Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a jehovista,...

Mi a különbség a jehovista, adventista és a baptista vallás között?

Figyelt kérdés

Eddigi ismereteim szerint semmi.

Az egész Bibliából kiragadják János jelenéseit. Hozzáteszik saját különbejáratú prófétáik konkrét dátumait a világvégéról. A világ természetesen a következő napon is áll. Mossák kezeiket, de már beszedték a pénzt.



2013. jún. 2. 13:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Pedig elég sok különbség van. Ég és föld. Attól függ, hogy milyen szemszögből nézed és mit gondolsz biblikusnak és mit nem.


A baptista pl. egyáltalán nem ártalmas (legalábbis a többi keresztény egyházhoz képest), sőt kifejezetten hasznos. (lásd: Baptista Szeretetszolgálat)


Az adventistában csak annyi rosszat lehet találni, hogy vannak akik a szombatot és az egészséges táplálkozást túl komolyan veszik. Esetleg túl sokat foglalkoznak a Jelenések könyvével vagy a teológiával, ami nem baj, ha senkit nem mocskolnak. Én nem tudok róla, hogy mocskolnak.


Jehova tanúiról meg gondolom sokat hallottál már.

Róluk sokat lehet mesélni. Ők akik várják a világvégét, saját fordítású Bibliájuk van, becsöngetek az emberekhez, tagadják, hogy vallásnak számítanak, de a vallásosak meg lesznek bűntetve stb...

2013. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egyébként az adventista és a Jehova tanúi tagadják, hogy a lélek külön létezik a testtől.

Jehova tanúi szerint csak egy bizonyos része jut az embereknek a Mennyországba (144.000), másik a földön fog élni, a többiek pedig megszűnnek létezni. Tagadják a háromságot és sokat mindent lepogányoznak. Nem tartanak ünnepeket, nem végeznek katonai szolgálatot (ami nem is baj). Nem fanatikus nacionalisták, viszont kiközösítik azokat, akik nem úgy élnek ahogy szerintük kellene. stb..

2013. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%

Természetesen mindhárom vallás protestáns. Tehát nem szertartás mániások, nem hisznek a szentekben, a gyónásban, purgatóriumban, ereklyékben, pápában, a boldogságos örökké szűz anyában, a csecsemő keresztségben, a különböző jelenésekben. Nem kell a tanítóknak nőtlennek maradni és férfinek lenni. Nem hisznek a katolikus egyház különböző tévelygéseiben.

Bocsi, ha esetleg megbántottalak.

De ez nem így megy, hogy protestáns az egy kutya. Inkább ez lenne az alap :D Kár, hogy sokat a predesztinációval megmérgezik a tanítást. A tanúk tuti elfogadják a szabad akaratot, a másik kettőt nem tudom.

2013. jún. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

> Mennyországba (144.000)

Ezt a bűvszámot a körítéssel éppen a baptistáktól hallottam.

A körítésből meg azt vettem ki, hogy ott már nem ember leszek, hanem Istent dícsérő automata (zombi). Nem kívánkozom azzá lenni.

Még egy fura eset a baptistáknál:

Valaki a válása körüli bonyodalmak miatt tért meg. Ezek után bűnös emberként kezelték a gyülekezetben, csak azért mert elvált.

2013. jún. 2. 13:45
 5/16 anonim ***** válasza:

"Valaki a válása körüli bonyodalmak miatt tért meg. Ezek után bűnös emberként kezelték a gyülekezetben, csak azért mert elvált."


Miért vált el?

És hogy érted, hogy bűnös emberként kezelték? Miben nyilvánult ez meg?

2013. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

A baptisták nem tanítják a 144 ezres bűvszámot, ezt a tanúk vesszőparipája. A baptisták csak a Bibliát veszik alapul, nincs se saját prófétájuk, ahogy az adventistáknál Ellen White és nincs olyan segédkönyvük, mint a tanúknál, amivel együtt szabad csak olvasni a Bibliát.

Valóban nem imádnak különböző halott embereket és nem térdepelnek a szobraik előtt.

2013. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 szpeti1991 ***** válasza:
36%

A baptistákat tekinthetjük legközelebbinek a történelmi keresztény egyházakhoz (református, katolikus, evangélikus) az általad felsoroltak közül. De azért elég messze állnak így is.

