Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jogosan kérik tőlem a pénzt?...

Jogosan kérik tőlem a pénzt? (szerintem nem)

Figyelt kérdés

Másfél éve költöztem Mo.ra a páromhot, aki tavaly nyár óta a férjem (polgári esküvő volt csak). Azóta van már egy fél éves babánk, és szeretnénk egyházi esküvőt ott ahonnan én származom. Az ottani pap azt mondta, hogy be kell itt jelentkeznem egy egyházkerülethez és kell küldjek neki egy igazolást, hogy ide tartozom és majd itt fogják nyilvántartani, hogy volt egyházi esküvőm. Tegnap elmentem a plébániára, azt mondták fizessem be 2012 re az egyházi járulékot. Befizettem, aztán rákérdeztek, hogy még fizettem-e mióta itt vagyok, mondtam, hogy nem (az az igazság, hogy itt nem is voltam még templomban terhesség alatt, és most kisbaba mellett sem) és azt mondták fizetnem kell visszamenőleg is, amióta itt vagyok.

DE MIÉRT? Majd írnak egy nyugtát 2011.re és egy felet 2010.re?

Nem is arról az évi 2400 Ft.ról lenne szó, hanem erről a pénzéhességről! Normális, hogy az egyház ilyen példát mutat a híveinek? Akkor miért az a sok prédikáció, a sok üres szó, a "jóraintés"??? Felháborító!!!!!!!!!!



2012. márc. 27. 11:42
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy római katolikus vallásról van szó, talán ez a legpénzéhesebb fajta...
2012. márc. 27. 11:43
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

Nem értek hozzá, de, ha tényleg fizetned kell visszamenőleg is, az felháborít!

És, aki itt élt egész életében, de nem fizetett, attól majd 25-30 évre visszamenőleg kérik, vagy mi? Ezt nem is értem...

Szerintem érdeklődj másik kerületnél is, hogy ott hogy megy... :s

2012. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Nem igazán értem, miért akarsz egyházi esküvőt, ha ilyen a véleményed az egyházadról.


Várunk valamit az egyháztól, eskessenek, kereszteljenek, misézzenek, segítsenek, szeressenek... nem voltál templomban, de római katolikusnak tartottad Magad az elmúlt években is? Gondolom, különben most sem mentél volna a templom környékére. Katolikusként (reformátusoknál és evangélikusoknál is ugyanez van, nyugi) pedig fizetni kell azt a "hatalmas" összeget, ha elvárja az ember, hogy működjön az egyház. Ha én nem teszek semmit az egyházért, ha már nem járok templomba, nem veszek részt az imaéletben, nem gazdagítom a közösséget jelenlétemmel, nem számíthat rám senki onnan, ha szükség lenne rám, akkor hogy várjam el, hogy teljes jogú tagként tekintsenek rám, amikor odamegyek verni az asztalt, hogy kézcsók, sosem láttuk egymást, higgyék el, hogy jó katolikus vagyok, nekem jár az esküvő?


Már bocsi, nem szoktak ilyen kirohanásaim lenni, csak a Te stílusod volt ilyen hatással rám.

2012. márc. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Miért olyan fontos,hogy templomi legyen. Így is úgyis csak egy papír lesz? Nem attól lesz tartós a kapcsolat mert templomi.
2012. márc. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Különben meg vagy át kellett volna jelentkezni költözéskor, ha tudtad, hogy hosszabb időre maradsz, vagy otthon kellett volna fizetni a hozzájárulást, amennyiben az egyházhoz tartozónak tekinted Magad. Ha nem, akkor ne fizess.
2012. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Otthon fizettem és jártam is rendszeresen templomba én is és a szüleim is. Vallásosnak érzem magam és nem attól lesz valaki nagy hívő, ha minden misén részt vesz. Imádkozni otthon is lehet (sőt kell is) és azért szeretnék egyházi esküvőt, mert hiszek Istenben és hálás vagyok neki, hogy megtaláltam a "társam", és egyáltalán nem a papírért. Itt hogy miért nem jártam templomba, azt már leírtam, és nem fogok senkinek sem magyarázkodni. Sőt a kérdésem sem ez volt, hogy baj-e ha nem járok rendszeresen templomba. Szóval nem kell kiborulni...
2012. márc. 27. 12:06
 7/21 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy a pici babádat citáld el a templomba. Az volt a kérdésem, hogy ez alatt az idő alatt is hívőnek és az egyházhoz tartozónak gondoltad-e Magad. Ha igen, nem kéne kiakadni azon, hogy visszamenőleg is be kell fizetned a hozzájárulást. Hiszen elmulasztottad, annak ellenére, hogy az egyházhoz tartozónak érezted Magad.


Szóval szerintem nagyon is jogosan kérik.


(az meg teljesen más, az egyik válaszra reagálva, ha valaki 25 évig nem fizet. Az tényleg nem tudom, mit akar az egyháztól és minek.)

2012. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

OKé, rendben megértettem, és lehet, hogy jogos.

Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 27. 12:14
 9/21 Srapnel ***** válasza:
Ez egy szolgáltatás, amiért fizetni kell. Viszont kérj számlát róla!
2012. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Én hoztam a 25 éves példát, ami tényleg csak példa volt.

Én nem fizetek, de nem is akarok az egyháztól semmit, emiatt ezeket a szabályokat sem ismerem.

Csak feltettem egy kérdést, hogy ha vajon valaki, aki amúgy nem járt templomba, nem fizetett, stb., mégis templomi esküvőt szeretne (nem kérek erre véleményt, mert nem érdekel, csak a konkrét szabályok), akkor vajon visszamenőleg mennyi időre kérik el ezt az összeget?

2012. márc. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!