Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik egyház vagy gyülekezet...

Melyik egyház vagy gyülekezet áll a legközelebb a Bibliai tanításokhoz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az Ige magyarázatára (teológiailag), Istentiszteletekre, liturgiára, keresztelőkre, Úrvacsorára, stb.
2012. ápr. 16. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
7%
Jehova Tanúi
2012. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 rajcziz ***** válasza:
67%
A Biblia maga az Ige, szinte alig van benne szó az értelmezésről. A keresztény istentiszteletekről és liturgiákról stb. nincs szó a Bibliában (mármint hogy hogy kellene lezajlaniuk).
2012. ápr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
20%
A katolikus, és az ortodox egyházak. De mivel Úrvacsorát írtál és nem Eukarisztiát ezért gondolom nem értünk egyet :)
2012. ápr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
45%

xDDDD

Melyik egyház áll közel Istenhez?

2012. ápr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
18%
Leginkább az orthodox, azok liturgiája megmaradt az ősegyházból, a miénk (katolikus) sajna nem :(
2012. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a Biblia nem terjed ki a liturgiára, azt gondolom (és tapasztalom is), hogy a katolikus és protestáns felekezetek is, és sok neoprotestáns irányzat is ugyanolyan közel áll a Bibliai tanításokhoz, csupán a hagyományok és szokások azok, amelyekben eltérnek.
2012. ápr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 kvasnika lászló ***** válasza:
87%

Sziasztok mindenkit üdvözlök akit komolyan érdekel a téma abból a célból hogy lelkileg építse magát, barátait.rokonait...stb. Engem Kvasnika Lászlónak hívnak és új vagyok ezen az oldalon. A kérdés úgy szól ,melyik egyház áll közelebb Istenhez?. Ez nem is annyira fontos kérdés mivel eggyel több okot ad arra hogy ne a lényeggel törödjünk. A Lényeg pedig Jézus. az a Jézus aki meghalt ártatlanul a mi bűneinkért és feltámadt, Ő azt mondta épüljünk fel ,,lelkiházzá,, mertmi magunk vagyunk az Isten temploma. Isten kőből épitett házakban nem lakik. És jézus meg kérdezte Máriát ...kik az én rokonaim? azok akik megtartják az én parancsolataimat, azok az én tesvéreim. Tehát ez itt a lényeg Istenhez azok állnak közel akik megtartják az Ő parancsolatait. Nem pedig egyházak,templomok ...stb. Jézus nem beszél katolikusokrol,reformátusokrol,babtistákrol,szombatistákrol ....stb. Viszont kihangsúlyozta azt hogy térjetek meg mert elközelget a mennyekországa. És egyértelműen megmondta hogyan lehet az örökéletet elnyerni.Nincs más út rajta kivül. Sem egyházak sem jócselekedetek nem váltanak meg, mert az örökélet Isten kegyelmi ajándéka. Azért hogy senki se kérkedjék. A mai vallásosság távol van Istentől, az egyházi vezetők Isten elött elbuktak és sok embert magukal rántanak. A vallás nem Istentől van hanem az embertől. A szereteten alapuló tiszta hit van Istentől. Arra a hitre mondja Jézus a mi szent megváltónk hogy a mi hitünk legyőzte a világot.Nem vitatkozni kell hanem elcsendesedni és odafigyelni a szentlélek szavára.Jézus mielött vissza ment a mennybe azt igérte hogy elküldi a szentlelket.Ez a szentlélek tanít meg minket mindarra amit tudnunk kell.Mindenkiben ugyan az a szentlélek van ezért az igaz hívők felismerik egymást. Az út viszont keskeny ami Jézuson keresztül az Istenhez vezet. Nincs több csak EGY út, mégis ezer féle keresztény vallás létezik. De Istenhez semmi közük. Az ige kimondja elfordultak az igaz tanítástól,és maguknak választanak tanítókat olyanokat akik úgy tanítanak hogy az emberek fülét az csiklandozza, az igazság pedig nemérdekli őket. Ez szomorú. Jézus amikor a földön járt tunulatlan szegényekhez szólt azok mégis tisztán megértették

ŐT. A Bibliában Jézus életmentő szavai vannak leírva ma mégis alig értik, ez támassza alá azt amit mondott. Azt hogy az igazságtól elfordult nemzedék vagyunk. Istenhez nem egyházak állnak közel hanem azok az emberek akik befogadták JÉZUST ISTEN szent Fiát, Mert aki Jézust befogadja az Istent fogadja be. Mivel Jézus megmondta Én és az Atya egyek vagyunk aki látott engem az látta az Atyát. Amikor betöltekezünk szent szellemmel akkor az Isten lelkét fogadjuk be . Ily modon lettünk Isten templomai. Fénylenünk kell ebben a világban pont azért hogy a többi ember is rátaláljon az örökélethez vezető útra.Nem vitatkozni kell. Isten nem a zürzavar Istene hanem a szereteté. A sátán a zürzavar úra. Ahol szeretet és egyetértés helyett zürzavar van az a sátán gyülekezete. Akkor is ha ez pár fület sért. DE nekem nem a pár fül a fontos hanem azok a társaim aki keresik a kiutat eből a vallásizűrzavarból. Bocsánatot kérek a hosszú levelemért sziasztok

2012. ápr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
14%

A a probléma hogy nem értitek meg hogy ma nem az ősi Mózes féle módon kell Istent követni mert az Ószövetség! Jézus Krisztus feltámadásától kezdve Újszövetség van ami rengeteg mindenben eltér az Ószövetségtől. ezért az ősi vallás követői a mai korban nem áll közel ahhoz az Istentisztelethez amit ma elvár tőlünk Isten ami le is van írva a Bibliában csak el kellene olvasni.


Az én véleményem hogy (Magyarországon) a Hit Gyülekezete

2012. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 kvasnika lászló ***** válasza:
82%
szerintem ne menjünk bele abba hogy a hitgyüli közel áll e Istenhez vagy sem. Jézus azt mondta hogy minden lelket,meg kell vizsgálni. És azt is mondta hogy a gyümölcseikről ismeritek meg őket. De ez megint csak egy önmutógatás. Ennek semmi értelme. Arról hogy ki mennyit tud vagy olvasott a Bibliából. Vajon értjük is azt amit olvastunk???? Természetesen, és remélem ezzel más is így van. Ha pedig értjük akkor miért vitatkozunk?? Azért mert kiskoruak vagyunk a hitben. Túl kell lépni azon hogy a bibliai tanításokon vitatkozunk, Jézus nem ezt várja tölünk, hanem azt hogy gyümölcsöt teremjünk. Mert amelyik fa nem terem gyümölcsöt az kivágatik. Ne forduljunk el az iétől ragaszkodjunk az igazsághoz, és mindig kérjük Jézust hogy a szentszellem által tanítson minket, és értesse meg velünk amit a Bibliában olvasunk. Akkor nem lesz baj
2012. ápr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
87%

Teljes mértékben egyetértek! A bibliai tanításokhoz a Biblia áll a legközelebb! Amit nagyon sok vallás felruházott különböző "dogmákkal" is, persze az alap az Ige, de hogy hogyan magyarázzák...

Nem véletlen azonban, hogy akad néhány olyan igehirdető, akit minden felekezet elismert, mert az Igét hirdeti, úgy, ahogy a Bibliában szerepel, és nem a különböző vallások magyarázatával átitatva (nekem tegnap volt szerencsém találkozni egy ilyen emberrel és hallgatni az igehirdetését - számos különböző felekezetből jöttek el meghallgatni!)

2012. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!