Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik egyház vagy gyülekezet...

Melyik egyház vagy gyülekezet áll a legközelebb a Bibliai tanításokhoz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az Ige magyarázatára (teológiailag), Istentiszteletekre, liturgiára, keresztelőkre, Úrvacsorára, stb.
2012. ápr. 16. 15:07
 31/95 anonim ***** válasza:
30%
Előző: Ha már a Bibliával jössz, akkor légyszíves azt vedd a kezedbe, ne az őrtorony társaság féle félrefordítást.
2012. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 lsandor ***** válasza:
21%
Bebizonyítom neked a saját Bibliádból akár, hogy a Biblia azt tanítja amit valójában
2012. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/95 anonim ***** válasza:
100%
lsandor: azt hiszem, ezzel nagy igazságot mondtál! :) A Biblia tényleg azt tanítja, amit valójában tanít! :)
2012. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
25%

Rendben kezdjük az elején:

Új fordítás:

Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige.

Új világ:

Kezdetben volt a Szó, és a Szó az Istennél volt, és a Szó isten volt.


Az ige itt Jézust jelöli, és világosan kimondja, hogy Isten volt az Ige, azaz Jézus!

A ti fordításotok ezt úgy próbálja eltussolni, hogy a Szó isten volt, kis-i vel, azaz letagadja amit a Biblia világosan kimond, hogy Jézus és Isten egyek lennének. Ehelyett azt a látszatot kelti, hogy Jézus csak egy isten volt, de nem egy Istennel.

Ezt a ferdítést gyakorlatilag mindenhol megcsináltátok, ahol összeegyeztethetetlen volt a Biblia a teológiátokkal.

2012. ápr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
100%
(Az előzőhöz, aki nem értené az Ige miért Jézus, úgy folytatódik a rész, hogy "Az Ige testté lett, közöttünk lakott, és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét, telve kegyelemmel és igazsággal.")
2012. ápr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
62%

Sándor, Sándor, nem is te lennél, ha nem írtál volna. :)))

És persze a szokásos semmit, már bocsánat a kifejezésért.

Meg kellene már érteni, hogy attól még nem lesz igazad, hogy ezerszer leírod, hogy de neked igenis igazad van.

A Biblia megértése és a kifogáskeresés, ill. a megvakítás pedig nem tudom, hogy jön ide; csak nem a szokásos elterelő hadművelet? :P

Vagy netán azt akarod sugallani te is, mint az ŐT-szervezet, hogy a JT-ken kívül senki más nem is érti és tanítja jól a Bibliát?

Ugyan, már, Saca, rengetegszer bizonyítottuk már ennek az ellenkezőjét, csak vissza kellene olvasnod, és megpróbálni megérteni a szövegeket. Tudom, hogy ez nehéz mindazoknak, akik az önálló gondolkodással szemben az Őrtorony újság és egyéb kiadványok szájbarágós stílusához vannak szokva, de legalább egyszer próbálnátok meg... Ti, fiatalok még nem lehettek annyira rugalmatlanok, hogy ne menjen.


Már nem egyszer írtam le ezeken az oldalakon, hogy az utóbbi hónapokban nagyon sok időt szántam JT-kkel kapcsolatos ismeretek szerzésére. A tapasztalataim alapján pedig nem mehetek el szó nélkül az egyértelmű hazugságok vagy az ŐT-tévtanítások mellett, akár tetszik ez másoknak, akár nem. Úgyhogy most ünnepélyesen megígérem, hogy ezután akárhol belebotlok ilyesmibe, mindig hangot fogok adni az ellenvéleményemnek, ahogy lesz rá időm. :P

Nem mellesleg azt is leírtam már, hogy az ŐT-teológia cáfolásához nem is igazán kell háttérismeret, elég egy _normális_ Bibliafordítás is, vagy simán csak a szövegértelmezési problémákra való rámutatás; nem egy ferdítést cáfoltam már meg én magam egy-két e-Bibliával (és a Sztaki szótárral) "felfegyverkezve". Legutóbb pl. a névvel kapcsolatos állítást [Emlékszel? Az Újszövetségben egyetlen fordításban sincs a Jehova név...] ; úrvacsora, a 144.000, kétféle reménység stb.


Úgyhogy gyerünk, ott van az az öt nyitott kérdésünk, "védd meg" az ŐT-tanításokat, ha tudod. Meg más kérdéseknél is, ahol a JT-k nem tudták ezt megtenni. Bemásoljam harmadszor is azt a januári kérdést, amit még elolvasni sem voltál hajlandó, mondván, hogy hosszú? :P Ha mégis rászánod magad, van vagy 30 kérdés, ami a levegőben lóg, nekikezdhetsz a megválaszolásuknak... :D


Szerintem jobban tennéd, ha őszintén belátnád, hogy olyasvalamihez ragaszkodsz, ami nagyon ingatag lábakon áll, és elkezdenél valóban az igazság után kutatni. Az írásos anyagok ugyanúgy a rendelkezésedre állnak, mint bárki másnak; nem csak az ŐT-irodalmat kellene bújnod, sőt...


