Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Mit tanít valójában a...

A "Mit tanít valójában a Biblia"című Jehova Tanúi kiadványt nem volna helyesebb úgy elnevezni, hogy "Mit tanít valójában a Szentírás Új Világ fordítása"?

Figyelt kérdés

2012. febr. 23. 16:00
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/215 A kérdező kommentje:

Mulder614-nek:


MÁSIK KÖNYVBŐL IDÉZEK:


"""A TAN BIBLIAI ALAPJA


A HÁROMSÁGTAN A BIBLIAI ADATOK ÖSSZEGZÉSÉN ALAPUL:


1.CSAK "EGYETLEN" ISTEN VAN(5Móz 4:39;ÉZS 43:10;ZSOLT 86:10;MK12:32;1KOR8:4;1TIM 2:5;JAK 2:19;STB.)

2.A BIBLIA" ISTENNEK",SŐT HELYENKÉNT"AZ"ISTENNEK NEVEZI MIND AZ ATYÁT,MIND A FIÚT,MINT A SZENTLELKET:

a,ISTEN AZ ATYA (MAL 1:6;JN 6:45;RÓM1:7;1KOR8:6;EF4:6;1PT1:2),

b,ISTEN A FIÚ(MT 1:23;JN1:1,18;10:30;20:28;RÓM9:5;FIL2:6;KOL2:9;TIT2:13;1JN5:20;2JN9),

c,ISTEN A SZENTLÉLEK(APCSEL5:3-4;16:6-10;1KOR12:4-6)

3.AZ ATYA,A FIÚ ÉS A SZENTLÉLEK EGYMÁSSAL KAPCSOLATBAN VAN,EGYMÁSSAL KOMMUNIKÁL,TEHÁT MINDHÁROM "VALÓSÁGOS" SZEMÉLY(JN16:13-14;RÓM 8:26-27;JEL22:16-17;STB.).


A FENTIEK ALAPJÁN LOGIKUS A KÖVETKEZTETÉS,HOGY AZ EGYETLEN ISTEN"VALAMIKÉPPEN"HÁROM SZEMÉLYBEN LÉTEZIK.EZ AZÉRT HALADJA MEG AZ EMBERI FELFOGÓKÉPESSÉGÜNKET,MERT NINCS RÁ PÉLDA A"TEREMTETT VILÁGBAN".

ISTEN AZONBAN MÁST IS ÁLLÍT ÖNMAGÁRÓL,AMI MEGHALADJA AZ ÉRTELMÜNKET,AMIT MÉG A HÁROMSÁGTAN TAGADÓI IS VALLANAK:ISTEN LÉNYÉNEK IDŐ-ÉS TÉRBELI VÉGTELENSÉGE,AZAZ ÖRÖKKÉVALÓSÁGA(1MÓZ21:33;ZSOLT 90:1-2;ÉZS 40:28;RÓM 16:26;1TIM1:17;6:16),ILLETVE MINDENÜTT JELENVALÓSÁGA(ZSOLT139:7-12)APCSEL17:27-28.)A HÁROMSÁGTAN LOGIKÁJA TEHÁT A SZENTÍRÁSÉT KÖVETI:

1.ISTENNEK VANNAK OLYAN TULAJDONSÁGAI ÉS OLYAN TETTEI,AMELYEK"CSAK AZ ÖVÉI"LEHETNEK,AZAZ MÁS ILYEN NEM LEHET,MÁS ILYET NEM TEHET.

2.AZ ÍRÁSOK AZ ATYÁRÓL,A FIÚRÓL,ÉS A SZENTLÉLEKRŐL IS ÁLLÍTJÁK,

a,HOGY OLYAN,AMILYEN CSAK ISTEN LEHET,

b,ÉS HOGY OLYASMIT "TESZ",AMIT CSAK ISTEN TEHET.

A "KIZÁRÓLAG"ISTENT JELLEMZŐ TULAJDONSÁGOK ÉS TETTEK TEHÁT AZ ATYÁRÓL,A FIÚRÓL ÉS A SZENTLÉLEKRŐL"IS"ELMONDHATÓK.""""

2012. ápr. 2. 18:27
 92/215 A kérdező kommentje:
A nagybetűkért elnézést kérek.
2012. ápr. 2. 18:27
 93/215 anonim ***** válasza:
72%

Helló, Kérdező, beragadt a Caps Lock gombod? :P

Tudom, elnézést kértél, de ezt nem bírtam kihagyni. :(


Találtam néhány _nagyon_ érdekes anyagot; gondoltam, megmutatom.


Felmerült a kérdés, ugyebár, hogy miért nem tudnak / akarnak a JT-k elvonatkoztatni a szervezettől, miért olyan nehéz nekik, hogy különállóként kezeljék magukat az ŐT-tól. Megvan a válasz: Mert maga az ŐT ezt tanítja nekik, erre kondicionálja és ezzel félemlíti meg őket, de iszonyatos mértékben ám...


