Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jogosan kérik tőlem a pénzt?...

Jogosan kérik tőlem a pénzt? (szerintem nem)

Figyelt kérdés

Másfél éve költöztem Mo.ra a páromhot, aki tavaly nyár óta a férjem (polgári esküvő volt csak). Azóta van már egy fél éves babánk, és szeretnénk egyházi esküvőt ott ahonnan én származom. Az ottani pap azt mondta, hogy be kell itt jelentkeznem egy egyházkerülethez és kell küldjek neki egy igazolást, hogy ide tartozom és majd itt fogják nyilvántartani, hogy volt egyházi esküvőm. Tegnap elmentem a plébániára, azt mondták fizessem be 2012 re az egyházi járulékot. Befizettem, aztán rákérdeztek, hogy még fizettem-e mióta itt vagyok, mondtam, hogy nem (az az igazság, hogy itt nem is voltam még templomban terhesség alatt, és most kisbaba mellett sem) és azt mondták fizetnem kell visszamenőleg is, amióta itt vagyok.

DE MIÉRT? Majd írnak egy nyugtát 2011.re és egy felet 2010.re?

Nem is arról az évi 2400 Ft.ról lenne szó, hanem erről a pénzéhességről! Normális, hogy az egyház ilyen példát mutat a híveinek? Akkor miért az a sok prédikáció, a sok üres szó, a "jóraintés"??? Felháborító!!!!!!!!!!



2012. márc. 27. 11:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyi, hogy teljesen világos, hogy ez egy szolgáltatás, és fizetni kell érte. Eszembe nem jutna egy templomi esküvő esetén ezt ellógni vagy kifogásolni.

Azt viszont én is igazságtalannak tartom, hogy visszamenőleg(!) kérjenek pénzt az akkor igénybe nem vett szolgáltatásért. Mondják azt, hogy az esküvő díja X forint, és vagy ki tudom/akarom fizetni, vagy nem, ez tökre jogos mindenképp.

De visszamenőleg ne kérjenek - szerintem - semmiféle díjat, hiszen azt azért nem fizettem, mert akkor épp nem is vettem igénybe a szolgáltatást.

Jól néznénk ki, ha a bkv-n sem csak a konkrét utazáskor kéne jegyet lukasztani, hanem átalánydíjat fizetni mindig. (ez kb. azt jelenteni, hogy a jegy mellé megvetetné visszamenőleg a bérletet is, hiába akkor nem utazott az illető.)

2012. márc. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ha már együtt éltek, és gyereketek is van, régóta eldöntöttétek Isten előtt, és szexeltetek (megpecsételtétek), akkor házasok vagytok. Nem a pap, vagy állam, vagy szent-hivatal teszi szentté a házasságot, hanem Isten alapból az embernek adta a házasság intézményét, ami két fél döntése, és kinyilvánítása mindenki előtt, és megpecsételése a szexel, ez elég. Amikor még csak ketten voltak, Ádám nem rohant a paphoz (lévén nem is volt, de később sem volt dolga papságnak esketni, lásd Levitáknál szóba sem jön), hanem egy testé lett Évával, és így lett feleségévé. Rebekát is Izsák bevitte a sátorába és lőn feleségévé. Ennyi. Innentől házasok, és nem azért, mert valakik kimondják, hogy "házasok vagytok", vakakik "szentesítik". Isten ilyen felhatalmazást nem adott embernek, Isten maga szentesíti a ti döntéseteket, de az emberek szeretnek Istent játszani, meghatározni, hatalmat venni még olyan dolgok felett is, ami egyedül Isten hatásköre. Az meg, hogy ezért pénzt kérnek még külön szépsége a dolognak.


