Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Korán szerint mennyire...

A Korán szerint mennyire probléma ha nem csak a halal húst eszem meg?

Figyelt kérdés
Most arra a húsra gondolok amikor az állat levágásakor nem mondták ki Allah nevét.

2022. okt. 9. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsen lehetőséged halal húshoz hozzájutni, akkor amit tehetsz, hogy kevesebb húst fogyasztasz, ezzel is minimalizálva a "bűnt", vagy pedig vegetáriánus leszel. Én úgy gondolom, hogyha a környezeted és az anyagi helyzeted nem teszi lehetővé, hogy megfelelően levágott állat húsát fogyaszd, de mégis törekszel arra, hogy kevesebbet bűnözz, az mindenképpen egy pozitívum Allah szemében Inşallah.
2022. okt. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem lehet kifogás, mint ahogyan az sem adatott meg minden muszlimnak hogy mecsetben tudjon imádkozni minden pénteken."


A pénteki ima kötelező, de az nem kötelező hogy húst kell enned.



"A vidéken élő emberek legalább 80%-a nem tart még baromfit sem, de ha tartana is az sem lenne elég az egész családjának egész évben."


Nem kell hogy ő tartsa az állatokat. Megveszi és levagja saját maga.



"De azt be kell látnod, hogy egy borsodi faluból gyakorlatilag lehetetlen lenne halal élelmiszert beszerezni rendszeresen. És egész évben megtermelned magadnak szintén lehetetlen, ahhoz legalább tanyán kéne élned, és az egész életed arról szólna hogy eteted az állatokat és gondozod őket."


Nem látom be, mert az illető a borsodi faluban levághatja maga és nem kell hogy ő tartsa az állatokat. Egyszerre beszerez nagyobb mennyiséget és beteszi a fagyasztóba. Őszintén megmondom nevetséges kifogásnak gondolom amiket ez a drakula írt. Ez olyan mint amikor a keresztényeknek nem teteszik valami a Bibliában és saját maguk alakítják. Ha nincs halal hús akkor nem eszünk húst. Ez következik a Korán előírásából. A vegetáriánosok is egész jól elvannak.

2022. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
48%

"1. Mit érdekelne ENGEM hogy TE mit írsz?!"


Ha muszlim vagy akkor kellene hogy érdekeljen mert én azt mondom amit az iszlám előír.



"2. A Koránban az éhezés egy példája a kényszerű helyzetnek. Nem írja hogy kizárolagos oka csak ez lehet."


Ez az egyetlen példája a kényszerű helyzetnek.



"A kényszerű helyzet simán lehet az hogy nincs Halal vágásu kaja, vagy túl drága vagy körülményes az egyszerübb embernek."


Nem, ezek egyike sem kényszerű helyzet. Nem kötelező húst enni. Ha nincs halal hús akkor nem eszel húst. Ezen mit nem tudsz felfogni? Mohamed próféta és az első muszlimok volt hogy néhány datolyát ettek egész nap.



"A Korán azt írja hogy ha más istennek vágják le az állatot, akkor nem szabad meg enni. Ezt Direkt linkeltem. Szóval akkor is meg ehetjűk a húst ha Sátánista vágta le, feltéve ha nem fohászkodott a Sátánhoz a vágáskor."


A halal vágás feltétele Allah nevének az említése és az állat kivéreztetésed. Ezeket szerint egy keresztény vagy bármilyen más vallású megteszi? Esetleg zsidók igen, náluk a kóser vágás hasonló de senki más nem. Szóval ha keresztény vágja akkor nem eheted meg.

2022. okt. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 Drakula ***** válasza:
91%

"Ha muszlim vagy akkor kellene hogy érdekeljen mert én azt mondom amit az iszlám előír."

Te a saját értelmezésed mondod amit másoktol tanultál.

Én meg az enyémet. Amit szintén másoktol tanultam.


"Ez az egyetlen példája a kényszerű helyzetnek."

Mert ez volt akkoriban az egyetlen alkalom, mint kényszer helyzet. De akkor sem mint kizárolagos egyetlen okként van megjelőlve.



"Mohamed próféta és az első muszlimok volt hogy néhány datolyát ettek egész nap."

