Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik egyház vagy gyülekezet...

Melyik egyház vagy gyülekezet áll a legközelebb a Bibliai tanításokhoz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az Ige magyarázatára (teológiailag), Istentiszteletekre, liturgiára, keresztelőkre, Úrvacsorára, stb.
2012. ápr. 16. 15:07
 41/95 anonim ***** válasza:

Fölényeskedést? Hát, lehet, hogy van benne... Nem vagyok tökéletes. Még nem... :D


Nem tudom, mire gondolsz pontosan, de a JT-k előszeretettel, sőt, "az igaz vallás" egyik ismérveként emlegetik, hogy Jézus szerint a világ arról ismeri meg az igazi tanítványokat, hogy szeretik egymást. És akkor jön a sablonszöveg arról, hogy na, melyik az az egyetlen felekezet, amelynek tagjai soha nem fognak fegyvert? Bezzeg a ronda többiek meg hogy gyilkolták egymást a háborúkban...

Viszont azt nem szokták emlegetni, hogy Jézus mondott olyanokat is, hogy szeressük még az ellenségeinket is, vagy hogy imádkozzunk azokért, akik átkoznak minket, stb. Misszióik sincsenek, szervezetten nem foglalkoznak a kívülállókkal.


Ezekre gondoltál? Ha nem, akkor pontosíts, légy szíves. :)

2012. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:

Erre is... de pl. hogyan szerepel ez konkrétan az általuk fordított Bibliában?


(A zenéket amúgy hallgatom, köszi, az elsőnél konkrétan elfelejtettem levegőt venni! ;) )

2012. ápr. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 anonim ***** válasza:

Levegőt venni konkrétan a többinél is el fogsz felejteni... :DDD

[A Jahvés kivételével, mert azt csak a Jahve alak népszerűsítése okán tettem a csokorba. :)]


A pontos ÚVF-részeket nem tudom, hogy vannak, és mivel nem is ismerek olyan oldalt, ahol van keresőprogram, inkább most kihagynám...

Majd valamelyik JT bemásolja, ha akarja. ;)

[Bár ez az egyik olyan dolog, amiért tényleg morogni szoktam velük, hogy sokszor nem másolják be az igeverseket, csak megjelölik a helyet; aztán akit érdekel, az keresgesse ki magának. Na, persze, majd biztos...]


De lehet, hogy a hosszú JT-s kérdésben volt erről szó, nézd meg, hátha...


Jön a kárpótlás :)


Northland Church - Carol of The Bells

http://www.youtube.com/watch?v=30gLS2R_2rg


Delirious? - Eagle Rider

http://www.youtube.com/watch?v=GzfmgdemrPc


Delirious? - Miracle Maker (Holy)

http://www.youtube.com/watch?v=JsOQvvmMj3A&NR=1


Jesus Culture – See His Love

http://www.youtube.com/watch?v=5W-b_0lkRh0


MercyMe – Crazy Enough:

http://www.youtube.com/watch?v=LfmNKmB-Ap8


Az első kivételével teljesen más stílus, mint a The Singer, de szerintem mindegyik király. :)


U. i.: Azért már oltottak le, hogy szétoffoltam egy-egy kérdést, de a zenéim miatt még nem. :D

2012. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
0%

Berta Wooster


Ha ennyi időt és fáradságot áldoznál, a saját vallásod (vagy akármelyik más vallására), hogy kritizáld, akkor abban teljesen biztos vagyok hogy abban több kivetni valót találnál, mint amennyit a JHVH tanúiéban. A Katolikus egyház már elég régen alkalmazkodott a pogány emberek ünnepéhez a mostani karácsonyhoz, helyesbítve saját javára fordította, azzal hogy elfogadta, és módosította.

Vagy ott a bálványimádat, amit Isten már a tíz parancsolatban megtiltott, és tessék, az egyház kereszthez imádkozik, keresztet visel magán, keresztet rak a Biblia elejére, és még a templomok tetejére is. Emellett pokolról és örök kárhozatról beszélnek, hogy a bűnösök a halál után örök szenvedésre vannak ítélve, ez egy csomót sántít. Isten büntetés ként magát a halált adta, tehát nem az azutáni eseményt, mer azután már nincs is semmilyen esemény, a halál az élet ellentéte, vagyis a halál után már nincs semmi, ez az igazi büntetés, hogy megszűnünk létezni. És mikor Jézus a földön élt, ember ként, kihez imádkozott? Talán magához? És kit nevezet az atyának? Magát? Mert többen azt állítják, hogy Jézus és isten egyek. Ez aztán a komoly logika. Azt is felvetetted érv ként, hogy JHVH tanúi túlzottan ragaszkodnak, Isten nevéhez, ez miért baj? Attól hogy Isten nevének az eredeti kiejtése elveszett, és csak a tetragram maradt fel belőle, az még nem azt jelenti hogy ne is használjuk, az úr tudja minden kép hogy az ő nevét mondjuk ki, akár Jahve-nek akár Jehovának ejtjük. A JHVH tanúi ellen irányuló kritizálásodból tegyél félre a saját vallásodéra is :) (már meg bocsáss a kifejezésért), hátha összevetve a kettőt egy meglepő eredmény jön létre.

2012. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:
62%

Tiszelt előző.

Ha teológiai dolgokat jelentesz ki anélkül, hogy azt alátámasztanád az igazi Bibliából vett idézetekkel, azok csak üres szavak maradnak. Semmiféle érvelést nem hoztál fel, csak a "logikát". De ha már a logikával szeretnél érvelni, akkor erre válaszolj légyszíves.


