Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Mit tanít valójában a...

A "Mit tanít valójában a Biblia"című Jehova Tanúi kiadványt nem volna helyesebb úgy elnevezni, hogy "Mit tanít valójában a Szentírás Új Világ fordítása"?

Figyelt kérdés

2012. febr. 23. 16:00
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/215 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Az olvasás nem helyettesíti a személyes ismeretséget. Abban a hosszú kérdésben egyetlen emberről van szó aki kiírta a kérdést.

2012. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/215 anonim ***** válasza:
14%
Azért mert az újfordítás a Bibliát fordítja le és nem a te Jehova félelmedet. Nem vagyok Jehovista, de nem látom bennük a rossz fordítást.
2012. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/215 anonim ***** válasza:
90%
Nem olvastam végig, de annyit hozzáfűznék az "elméjükben betegek" kifejezéshez, hogy nemrég beszélgettem egy JT ismerősömmel erről. Amikor megemlítettem a hitehagyottakat, és hogy így nevezik őket nagyon erőlködött azon, hogy elmagyarázza, hogy ezek az emberek mégiscsak elméjükben betegek. Ezt úgy magyarázta, hogy mivel az egy és igaz tant ismerik, de eltávolodtak, megcsalatkoztak benne, az egy betegség, az ilyen emberekhez pedig természetesen se köszönni, se szólni nem szabad, mivel károsak a gyülekezetre. Olymód, mintha fertőző betegek lennének, beszennyeznék a többi hívőt ártó gondolataikkal, így mindenfajta kommunikációs helyzetet kerülni kell. Ezt olyan természetesen magyarázta, mintha arról beszélnénk, hogy az evés az életbenmaradáshoz fontos. Engem az zavart, hogy olyan könnyedén vette ezt, normálisnak. Mintha normál magatartás lenne nem köszönni annak, akinek előtte köszönt, nem beszélni vele, és semmi. Szerinte ez teljes mértékig elfogadható és normális.
2012. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/215 webnyelv ***** válasza:
100%

De, de! Teljesen egyetértek a kérdezővel.

Bár a Jehova tanúinak ez nem öröm, valóban nem az ő bibliájukat nevezik a köznyelvben Bibliának, és irodalomórákon sem az ő bibliájukat értik Biblia alatt. Tehát a hétköznapi, főleg nem hívő ember biztosan nem arra fog gondolni, amire ők, ha a "Biblia" szót kimondják. Nagyon megtévesztő, amiket mondanak magukról.

2012. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/215 anonim ***** válasza:
73%

@ Saca:


1. A tudásom nem kizárólag egy szemszögből való, mivel a Wikipédia, a GYK, a YouTube és az evangéliumi keresztény oldalak NEM ex-JT oldalak.


2. Mindenki kijöhet a sodrából, tudom. Csakhogy itt NEM egyszeri alkalomról volt szó, továbbá NEM egyetlen emberről. Megmutatom ismét a hosszú kérdést, hátha végre rászánod magad az olvasásra:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Tudom, hogy 50 oldal nagyon sok, de nem kell végigolvasni az egészet, csak a kérdezői kommenteket; ezekből sem a teológiai részeket, csak a privát megnyilvánulásait. Ezen felül egy bizonyos Pergamon válaszait, szintén csak a privátokat. Hozzájuk képest az ott is írogató 34 %-os JT még enyhének mondható, pedig azelőtt róla volt a legnegatívabb véleményem.


És megmutatom itt is a másik két kérdést, amelyekben minősíthetetlen stílusban nyilatkoztak meg tanúk:

1. Egy bizonyos "én lászló" kérdése (Nincs látható nick, de így szólítják a válaszolók, pl. a 81. sz. alatti válaszban):

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Vitán felül áll, hogy a kérdező stílusa is borzasztó, egyéb negatívumokról nem is beszélve. Pedig kereszténynek tartja magát... No comment.

Itt a fenti kérdés kérdezője az egyik 16 %-os válaszoló (Kaunn nicken szólítják); de van egy másik 16 %-os JT is (R. Ildikó), továbbá egy bizonyos Katalin, ill. dudiska (az ő nickje még mindig engedélyezve van).

2. A másik kérdés pedig még az elsőnél is hosszabb (80 oldal); még én sem olvastam teljesen végig:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

Itt szintén megtalálhatók Ildikó válaszai, amelyek már olyan erősek voltak, hogy egy alkalommal a 34 %-os JT is megfeddte őt emiatt. (Megjegyzem, az 50 oldalas kérdésnél a kérdezőt is. Szóval, így visszanézve még tényleg ő volt a legjózanabb.) A vitapartnerek között itt is megtalálható az a bizonyos László a kedvesnek, kellemesnek vagy finomnak egyáltalán nem mondható stílusával, sőt, itt még minősíthetetlenebb módokon nyilatkozott meg.

Az agresszív tanúkról szóló történet pedig, amit már említettem valamelyik nap, a 97. sz. alatt olvasható.


@ Vidiripi: Az olvasás valóban nem helyettesíti a személyes ismeretséget, de mégis rengeteg infót ad. És ha már több JT is hasonlóan agresszív stílusú, akkor ott valami nincs rendben. Nézz be kicsit te is a linkelt kérdésekbe... :)


Üdv. :)

2012. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/215 anonim ***** válasza:
7%

"ha már több JT is hasonlóan agresszív stílusú, akkor ott valami nincs rendben. "


Bizonyára a te stílusod az igazi keresztény stílus! (vö. Róma 16:17-18)

2012. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/215 anonim ***** válasza:
0%

OFF:


Hogy-hogy ez a kérdés állandóan ki van emelve? Nem csak 1-szer lehet egy kérdést kiemelni? Vagy a kérdés kiírójának van valami belső kapcsolata a rendszer üzemeltetőivel?

2012. máj. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/215 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"ha már több JT is hasonlóan agresszív stílusú, akkor ott valami nincs rendben. "


Igen baj az van. De a kérdés az hogy kivel vagy mivel van baj.

Tehát ,mi nincs rendben? De feltételezem a probléma a stílussal van. Az vitathatatlan tény hogy nem mindegy hogy hogyan viselkedünk az emberekkel.

De aki kereszténynek vallja magát annak elvileg a viselkedésében is ezt kellene tükröznie.

Valahogy úgy ahogy Jézus is viselkedett az emberekkel.

2012. máj. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/215 lsandor ***** válasza:
0%
Hát Berta neked valahogy sikerült agresszív személyekkel találkoznod
2012. máj. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/215 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sincs túl jó tapasztalatom JT-ival kapcsolatban, akiket ismerek nagyon erőszakosak és megalapozatlanul lövöldöznek mindenféle érvekkel. és nem vagyok Berta..


Erre a legjobb példa, mikor egyik családtagom megismerkedett JT-ival, rá 1-2 hónappal olyan dolgokat állított, amit épeszű ember nem (egyébként később kiderült JT-i sem, csak a rokonom félreértett egy-két dolgot) és ő mégis foggal körömmel védte a saját vélt igazát, csak azért mert úgy gondolta, hogy a szervezet ezt mondta.

Remélem érthető. Szóval aggresszív stílusban védte a szervezet mondandóját hiába mondtunk neki bármit, nem lehetett eltántorítani attól. Később kiderült, hogy félreértett dolgokat és azt védte körömszakadtáig.

Vagyis gondolkodni abszolút elfelejtett, hiába érveltünk neki bármivel csak az volt a jó, amit a társaság mondott.

2012. máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!