De nem azért mert ezt választották. Krizis helyzet volt.

"A halal vágás feltétele Allah nevének az említése"

A Korán nem ezt írja, szoval innentől fogva ez a hagyomány követők egy csoportjának állitása. Engem meg az ővék nem érdekel, ugyan is én a másik csoport állitását vallom. A korán nem sorolja tiltott kategoriába

"és az állat kivéreztetésed. Ezeket szerint egy keresztény vagy bármilyen más vallású megteszi?"

A kivéresztetés alap a hentes szakmában. Más hogy nem tudják.

2022. okt. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
0%

"Te a saját értelmezésed mondod amit másoktol tanultál.

Én meg az enyémet. Amit szintén másoktol tanultam."


És te kitől tanultad? Kamu muszlimoktól?



"Mert ez volt akkoriban az egyetlen alkalom, mint kényszer helyzet. De akkor sem mint kizárolagos egyetlen okként van megjelőlve."


Akkor is és mai is az egyetlen kivétel.



"De nem azért mert ezt választották. Krizis helyzet volt."


Akkor fogd fel úgy hogy ha nincs halal hús az krizis helyzet és nem ehetsz olyat ami nem halal.



"A Korán nem ezt írja, szoval innentől fogva ez a hagyomány követők egy csoportjának állitása. Engem meg az ővék nem érdekel, ugyan is én a másik csoport állitását vallom. A korán nem sorolja tiltott kategoriába"


A Korán írja hogy nem ehetsz olyan húsból aminek levágásakor nem hangzik el Allah neve, te szerencsétlen.


6/121 s ne egyetek abból, aminek a levágásakor nem hangzik el Allah Neve.



"A kivéresztetés alap a hentes szakmában. Más hogy nem tudják."


Hát nem. Főleg mostanában. Már egy ideje az EU-ban az a törvény hogy megölik az állatot árammal, és csak utána vágják le, de így a vér nem tud kifolyni egészen.



Szóval fogalmad sincs mit ír a Korán és fogalmad sincs mi az eljárás Magyarországon. Megint az van hogy valaki kérdezett az iszlámról és te tévesen tájékoztattad. Jobb lenne ha semmit nem írnál az iszlámról mert megtéveszted az embereket.

2022. okt. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 Drakula ***** válasza:
100%

"És te kitől tanultad? Kamu muszlimoktól?"


Apámtól, ő a török faluja imámjátol, meg török korán magyarázokétol a vallástanon.

De amugy jó lenneha már ilyen nagyon ragaszkodsz a szabályokhoz hogy nem "kamumuszlim"-ozod le azokat akiknek más az értelmezése mint a tiéd mert isten tiltja az ilyet a koránban.


"Akkor is és mai is az egyetlen kivétel."

Nem ember, mert a mai muszlimság nem egyetlen egy muszlim közösségben van. Más a környezet.



"A Korán írja hogy nem ehetsz olyan húsból aminek levágásakor nem hangzik el Allah neve, te szerencsétlen.



6/121 s ne egyetek abból, aminek a levágásakor nem hangzik el Allah Neve."


Ugy érted hogy a Korán azon értelmezése is forditása melyet te fogadsz el.



A versnek több értelmezése és forditása van.

Apám mondja:"Ez az ájat 145. ajaval egyutt kell megerteniünk. Allah nem parancsol sehol levágáskor Allah nevét kell emliteni, hanem ahogy ugyan ebben a szura 6/145. ben is emlit ne együnk Allahon kívűl másnak szentelt állatok húsaból. ha karaunk is szntelni az csakis Allah lehet.

Levágáskor Allah nevét említeni csakis illemtani dolog ami nagyon helyes is halal vágáshoz."


És még néhány török forditásban is magyarázoban ezt olvastam.



"Hát nem. Főleg mostanában. Már egy ideje az EU-ban az a törvény hogy megölik az állatot árammal, és csak utána vágják le, de így a vér nem tud kifolyni egészen."


Az árammal elaltatják nem megölik.


Már mint CSEPRE pontosan?


Csepre pontosan halal vágáskor sem megy ki. Is nem is az a lényeg hogy minden csep kijöjjön.