Krisztus még az egyházi adót is jól megítélte, jogtalannak ítélte, hogy a sajátjaikat adóztatják egyesek, holott a föld királyai sem a fiakat, hanem más népeket adóztatnak, és a sajátjaik adómentesek. (lásd rómaiak)


Mát. 17:24. Mikor pedig eljutottak vala Kapernaumba, a kétdrakma-szedők Péterhez menének és mondának néki: A ti mesteretek nem fizeti-é a kétdrakmát? 25. Monda: Igen. És mikor beméne a házba, megelőzé őt Jézus, mondván: Mit gondolsz Simon? A föld királyai kiktől szednek vámot vagy adót? a fiaiktól-é, vagy az idegenektől? 26. Monda néki Péter: Az idegenektől. Monda néki Jézus: Tehát a fiak szabadok. 27. De hogy őket meg ne botránkoztassuk, menj a tengerre, vesd be a horgot, és vond ki az első halat, a mely rá akad: és felnyitván a száját, egy státert találsz benne: azt kivévén, add oda nékik én érettem és te éretted.

2012. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nálunk minden szertartásért fizetni kell és ezen felül még egyházadót is szednek. Nem arról van szó, hogy az ember ki akarja magát húzni a fizetés alól, hanem arról, hogy miért szedik be évekre visszamenőleg a pénzt, amikor valaki nem veszi igénybe az egyház szolgáltatásait, ha pedig igénybe veszi, akkor külön is fizetni kell. Szerintem a kérdezőnek sincs az ellen kifogása, ha a pap azt mondja, hogy fizessen 5.000 forintot az esküvői szertartásért.

Én is felháborodtam, amikor a szomszédom lányát nem akarták eltemetni, egyszerűen megtagadták a szertartást, mert nem fizette az egyházadót!

2012. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az Egyház mióta szolgáltató???? UPC, TELENOR, TESCO, Egyház? Na ne... Akiket Isten kihívott e-világból, az az Egyház, nem földi szervezet, hivatal, hanem Isten népe. Nem e-világi szolgáltató, sem üzleti vállalkozás. A nyerészkedés, világi uralom, hatalmaskodás, és mindenféle törvényszegés e-világhoz, és istenéhez tartozik, de nincs köze az Isten Egyházához. Az Egyház nem alkuszik meg a világgal, nem másolja annak bolondságait, nem tart fenn értelmetlen vízfejet maga felett, stb. Ez mind nem az egyház.
2012. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
14-es válaszoló: Az katolikus egyház pénzt kér a szertartások levezetéséért, azaz eszerint a logika szerint szolgáltató! ( most temettük el apámat, 2.400 Ft. volt a templomi 15 perces gyászmise, amit a papnak fizettem ki a szertartás előtt) Még akkor is szolgáltató, ha ennek nem így kéne lennie.
2012. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az Isten Egyházának nem dolga házasítani, mint ahogy temetni sem. Nem láttam sehol ilyet a Szentírásban, amihez állítólag az egyház ragaszkodik.
2012. márc. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Lehet nem fogalmaztam világosan, de leírom ide ami esetleg nem teljesen érthető. Nekem nem azért kellett fizetnem, hogy itt Mo.on a pap megeskítsen (mert otthon, vagyis külföldön, az én szülőföldemen lesz az egyházi esküvő), hanem csak egy igazolást kell adjon, hogy itt Mo.on, konkrétan Miskolcon tartozom egy egyházkerülethez. Ennyi, egy papír megírásáról van szó, semmiféle szolgáltatást nem kértem az itteni paptól. Az egyházi esküvőt a szüleim szervezik otthon, ahová természetesen fizettük/fizetik jelenleg is a szüleim az egyházi hozzájárulást.
2012. márc. 27. 17:44
 18/21 A kérdező kommentje:

Kedves 12.es válaszoló: Érdekes dolgokat írsz, és igaz minden szavad.

Sok olyan dolog van ebben az egész vallásos témában, aminek nem úgy kellene lennie, ahogy van.

2012. márc. 27. 17:49
 19/21 A kérdező kommentje:
Még csak annyit, hogy természetesen otthon, ahol esküszünk kifizetjük az ottani papnak a "szolgáltatást" (jelen esetben az esküvőt).
2012. márc. 27. 17:52
 20/21 anonim ***** válasza:

Így még felháborítóbbnak tartom, hogy fizetned kell!

Az egyház is már ugyanolyan anyagias, mint egy nagyvállalat. Sőt...

2012. márc. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!