Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Mit tanít valójában a...

A "Mit tanít valójában a Biblia"című Jehova Tanúi kiadványt nem volna helyesebb úgy elnevezni, hogy "Mit tanít valójában a Szentírás Új Világ fordítása"?

Figyelt kérdés

2012. febr. 23. 16:00
 191/215 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!



[link]


A gyülekezet:


A gyülekezet

• minden, Krisztus tökéletes

áldozatával megváltott és Isten

hittel fogadott Szentlelke által

újjászült keresztyén láthatatlan

közössége, akik különböző látható

felekezetekben gyűlnek

össze, és ott képmutatókkal és

hitetlenekkel keveredve élnek;

2012. jún. 20. 18:00
 192/215 A kérdező kommentje:

bár ma felekezetekre, továbbá

pogánykeresztyénekre és a

messiásban (Krisztusban) hívő

zsidókra tagolódik, ezek azonban

legkésőbb a mennyei dicsőség

örökkévalóságában

egyesülnek.

2012. jún. 20. 18:01
 193/215 A kérdező kommentje:
218.oldal
2012. jún. 20. 18:02
 194/215 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Úgy gondoltam, hogy lehet veled korrekt vitát folytatni, amely keretében valós bibliai érveket vizsgálunk meg a saját állításunkkal kapcsolatban. De ez egy vicc, amit elém löksz. Látod, mindig itt csúszik el a dolog. Ha bizonyítok a bibliából, a másik oldal bedob egy szemétdombot, mondván: "nesze, majd én megmutatom neked!"


Ugye nem sértelek meg, de korrektség tekintetében nem ezt várná az ember. Válaszolj a felvetett bibliai érvekre, az már nem megy? Helyette a sárdobálós, személyeskedős "vitakultúrát" veszed elő?

2012. jún. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/215 A kérdező kommentje:

Ha személyeskedős lenne,az sokkal durvább lenne!:))))

Nem szándékom senkit sem sárral dobálni!

Egyszerűen a fentebb idézett Bibliai versekből nekem nem az "jön le",amit írsz!


És köszönöm szépen,hogy ennyit fáradozol miattam,őszintén!!!

2012. jún. 20. 18:42
 196/215 anonim ***** válasza:
66%

Vidiripi


"Akármilyen formában történik a tanúskodás, akár élőben, akár nem, egy idegennek nincs a homlokára írva, hogy kiközösített, de akiről kiderül, azzal nem tisztem kommunikálni. Megszakítom a kapcsolatot."


Ha ez célzás akar lenni akkor nagyon messze vagy az igazságtól.

Ha én tévedek akkor hagyd figyelmen kívül amit itt írtam.


"Pál ezzel lényegében ezt akarta mondani: „Látom, milyen mélyen vallásosak vagytok.” A bölcsességéről tanúskodik, hogy megdicsérte őket ezért."

"Arra építve, amiben egyet tudott érteni az athéniakkal, Pál megemlítette, hogy kézzel fogható bizonyítékát látta a vallásosságuknak..."

"Ha tapintatosan kifejezzük, hogy értékeljük, hogy hisz Istenben, akkor ez jó alapja lehet a beszélgetésnek. Ne feledjük, a célunk nem az, hogy megítéljünk másokat a hitbeli meggyőződéseik alapján."


Apostolok cselekedetei 17. fejezet.


"Ugye nem sértelek meg, de korrektség tekintetében nem ezt várná az ember. Válaszolj a felvetett bibliai érvekre, az már nem megy? Helyette a sárdobálós, személyeskedős "vitakultúrát" veszed elő?"


Szerinted Pál is hasonló érveket hozott volna fel?

2012. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/215 A kérdező kommentje:

"Vitatkozni a vita kedvéért bűn(1Tim 6:3-4),úgyhogy ne is a vitát akarjuk megnyerni,hanem sokkal többet:MAGÁT AZ EMBERT,és ne magunknak,hanem JÉZUSNAK!Ha ugyanis a tét az,hogy"Kinek van igaza?",akkor vagy ő győz,vagy mi-de nem feltétlenül Jézus.A"dogmapingpong"eredménye csak az,hogy mindenki egyre indulatosabban ismételgeti a magáét,és egyre kevésbé figyel oda a másikra.Ha azonban a cél a valódi EGYÜTTGONDOLKODÁS",ahhoz olyan légkört kell teremteni,amelyben mindenki őszinte lehet anélkül,hogy ezért megvetés vagy kritika érné."


Próbálok én is önkritikát gyakorolni.

2012. jún. 20. 23:19
 198/215 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Vidiripi!

Nem célzás volt, csak egy megállapítás.


Köszi a kedves figyelmeztetést. De szerintem a modoromnál van érdekesebb, sőt mi több, fontosabb téma is. Persze biztos az is jelent valamit, ha a stílusommal kell foglalkozni, a téma helyett. De boldogít a tudat, hogy itt mindenki másnak kellemes és sármos a szövege.

2012. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 199/215 anonim ***** válasza:
15%
Kedves kérdező. Én egyszerűen fogalmaznák. Az isteni igazságnál nagyobb kincs nics, valamint csak az számít, hogy Isten mit vár el tőlünk és vagyunk-e olyan alázatosak, hogy ezt megismerjük és cselekedeteinkel értékeljük.
2012. jún. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 200/215 A kérdező kommentje:

Ezt már írtam,de lehet,hogy nem olvastad,tessék:



Talán ez a Biblia tanításának lényege:

Első tény:

Isten szeret téged,és csodálatos terve van az életeddel.

