Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Mit tanít valójában a...

A "Mit tanít valójában a Biblia"című Jehova Tanúi kiadványt nem volna helyesebb úgy elnevezni, hogy "Mit tanít valójában a Szentírás Új Világ fordítása"?

Figyelt kérdés

2012. febr. 23. 16:00
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/215 anonim ***** válasza:
78%

Ne csináld már, légy szíves...


< Nos, ezek a hitehagyottak 'az elméjükben' betegek...> - írja az Őrtorony; szerinted meg igaza van, de nem úgy kell érteni, hogy a kiközösített személyek elmebetegek...

Akkor hogyan??? És akárhogyan is, de mi a magyarázat az ilyen fokú ellenségeskedésre, gyűlöletkeltésre??? Hiszen Jézus azt tanította, hogy még az ellenségeinket is szeressük, és imádkozzunk azokért, akik átkoznak minket.


Azon semmi csodálkoznivaló nincs, hogy emberek élete rosszabb lesz a kiközösítés után; bár nem tudom, ezt te honnan tudod megállapítani, amikor nektek egyértelműen meg van tiltva, hogy beszéljetek velük.

És akikről pedig én tudok, azoknak többnyire jobb lett az életük, mint a Szervezeten belül volt; igaz, ők - legalábbis a többség - nem kiközösítettek, hanem önként, saját elhatározásukból különültek el, miután elgondolkodtak a szervezet némely visszásságán vagy sok-sok negatív tapasztalatot szereztek az ott eltöltött évek alatt.


Egyáltalán nem csinálok úgy, mintha...

És köszönöm, de a saját életemmel már kezdtem valamit, amikor megtértem, azaz átadtam az életemet Istennek, a Bibliában írtaknak megfelelően bemerítkeztem az Atya, a Fiú és a Szent Szellem nevében, stb. :D


Üdv. :)

2012. ápr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/215 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


< Nos, ezek a hitehagyottak 'az elméjükben' betegek...>


A cikk írója hatalmas hibát követett el hogy így fogalmazott.

Nem csodálkozom azon hogy bírósági per lett a dologból.

Bár arra gondolhatott hogy a szellemi beállítottságuk lett "beteg". De a megfogalmazása az nagyon nem jól sikerült.

Valóban félre érhető és sértő ez a a fogalmazás. Botránkozást vált ki ami nagyon is kerülendő.

2012. ápr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/215 lsandor ***** válasza:
0%
Egyértelmű, hogy nem azt jelenti, hogy elmebetegek
2012. ápr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/215 anonim ***** válasza:
85%
Tehát az "elméjükben betegek" [mentally diseased] nem azt jelenti, hogy elmebetegek, mondod te. Akkor pontosan mit?
2012. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/215 lsandor ***** válasza:
0%
Pontosan arra, amit Vidiripi is írt, hogy szellemi beállítottságuk lett beteg. Abszurdum, hogy valaki úgy értelmezi ezt, hogy elmebetegek.
2012. ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/215 anonim ***** válasza:
85%

És hogyan lehet valakinek beteg a szellemi beállítottsága? Költői kérdés...

De ha valóban erre is gondolt volna az idézett cikk írója, akkor úgy kellett volna megfogalmaznia, hogy ne legyen félreérthető. Igaza van Vidiripinek, ez hatalmas hiba, ami botránkozást váltott ki. És egyáltalán nem abszurdum, hogy valaki úgy értelmezi az "elméjükben betegek" vagy "mentally diseased" kifejezést, hogy elmebetegek, merthogy pontosan azt jelenti... Ez pedig sérti az angol törvényt ["Vallásos gyűlöletről szóló törvény", eredetiben "Religious Hatred Laws".]


Tessék, mutatok erről egy videót:


http://www.youtube.com/watch?v=5v6NpUldrGw&feature=uploademail


Egy részlet a leírásból:


< Many Jehovah's Witnesses are not comfortable with the religion's notoriously harsh treatment of members who disagree with its doctrine and may choose to leave the church, reports The Independent One former member told the newspaper that "Many like me remain associated with the Witnesses out of fear of being uncovered as an 'apostate' and ousted, not just from the organization, but from their own friends and families. I find I am now branded as 'mentally diseased'--giving any who discovers my true beliefs free license to treat me with disdain." >


És az egyik komment:

< Most former “Witnesses” dedicated their lives to God and Scripture, not to an organization and its dictates. Many came to see there was a tremendous gulf between scriptural truth, and what the WT was/is teaching. These were forced to “separate themselves” from the liars, and were subsequently “cast out”, as our Lord prophesied that they would be. The “mentally diseased” ones are those who have willingly chosen to believes the lies of a religious organization, rather than God’s word.>


És van még hasonló videó a YouTube-on és egyéb helyeken, keress rá nyugodtan. Nagyon kíváncsi lennék, mi lesz a per vége...

2012. ápr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/215 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Igen a hangsúlyt én is a fogalmazásra helyezném.


1Korintusz 10:32 Ügyeljetek arra, hogy se zsidóknak, se görögöknek, se az Isten gyülekezetének ne adjatok okot a botránkozásra, 33 mint ahogy én is mindenkinek mindenben kedvére teszek, nem a magam hasznát keresve, hanem inkább sok emberét, hogy megmentést nyerjenek.


A cikk írójának ezen ige szellemében kellett volna megírnia a cikket. "...ne adjatok okot a botránkozásra..."


Róm 15:3 Hiszen Krisztus sem magának kedvezett, hanem ahogyan meg van írva: "A te gyalázóid gyalázásai énreám hullottak."

2012. ápr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/215 lsandor ***** válasza:
6%
Attól, hogy egy gondolat félreérthető, az még nem jelenti azt, hogy az is. Mert ha valaki elfogulatlanul ismer egy Jehova Tanúját, akkor tudja, hogy nem azt jelenti, hogy elmebeteg egy kiközösített. Jaj én is kíváncsi leszek a per végkifejletére
2012. máj. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/215 anonim ***** válasza:
85%

Az első mondatnak ugorj neki még egyszer, légy szíves, mert így semmi értelme nincs.


Én pedig személyesen nem ismerek igazán JT-ket, viszont rengeteget olvasok: és azután a hosszú kérdés után, amit nem voltál hajlandó elolvasni, 100 %-ig el tudom képzelni, hogy a kiközösítetteket elmebetegnek tartják. Igaz, a kérdező JT nem ezt a kifejezést használta, hanem súlyosságában ezzel egyenértékűeket, de azokat rendszeresen... És azóta is láttam már más kérdésekben hasonló mentalitással megnyilatkozni, abszolút gáz.

2012. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/215 lsandor ***** válasza:
7%

Na látod ez a baj.

Nem kételkedem abban, hogy rengeteget olvasol, de az biztos, hogy olyan forrásokból ha olvasol akkor sosem lesz valódi képed rólunk. Egyáltalán nem.

Szerintem sem helyes az ilyen kemény megnyilvánulás, sőt én is elítélem. De kijöhet a sodrából, az is lehet, hogy mint Jehova Tanúja nincs rendben, ezt nem lehet tudni. De ne állítsd azt, hogy ismersz minket, mert ez távolról sem igaz. És a tudásod egy szemszögből való, a hitehagyottak szemszöge pedig nem éppen a legjobb

2012. máj. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!