Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik egyház vagy gyülekezet...

Melyik egyház vagy gyülekezet áll a legközelebb a Bibliai tanításokhoz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az Ige magyarázatára (teológiailag), Istentiszteletekre, liturgiára, keresztelőkre, Úrvacsorára, stb.
2012. ápr. 16. 15:07
 11/95 anonim ***** válasza:
100%

Kedves László!

Köszönöm ezt a gyönyörű választ. Simogatta a lelkemet míg olvastam. Minden szavával egyetértek, nem is tudnék többet hozzátenni.

Áldja meg az Úr Jézus!

2012. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 anonim ***** válasza:

László: "Nincs több csak EGY út, mégis ezer féle keresztény vallás létezik. De Istenhez semmi közük."


Ezzel nem is tudom hány millió vagy milliárd emberről állítod hogy Istenhez semmi közük. Jól meggondoltad ezt?

2012. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/95 munyamunya ***** válasza:

Vajon az Isten népe több millió, vagy milliárd? Nem inkább 'kicsiny nyáj', 'maradék'?


""Mert Ésaiás azt mondja: Uram! Kicsoda hitt a mi beszédünknek?""

2012. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 munyamunya ***** válasza:
""Mindazáltal az embernek Fia mikor eljő, avagy talál-é hitet e földön?""
2012. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 anonim ***** válasza:

Jézus amikor itt járt a földön mit csinált? Betegeket meggyógyította a démonizáltakat megszabadította és hírdette Isten eljövendő királyságát. Ezt folytatták a tanítványok + betöltekeztek szent szellemmel és ez még mindíg a Biblia és az Újszövetség. Nost kérdezem én akkor hogy Magyarországon melyik felekezet csinálja a 3+1 "dolgokból" mindet??


a többség csak az eggyiket: Isten eljövetelét és igéjét hirdetik. ez édeskevés... külömben Jézus meg a tanítványok itt ennél "leragadtak volna"


van 1 kis rész aki szent szellemet is elismeri de akik "élnek a lehetőségeivel" is azok már mégkevesebben vannak.


maradt még 2 szerintem nagyon nagyon fontos dolog


Gyógyulások démonoktól való szabadulás akiknél ilyenek is vannak Magyarországon nagyítóval kell keresni ha a Hit Gyülekezetéről hallani sem akarok...


kérdem én miről beszélünk??

gyümölcseiről ismered meg a fát? 100% osan egyetértek...


a rossz példákkal lehet jönni hogy én ismerek egy hit gyüliset aki ilyen meg olyan meg ezt meg azt csinál. képzeljétek én is ismerek olyanokat akiket nem igazán értek hogy most mit is akar tulajdonképpen meg hogy miért nem hallja meg amit tanítunk mert másképp él meg cselekszik. Isten az igaz egyházról azt mondja hogy a fele "bolond szűz" és csak a fele fog ténylegesen a mennybe kerülni szóval ez a pár ember bőven belefér szerintem..


a jó példákról soha senki kivülálló nem beszél és megbotránkoznak ha valaki démonoktól szabadul mintha ez teljesen Bibliaellenes lenne.


nem tudom neked mi számít jó gyümölcsnek én amit látok a gyülekezet életében én azt bárminemű ferdítés nélkül kimondhatom hogy jó gyümölcsöt terem a vezetőség és a tagok is.

2012. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
100%

"Nost kérdezem én akkor hogy Magyarországon melyik felekezet csinálja a 3+1 "dolgokból" mindet??"


Katolikus karizmatikus közösségek csinálják mind a 4 dolgot. Egyébként igazad van, valahol ezt úgy fogalmazták meg hogy "manapság az embereket agyonprédiáklják, de nem gyógyítanak, nem űznek ördögöket és nem hirdetik Isten országát"


Például:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. ápr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
100%

# 15

Nem csak gyógyítással lehet szolgálni. Különféle szolgálatra hív el az Úr - engem is elhívott egyfajta szolgálatra, és még nem gyógyítottam betegeket (legalábbis nem úgy, ahogy a hitgyüliben "szokás").

És ehhez nem is feltétlenül kell gyülekezetbe járni, ad az Úr feladatokat bőven! :) Az igazi szolgálat szerintem soha nem látványos, nem kürtölik világgá, nincsenek látványos "eredményei". A jutalma Isten kegyelme.

2012. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 lsandor ***** válasza:
14%
Bármit is mondjanak ránk, de Jehova Tanúi azok akik szilárdan a Bibliára alapozzák a tanításaikat
2012. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:

"Az igazi szolgálat szerintem soha nem látványos, nem kürtölik világgá, nincsenek látványos "eredményei"."


A jótettekre gondolsz, adakozásra vagy amikor másoknak segítünk, ugye? Ezekkel tényleg nem szabad dicsekedni. De ha Isten mondjuk egy rákos halálos beteget meggyógyít azt nagyon is kell hirdetni.


Tób 12,7 - A király titkait meg kell őrizni. Isten tetteit azonban föl kell fedni és hirdetni kell. Tegyetek jót, és akkor nem árthat nektek a gonosz.


Csak fontos hozzátenni hogy nem az x.y. gyülekezet vagy ez vagy az az ember gyógyította meg hanem Jézus!

2012. ápr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 anonim ***** válasza:

Bálványimádás egy halálos bűn Isten szerint és Isten gyűlöli a bűnt! ezért nem lesz jelen ott ahol ilyen tevékenységet folytatnak.... És nem kéne Máriát sem Jézus szintjére felemelni társmegváltóként...


szolgálni valóban sokféleképpen lehet de ha az egyik gyülekezet adakozik a szegényeknek akkor ő már máris frankó mert egy szolgálatot végez és a többit azt már nem is kell csinálnia hát gratulálok ehhez a hozzászóláshoz is. a gyógyulás az gyógyulás nem értem hogy lehet még ebbe is belekötni nem olyan gyógyulás hogy tegnap még fájt a hátam ma meg már éreztem hogy Isten nyult hozzám és nem fáj... hanem valós gyógyulásokról beszélek látható és látványos. Jézus amikor lázárt feltámasztotta az nem volt látványos. vagy amikor a sántát lábraállította? ott se nézték az emberek és ráfogták hogy démon van benne... vak meggyógyítása nem lehet nem látványos se Jézusnál se a Hit Gyülekezeténél nem értem miről beszélsz..

2012. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!