Isten szeretete:

János 3:16:

Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Isten terve:

Krisztus mondja:"azért jöttem,hogy életük legyen,sőt bőségben éljenek"(hogy teljes és tartalmas életet éljenek).(János 10:10)

Mi lehet az oka annak,hogy a legtöbb ember mégsem ilyen életet él?Az hogy...

Második tény:

Az ember bűnös,és elszakadt Istentől.Ezért nem ismerheti és nem is tapasztalhatja Isten szeretetét és életére vonatkozó tervét.

Az ember bűnös

"Mindenki vétkezett,és híjával van az Isten dicsőségének"(Róma 3:23).

Az embert Isten arra teremtette,hogy szoros kapcsolatban legyen Vele,az ember viszont úgy döntött,hogy Istentől függetlenül érvényesíti a saját akaratát,és emiatt megszakadt az Istennel való kapcsolata.

Ez az önfejűség aktív lázadásban vagy passzív közönyben nyilvánul meg,ami a Biblia szerint az ember bűnös voltána bizonyítéka.

Az ember elszakadt Istentől

"Mert a bűn zsoldja a halál"(Istentől való lelki elszakadás)(Róma 6:23).

Isten szent,és az ember bűnös.Nagy szakadék választja el őket.Az ember állandóan próbálkozik azzal,hogy elérje Istent és a teljes életet-mindezt a saját erejéből,például erkölcsös élettel,filózófiával vagy vallással teszi.

A harmadik tény magyarázza meg e szakadék áthidalásának egyetlen módját...

Harmadik tény

Jézus Krisztus Isten egyetlen megoldása az ember bűnére.Általa megismerheted és tapasztalhatod Isten szeretetét és életedre vonatkozó tervét.

Jézus helyettünk halt meg

"Isten abban mutatta meg rajtunk szeretetét,hogy Krisztus már akkor meghalt értünk,mikor bűnösök voltunk."(Róma 5:8)

Feltámadt a halálból

"Krisztus meghalt a mi bűneinkért az Írások szerint.Eltemették,és -ugyancsak az Írások szerint-feltámadt a harmadik napon,és megjelent Kéfásnak(Péternek),majd a tizenkettőnek.Azután megjelent több mint ötszáz testvérnek egyszerre..."(1Kor15:3-6).


Ő az egyetlen út,amely Istenhez vezet


"Jézus így válaszolt:Én vagyok az út,az igazság és az élet;senki sem mehet az Atyához,csakis énáltalam"(János 14:6).

Isten már áthidalta azt a szakadékot,amely minket elválaszt tőle:elküldte a Fiát,Jézus Krisztust,aki helyettünk halt meg a kereszten,hogy megfizesse a bűneinkért járó büntetést.

Nem elég csak ismerni ezt a három tényt...

Negyedik tény

Személyesen el kell fogadnunk Jézus Krisztust megváltónknak és Urunknak,akkor ismerhetjük meg és tapasztalhatjuk Isten szeretetét és életünkre vonatkozó tervét.


Be kell fogadnunk Krisztust

"Akik pedig befogadták,azokat felhatalmazta arra,hogy Isten gyermekeivé legyenek;mindazokat,akik hisznek az ő nevében"(János 1:12).


Krisztust hit által fogadjuk be

"Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által,és ez nem tőletek van;Isten ajándéka ez;nem cselekedetekért,hogy senki se dicsekedjék"(Ef2:8-9).


Krisztust elfogadva újjászületünk(János 3:1-8)


Krisztust személyes meghívással fogadjuk be


Krisztus mondja:"Íme,az ajtó előtt állok,és zörgetek:ha valaki meghallja a hangomat,és kinyitja az ajtót,bemegyek ahhoz..."(Jel3:20).

Krisztust elfogadni azt jelenti,hogy önmagunktól Istenhez fordulunk(megtérés),és bízunk abban,hogy Krisztus az életünkbe költözik(megbocsátja bűneinket,és olyanná tesz,amilyen akarja,hogy legyünk).

Nem elég csak értelmileg egyetérteni azzal,hogy Jézus Krisztus az Isten fia,és hogy meghalt a bűneinkért.

Nem elég érzelmi élményünk sem.

Jézus Krisztust hit által fogadjuk el,az akaratunk döntésével.

Krisztust már most elfogadhatod-hittel imádkozva


(Az imádság Istennel való beszélgetés.)

Isten ismer téged,és nem a szavakat,hanem a szándékot értékeli.

Pl.

"Úr Jézus,szükségem van rád.Köszönöm,hogy meghaltál értem a kereszten.Kinyitom az életem ajtaját,és elfogadlak téged mint Megváltómat és Uramat.Köszönöm,hogy megbocsátottad bűneimet,és örök életet adtál nekem.Foglald el az életem trónját,és formálj olyanná,amilyen akarod,hogy legyek."


Kifejezi ez az imádság azt,amit szeretnél?

Ha igen,mondd el most,és Krisztus be fog jönni az életedbe,ahogy megígérte.

2012. jún. 20. 23:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!