Hála Istennek, egyre többen jönnek rá a JT-k és a szimpatizánsaik közül is, hogy valami nagy gáz van, ezért megteszik a szükséges lépéseket. Vannak emberek, akik tudnak segíteni nekik ebben, mivel ez pszichológiailag nem könnyű helyzet; de ők erre szánták az életük, a szabadidejük egy részét. Ha érdekel, szólj nyugodtan, akár privátban is. ;)

2012. ápr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
62%

Berta Wooster: csak nagyon halkan jegyzem meg, egyetértek az általad leírtakkal, de a hangnem - nos, nem éppen keresztényi...

Ne haragudj, hogy szóvá tettem, de néha nekem is figyelmeztetnem kell magam, hogy ne fölényeskedjek, és főleg ne ítélkezzek...

2012. ápr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 anonim ***** válasza:
62%
Persze ez is egyfajta ítélkezés volt. :)
2012. ápr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/95 anonim ***** válasza:

@ 77-es:


Akkor nekünk mást jelentenek a "keresztényi" és az "ítélkezés" szavak.

Szerintem bárányok vagyunk, nem birkák, és a "krisztusi szeretet" nem egy mézes-mázos, csöpögős, nyálas valami. Jézus sem volt mindig finom és szelíd, hanem nagyon keményen be tudott szólogatni a farizeusoknak és bárkinek, ha hamisságot, képmutatást, tévelygést és hasonlókat látott.

A kívülállókban is sokszor él ez a hamis kép a keresztényekről: ők azok, akikbe bele lehet törölni a lábukat, akiket lehet ócsárolni, sértegetni stb., úgysem szólnak vissza, blablabla. Hát nem, kérem szépen, ez nagy tévedés. [Ami biztos, hogy én alapon a "harciasabb fajta" keresztény vagyok, ráadásul 10 hónapja "szocializálódom" a GYK-n, és ez is bizonyára megtette a magáét. ;) ]


Ítélkezni nem szokásom, mivel az egyedül Isten joga, nem az embereké. Soha nem támadok JT-ket személyesen, csak hát ők magukra veszik az ŐT-ról írottakat is...

És pontosan ezért (is) tartom felháborítónak az ŐT azon kijelentését, hogy kizárólag a szervezeten keresztül lehet Istennel kapcsolatba lépni, magyarul csak a JT-k számíthatnak Isten jóindulatára, kegyelmére; ill. Armageddonkor mindenki el fog pusztulni, aki nem JT; és mint fentebb írtam, szerintük minden más vallás hamis, azaz a sátántól való. Ha ismered valamelyest a szervezet történelmét és teológiáját, akkor lehet némi fogalmad arról, hány ember életét tette már tönkre.


Ha látni akarod, milyen a "valódi" ítélkezés, sértegetés, gyűlölködés, akkor tessék, olvasgasd ezt a kérdést; a jelenleg 17 %-os JT írta ki, akiről néhány oldal után lehullott az álarc... Kicsit hosszú, 50 oldal, de nem kell végigolvasni az egészet:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


[Saca is ez ellen tiltakozott még pár hónappal ezelőtt...] :D

Vele kapcsolatban pedig: hosszú ideig kimondottan finom voltam és nőies ;) , de a tizenakárhanyadik kérdés / vita után már valóban fogyóban van a türelmem. Nyugodtan veheted szó szerint, amit írtam fentebb, ill. amit most fogok: sokszor órákat töltök el kutatgatással egy-egy témában, vagy Bibliaversek tanulmányozásával, fordítások összehasonlításával, válaszírással; a válasz pedig többnyire néhány mondat bármiféle cáfolat vagy érvelés nélkül. Roppantmód bosszantó és kiábrándító egyben; de nagyon lényeges, hogy az embereket nem leoltani akarom, hanem segíteni szeretnék nekik. Legalább elgondolkodni.


A másik dolog, amit még szeretnék megemlíteni: az írásbeli kommunikáció nagy hátránya a verbálissal szemben, hogy nincs hanglejtés, hangsúlyok, stb. Így pedig egy-egy válasz úgy jön le az olvasónak, ahogyan ő akarja / értelmezi, és ez nem biztos, hogy egybeesik az író szándékával.

Lehet, hogy valami dörgedelmes szózatként olvassák néhányan a válaszaimat [néha - indokolt esetben - tényleg azok ;) ], de mindezt tessék szíves lenni dallamos, megnyugtató, fiatalos és kellemes női (alt) hangon elképzelni. :D

Bocsi a személyességért, de engem is meglepett, hogy mostanában ilyen jelzőket kaptam, mióta elkezdtem Skype-on is beszélni olyanokkal, akikkel eddig csak a chat-et használtuk. :)


Már megint sokat írtam, kaptok egy kis zenét kárpótlásul:


David Phelps – The Singer http://www.youtube.com/watch?v=33Nh6S0n9LY

with lyrics http://www.youtube.com/watch?v=YrOn7hO8P2Y


Phil Wickham – At Your Name (Jahve)

http://www.youtube.com/watch?v=l1_cKkU-coI


David Phelps - Just As I Am with Lyrics


http://www.youtube.com/watch?v=5ar4uCw8n_s


Israel Houghton – The Power of One


http://www.youtube.com/watch?v=q8o990fWsNE


Üdv. :)

2012. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
62%

Azzal egyetértek, hogy nem kell birkának lenni. :)

Igazából én egy kis fölényeskedést éreztem a hozzászólásodban, de ha tévednék, elnézést érte!

Ha már ennyire képben vagy, hadd kérdezzem meg, mit mondanak a tanúk a szeretet törvényéről? Ez őszintén érdekelne!

2012. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!