Tessék, néhány idézet:


< Jehova látható szervezetről is gondoskodott: ’hű és értelmes rabszolgáról’, akit szellemtől-felkentek alkotnak, hogy Krisztus követőit minden nemzetben hozzásegítsék a Biblia helyes megértéséhez és megfelelő alkalmazásához. Ha nem vagyunk kapcsolatban ezzel az Isten által felhasznált közlési csatornával, nem haladhatunk előre az élet útján, akármennyit olvassuk is a Bibliát. >

(Őrtorony 1982. 8/1 ; 16. o.)


< Ha kezdjük azt gondolni magunkról, hogy valamit jobban tudunk, mint a szervezet, tegyük fel a kérdést: „Hol tanultuk meg először a bibliai igazságot? Vajon megismertük volna az igazság útját a szervezet vezetése, útmutatása nélkül? Valóban képesek lennénk boldogulni Isten szervezetének vezetése nélkül?” Nem, nem lennénk képesek! >

(Őrtorony 1983. 8/1 ; 30. o.)


< Ne gondold, hogy vannak különböző más utak is, amelyeknek követésével életet nyerhetsz Isten új rendszerében. Csak egy út van. Ahogy csupán az egy bárka maradt meg a Vízözönben, nem sok csónak, így csupán egy szervezet — Isten látható szervezete — fogja túlélni a gyorsan közeledő „nagy nyomorúságot”. Egyszerűen nem igaz, hogy minden vallás ugyanahhoz a célhoz vezet... Az örök élet elnyerése végett Jehova szervezetéhez kell tartoznod, Isten akaratát kell cselekedned. >

(Örökké élhetsz Paradicsomban a földön; 255. o.)


< De mennyire erős a hited? Kérdezd meg magadtól: […] Felismerem-e és támogatom-e teljes mértékben Jehova látható szervezetét és annak Vezető Testületét? >

(Őrtorony 1991. 9/15 ; 13. o.)


< A nagy nyomorúság alatt … feltétlenül szükséges, hogy kövessük a szent szellem vezetését és engedelmeskedjünk Jehova szervezetén keresztül jövő utasításainak. >

(Őrtorony 1991. 9/15 ; 17. o.)


< De ha eltávolítjuk magunkat Jehova szervezetétől, nincs máshol hely a megmentésre és az igazi örömre. >

(Őrtorony 1993. 9/15 ; 22. o.)


< …a tanulóban fel kell ébreszteni az értékelést Jehova szervezete iránt és tudatára kell ébreszteni, hogy életfontosságú annak részévé válni. … A heti bibliatanulmányozásnak magában kell foglalnia oktatást, amely segít a tanulónak értékelni a szervezetet és javára fordítani annak gondoskodását a saját megmentésük érdekében. Minden héten néhány percben mondj el vagy írj körül valamit a szervezetről és annak működéséről. >

(Királyság-szolgálatunk 1993/4 3-4. o.)


< Fel kell ismerniük: megmentésükhöz lényeges, hogy Jehova szervezetével azonosítsák magukat. >

(Királyság-szolgálatunk 1990/11 ; 2. o.)


< Több milliárdra tehető azok száma, akik nem ismerik Jehovát. Sokan közülük a tudatlanság miatt gyakorolnak olyan dolgokat, amelyeket gonosznak mond Isten Szava. Ha makacsul ragaszkodnak ehhez az úthoz, akkor azok között lesznek, akik elpusztulnak a nagy nyomorúság idején. >

(Őrtorony 1993. 10/1 ; 19. o.)


< Az Özönvízben elpusztult ’hajdani világ’ végnapjaiban Noé volt az, aki az igazságosság hűséges prédikálójának bizonyult (2Péter 2:5). A jelenlegi rendszer utolsó napjaiban Jehova népe teszi ismertté Isten igazságos irányadó mértékeit, és hirdeti azt a jó hírt, hogy lehetséges túlélőként bekerülni az új világba (2Péter 3:9–13). Ahogy Noé és istenfélő családja megmenekült a bárkában, a túlélés ma attól függ, hogy valakinek van-e hite, és lojálisan együttműködik-e Jehova egyetemes szervezetének földi részével. >

(Őrtorony 2006. 5/15 ; 22. o.)


Nos, ennyi szerintem elég is lesz annak bemutatására, hogy az Őrtorony szervezet MANIPULÁL és ELMEKONTROLLT végez. Sajnálom szegény embereket, akik bedőlnek ennek...

2012. ápr. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/215 lsandor ***** válasza:
33%
Kösz Berta ezt az őszinte és kedves törődést :P
2012. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/215 anonim ***** válasza:
85%

Jéé, Saca, rég láttalak.


Nem értem, mire gondolsz pontosan; ha meg igen, akkor nem értem, mi a probléma. Tudhatod nagyon jól, hogy az Őrtorony-teológiát nem bírom, ill. a szervezet dolgait, ezt soha nem titkoltam.

