz.

Attol,hogy inkvizíció alatt több mint 200000ezer embert vegeztek ki,keresztes háború,pedofilia stb.

Pál azt mondja "Aki védi a bünt része annak"

2016. ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/136 anonim ***** válasza:
Jó kis téma.Ez a kérdés bennem is megfordult.
2016. nov. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/136 anonim ***** válasza:

Jó régi kérdés, de remélem lesz aki még olvassa.

Boccs az off-ért, de muszáj a föld korával kezdenem. 6000 éves a teremtéstörténet. Ez igaz. De aki ezzel érvel, olvasta már a bibliát? Csak legalabb az első verszakot? "kezdetben pedig volt a föld. A föld kietlen és puszta volt." innen indul a sztori. A föld nem a teremtéstörténettel egy idős! Az ember lehet 6000 éves. A föld sokkal öregebb. A Biblia szerint. Az eredeti szöveg szerint ráadásulvolt rajta élet korábban is. Ugyanis ami szót használ a kietlenre, azt csak arra hsználták, ami kietlenné vált. Nem puszta, hanem lepusztult. Tehát volt korábban. Élettel.

Az eredeti kérdésre mindenkép szeretnék válaszolni, de terjedelme miatt csak este lesz rá időm :) elnézve, hogy több éves, remélem nem kések vele sokat :)

2016. dec. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/136 anonim ***** válasza:
53%
Ez egy nagyon bonyolult kérdés. Én évekig kerestem rá a választ. Legelőször azt kutattam, hogy az inteligens tervezés vagy a materialista keletkezés az igaz. Sok pro és kontra szöveget elolvastam mire arra jutottam, hogy véleményem szerint lennie kellett valamiféle irányításnak. Itt jött a következő kérdés: de ki vagy kik állnak mögötte? Erre adtam magamnak talán a leghamarabb választ, ugyanis én lehetetlennek tartom, hogy egy jól működő rendszer bázisdemokráciára épüljön. Hosszútávon mindenkép bukást eredményez. Így ha többen is vannak, mindenkép van egy megkérdőjelezhetetlen vezető. Különben számomra elképzelhetetlen lenne egy ennyire egbefüggő, öszetett világ megalkotása. Itt jött a következő kérdés: miért? Bár erre a mai napig nem tudom egyértelműen a választ, abban biztos vagyok, hogy egy ennyire intelligens tervező okkal készít mindent. Márpedig ha van oka létünknek, van egy cél is. És ha van cél, akkor biztosan segít is annak elérésében. Különben nem látnám értelmét egy ennyire aprólékosan kidolgozott munkábak. Ezzel kizártam a deizmust, és megállapítottam, hogy az az egy teremtő ad életjelet magáról. Ezzel igazából leszűkült a kör a monoteista vallásokra. A zsidót zártam ki a legkorábban. Az ő istenük "eltűnt" elég rég. Ezzel még nem is lenne baj, de úgy, hogy folyamatosan várják. 4000 éven át folyamatosan ad magáról jelet, igérget, majd a következő 2000 évben semmi. Ez több, mint gyanús. Valahol letértek az útról. Bibliát tanulmányoztam évekig. Elég alaposan. Az ott kapott istenkép nem volt összeegyeztethető egy mindenek felett álló, hatalmas istennel. A biblia istene tele volt emberi tulajdonságokkal. Erőszakosság, féltékenység, döntések megbánása, érzelem ingadozások, gyengeség. Így elkezdtem olvasni a koránt. Nagyon reálisnak tűnt, de. Napi 5x ima, betanult szöveggel, betanult mozdulatsorral? Isten tényleg így óhajt kommunikálni az emberekkel? Akkor robotokat teremtett volna. A szunna pedig tele volt olyan (számomra) a józn ésszel szembehelyezkedő dolgokkal, ami nagyrészt hozzájárult ahoz, hogy a kereszténységet kizártam. De tény, hogy míg a biblia tartalmát a hatalom kedvére váogatta össze, a korán egy maradt. Egy és magyon jó is. Itt kerültem hatalmas dilemmába. Mikor is rátaláltam a koranita irányzatra. Az iszlám "sola scriptura" ága. Csak abszentírás. Emberi betoldások nélkül. Így kaptam egy letisztult, vitát engedő, racionalitásra épülő logikus vallást. Tökéletes Istennel. Aki egy, aki nem robotot akar, akimindennél logikusabb. Aki szabad és boldog embereket akar riogatán nélkül. És minden kérdésemre megadta a választ. Én ezért gondolom az enyémet igaznak
2016. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/136 anonim ***** válasza:
100%

"A biblia istene tele volt emberi tulajdonságokkal. Erőszakosság, féltékenység, döntések megbánása, érzelem ingadozások, gyengeség. Így elkezdtem olvasni a koránt."


Kár, nagyon sajnálatos, hogy az Ószövetség és a Szent Quran olvasása közt kimaradt az olvasmány a szelíd, kegyes Krisztusról. Sajnálom.

2016. dec. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/136 anonim ***** válasza:
53%
Az újszövetség is megvolt. Azt sokszor kiolvastam már. De ha a keresztény vallást akarom követni, akkor az egész Bibliában hinnem kell, és az egész által alkotott istenképet kell elfogadnom. Ami nekem nem ment. Én szeretem és tisztelem az összes vallást. Az egyházakat már kevésbé, de ez az iszlámban sincs máshogy. Viszont nekem a Biblia nem hiteles semmilyen szempontból sem.
2016. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!