Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik egyház vagy gyülekezet...

Melyik egyház vagy gyülekezet áll a legközelebb a Bibliai tanításokhoz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az Ige magyarázatára (teológiailag), Istentiszteletekre, liturgiára, keresztelőkre, Úrvacsorára, stb.
2012. ápr. 16. 15:07
 81/95 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az előző válaszom végén benne maradt egy szövegrész, amiből másoltam az igeversek magyar nyelvű fordítását. Sztornó. :)
2012. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 lsandor ***** válasza:
71%

Jézus idejében használtál bátran a Jehova nevet, egyértelmű volt. Pl a János 17: 6 - Jézus nem azt mondta, hogy figyeljetek Isten neve Jehova, mert a zsidók előtt ez ismert volt. Ezen szavai inkább arra utalnak, hogy Jézus megismertette a zsidókkal a név mögött rejlő személyt. Pl azzal, hogy Atyjának nevezte őt, ezzel is akarta éreztetni, hogy Istennel ilyen kapcsolatban lehet és kell lenni.


De igenis Berta te arra specializálódtál, hogy minket támadj. Ha megfigyeled igazából ezzel foglalatoskodol. Jaj ismerem Saul történetét, arra utaltam, hogy van iránytűd, csak nem jó a térkép, amit használsz. Hidd el, hogy mindegyik kérdésen elgondolkodok.


Hol van 75/78-as kérdés?

2012. máj. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:
100%

@ lsandor:


Szerintem most már kicsit túlzásba vitted ezt az üldözési mániát...

Először is, mint már kb. ezerszer leírtam: nem titeket támadlak, viszont a tévtanítások ellen igenis szót emelek. Eddig pedig még soha egyetlen esetben sem tudták bebizonyítani a JT-k, hogy nekik lenne igazuk; te sem.

És ha _te_ rendesen megfigyelted volna valaha is, NEM csak a JT-s kérdésekkel foglalkozom, hanem - a JT-kkel ellentétben - más témákkal is. Egy gyorsteszt: jelenleg 1037 megválaszolt kérdésem van. Nézd meg a tieid között vagy más módon, hogy ebből mennyi a JT-s; aztán lehetne bocsánatot kérni most már a folyamatos rágalmazásaidért.

És nekem minden egyes kérdésből és anyagból az jön le, és egyre erősödik, hogy - a te hasonlatoddal élve - a tanúk térképe rossz.

Egyszerűen csak be kellene ismerniük saját maguknak is, hogy nem tudják megvédeni az álláspontjukat, az Őrtorony-teológiát, mert minden cáfolható. Ha te ezt nem tudod megtenni, saját magadhoz sem vagy őszinte, akkor őszintén nagyon sajnállak. Ajánlottam segítséget is, neked nem kellett, hát én nem fogom ráderőszakolni [igaz, nem is tudnám. :D ]


Összefoglalva: érvelni és / vagy cáfolni kellene az ŐT-állítások bizonyításához; ennek híján üres fecsegés minden.


Azt pedig te is nagyon jól tudod, hogy nincs bizonyítékod arra, hogy Jézus idejében használták volna a JHVH tetragrammatont; sőt, nem is ejtették ki a szót, csak a főpap évente egyszer. A Jehova nevet meg pláne nem; ez is kisezerszer le lett írva ezeken az oldalakon. Úgyhogy én nem a magyarázkodásokra lennék kíváncsi, hanem a bizonyításokra. Tényszerűen, forrásokkal alátámasztva mindent.


Üdv. :)

2012. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 lsandor ***** válasza:
23%

Csak az amit hiszünk és tudunk, az nem egy tőlünk különálló rész, hanem mi magunk vagyunk a részünk. És folyton azt csinálod, hogy ezt szidod és ezzel minket is. Hát igen, mert te betudtad bizonyítani az ellenkezőjét. Hátén is szoktam más témákkal is kisokos.

Hidd el nagyon is őszinte vagyok magammal szemben.

Bármit is támasszak vagy támasszunk alá, soha nem fogadol el semmit és nem is fogol és őszintén nem is célom

2012. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 anonim ***** válasza:
30%

Sziasztok szerintem a vitát el kellene kezdeni befejezni :)

Ez csak egy tanács, azért írom ezt mert már látom, hogy értelmetlené kezd válni, ezért én nem folytatom tovább a hadakozást.


Üdvözletem mindenkinek.

2012. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 lsandor ***** válasza:
23%
Igen részemről is befejezett a dolog
2012. máj. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:
100%

Na, hogy én is valami hasznosat hozzászóljak a vitához:)

Nekem életemben eddig 2 felhasználom volt.

Az előzőhöz kb 100-150 oldalnyi megválaszolt téma köthető.

Igaz abből max 1 vagy 2 hozzászólás tartozott a vallás kategóriába. A mostani 2011. jún 19 óta üzemel. 119 oldalam van, ami kb 3550 témát foglal magába.

Rövid statisztika alapján felelőtlenségből megállapítom, hogy lassan a végem felé járok:)

Na, kinek van több?:P

Vagy győztem?! xD

Nem tudom, hogy a vallásba mennyit írtam.

20-30 oldalt biztosan.


Ja és ne veszekedjetek! Légyszí:)

Istenhez nem a gyülekezet áll közel, hanem azok akik alkotják ezeket is.

Természetesen mindenki közel áll Istenhez, aki a szeretet útján jár és mindenki távol, aki nem. De a legtávolabb azok, aki a szeretet nevében pont az ellenkezőjét produkálják a dolgoknak.

2012. máj. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
50%

^ Győztél. :)

De én nem versengésből írtam adatokat, hanem Saca tévedését cáfolandó.


Ezeknek a felesleges köröknek amúgy tényleg nincs értelme, mert egy rakás kérdés lóg a levegőben, továbbá nincsenek rendes érvek, amiket ne lehetne megcáfolni.

Lényeg a lényeg: a JT-k nem tudják megvédeni az álláspontjukat, bármit próbálnak bizonyítani. Ilyenkor pedig marad a kimenekülés, mint most is...


Üdv. :)

2012. máj. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 lsandor ***** válasza:
17%
Csak, hogy tudd. Ez nem kimenekülés, hanem ésszerűség. Hisz semmi értelme a veled folytatott beszélgetésnek, mert csak vitázni akarsz és kötekedel. Pál is amikor látta, hogy nincs értelme tovább folytatni egyes személyekkel a beszélgetést, akkor otthagyta őket. Hát én is így teszek :P
2012. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
62%

Csak remélni tudom, hogy ezt te magad sem hiszed el...

Ez csak kapálózás, semmi több.


Olvasd végig akár ezt a kérdést, akár a többit, hátha leesik végre a tantusz. :)

2012. máj. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!