Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Mit tanít valójában a...

A "Mit tanít valójában a Biblia"című Jehova Tanúi kiadványt nem volna helyesebb úgy elnevezni, hogy "Mit tanít valójában a Szentírás Új Világ fordítása"?

Figyelt kérdés

2012. febr. 23. 16:00
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/215 anonim ***** válasza:
28%
Ahogy már előttem írók is vázolták, bármely Bibliát tudjuk használni, mindegy, melyiket választanád. Ezt sajnos én is csak kötekedésnek tudom venni. Akkor tanulmányoznád ezt a könyvet, ha nem a Szentírás Új Világ fordításából kellene kikeresned az ajánlott írásszövegeket?
2012. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/215 A kérdező kommentje:

Persze.

Ismerem is.

Elég érthetően fordít.

Csak gondolom nem hiába van akkora kritikai visszhangja,míg a többinek nincs.

Főleg a "Keresztény Görög Iratok"esetében vannak eltérések.

2012. márc. 31. 13:39
 83/215 A kérdező kommentje:

De látom,hogy a fentebb linkelt könyveket,cikkeket akkor nem olvastad még.

Nem is kell.

Hiszen biztosan úgy van,ahogy a Szervezet tanítja.:)

2012. márc. 31. 13:40
 84/215 anonim ***** válasza:
78%

A fő kérdésre a válaszom: De igen, helyesebb volna. Amennyire én tudom, alapon az Őrtorony teológiájához alkalmazkodva fordították a Bibliát, ezért van olyan sok eltérés a többi fordításhoz képest.

Csak egyetlen példa, mert épp most futottam bele egy régebbi kérdésnél:


"A Keresztény Görög Iratokról készített fordításunkban 237 helyre tettük be az isteni nevet." - írják az ÚVF függelékében. Magyarul: eltértek az eredeti szövegtől, önkényesen megváltoztatva azt. És nem csak a névvel kapcsolatban tettek így...


A többire nem reagálnék, mert csak átfutottam az eddigi válaszokat; de azt látom, hogy a szokásos a pálya: a JT-k nem olvasnak, vagy ha olvasnak, nem értik, vagy nem akarják érteni. És "természetesen" megint személyes sértésnek és piszkálódásnak vesznek minden egyes sort, a hitük és a szervezetük elleni alaptalan támadásnak... Pedig inkább gondolkodni kellene egy kicsit. Csak sajnos úgy látom, minél több időt tölt el valaki a szervezetben, annál képtelenebb az önálló gondolkodásra. Amit az ŐT mond, azt mindent bekajál, amit más, azt meg egyből kiköpi. Pár hónapja ajánlotta itt az egyik felhasználó egy JT-nek (vagy többnek, nem emlékszem), hogy próbálja meg pár hónapig az ŐT-kiadványok nélkül, natúrban olvasni a Bibliát. Nem tudom, az illetőnek volt-e ehhez bátorsága. De én ugyanezt tudom ajánlani: Biblia (nem ÚVF) a la natur :) , a "nulláról" indulva, azaz nem kell megpróbálni belepasszítani az ŐT-teológiába; úgysem sikerülne. :)


Üdv. :)

2012. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/215 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell különböző linkeket olvasnom ahhoz, hogy tudjam, miket állítanak rólunk a többi vallások. Igazából az egy érdekes kérdés, hogy akkor vajon kinek is van igaza. Nem?
2012. ápr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/215 Mulder614 ***** válasza:
32%

"Ezért mondom nektek: mindenfajta bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek, de a szellem elleni káromlás nem bocsáttatik meg. 32 Aki például az Emberfia ellen szól egy szót is, annak megbocsáttatik, de aki a szent szellem ellen szól, annak nem bocsáttatik meg; nem, sem ebben a világrendszerben, sem az eljövendőben."


Ez érdekes ha tényleg egyenrangúak mind a hárman.

2012. ápr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/215 A kérdező kommentje:

# 85/86:

Hiszed vagy sem,a katolikusok,reformátusok,evangélikusok stb.stb.is mind a Bibliát tekintik követendő vezérfonalnak,tehát a közös alap meg van.

Van egyfajta evangéliumi aliansz,amelyikkel mindegyik egyetért.

S ez az aliansz maga a Biblián alapul,nem pedig"hagyományokon".

Az "üldözés"szó maga pedig nem kizárólagosan Jehova Tanúit jelenti,hanem magát a keresztényeket,hiszen már akkor üldözték őket,mikor még nem is léteztek Tanúk.

Tehát nem tehetünk egyenlőségjelet a Jehova Tanúi egyenlő igaz keresztények közé.

Ha érted mire gondolok.

De ne olvass utána,nem érdemes,úgyis csak a Szervezetnek van igaza,akkor meg minek?

Azt továbbra sem értem,hogy akkor minek igazolja magát a Szervezet "világi"vallási kiadványokból vett idézetekkel,ha egyszer minden más tanítás a Sátántól van?

Azért írtam,hogy akkor ebből következik,hogy a Sátántól idézi,amit idéz,nem???

Azért van igaza a Szervezetnek,mert a Szervezet azt mondja,hogy igaza van.

Hát nincs igazam?:))

2012. ápr. 1. 22:28
 88/215 A kérdező kommentje:

# 85/87:

Valaki egyszer felvetette,hogy folyamatos üldözés áldozatai a Tanúk(ezért is van igazuk,mert csak őket üldözik).

Ebből következően akkor a 2011-es terrortámadás elkövetői is az igaz vallást követik,hiszen őket aztán igazán üldözik...

Ha csak az üldözés számít...(!!!)

2012. ápr. 2. 07:45
 89/215 A kérdező kommentje:
bocsánat,elírtam:2001-es terrortámadás.
2012. ápr. 2. 13:43
 90/215 A kérdező kommentje:

""Nem kell különböző linkeket olvasnom ahhoz, hogy tudjam, miket állítanak rólunk a többi vallások. Igazából az egy érdekes kérdés, hogy akkor vajon kinek is van igaza. Nem?""


Teljesen igazad van!!!

Azért kell utánanézni mindennek,hogy van-e a dologban valami elfogultság!

2012. ápr. 2. 18:22
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!