Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Korán szerint mennyire...

A Korán szerint mennyire probléma ha nem csak a halal húst eszem meg?

Figyelt kérdés
Most arra a húsra gondolok amikor az állat levágásakor nem mondták ki Allah nevét.

2022. okt. 9. 14:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
51%

"Rosszul gondolom hogy a hús átmosása kellően vértelenít ?"


Ha úgy érted hogy a nem halal módon levágott állat húsa halal lesz ha átmosod a húst, akkor a válasz nem. Ettől még nem lesz halal.



"Azóta maximum megsütik a vért, de az is ritka manapság. Igen nehezen emészthető étel lesz belőle."


A véres hurka például elég gyakori ma is.

2022. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 Drakula ***** válasza:

"Én sokszor jártam Törökországban és ismerem a törökök iszlám felfogását. Köze nincs a te marhaságaidhoz. Egy török imam sem mondaná hogy megehetsz bármilyen húst amit nem más istenségnek vágtak le."


1. Általánositasz. A törököknek nincsen egységes iszlám felfogásuk, ahogy sok muszlimnak sincsen. Adtól még hogy találkoztál a te álláspontoddal egyező muszlimokkal az nem azt jelenti , hogy mindegyik másik is igy ondolkodik. Az apám meg a faluja és a vallásoktatoja például az én álláspontomat vallotta.

2. Azt elhiszem hogy egy török imám sem mondott olyat hogy meg lehet enni olyan hust amit más istennek vágtak le. Én sem azt mondtam. Én azt mondtam hogy meg lehet enni olyan hust amit nem más istennek vágnak le.



"Üzenem apádnak hogy tanulja meg rendesen az iszlámot és tanítsa meg neked is. A 6/145 így hangzik

"Mondd: "Abban, ami kinyilatkoztatott nékem, nem lelem azt, hogy bármi is tilalmas lenne a táplálkozó étkéül - kivéve az elhullott állat húsa, a levágáskor elfolyt vér és a disznó húsa -ez tisztátalanság-, és a förtelmes hús, aminek a levágásakor máshoz hangzik el a fohász, nem Allahhoz."



Tehát mind a 121-es és a 145-ös ája azt írja Allah-hoz kell fohászkodni az állat levágásakor, te meg atz írod Allah nevét említeni csakis illemtani dolog. Normális vagy?"


1. Ezt apám írta nem én.

2. Elöbb olvasd el te amit írsz. "aminek a levágásakor máshoz hangzik el a fohász, nem Allahhoz." Magyarán ha egy másik istennek vágják le. Dehát ez pont hogy minket támaszt alá.


"Megnéztem török fordításokban is te szerencsétlen."

Ugy érted meg nézted azokat amiket olyanok írtak akik a te álláspontodat vallják.


"Nem lehet tudni hogy minden egys állatra hogyan hat ugyanaz a mennyiségű áram. Lehet sokat megöl."


De lehet. Külön mérések vannak rá.


"Egy halott vagy egy elkábított állatból nem megy ki annyi vér mert nem ver az állít szíve vagy csak lassan."

Hát pont hogy ugyan annyi vér megy ki egy kábult is egy éber állat közt. Hála a gravitácionak meg a lyuknak a nyakukon. Is persze Allahnak. Hála Allahnak.


Egyébként meg ezt hogy értsem?:


"Megint az van hogy valaki kérdezett az iszlámról és te tévesen tájékoztattad. "


Mi az hogy megint? Találkoztunk már?

2022. okt. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
100%

"Aki pedig vidéken él, akár maga is levághatja."

Így van, szóval kérdező tenyéssz marhát év vágd le halal módon :)

2022. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
38%

"1. Általánositasz. A törököknek nincsen egységes iszlám felfogásuk, ahogy sok muszlimnak sincsen. Adtól még hogy találkoztál a te álláspontoddal egyező muszlimokkal az nem azt jelenti , hogy mindegyik másik is igy ondolkodik. Az apám meg a faluja és a vallásoktatoja például az én álláspontomat vallotta."


Kizárt. Nincs olyan imám Törökországban aki a te marhaságodat állítaná.



"Én sem azt mondtam. Én azt mondtam hogy meg lehet enni olyan hust amit nem más istennek vágnak le."


Akkor a te logikád szerint minden hús gyakorlatilag halal mert manapság nem nagyon vágnak le más istenségeknek állatot. Persze ez nem igaz és ellentétes a Koránnal.



"2. Elöbb olvasd el te amit írsz. "aminek a levágásakor máshoz hangzik el a fohász, nem Allahhoz." Magyarán ha egy másik istennek vágják le. Dehát ez pont hogy minket támaszt alá."


De akkor nem lenne ott a végén hogy nem Allahoz. Ebből az következik hogy Allah nevét kell említeni a levágáskor Még a 145-ös ájára azt mondod nem egyértelmű hogy Allah nevét kell említeni, a 121-es re már semmiképpen sem mondhatod mert teljesen egyéretlműen azt írja "ne egyetek abból, aminek a levágásakor nem hangzik el Allah Neve". Ha erre azt mondod nem kötelező azzal megtagadod a Korán parancsát és ezzel nem vagy muszlim.



"Ugy érted meg nézted azokat amiket olyanok írtak akik a te álláspontodat vallják."


Senki nem vallja a te álláspontodat te félerszű. Tessék itt vannak a török fordítások és három angol. Mind úgy van ahogy mondtam.



[link]


Hadiszokban szintén az szerepel hogy Allah nevét kell említeni az állat levágásakor:


"The Prophet (ﷺ) slaughtered two rams as sacrifice and mentioned Allah's Name" Sahih al-Bukhari 7399



"De lehet. Külön mérések vannak rá."


