Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik egyház vagy gyülekezet...

Melyik egyház vagy gyülekezet áll a legközelebb a Bibliai tanításokhoz?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az Ige magyarázatára (teológiailag), Istentiszteletekre, liturgiára, keresztelőkre, Úrvacsorára, stb.
2012. ápr. 16. 15:07
 21/95 anonim ***** válasza:
61%

Én katolikus vagyok, de ez a fajta vallás irányzat rengeteg dologban eltér a bibliában leírtaktól (had ne soroljam).

Ha csupán logikusan közelítem meg a dolgot, hogy "melyik egyház vagy gyülekezet áll a legközelebb a Bibliai tanításokhoz", akkor a józan ész azt diktálja, hogy Jehova tanúi.

2012. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
50%
Naná, a Jehova Tanúi nagyon szilárdan áll a Biblia azon fordításán, amit ők fordítottak és alakítottak saját kényük-kedvük szerint, és nagyjából semmi köze nincs a Bibliához.
2012. ápr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!

Ne emberektől várj választ a feltett kérdésedre! Sokan sokfélét, és egymással ellentétes dolgokat fognak mondani, és a legtöbben a saját felekezetüket fogják a legbiblikusabbnak állítani (ami valahol természetes is).

Én azt javaslom, hogy olvasd azt a könyvet, amihez mérni szeretnéd a közösségeket. Először itatódj át az Igével, váljon véreddé, s aztán vizsgáld meg ezen a mérlegen a különféle felekezeteket, közösségeket. Imádkozz azért, hogy jól lásd meg a dolgokat, és ne félj kérdezni. Sok minden kiderül a válaszadás milyenségéből is.

Fontos! A tagok magatartása nem mindig mérvadó, ne csupán abból indulj ki, hanem vizsgáld meg a tanítást! Ne az átélt élmények alapján dönts, hanem hallgasd meg a józan ész, és a lelkiismeret szavát!

Hiszem, ha az ember őszinte, tiszta szívvel keresi Isten tanításaihoz legközelebb álló közösséget, és Tőle várja a választ -mert mindenben az Ő útmutatásai szerint akar cselekedni-, akkor meg is fogja mutatni azt Neked a kellő időben!

Üdv.: Cs.

2012. ápr. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
62%

"Én katolikus vagyok, de ez a fajta vallás irányzat rengeteg dologban eltér a bibliában leírtaktól (had ne soroljam).

Ha csupán logikusan közelítem meg a dolgot, hogy "melyik egyház vagy gyülekezet áll a legközelebb a Bibliai tanításokhoz", akkor a józan ész azt diktálja, hogy Jehova tanúi."


Katolikusként úgy gondolod hogy Jehova Tanúi állnak legközelebb a Bibliai tanításokhoz, ezt nem mondod komolyan? Jehova Tanúi tagadják Jézus istenségét.

2012. ápr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
61%

"amit ők fordítottak és alakítottak saját kényük-kedvük szerint"


Képzeld, a Bibliát nem fordították át a saját kedvükre, hanem a modern felfogású közemberek kedvére, és csupán egy pár szavat írták át, úgy hogy könnyebben értelmezhetőek legyenek a közember számára, de a mondatok vagy versek értelme, és lényege mindenhol 100%-ig ugyanaz maradt, mint a Károli fordításban. Íme egy példa: (Károli fordítás)- És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság."

(JHVH tanúi)- " Ekkor isten ezt mondta: "Legyen világosság!" És világosság lett.


Vagy mint a "vala" kifejezést megváltoztatták, "volt".

Így sokkal könnyebben érthető lett az emberek számára, és még ami nagyon fontos, hogy ők legalább használják isten nevét is, és a Bibliába is beleírták, de ez más vallásról aligha mondható el.


Az hogy tagadják Jézus istenségét, az egy rossz kifejezés , hanem azt mondják hogy Jézus és Isten nem ugyan az a személy, hanem két külön álló, hiszen több helyen kifejti a Biblia hogy Jézus Isten fia. De amúgy meg nagyobb figyelmet szentelnek Jézusra, mint más vallás, ők minden egyes imájukban megemlítik őt, hiszen szemelőt tarják hogy ő az aki megváltást hozott, azzal hogy meghalt értünk. Tudják hogy szeretettel és odaadással kell lenniük Jézus iránt, mivel ő a királyuk, és uralkodni fog felettük az új világ eljövetelekor. A Katolikus vallásban sokat csalódtam, ezért volt időszak mikor Református hittan órákra jártam, úgy hogy a két pap (a Katolikus és a Református) beleegyeztek, de a Reformátusban is csalódnom kellett. Mikor pedig JHVH tanúival beszélgettem, és elmentem néhány gyülekezeti eseményre is, rájöttem hogy sokkal közelebb állnak ők a a Bibliai tanításokhoz.

2012. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
62%

"úgy hogy a két pap (a Katolikus és a Református) beleegyeztek"

De vajon a Jehova Tanúi beleegyeznének-e abba, hogy katolikus és református hittanra, gyülekezeti eseményekre is járj?

Mert Isten szabad akaratot adott, tehát ha ebbe esetleg nem egyeznek bele, akkor máris nem állnak olyan közel Isten tanításához...

