Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "Mit tanít valójában a...

A "Mit tanít valójában a Biblia"című Jehova Tanúi kiadványt nem volna helyesebb úgy elnevezni, hogy "Mit tanít valójában a Szentírás Új Világ fordítása"?

Figyelt kérdés

2012. febr. 23. 16:00
 201/215 A kérdező kommentje:

Röviden:

Tehát összefoglalva:tudom,hogy bűnös vagyok.

Hiszem,hogy Jézus meghalt értem a kereszten a bűneim miatt.

Elfogadom őt megváltómul,és örök életet nyerek általa.

2012. jún. 20. 23:43
 202/215 anonim ***** válasza:
66%

Vidiripi


"Köszi a kedves figyelmeztetést. De szerintem a modoromnál van érdekesebb, sőt mi több, fontosabb téma is. Persze biztos az is jelent valamit, ha a stílusommal kell foglalkozni, a téma helyett. De boldogít a tudat, hogy itt mindenki másnak kellemes és sármos a szövege."


"Kolossé 4:5-6 Bölcsen viselkedjetek a kívülállók iránt, a kedvező alkalmakat jól használjátok fel. Beszédetek legyen mindig kedves, sóval fűszerezett, hogy így mindenkinek helyesen tudjatok felelni."

Akkor talán azzal kellene foglalkozni. A témával!

A "sárm" szó jelentésének pedig járt utána mert egyáltalán nem illik ide. Hacsak nem....valami....más cél is vezérel.


"Az isteni igazságnál nagyobb kincs nics, valamint csak az számít, hogy Isten mit vár el tőlünk és vagyunk-e olyan alázatosak, hogy ezt megismerjük és cselekedeteinkel értékeljük."


Neked mi a kincsed? "Ahol a kincsed, ott a szíved is" (Lukács 12:34)

Beszéljünk a kincsekről ,mert az lenne a téma. Persze javíts ki ha tévednék.

2012. jún. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/215 anonim ***** válasza:
0%

"Itt nem az a lényeg,hogy melyik Szervezethez tartozunk!

Hanem Krisztus Egyházához!" - Ezt te írtad kedves kérdező.


A Bibliából bebizonyítottam, hogy bár Isten "kegyelmi ajándéka" (ki nem érdemelt kedvessége) ingyenes, mégsem lehetséges a Mindenható elismerését elnyerni csupán olyan hittel, melynek cselekedetei nincsenek. Sőt, hit és hit között óriási különbség van (mivel esetenként és logikusan teljesen más lehet az ebből fakadó cselekedet, mint amit a Biblia meghatároz - emlékezz Jézus szavaira: az örökli Isten Királyságát, aki CSELEKSZI a Mennyei Atyám akaratát - ehhez persze a Biblia pontosan meghatározza, hogy mi Jehova akarata), így az sem mindegy, miben hiszünk, hiszen a tetteink milyensége múlik ezen. Ez mellett persze van sokféle ún. "keresztény" hit, mely egyszerűen nem késztet cselekedni, legalábbis Isten akaratát semmiképp - és ezek vannak túlsúlyban.


Vagyis nagyon nem mindegy, hogy látjuk a "szervezet" kérdését, alá tudjuk-e támasztani a Szentírás alapján a véleményünket, vagy csak fújjuk a magunkét valódi, Írás szerinti bizonyítékok nélkül.

Tagadhatatlan, hogy a Biblia nekünk mintául szolgál, nem pedig arra való, hogy vele homlokegyenest ellentétes szellemben éljen egy magát kereszténynek tartó ember. Ha ez így van, akkor kötelességünk hallgatni az első sz.-i mintára a szervezet kérdésében is! Az pedig "Krisztus Egyházát" egy konkrét, és szorosan együttműködő szervezetnek írja le, mely nélkül nem is tudták volna végrehajtani mindazt a parancsot, miszerint "tegyetek tanítványokká minden népet..."


Persze a nyilvánvaló igazságot is le lehet tagadni, de minek? Hangsúlyoznám, hogy itt mi NEM EGYMÁSSAL VETÉLKEDÜNK, hanem - amennyiben őszintén állunk hozzá - az igazságot szeretnénk megismerni a saját megmentésünk érdekében.


Kedves Vidripi:


Kezdjük röviden a "sárm"-al. Mint sok kifejezésnek, ennek is igen gazdag jelentésárnyalatai vannak, pl. jelenthet "kedvességet" is. De hagyjuk, mert ez megint csak mellékvágány - vagyis még az sem. Nem is értem, hogy miért kell a valódi témák helyett itt erről beszélni?!


"Akkor talán azzal kellene foglalkozni. A témával!"


Már megbocsáss, de én tértem el tőle? Igen alapos bibliai érvrendszert sorakoztattam fel a napokban pl. a "szervezet" kérdésében. Erre nem kaptam semmiféle érdemleges visszajelzést, csak valami olyasmit, hogy "nekem nem ez jön le azokból a versekből" - de hogy pontosan mivel nem ért egyet a kérdező, vagy bárki, az nem derült ki, sőt határozottan úgy tűnik, hogy dobjátok a témát. Pedig egy alapvető és sok mindent meghatározó kérdésről van szó, ha a "szervezet" mibenlétéről beszélünk.


"Neked mi a kincsed?"


Nekem Isten igazsága, Isten akaratának a cselekvése, nem a sajátomé. És nejed?