Nem, nem lehet tudni. Simán lehet hogy megöli az állatot.



"Hát pont hogy ugyan annyi vér megy ki egy kábult is egy éber állat közt. Hála a gravitácionak meg a lyuknak a nyakukon"


Hát nem mert egy halott állatnak nem ver a szíve, leáll a vérkeringése és nem áramlik ki úgy a vér.



"Mi az hogy megint? Találkoztunk már?"


Ja már találkoztunk. Elmondtam neked néhány kérdésnél hogy a keresztények pincsikutyája vagy.

2022. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
0%

"Így van, szóval kérdező tenyéssz marhát év vágd le halal módon :)"


Vidéken sokan tartanak kisebb nagyobb állatokat szóval ha ez neked vicces akkor ez a te értelmi fogyatékosságodnak a jele.

2022. okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 Drakula ***** válasza:
100%

"Kizárt. Nincs olyan imám Törökországban aki a te marhaságodat állítaná."

Mert te meg kérdeztél minden imámot, mi?


Amugy látom nagyon a "nincsen olyan aki törökországban a marhaságaidban hinne" dumát nyomod, az ellenére hogy ezt apámtól vettem aki török. Szoval nesze egy cikk.

[link]


"Akkor a te logikád szerint minden hús gyakorlatilag halal mert manapság nem nagyon vágnak le más istenségeknek állatot. Persze ez nem igaz és ellentétes a Koránnal."

Természetesen nem minden állattal kapcsolatban gondolom ezt Pl. disznó és dög



"Hadiszokban szintén az szerepel hogy Allah nevét kell említeni az állat levágásakor:"


Hadiszokban mindent, is annak ellenkezőjét is lehet bizonyitani. A cikk amit linkeltem szintén hadiszra hivatkozik az álláspontja mellett.


"Nem, nem lehet tudni. Simán lehet hogy megöli az állatot."

Nézd én inkább a szakértőkben bizom, mint benned.


"Hát nem mert egy halott állatnak nem ver a szíve, leáll a vérkeringése és nem áramlik ki úgy a vér."

És nem is beszéltem halott állatrol.



"Ja már találkoztunk. Elmondtam neked néhány kérdésnél hogy a keresztények pincsikutyája vagy."


Rád emlékszem! Nem volt egy pipával több? Mindegy linkelnéd azt a kérdést amin vitáztunk mert elvesztettem, és ráadásul ki is mentél a fejemből.

2022. okt. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 Drakula ***** válasza:
100%

"Senki nem vallja a te álláspontodat te félerszű. Tessék itt vannak a török fordítások és három angol. Mind úgy van ahogy mondtam."

Adtól még hogy vannak akik a te álláspontodat vallják, nem jelenti automatikusan hogy nincsenek akik az enyémet vallanák.


Eleve hogy nem is az enyém hanem apámé meg azoké akiktől átvette.

2022. okt. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy nem minden muszlim képes hozzájutni a világon halal húshoz. De mégsem kizárólag növényi táplálékon él. Ez probléma.


Ugyanakkor azt is gondolom, hogy mások és mások édesapjának a lehülyézése, legalább akkora bűn mint nem halal hús fogyasztása.


"Kizárt. Nincs olyan imám Törökországban aki a te marhaságodat állítaná."


Nem zárhatjuk ki, ugyanakkor engem is meglep. Drakula tényleg szétesik a lazaságtól sok megnyílvánulásában, az Iszlám nem ilyen meggyőződésem szerint.


Mindenesetre joga van elmondani a megközelítését.


Az Iszlám azért olyan népes vallás, mert a muszlimok képesek voltak alkalmazkodni a változó körülményekhez, és kihívásokhoz. Nem értek egyet azzal, ha valaki nem fér hozzá halal húshoz az menjen át vegetáriánusba.


Szarvasmarhákat tartani pedig rendkívül összetett dolog, és egy külön életforma. A lakosság töredéke tart ilyen nagy haszonállatokat.


Ezt a muszlim közösségnek közösen kéne megoldania, szarvasmarha telepet üzemeltetni, és nem az egyénre tolni rá a felelősséget.

2022. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem jellemző, hogy valaki marhákat vagy lovakat tartson a vidéki Magyarországon.


Nem a 19. században élünk.


Abban kiegyezhetnénk, hogy valamennyi haszonállatot, inkább baromfit érdemes tartania, hogy minél több halal húshoz jusson.

De tudomásul kell venni hogy kizárólag halal húst nem minden muszlim fog tudni fogyasztani egy keresztény országban.

Teljesen felesleges ezen rugózni.


A disznóhúst és a vért viszont el lehet kerülni, mivel elég átmosni a húst felhasználás előtt. Nem mintha ha egy átlag háziasszony nem ezt tenné vallási felekezettől függetlenül is manapság...

2022. okt. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:

"Ja már találkoztunk. Elmondtam neked néhány kérdésnél hogy a keresztények pincsikutyája vagy."


Szerintem ez nem igaz. Drakula szeretné közelebb vinni a keresztényekhez az Iszlám vallást. Más esetekben igyekszik objektíven megközelíteni a kérdéseket.


Én nem vagyok ilyen, hanem beleállok a konfliktusokba, felvállalom hogy hiszek a paradicsomi szűzlányokban, még akkor is ha ezért mindenki utálni fog. És nem leszek népszerű sem. És az Iszlám sem feltétlenül lesz itt népszerű ettől, de úgy érzem az igazat mondom ezzel

2022. okt. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!