Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Mit tanít valójában a...

A "Mit tanít valójában a Biblia"című Jehova Tanúi kiadványt nem volna helyesebb úgy elnevezni, hogy "Mit tanít valójában a Szentírás Új Világ fordítása"?

Figyelt kérdés

2012. febr. 23. 16:00
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/215 A kérdező kommentje:

Szia!

Sajnos rengeteg mindent nem tudok.

Ezért is olvasgatok.

Most például ezt:


[link]

2012. márc. 18. 20:28
 62/215 A kérdező kommentje:

[link]


Meg ezt is.

2012. márc. 18. 20:31
 63/215 A kérdező kommentje:
2012. márc. 18. 21:52
 64/215 lsandor ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, hogy ha nem tudsz dolgokat, akkor az biztos, hogy a legjobb módja a kérdezés. Szóval várom még kérdéseid, ha vannak ilyenek
2012. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/215 A kérdező kommentje:

Oké,köszi!

Idézet máshonnan:

"Azt nem értem,hogy ha minden "világi"vallási könyv a Sátántól van,akkor az Őrtorony Társulat miért idéz belőle?

Hiszen akkor gyakorlatilag a Sátántól idéz,nem?


Szerintem nem kell sehonnan sem idézgetni,hogy ki mit írt a témáról,úgyis csak a Társulatnak lehet igaza,akkor azt meg minek alátámasztani világi vallási művekkel?"

2012. márc. 21. 08:57
 66/215 lsandor ***** válasza:
0%

Az, hogy minden kiadvány a Sátántól származik, ez így nem helyes és nem is mondunk ilyet. De a Biblia az 1János 5: 19-ben tényleg azt mondja, hogy: "Tudjuk, hogy az Istentől származunk, de az egész világ a gonosz hatalmában van."-tehát elmondható, hogy a világ felett most Sátán uralkodik és azok a dolgok, melyeket nap mint nap tapasztalunk sajnos, ezek is ezt támasszák alá.

És azért szoktak kiadványaink hivatkozni másokra, mert tényleg vannak elismerendő kiadványok egyes témákban és ezt nem is szeretném vitatni, egyáltalán nem

2012. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/215 A kérdező kommentje:

Oké.

A linkelt könyvekbe bele tudnál-e olvasni?

2012. márc. 21. 10:56
 68/215 lsandor ***** válasza:
0%
Mármint az előzőekre gondolsz? Nos igazából nem nagyon van hozzá kedvem, de meg is mondom, hogy miért azért mert nem annyira találok ezekben konkrétumokat, de mind1. Ha van konkrét dolog azt szívesen hallanám
2012. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/215 A kérdező kommentje:

Kár.

Azért,mert sajnos a Társulat a saját"szemüvegén"keresztül mutatja be a dolgokat.

Pl.kiragadott mondatrészekkel érvel(mely mondat befejezve az adott lexikonban/szakirodalomban teljesen más értelmet nyer.)

Így gyakorlatilag semmi értelme az eszmecserénknek,ha nem olvasol bele.:((

2012. márc. 21. 11:17
 70/215 lsandor ***** válasza:
0%
Hát nem éppen a saját szemüvegén nézi és én sem, nem hordok szemüveget. Ahogy gondolod. Írj le konkrét gondolatokat, dolgokat, tényeket. Én sem szoktam mondani, hogy olvasd el ezt és ezt
2012. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!