Nem a népszerű liberális szellem határozza meg számomra, hogy mi legyen az igazság. És neked?!

2012. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/215 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


"Ez mellett persze van sokféle ún. "keresztény" hit, mely egyszerűen nem késztet cselekedni, legalábbis Isten akaratát semmiképp - és ezek vannak túlsúlyban."


Felvetés! Az hogy itt sok ember írogat vallási témában az nem valamiféle hitnek a bizonyítéka a cselekedete által?


S ami nekem szól:


"Már megbocsáss, de én tértem el tőle?"


Igen te is eltértél tőle.

A 161. kommentedben elkezdted az eltérést. De ez nem szemrehányás vagy ilyesmi. Csak a mondatod végén kérdőjel van. Így utalok a válaszra.


"Igen alapos bibliai érvrendszert sorakoztattam fel a napokban pl. a "szervezet" kérdésében. Erre nem kaptam semmiféle érdemleges visszajelzést..."


Ahogy én látom a kérdezőnek ez a véleménye a gyülekezetekről. A kérdező kifejtette nézeteit ebben a témában. (szerintem)

"A gyülekezet:


A gyülekezet

• minden, Krisztus tökéletes

áldozatával megváltott és Isten

hittel fogadott Szentlelke által

újjászült keresztyén láthatatlan

közössége, akik különböző látható

felekezetekben gyűlnek

össze, és ott képmutatókkal és

hitetlenekkel keveredve élnek;"


"Nem a népszerű liberális szellem határozza meg számomra, hogy mi legyen az igazság. És neked?!"


János 14:6

"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet..."


Jézus megmutatta az igazságot s az oda vezető utat. De amiről nem beszélt arról nekem kell megvizsgálnom hogy tényleg az igazság e.

Cselkedetek 17:11 Ezek nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, teljes készséggel fogadták az igét, és napról napra kutatták az Írásokat, hogy valóban így vannak-e ezek a dolgok. (amiket Pál és Szilás tanított).

Szóval nézd el nekem hogy vizsgálódom mielőtt komoly döntést hoznék.

2012. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/215 anonim ***** válasza:
19%

""Ez mellett persze van sokféle ún. "keresztény" hit, mely egyszerűen nem késztet cselekedni, legalábbis Isten akaratát semmiképp - és ezek vannak túlsúlyban."


Felvetés! Az hogy itt sok ember írogat vallási témában az nem valamiféle hitnek a bizonyítéka a cselekedete által?"


Jehova tanúinak mondod azt, hogy ezt a kérdést nem ismerik? Azoknak, akik napi kapcsolatban vannak mindenféle hitnézetű emberrel, és akik között mindenfajta vallásból vannak bőséges számban? Mi nem tudnánk, hogy mely hitformáknak milyen cselekedeteik vannak, ha egyáltalán vannak?! Te ezt komolyan gondolod?

Látod, többek között ez is egy előnye annak, hogy azt tesszük, amit Jézus megparancsolt a tanítványképző munkával kapcsolatban.


"A 161. kommentedben elkezdted az eltérést."


Ott szóltam hozzá először. Szerintem nem eltérés volt, hanem visszatértem egy le nem zárt kérdezői hozzászólásra. Ha jól emlékszem, senki sem válaszolt erre rajtam kívül.


A gyülekezetről pedig ez csak egy dogmatikus megfogalmazás, minden bibliai alátámasztás nélkül. A Biblia NAGYON nem ezt tanítja.


"János 14:6

"Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet..." "


Akkor hallgassatok rá, ne emberek meséjére. (Csak jó tanács)

2012. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/215 anonim ***** válasza:
73%

Vidiripi


"Jehova tanúinak mondod azt, hogy ezt a kérdést nem ismerik? "


Nem! Neked mondom.


Te kérdezted hogy eltértél e. A válasz az hogy: Igen!

De ezt a témát lezártnak tekintem.


"A gyülekezetről pedig ez csak egy dogmatikus megfogalmazás, minden bibliai alátámasztás nélkül. A Biblia NAGYON nem ezt tanítja."


Legyen az ,de ez nem az én véleményem hanem a kérdezőé.


"Akkor hallgassatok rá, ne emberek meséjére."


Írtam én neked "emberi mesét"?

2012. jún. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 207/215 A kérdező kommentje:

Aki hisz és megkeresztelkedik,üdvözül,aki nem hisz,elkárhozik.


Mi a lényeg?

2012. jún. 21. 22:25
 208/215 anonim ***** válasza:
17%
Kedves kérdező, még mindig az a lényeg, hogy MIBEN hiszel! Persze, Jézusban, de ez így csak egy tág fogalom. Jézusnak sajnos rengeteg, egymásnak ellentmondó nézetet tulajdonítanak.
2012. jún. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/215 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Kérlek fejtsd ki bővebben,hogy akkor miben kell hinni,mit kell tenni,hova kell tartozni,hogy az embernek örök élete legyen!

A Te hited szerint!

2012. jún. 22. 11:07
 210/215 anonim ***** válasza:
7%
Keresd meg egyik Jehova Tanuját és kérj tőle ingyenes házi bibliatanulmányozást hidde el csak igy ismerheted meg igazán a bibliát meg az igaz Istent Jehovát és a fiát akit elküldött Jézus Krisztust.
2012. júl. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!