Az adventistákról keveset tudok, de azért őket már nem igazán nevezhetjük keresztényeknek. Nem egy kártékony irányzat, illetve irányzatok összessége, de sok köze a hagyományos értelemben vett kereszténységhez már nincs. Mondhatjuk úgy is, hogy míg a baptista az klasszikus értelemben is nevezhető egyháznak, addig az adventisták inkább gyülekezet, vagy pejoratív szóval: szekta.

A Jehova tanúi meg aztán már nagyon messze vannak, veszélyes amit művelnek. Megtévesztő, manipulatív biblia-félremagyarázók, kész szerencse, hogy hazánkban még nem túl elterjedtek. Erőszakosan akarnak evangelizálni, csúsztatnak, s mindezt bemagolt bibliai idézetek (sokszor félrefordítások) mögé rejtik. Szerintem messze ők a legveszélyesebbek. De a tanításuk szerintem közelebb áll a kereszténységhez, mint az adventistáké.

2013. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Jehova Tanúi nem ragadják ki a Jelenések könyvét hanem az egész Bibliát veszik alapul.

Már csak az is a bizonyíték, hogy nem csak a Jelenések könyvében vannak az utolsó napokról jelek, események, hanem más írásokban is, mint a Timóteuszhoz írt levél a Thessalonikai levél de akár a Jeremiás, és Dániel vagy Ézsaiás is tartalmaz az utolsó napokra próféciákat.


Egyebek mellett konkrétan nem mondtunk soha dátumot a világ végéről mindössze bizonyos történelmi szám adatokat idéztek a régi testvérek amire azt írták, hogy "lehetséges" De tuti biztosra semmit nem mondtak.

A 2000-res és a 2012-es világ végét sem a tanúk írták vagy híresztelték, mint köztudott ez utóbbit a Mayákra akarták fogni


azok akik 1976-ban szó szerint vettek egy egy kijelentést azok butaságot csináltak, és amikor rájöttek hogy tévedtek, elhagyták a gyülekezetet és elkezdték híresztelni, hogy becsapták a tanúk őket.


Utána néztem a cikknek.És beszéltem sok akkor már aktív testvérrel is akik még mindig itt vannak, és már nem fiatalok.

A szó beszéd meg olyan mint egy párnából ki szálló toll áradat, ha elindul soha nem fogod tudni összeszedni.


Katy Weaver

2013. jún. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 KZitus ***** válasza:

Kedves Kérdező


Olyan kérdést tettél föl, amelyre érdemben nem igen fogsz választ kapni, mint a fölöttem írottakból is láthatod.

Miért?

Mert én Jehova Tanúja vagyok, és el tudom mondani miért vagyok az, miéért hiszem így, miért ragaszkodom a hitemhez, már több mint 20 éve (katolikusnak"születtem").

De nem tudom miben hisznek PONTOSAN az adventisták, és a baptisták. Ezt azt tudok róluk, de mivel ez az ismeretem nem pontos, soha nem bántanák meg egyetlen felebarátomat sem, hogy annyi hazugságot írjak róluk, mint fölöttem a Jehova Tanúiról. Minden emberért meghalt Jézus. A baptistákért, az adventistákért, és minden kereszténynek és nem kereszténynek valló emberért. Jézus azt mondta a tanítványait a közöttük lévő szeretetről lehet majd fölismerni. Ezt megvizsgálhatod személyesen.(Csak egyetlen példa: háború idején, a legtöbb "kereszténynek" valló ember lekaszabolja egymást).


Az alapvető különbséget más, bármilyen vallástól velünk Jehova Tanúival kapcsolatban Malakiás próféta (is)jegyezte le:

"Akkor a Jehovát félők beszélgettek egymással, mindegyik a maga társával; Jehova pedig figyelt és hallgatta őket. És emlékkönyvet kezdtek írni őelőtte azokról, akik félik Jehovát, és azokról, akik gondolnak az ő nevére. „Enyéim lesznek — mondja a seregek Jehovája — azon a napon, amelyen különleges tulajdont hozok létre. Könyörületes leszek hozzájuk, mint ahogyan könyörületes a férfi a fiához, aki szolgálja őt. Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt.” Malakiás 3:16-18


Remélem tudtam segíteni Neked.

Tisztelettel: Zita

2013. jún. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 szpeti1991 ***** válasza:
Pont azért kérdezte, hátha van olyan, aki tudja a tanítások, viselkedésformák különbségét. Mert igen nagy különbségek vannak. Például a baptisták nem kopogtatnak egy "felebarátnál" sem.
2013. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!