Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Mit tanít valójában a...

A "Mit tanít valójában a Biblia"című Jehova Tanúi kiadványt nem volna helyesebb úgy elnevezni, hogy "Mit tanít valójában a Szentírás Új Világ fordítása"?

Figyelt kérdés

2012. febr. 23. 16:00
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
 131/215 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Hogyan lesz hited?

2012. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/215 A kérdező kommentje:

Talán ez a Biblia tanításának lényege:

Első tény:

Isten szeret téged,és csodálatos terve van az életeddel.

Isten szeretete:

János 3:16:

Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Isten terve:

Krisztus mondja:"azért jöttem,hogy életük legyen,sőt bőségben éljenek"(hogy teljes és tartalmas életet éljenek).(János 10:10)

Mi lehet az oka annak,hogy a legtöbb ember mégsem ilyen életet él?Az hogy...

Második tény:

Az ember bűnös,és elszakadt Istentől.Ezért nem ismerheti és nem is tapasztalhatja Isten szeretetét és életére vonatkozó tervét.

Az ember bűnös

"Mindenki vétkezett,és híjával van az Isten dicsőségének"(Róma 3:23).

Az embert Isten arra teremtette,hogy szoros kapcsolatban legyen Vele,az ember viszont úgy döntött,hogy Istentől függetlenül érvényesíti a saját akaratát,és emiatt megszakadt az Istennel való kapcsolata.

Ez az önfejűség aktív lázadásban vagy passzív közönyben nyilvánul meg,ami a Biblia szerint az ember bűnös voltána bizonyítéka.

Az ember elszakadt Istentől

"Mert a bűn zsoldja a halál"(Istentől való lelki elszakadás)(Róma 6:23).

Isten szent,és az ember bűnös.Nagy szakadék választja el őket.Az ember állandóan próbálkozik azzal,hogy elérje Istent és a teljes életet-mindezt a saját erejéből,például erkölcsös élettel,filózófiával vagy vallással teszi.

A harmadik tény magyarázza meg e szakadék áthidalásának egyetlen módját...

2012. jún. 2. 22:36
 133/215 A kérdező kommentje:

Harmadik tény

Jézus Krisztus Isten egyetlen megoldása az ember bűnére.Általa megismerheted és tapasztalhatod Isten szeretetét és életedre vonatkozó tervét.

Jézus helyettünk halt meg

"Isten abban mutatta meg rajtunk szeretetét,hogy Krisztus már akkor meghalt értünk,mikor bűnösök voltunk."(Róma 5:8)

Feltámadt a halálból

"Krisztus meghalt a mi bűneinkért az Írások szerint.Eltemették,és -ugyancsak az Írások szerint-feltámadt a harmadik napon,és megjelent Kéfásnak(Péternek),majd a tizenkettőnek.Azután megjelent több mint ötszáz testvérnek egyszerre..."(1Kor15:3-6).


Ő az egyetlen út,amely Istenhez vezet


"Jézus így válaszolt:Én vagyok az út,az igazság és az élet;senki sem mehet az Atyához,csakis énáltalam"(János 14:6).

Isten már áthidalta azt a szakadékot,amely minket elválaszt tőle:elküldte a Fiát,Jézus Krisztust,aki helyettünk halt meg a kereszten,hogy megfizesse a bűneinkért járó büntetést.

Nem elég csak ismerni ezt a három tényt...

2012. jún. 2. 22:46
 134/215 A kérdező kommentje:

Negyedik tény

Személyesen el kell fogadnunk Jézus Krisztust megváltónknak és Urunknak,akkor ismerhetjük meg és tapasztalhatjuk Isten szeretetét és életünkre vonatkozó tervét.


Be kell fogadnunk Krisztust

"Akik pedig befogadták,azokat felhatalmazta arra,hogy Isten gyermekeivé legyenek;mindazokat,akik hisznek az ő nevében"(János 1:12).


Krisztust hit által fogadjuk be

"Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által,és ez nem tőletek van;Isten ajándéka ez;nem cselekedetekért,hogy senki se dicsekedjék"(Ef2:8-9).


Krisztust elfogadva újjászületünk(János 3:1-8)


Krisztust személyes meghívással fogadjuk be


Krisztus mondja:"Íme,az ajtó előtt állok,és zörgetek:ha valaki meghallja a hangomat,és kinyitja az ajtót,bemegyek ahhoz..."(Jel3:20).

Krisztust elfogadni azt jelenti,hogy önmagunktól Istenhez fordulunk(megtérés),és bízunk abban,hogy Krisztus az életünkbe költözik(megbocsátja bűneinket,és olyanná tesz,amilyen akarja,hogy legyünk).

Nem elég csak értelmileg egyetérteni azzal,hogy Jézus Krisztus az Isten fia,és hogy meghalt a bűneinkért.

Nem elég érzelmi élményünk sem.

Jézus Krisztust hit által fogadjuk el,az akaratunk döntésével.

2012. jún. 2. 22:58
 135/215 A kérdező kommentje:

Krisztust már most elfogadhatod-hittel imádkozva


(Az imádság Istennel való beszélgetés.)

Isten ismer téged,és nem a szavakat,hanem a szándékot értékeli.

Pl.

"Úr Jézus,szükségem van rád.Köszönöm,hogy meghaltál értem a kereszten.Kinyitom az életem ajtaját,és elfogadlak téged mint Megváltómat és Uramat.Köszönöm,hogy megbocsátottad bűneimet,és örök életet adtál nekem.Foglald el az életem trónját,és formálj olyanná,amilyen akarod,hogy legyek."


Kifejezi ez az imádság azt,amit szeretnél?

Ha igen,mondd el most,és Krisztus be fog jönni az életedbe,ahogy megígérte.

2012. jún. 2. 23:04
 136/215 A kérdező kommentje:

Tehát összefoglalva:tudom,hogy bűnös vagyok.

Hiszem,hogy Jézus meghalt értem a kereszten a bűneim miatt.

Elfogadom őt megváltómul,és örök életet nyerek általa.

2012. jún. 2. 23:09
 137/215 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Róma 10:17 A hit tehát hallásból van, a hallás pedig a Krisztus beszéde által.

2012. jún. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/215 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Tehát összefoglalva:tudom,hogy bűnös vagyok.

Hiszem,hogy Jézus meghalt értem a kereszten a bűneim miatt.

Elfogadom őt megváltómul,és örök életet nyerek általa."


Nem kell itt kilométer hosszú szöveget írni. Szépen összefoglaltad a lényeget.


Ámen!

2012. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/215 A kérdező kommentje:

Bocsi,úgy éreztem,hogy ettől részletesebb válaszra vársz!

:)))

Te Tanú vagy?

2012. jún. 3. 00:26
 140/215 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Vannak kérdések ahol tényleg a részletekbe menően bele kell menni. De ez nem az.

Először határozd meg hogy ki a tanú! (meg mivel kapcsolatban tanúskodik)

2012. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!