Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Mit tanít valójában a...

A "Mit tanít valójában a Biblia"című Jehova Tanúi kiadványt nem volna helyesebb úgy elnevezni, hogy "Mit tanít valójában a Szentírás Új Világ fordítása"?

Figyelt kérdés

2012. febr. 23. 16:00
 211/215 anonim ***** válasza:
73%

Na ,azértvannak hiányoságok,mert mit is jelent az hogy én hiszek,vagy mi a bibliai hit?Mitjelent az hogy a hit cselekedetek nélkül halott? Nézd meg a tékozló fiú történetét,elgondolkodott azon hogy othon menyi kaja van ,és ő a vájúnál van,vagyis hitte azt hogy othon van kaja ,de ha nem indúl el a hite halott.Vagy nézzük meg az evangéliumokat,mijen sok embernek mondta Jézus ,a hited megtart téged,vagyis Jézus mond valamit és az emberek elhiszik,és követik.Nem akarom a fél Bibliát bemásolni,hisz aki olvasa az tudja ,hogy Jézusról tesz bizonyságot az írás.Vagyis nem JEHOVA-ban kell hinni ,hanem Jézus Krisztusban ,hogy Ő az akinek mondja magát ,és nincs senki más ban üdvösség.

Egyszerüen csak meg kell látni azt ,hogy mit hírdet az egész Újszövetség:Jézus Krisztus Úr ,az Atya Isten sicsőségére,vagyis Mitis jelent a JEHOVA NÉV?:EZ jÉZUS BAN BETELJESÜLT,SZABADÍTÓ,MEGMENTŐ,.

Hagy ne írjam be a héber és görög nevek jelentését,

aki érti ,úgy is érti aki meg nem annak mindegy .

összefoglalás:Higgy az ÚR JÉZUS KRISZTUS -ban és üdvözülsz,hA HISZEL MÁSOK NAK IS ELTUDOD MONDA NI HOGY,JÉZUS TÉGED IS MEG VÁLLTOTT A BŰN ÁTKÁTOL.

nEM SOKAT FIGYELTEM A HELYES ÍRÁSRA ,BOCSI.

2012. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/215 anonim ***** válasza:
0%

"... aki olvasa az tudja ,hogy Jézusról tesz bizonyságot az írás.Vagyis nem JEHOVA-ban kell hinni ,hanem Jézus Krisztusban ,hogy Ő az akinek mondja magát ,és nincs senki más ban üdvösség."


Ez megint tipikus példája annak, hogyan nem szabad a dolgokat túlzottan leegyszerűsíteni. Teljesen más eredmény jön ki végül egy ilyen egyoldalú és leegyszerűsítő hozzáállásól, mint akkor, ha figyelembe vesszük a teljes Bibliát. Tessék:


Jézus ismételten kijelentette: "A Fiú nem tehet saját tetszésére, csak azt teheti, amit az Atyjától lát tenni" (János 5:19, The Holy Bible). "Azért jöttem az égből, hogy ne a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki elküldött engem" (János 6:38). "Amit én tanítok az nem az enyém, hanem azé, aki elküldött engem" (János 7:16). Vajon nem mindig nagyobb a küldő, mint a küldött?


Ez a kapcsolat tükröződik Jézusnak a vincellérről szóló példázatából is. Istent, az Atyját a szőlő tulajdonoshoz hasonlította, aki külföldre utazott és rábízta szőlőjét a szőlőművelőkre, akik a zsidó papságot szemléltetik. Amikor később a tulajdonos elküldi egyik rabszolgáját, hogy hozzon gyümölcsöt a szőlőjéből, a szőlőmunkások megverik a rabszolgát és visszaküldik üres kézzel. A tulajdonos másodszor is elküld egy rabszolgát, sőt harmadszor is, de mindegyikkel egyformán bánnak. Végül is a tulajdonos ezt mondta: "Elküldöm az én szeretett fiamat (Jézust). Bizonyára őt majd megbecsülik." De a gonosz szőlőmunkások ezt mondták: "’Itt az örökös, öljük meg, így miénk lesz az örökség.’ Ezzel kidobták a szőlőből és megölték" (Lukács 20:9–16). Jézus itt saját helyzetét világította meg: ő elküldetett Istentől, hogy az ő akaratát cselekedje, mint ahogyan egy apa is elküldi engedelmes fiát.


Jézus követői Jézusban mindig Isten engedelmes szolgáját látták, nem pedig azt, aki Istennel egyenlő. Amikor Istenhez imádkoztak, Jézusról úgy beszéltek, mint aki "a te szent szolgád, akit te felkentél... jelek és csodák történtek a te szent szolgád, Jézus neve által" (Cselekedetek 4:23, 27, 30, RS, Katolikus kiadás.)


Vagyis? Ha a Biblia történetesen egyaránt "megváltónak" nevezi a Héber Íratok istenét, JHVH-t, azaz Jehovát és Jézus Krisztust is, akkor erre a tényre kizárólagosan csak azt a torz magyarázatot lehet adni, hogy Ők egy háromság részei?! Vagy van egy kézenfekvő és természetes magyarázat is, mely adható: Jehova Isten SAJÁT AKARATÁBÓL küldte el Jézust, elsőszülött fiát, a szolgáját (aki éppúgy imádja istenét, mint minden hűséges teremtménye!), mint aki a szándékának a végrehajtója, vagyis mindkettőjüket megilleti többek között az a jelző, hogy "megváltó".


"Jézus Krisztus Úr ,az Atya Isten sicsőségére,vagyis Mitis jelent a JEHOVA NÉV?:EZ jÉZUS BAN BETELJESÜLT,SZABADÍTÓ,MEGMENTŐ,. "


"Beteljesült", de nem "megtestesült"!


"nEM SOKAT FIGYELTEM A HELYES ÍRÁSRA ,BOCSI."


Ez zavarna a legkevésbé, ha legalább az igazságra figyeltél volna...! :))

2012. nov. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/215 anonim ***** válasza:
64%

Teljes bizalommal használd a könyv olvasásakor a KÁroli Gáspár fordítású Bibliát is.


(egy tanú lány)

2012. nov. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/215 anonim ***** válasza:
28%
Mit tanít szerintünk a Biblia.
2013. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/215 A kérdező kommentje:

# 213/214:

Szia!

Az új revideáltat is használhatom?

2013. szept. 22. 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!