Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jogosan kérik tőlem a pénzt?...

Jogosan kérik tőlem a pénzt? (szerintem nem)

Figyelt kérdés

Másfél éve költöztem Mo.ra a páromhot, aki tavaly nyár óta a férjem (polgári esküvő volt csak). Azóta van már egy fél éves babánk, és szeretnénk egyházi esküvőt ott ahonnan én származom. Az ottani pap azt mondta, hogy be kell itt jelentkeznem egy egyházkerülethez és kell küldjek neki egy igazolást, hogy ide tartozom és majd itt fogják nyilvántartani, hogy volt egyházi esküvőm. Tegnap elmentem a plébániára, azt mondták fizessem be 2012 re az egyházi járulékot. Befizettem, aztán rákérdeztek, hogy még fizettem-e mióta itt vagyok, mondtam, hogy nem (az az igazság, hogy itt nem is voltam még templomban terhesség alatt, és most kisbaba mellett sem) és azt mondták fizetnem kell visszamenőleg is, amióta itt vagyok.

DE MIÉRT? Majd írnak egy nyugtát 2011.re és egy felet 2010.re?

Nem is arról az évi 2400 Ft.ról lenne szó, hanem erről a pénzéhességről! Normális, hogy az egyház ilyen példát mutat a híveinek? Akkor miért az a sok prédikáció, a sok üres szó, a "jóraintés"??? Felháborító!!!!!!!!!!



2012. márc. 27. 11:42
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Jézus sokkal komolyabb "szolgáltatásokkal" bízta meg a tanítványait, de mást mondott nekik.

Máté 10:8-10


Tanulság:

Héberek 13:5

2012. márc. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!