De az embereket nem szoktam mocskolni, szidalmazni, rágalmazni. Piszkálni is csak teljesen alapdolgokért, mint pl. ha nem olvasnak, vagy ok nélkül nyikorognak...


A most bemásolt anyagot pedig nemrég találtam, és eléggé ledöbbentem tőle. Még néhány mínuszpont az ŐT-nak az eddigieken felül. Titeket viszont tényleg sajnállak emiatt, bár mindenkit csak annyira lehet irányítani, befolyásolni, amennyire hagyja magát... Én a szabadságot és az önálló gondolkodást preferálom.


Üdv. :)

2012. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/215 lsandor ***** válasza:
9%
Nem baj, nem baj, kiderül az előbb utóbb, hogy kik azok akiket irányítottak, vagy kik azok akiket nem. Még jó, hogy az Őrtorony Társaság sosem szid téged
2012. ápr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/215 anonim ***** válasza:
81%

Már világosan kiderült: lásd a kettővel előbbi válaszomban felsorolt idézeteket. Eléggé meggyőző, de gondolom, ezeken kívül is vannak még hasonlók.


Az igazság feltárása nem szidalmazás, ezt jó, ha tudod. Ha én felhívom a figyelmedet egy hibára, mondjuk arra, hogy rossz helyen parkol az autód, az nem szidalmazás.


Az ŐT társaság pedig olyan negatívnak állít be mindenkit, aki nem hozzá tartozik, hogy attól is a hajam az égnek áll. Te még nem olvastad azokat a kiadványokat, amelyekben azzal hülyítik a jónépet, hogy mindenki ellenség, aki nem JT? Vagy hogy nem szabad szóbaállni a "hitehagyottakkal", még családon belül sem? És hogy a "hitehagyottak" "elméjükben betegek" (angol eredetiben: "mentally diseased")? - Ezért a kijelentésükért egyébként Angliában be is perelték őket...


És ez a mentalitás nagyon meglátszik néhány tanún itt, a GYK-n is. Tudod, van az a hosszú kérdés, amit mutattam neked, csak nem voltál hajlandó elolvasni. A JT-kérdező megint felbukkant a napokban egy másik kérdésnél; és kb. ugyanazt adja elő, amit a saját kérdésében: ítélkezést, mocskolódást, sértegetést, nagyon agresszív stílusban, bármiféle tolerancia nélkül. Már ez egy bizonyítéka annak, hogy rossz forrásból táplálkozik; ugyanis Jézus Krisztus tanítása nem az, hogy gyűlölködjünk, hanem az, hogy még az ellenségeinket is szeressük... A jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa pedig rossz gyümölcsöt. Ennyi.


GBU

2012. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/215 lsandor ***** válasza:
9%
Ó ó ó. Olvastam én is azokat a kiadványokat, de én nem olyan felfogásban mint te. Az igaz, hogy vannak testvérek, akik keményen állnak hozzá a dolgokhoz, de az nem a társulat hibája
2012. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/215 anonim ***** válasza:
78%

Persze, nem olyan felfogásban... Egy belsős és egy külsős nem is olvashatja ugyanolyan felfogásban, merthogy a belsős _nem tud_ objektív lenni...


Csak egyetlen egy idézetet mutatok, amit nem lehet kimagyarázni:


<< "Kerüljétek őket" - mondja Isten Szava. Más fordítások ezt így adják vissza: "térjetek ki előlük", "tartsátok távol magatokat tőlük", "maradjatok távol tőlük". Ezt az ihletett tanácsot nem lehet félreérteni. Tegyük fel, hogy egy orvos azt mondja neked, hogy ne érintkezz egy személlyel, aki egy fertőző és halálos betegségben szenved. Nagyon is jól tudnád, hogy mit jelent az orvos figyelmeztetése, és egész biztos, hogy szigorúan követnéd azt, amit mondott. Nos, ezek a hitehagyottak 'az elméjükben' betegek, és szeretnének másokat is megfertőzni a hitehagyott tanításaikkal.” >>

(forrás: Az Őrtorony újság 2011. június 15-i száma, 16. oldal)


[Emiatt történt az előzőleg említett per Angliában.]


Az pedig egyértelmű, hogy az egyes személyeknek is van saját felelősségük, ami ott kezdődik, hogy odaadják-e magukat egy ilyen tanításokat hirdető szervezethez vagy nem.

2012. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/215 lsandor ***** válasza:
32%
Végül is igaza van a kiadványnak, de nem úgy kell érteni, hogy a kiközösített személyek elmebetegek. Ismerek egy jó pár kiközösítettet és eddig mindig úgy van, hogy nem jobb, hanem rosszabb lett az életük azután, hogy elhagyták Isten szervezetét. Úgy csinálsz Berta mintha bármelyikünk is azt akarná, hogy Jehova Tanúja legyél, pedig ez nem így van. A saját életed, azt kezdel vele amit akarsz
2012. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!