Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Korán szerint mennyire...

A Korán szerint mennyire probléma ha nem csak a halal húst eszem meg?

Figyelt kérdés
Most arra a húsra gondolok amikor az állat levágásakor nem mondták ki Allah nevét.

2022. okt. 9. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/71 anonim ***** válasza:
51%

"Ez nem így van, mert mi nem vagyunk elég képzettek ehhez. Viszont azok a vallástudósok akik ezt már megtették előttünk ők képzettebbek voltak nálunk."


Azok vallástutósok, nem próféták így tévedhettek. Én pdig utánanéztem de nem találtam értelmes magyarázatot a paráznák halálra kövezésre vagy a hitet elhagyók kivégzésére, így marad az hogy ezek a Koránnal ellentétes tanítások és semmi köze az iszlámhoz.



"Ezért én jóhiszeműen elfogadom a hadithok osztályozását amit már megtettek."


Sok esetben maguk a hadiszgyűjtők és vallástudósok sem egységesen fogadják el a hadiszok osztályozását.



"Mintahogyan a muszlimok 90%-a is így tesz világszerte Testvérem."


Talán pont ez a baj, hogy a muszlimok 90%-a gondolkodás nélkül elhiszi. Jelenleg ezért tart ott az iszlám világ ahol. Bizonyára tudod hogy a Korán leges legelső kinyilatkoztatott aya-ja úgy hangzik hogy "Ikra" ami azt jelenti hogy "olvass". Ami azt jelenti nézz utána, szerezz tudást, tanulj. Ezt kell tenni, nem pedig mindent elhinni gondolkodás nélkül.



"Ennek ellenére én senkit sem hívok "kamu muszlimnak" hiszen bármelyikünk hihet őszintén Magasztos Allahban."


Sajnos nem kevés olyan iszlám irányat, szekta van amit keresztények vagy mások hoztak létre annak érdekében hogy árstanak az iszlámnak. Ez tény. Itt nem csak ilyenekre gondolok mint az ISIS, hanem például a Törökországi Gülen féle szervezetre ami vallási alpon szerveződött. Az átlag ember nem is gondolta volna hogy képesek lennének erőszakkal átvenni a hatalmat pedig pont erre tettek kísérletet és úgy hogy Törökország a legerősebb muszlim ország. Ez is mutatja mennyire veszélyesek ezek a hamis iszlámot hirdető szervezetek szóval a "kamu muszlim" még enyhe kifejezés.

2022. dec. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!