"Jobb lenne ha semmit nem írnál az iszlámról mert megtéveszted az embereket."

Szerintem kifejezetten hasznos, ha mások értelmezéseit is ismerik egy dologrol.

2022. okt. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
100%

Felhasználás előtt alaposan meg kell mosni a húst és akkor nem marad véres.

Ez alap. Vért enni a keresztények szoktak, de az szándékos dolog, megsütik hagymával például. És ők is elvétve.


Rosszul gondolom hogy a hús átmosása kellően vértelenít ?

2022. okt. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 Drakula ***** válasza:
100%

"Megint az van hogy valaki kérdezett az iszlámról és te tévesen tájékoztattad. "

Megint?

2022. okt. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:

Vért kb. a középkor óta már a keresztények sem igen használnak. Régen szaftként megfőzték a hússal együtt, és ettől kissé fekete volt az étel. Fűszerpaprika pedig nem volt.


Azóta maximum megsütik a vért, de az is ritka manapság. Igen nehezen emészthető étel lesz belőle.

2022. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
0%

"Apámtól, ő a török faluja imámjátol, meg török korán magyarázokétol a vallástanon.

De amugy jó lenneha már ilyen nagyon ragaszkodsz a szabályokhoz hogy nem "kamumuszlim"-ozod le azokat akiknek más az értelmezése mint a tiéd mert isten tiltja az ilyet a koránban."


Én sokszor jártam Törökországban és ismerem a törökök iszlám felfogását. Köze nincs a te marhaságaidhoz. Egy török imam sem mondaná hogy megehetsz bármilyen húst amit nem más istenségnek vágtak le.



"Nem ember, mert a mai muszlimság nem egyetlen egy muszlim közösségben van. Más a környezet."


Semmi köze a környezethez. A keresztények beszélnek ilyen marhaságokat mint te hogy ne kelljen betartani a Biblia parancsait.



"Apám mondja:"Ez az ájat 145. ajaval egyutt kell megerteniünk. Allah nem parancsol sehol levágáskor Allah nevét kell emliteni, hanem ahogy ugyan ebben a szura 6/145. ben is emlit ne együnk Allahon kívűl másnak szentelt állatok húsaból. ha karaunk is szntelni az csakis Allah lehet.

Levágáskor Allah nevét említeni csakis illemtani dolog ami nagyon helyes is halal vágáshoz."


Üzenem apádnak hogy tanulja meg rendesen az iszlámot és tanítsa meg neked is. A 6/145 így hangzik:


"Mondd: "Abban, ami kinyilatkoztatott nékem, nem lelem azt, hogy bármi is tilalmas lenne a táplálkozó étkéül - kivéve az elhullott állat húsa, a levágáskor elfolyt vér és a disznó húsa -ez tisztátalanság-, és a förtelmes hús, aminek a levágásakor máshoz hangzik el a fohász, nem Allahhoz."


Tehát mind a 121-es és a 145-ös ája azt írja Allah-hoz kell fohászkodni az állat levágásakor, te meg atz írod Allah nevét említeni csakis illemtani dolog. Normális vagy?



"És még néhány török forditásban is magyarázoban ezt olvastam."


Megnéztem török fordításokban is te szerencsétlen.


6/121 Üzerine Allah'ın adı anılmadan kesilen hayvanlardan yemeyin.


Fordítása: Ne egyél olyan állatokból, amelyeket anélkül vágtak le, hogy Allah nevét említtették.



"Az árammal elaltatják nem megölik."


Nem lehet tudni hogy minden egys állatra hogyan hat ugyanaz a mennyiségű áram. Lehet sokat megöl.



"Csepre pontosan halal vágáskor sem megy ki. Is nem is az a lényeg hogy minden csep kijöjjön."


Egy halott vagy egy elkábított állatból nem megy ki annyi vér mert nem ver az állít szíve vagy csak lassan.



"Szerintem kifejezetten hasznos, ha mások értelmezéseit is ismerik egy dologrol."


Nem mert te a saját téves elképezéseidet állítod be úgy mintha az egyenlő lenne az iszlámmal.

2022. okt. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!