Azt állítjátok, hogy az elragadtatásban csak Isten kiválasztott 144000 szolgája részesül.

Nézzük mit ír a Biblia róluk:

Jel 14:4

"Ezek azok, a kik asszonyokkal nem fertőztették meg magokat; mert szűzek."

Nézzük mit mond Jézus az elragadtatásról:

Lk 17,34

"Mondom néktek, azon az éjszakán ketten lesznek egy ágyban; az egyik felvétetik, és a másik elhagyatik."


Itt egy házaspár egyik tagja, aki nem szűz, ergo nem 144000-ből egy, elragadtatik. Hogy lehet ez?

2012. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
100%

@ Steven.7even:


Ne legyél olyan biztos magadban... :D

Eleve rossz a kiindulási alapod, ugyanis nem vagyok katolikus. Teljes mértékben a Bibliára alapozó protestánsként a nem biblikus katolikus tanításokat ugyanúgy nem fogadom el, mint az ŐT-tanításokat. Nem szoktam számolgatni, hogy melyik vallásban van több "kivetnivaló", és szerintem ennek nincs is értelme; de ha te minden áron hasonlítgatni akarsz, akkor tedd meg nyugodtan. :D

Viszont akkor legyél igazságos: a katolikus vagy más vallásoknak ne csak a hibáit hánytorgasd fel, a helyes gyakorlataikról elfeledkezve, ill. a JT-knek ne csak a pozitívumait nézd, hanem a téves tanításait is.


Az általad említettek komoly és hosszú témakörök, javaslom, nézz körül akár a neten, akár az itteni kérdések között, sokszor ki lettek már tárgyalva. Kezdésnek ajánlom a belinkelt hosszú kérdést, az sok dolgot helyretesz. :)


Az írásomat pedig ne magyarázd félre, légy szíves; ezt írtam:

"A Jehova névhez való értelmetlen ragaszkodás (a JHVH tetragrammaton helyes kiejtését nem lehet tudni 100 %-ra, de hogy nem Jehova volt, az majdnem tuti;"

Te pedig átformáltad:

< Azt is felvetetted érv ként, hogy JHVH tanúi túlzottan ragaszkodnak, Isten nevéhez, ez miért baj? >


A különbség elég nagy a két állítás között: Az Isten nevéhez való ragaszkodással semmi baj nem lenne, én az egyértelműen téves Jehova formához való ragaszkodást említettem. Szintén sokszor volt már szó erről is, tényleg használd a kereső funkciót, hogy legalább ilyen alapdolgokkal tisztában legyél.


Üdv. :)

2012. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 kvasnika lászló ***** válasza:
25%
Az igaz hogy a helyes kiejtést nem lehet tudni mivel az akkori zsidó nyelvjárásban nem használtak magánhangzokat. De magyarul kiejtve az hogy Jehova szerintem jó. a 144 000 ember akik áron vétettek meg velük szemben mi a kifogásod???? Vannak égi reménységüek és vannak földi reménységüek a feltámadással kapcsolatban.
2012. ápr. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 lsandor ***** válasza:
100%

Pontosan kedves utolsó. Tehát amivel minket itt mindig vádolnak. A Jehova forma - azért ezt használjuk, mert a magyar nyelvben ez az általánosan elfogadott kiejtési forma. Nem mondom azt, hogy ez volt a helyes vagy az, ezt nem érdemes bővíteni.

Az Új világ fordítás - ha olyannyira rossz, akkor bárkivel hajlandóak vagyunk arra, hogy az adott személy vegye elő a saját Bibliafordítását és abból megmutatjuk, hogy mit tanít a Biblia valójában.

Házról házra való prédikálás - Ezzel a feladattal maga Jézus Krisztus bízta meg a követőit, és a Bibliából kiderül, hogy a tanítványai is ezt a módszert használták, illetve minden helyen ahol csak embereket találtak prédikáltak. Nekünk nem célunk a térítés, még ha valaki könyörögne sem lehetne csak úgy Jehova Tanúja. Azért megyünk rendszeresen, mivel az emberek változnak.

2012. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Berta Wooster


Ne haragudj, amiért rosszul idéztelek, de még így is csak ismételni tudom magamat, hogy akárhogyan is ejtsük ki Isten nevét, az a lényeg hogy használjuk. Azzal hogy én azt írtam, hogy "Ha ennyi időt és fáradságot áldoznál, a saját vallásod (vagy akármelyik más vallására), hogy kritizáld, akkor abban teljesen biztos vagyok hogy abban több kivetni valót találnál, mint amennyit a JHVH tanúiéban " (ezzel ok fogalmazhattam volna más kép is) arra céloztam, hogy mindegyik keresztény vallási irányzatba bele lehet kötni, és hogy a JHVH tanúiéban van a legkevesebb "kivetnivaló", (ez az én észrevételem).


A Bibliai idézetekkel pedig nem nagyon szoktam dobálózni, mert tapasztalatból tudom, hogy máris jön az ellen idézet, és mint tudjuk a Bibliát nem szabadna "KÉTÉLŰ KARD"-ként használni. Ezért hoztam fel, inkább olyan "kivetnivaló" dolgokat a többi keresztény hitben, mint a bálványimádat, és a karácsony ünneplése, mivel ezek maguktól értetődően hibás és egyben bűnös szokások.

2012. ápr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 lsandor ***** válasza:
17%
Csak az a nehéz, hogy egy személy beismerje, hogy változtatnia kellene, így van ez Bertával is
2012. ápr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!