2012. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
62%

"A Katolikus vallásban sokat csalódtam, ezért volt időszak mikor Református hittan órákra jártam, úgy hogy a két pap (a Katolikus és a Református) beleegyeztek, de a Reformátusban is csalódnom kellett."


És mi volt az oka a csalódásnak?

2012. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:

Lukács 24.52 "Leborulva imádták (Jézust), aztán nagy örömmel visszatértek Jeruzsálembe."


Jézus tiltakozott volna ha Ő nem lett volna Isten és az apostolok így imádták volna. De nem tiltakozott.


Jehova Tanui nem imádják Jézust mivel imádni csak Istent szabad és Jézust nem tartják Istennek.

Így például nem mehetnek Szentségimádásra.

2012. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:

Steven.7even:


Bocsánat, de nem kicsit tévedsz: Az Őrtorony Társaság valóban úgy készítette a New World Translationt, hogy igyekezett a lehető legjobban alátámasztani a saját teológiáját. Ennek érdekében nem átallották még az Újszövetségbe is beírni a Jehova nevet az eredeti görög iratokban olvasható Küriosz (= Úr) szó helyére 237 helyen; pedig a Küriosz egyértelműen Jézust jelöli, nem JHVH-t.

Ezen kívül még jónéhány dologban eltérnek az eredeti írásoktól akár a saját fordítás, akár a sajátos igemagyarázatok miatt; ezeket a tanokat itt, a GYK-n is már sokszor és sokan cáfoltuk, csak használd a kereső funkciót nyugodtan, és nézz körül, olvasgass. A JT-k pedig nem tudják megvédeni az álláspontjukat, többnyire csak mellébeszélnek, terelnek, vagy ugyanazt hajtogatják; a hozzájuk intézett kérdésekre sem nagyon szoktak egyenesen válaszolni, így egy csomó kérdés lóg a levegőben.


Csak néhány probléma a JT-történelemmel és -teológiával:


- Az ŐT szerint a JT az egyetlen "igaz egyház / vallás"; minden más vallást és felekezetet hamisnak tartanak; más emberekkel kapcsolatban pedig ambivalensek: meg is akarják téríteni őket, de ellenségként is kezelik őket, különösen a "hitehagyottakat", azaz az ex-JT-ket; szerintük az armageddoni csatában csak a JT-k maradnak életben, mindenki más elpusztul;


- Az Őrtorony társaság okkult alapjai (Russel piramistana) + téves világvége-jövendölések;


- Az ún. "háromságtan" elleni kapálózás (Jézus leminősítése, a Szent Szellemet nem személyként, hanem erőként értelmezik + Jézus és Mihály arkangyal egy személyként való azonosítása);


- A Jehova névhez való értelmetlen ragaszkodás (a JHVH tetragrammaton helyes kiejtését nem lehet tudni 100 %-ra, de hogy nem Jehova volt, az majdnem tuti;


- Házról házra mászkálás "prédikálás" címen; más felekezetek leszólása, hogy nem hirdetik az evangéliumot úgy, ahogyan Jézus elrendelte (Jézus nem mászkált házról házra, és nem az az evangélium, hogy Isten neve Jehova, és nemsoká jön Armageddon);


- Az ún. "égi reménység" és "földi reménység" tana (a 144.000 témája);


- Vérkérdés: a vérátömlesztés és a véradás tiltása;


- Bár állítólag hivatalosan azt tanítják, hogy jogos lehet az önvédelem, gyakorlatilag meg több olyan választ olvastam, amelyek szerint tilos;


- Az állammal való kapcsolat: nem folynak bele a politikába egyáltalán, nem is szavaznak; a Himnusz alatt nem állnak fel, a zászlónak nem tisztelegnek, mondván, ez bálványimádás [Én sem szoktam vigyázzba állni, ha megtehetném, egyáltalán fel sem állnék, de nem tehetem meg. :P Szóval nincs himnuszmániám, de azért ez túlzás szerintem. Ja, és zászlónak sem szoktam tisztelegni, de azt hála Istennek nem is kell(ene)...]


Tehát javaslom, hogy nézz körül ezekben a témákban, és látni fogod, hogy az eredeti szövegekkel szemben mekkora eltérések vannak az ÚVF-ben, hány tévtanítást terjeszt az ŐT stb.


A JT - válaszolókat kérem, hogy ha bármelyik témában is folytatni akarják a vitát / beszélgetést, akkor ne itt, hanem azoknál a kérdéseknél tegyék meg, amelyeknél ezt eddig kihagyták. Lsandorral pl. legalább 10 kérdésben beszélgettünk már, és a legutóbbi ötnél sem érkezett tőle cáfolat a felvetéseimre, érveimre. Köszönöm. :)

2012. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 lsandor ***** válasza:
0%
Berta Berta, ha te nem írtál volna nem is lennél te te. Pedig nagyon is igaza van Steven.7-nek. De azért nem is mondok semmit, mert úgy is kétségbe fogod vonni. Tudod ha valakinek nem az a célja, hogy megértse a Bibliát, hanem az, hogy kifogásokat keressen, az sosem fogja megérteni. Valamint a Biblia azt mondja, hogy Sátán megvakítja az embereket, hogy ne lássák a valóságot
2012. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!